Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Norwegia: Historycznie niskie poparcie dla Unii Europejskiej

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Norwegowie są mądrzy

Nie pozwolą sobie odebrać suwerenności narodowej waluty wysokiego socjalu oraz aby bruksela za nich o wszystkim decydowała

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-11-23 19:01:54, suma postów tego autora: 1003

Brawo

Norwegia!

autor: Angka Leu, data nadania: 2008-11-23 20:26:25, suma postów tego autora: 3102

..

Obrzydliwi kseonofobowie. Pewnie karta praw podstawowych im sie nie podoba.

autor: wojtas, data nadania: 2008-11-23 20:34:32, suma postów tego autora: 4863

Heia Norge / Noreg !

"Północy prastara, ożywcza jak zdrój"

autor: Bury, data nadania: 2008-11-23 21:09:38, suma postów tego autora: 5751

...

Hail to Norway!

autor: Marek, data nadania: 2008-11-23 21:15:20, suma postów tego autora: 1715

Absolutna

większośc z nich odżegnuje się od tradycji Quislinga więc nie można mowic w tonie podziwu dla rasy nordyckiej czy innych tam takich bzdur. Poza tym jest to faktycznie głos lewicowy. Natomiast ci nieliczni, którzy też jak ostatni komentujący mieliby ochotę zakrzykną "heil!" dodaliby zaraz mniej więcej w ten sposób " ale ty nie masz prawa mowic heil bo jestes tylko jævla polakk". Więc się marku nie ma co jarac tak norweskim naziolstwem, które jak już wspomniałem jest równie małe jak i bezsensowne.

autor: Wilkinson, data nadania: 2008-11-23 22:25:24, suma postów tego autora: 461

wilkinson

kiedy obywatele francji odrzucili w referendum konstytucję europejską w duchu (nie na głos w obawie przed nieprawidłową wymową) krzyczałem "vive la france!" czy to też "fascynacja naziolstwem"?

a tak poza tym krytyka unii europejskiej z lewej flanki to coś czego brakuje na naszym poletku...

autor: tyvodar legocki, data nadania: 2008-11-24 00:09:27, suma postów tego autora: 849

Wilkinson

Ja owego "Heia Norge" (w obu wariantach) użyłem w znaczeniu "niech żyje Norwegia", "brawo Norwedzy" itp. Bez żadnego podtekstu faszystowskiego. Zresztą nie znając ani norweskiego, ani Norwegii, nie jestem do końca pewien, czy "heia" ma znaczenie podobne do niem. "Heil".

Myślę też, że nie ma się co dziwić Germanom, że nie życzą sobie, by obcy używali ich pozdrowienia. Czy np. nam, Słowianom, byłoby w smak, gdyby Niesłowianie pozdrawiali się Sławą?

Slávme slávne slávu Slávov slávnych.

autor: Bury, data nadania: 2008-11-24 13:01:45, suma postów tego autora: 5751

Hm...

"heil" zabrzmiało dla mnie troche podejrzanie, wi€c taka moja reakcja. Natomiast krytyka UE z lewa jak najbardziej porządana

autor: Wilkinson, data nadania: 2008-11-24 18:13:52, suma postów tego autora: 461

dewaulacja pojęc "nacjonalizm" i "ksenofobia"

"W tym wypadku można posądzać Norwegów o nacjonalizm i ksenofobiczną niechęć do integracji".

Można posądzać. Ale czy to ma jakikolwiek sens?

autor: Panek, data nadania: 2008-11-25 17:33:51, suma postów tego autora: 896

Dodaj komentarz