Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Górnicze związki zawodowe o strajku generalnym

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jestem za ale mam wątpliwości

Czy aby napewno uda się wprowadzenie strajku generalnego.Poza kilkoma radykalnymi związkami zawodowymi.2 główne centrale NSZZSolidarność i OPZZ mogą na to niepójść one są bardzo ugodowe a nawet gyby sie udało wprowadzić np.1dniowy straj generalny Debil Donald miałby kolejny pretekst do ograniczenia i tak już słabych związków zawodowych w polsce.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-11-18 16:04:48, suma postów tego autora: 1003

Właśnie

w tym jest problem. Do strajku trzeba się solidnie przygotować, żeby coś realnie z niego uzyskać, bo na pojedynczych strzałach i okrzykach można niewiele zwojować, a nawet stracić. Źle zorganizowane strajki mogą tylko pomóc ekipie Tuska w szkalowaniu związków zawodowych i dalszym niszczeniu wszystkiego, co do zniszczenia tym platfusowym gangsterom zostało.

autor: _Michal_, data nadania: 2008-11-18 17:01:27, suma postów tego autora: 4409

Branże gornicze

mogą zgłaszać gotowość do ogólnopolskiego strajku generalnego, bo wiedzą że co poważniejsze centrale takiego strajku nie ogloszą.
Kto liczy na strajk generalny, obejdzie się smakiem.

autor: ABCD, data nadania: 2008-11-19 00:40:31, suma postów tego autora: 20871

O kogo ta walka?

Możliwe że jestem niezbyt uważnym czytelnikiem, ale chciałbym się dowiedzieć od wiedzących, o co związkom górniczym chodzi? O pomostówki dla dziennikarzy i pracowników NIK? A może chcą jeszcze rozszerzyć o pracowników IPN?

Mnie się wydaje, że chcą tak jak Solidarność w latach 80-tych ubiegłego wieku, walczyć nawet o g__no, byle dopieprzyć komunie...

Emerytowany górnik.

autor: kaktusnadłoni, data nadania: 2008-11-20 09:53:38, suma postów tego autora: 441

Żeby to miało sens...

... to powinno objąć cały kraj, wszystkie grupy zawodowe i społeczne.Do tego jednak scenariusza nam jeszcze daleko, bo polacy zaszczuci od 19 lat nie odważą się pomagać innym, póki im samym jest "jako tako"...
To się zmieni za parę lat, gdy wyzysk przekroczy granice egoizmu poszczególnych grup czy osób i gdy zacznie się myślenie społeczne, spowodowane ekonomią :(

autor: Dracul, data nadania: 2008-11-23 13:22:36, suma postów tego autora: 341

Dodaj komentarz