Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

NBP: Banki zaostrzą kryteria przyznawania kredytów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Świadkowie miażdżą Skrzypka

Za Pulsem Biznesu:"W procesie, jaki Sławomir Skrzypek, prezes NBP, wytoczył prof. Janowi Winieckiemu o pomówienie (w felietonach pt. „Jakie wykształcenie ma prezes NBP” opublikowanych rok temu w „Głosie Wielkopolskim” i „Gazecie Olsztyńskiej”) zeznawali świadkowie obrony. Mówili o braku kompetencji i bezprawnym legitymowaniu się wykształceniem ekonomicznym przez Sławomira Skrzypka.....

W swojej karierze ekonomisty nie spotkałem się z tak rażącym brakiem formalnego wykształcenia i doświadczenia zawodowego, które mogłoby brak wykształcenia uzupełnić – skomentował kompetencje prezesa NBP Bogusław Grabowski."Pytanie podstawowe:Kto zaostrzy kryteria na stanowisko Prezesa NBP?

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-11-04 18:16:15, suma postów tego autora: 623

Nie lubię Skrzypka ale nie masz racji, wybacz Lewy

Skrzypek był m.in.:
przez trzy lata wiceprezesem zarządu NFOŚiGW
przewodniczącym rad nadzorczych: jw oraz Banku Pocztowego
przez rok wiceprezesem i potem prezesem zarządu PKO BP.
To chyba trochę więcej niż doświadczenie zawodowe takiej "bufetowej" przed objęciem funkcji prezesa NBP?

autor: west, data nadania: 2008-11-04 21:32:56, suma postów tego autora: 6717

Tobie west mogę wybaczyć

Ale nigdy nie wybaczę prezydentowi który takiego miernego przybocznego stawiał na tych stanowiskach z ZEROWYM doświadczeniem.Nie wybaczę pomimo okazywania nieukrywanego wstydu za Skrzypka,co można było przeczytać w propisowskiej prasie:"Skrzypek był słabo przygotowany. Swoje wystąpienie czytał z kartki (...) Gdy prezydent usłyszał narzekania na banki po raz kolejny, nachylił się do minister Małgorzaty Bochenek i coś jej powiedział. Ta szybko wstała, podeszła do Skrzypka i półszeptem powiedziała mu do ucha: "Prezydent cię zabije".A takich jaj jakie robił onegdaj Kuba Janiszewski? ze Skrzypka w Tok-FM to świat nie widział.I można byłoby "pęc" ze śmiechu,ale niestety to było prawdziwe.

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2008-11-04 22:41:16, suma postów tego autora: 623

O co wam chodzi ?

W radzie nie decyduje sam Skrzypek. Jego głos odnośnie zaostrzenia bądź złagodzenia polityki monetarnej jest tak samo ważny jak każdego innego jej członka.

Jakie to niby większe doświadczenie miał Balcerowicz (profesor teoretyk, który pozwolił na potężny transfer kapitału z Polski na początku transformacji) czy też Gronkiewicz Waltz (która jedną ze swoich decyzji o podniesieniu stóp procentowych tłumaczyła bezpośrednim kontaktem z Duchem Św.) ?

Poza tym co z tego, że trudniej będzie o kredyt ? Zmieni się siła nabywcza ? Wcale nie.

Właśnie jestem w Katowicach. Kilka kilometrów za Katowicami osiedle eleganckich domków jednorodzinnych (zabudowa szeregowa) 2200 zł/m2 brutto. Mieszkanie z lat 80-tych w Siemianowicach 48m2, 115 tyś zł.

Napędzanie koniunktury łatwym kredytem to nabijanie kabzy bankowcom. Zobaczycie to za rok/dwa jak w Stanach stopy w górę a u nas w dół. Zobaczycie co się bedzie działo z kredyciarzami frankowymi, którzy kupowali za 8 kzł/m2.

PS
Dlaczego moje posty o wydzwięku bardziej lewicowym są blokowane a skrajnie liberalne, które tu umieszczałem przechodziły bez problemów ?

Może ten przejdzie.

Pozdrawiam

autor: konslib, data nadania: 2008-11-05 16:20:00, suma postów tego autora: 86

Przesadzasz. Jakie miał doświadczenie taki Olejniczak

w momencie powoływania na stanowisko ministra rolnictwa?
Już lepiej że na czele NBP stoi taki Skrzypek, który pół kroku nie zrobi bez doradców, niż ktoś w rodzaju Mecha czy Bugaja.

autor: west, data nadania: 2008-11-05 17:27:55, suma postów tego autora: 6717

Mój ostatni post był skierowany do Lewego n/t

.

autor: west, data nadania: 2008-11-05 17:45:44, suma postów tego autora: 6717

Dodaj komentarz