Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Związkowcy rozmawiają z prezydentem o pakiecie ustaw zdrowotnych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Solidarność 80

Szymon, "osiemdziesiątka" jest członkiem Forum. Rozumiem, że miałeś na myśli NSZZ "Solidarność".

autor: szerszeń, data nadania: 2008-11-24 21:15:13, suma postów tego autora: 1073

Osiemdziesiątka?

To kto był z Solidarności'80? I której Solidarności'80? Warzyńskiego? "regionów" Półtoraka? Czy zresztą "osiemdziesiątka główna" nie należy do FZZ?

autor: _Michal_, data nadania: 2008-11-24 21:21:17, suma postów tego autora: 4409

szerszeń

Szybko pisałem i nie zauważyłem. Dzięki za zwrócenie uwagi, już poprawione.

autor: SzymonM, data nadania: 2008-11-24 21:24:23, suma postów tego autora: 915

Spotkali się...

Nasza kochana "Solidarność", która otrzymywała miliony dolarów na zmianę ustroju państwa i nasz kochany prezydent, który ma tyle kasy,że wiszą mu wszelkie reformy.... Ale wspólnie pomyślą o reformie służby zdrowia i wczują się w pracujących ludzi, którzy do zwykłego internisty, zdychając z kaszlu i kataru, muszą odczekać dwa tygodnie, bo tak każe NFZ i jego wytyczne oraz terminy!

autor: Dracul, data nadania: 2008-11-25 05:33:13, suma postów tego autora: 341

Dracul

Co rozumiesz przez ten fragment: "nasz kochany prezydent, który ma tyle kasy,że wiszą mu wszelkie reformy..."???

autor: wojtas, data nadania: 2008-11-25 08:41:46, suma postów tego autora: 4863

Tego Dracul dokładnie nie wie, ale ostatni do dobrego tonu należy napisanie czegoś niepochlebnego o

Prezydencie. Michniko-walterowszczyzna w ciągłym natarciu.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-11-25 11:44:57, suma postów tego autora: 6199

Mówiąc ściśle, nie są to jego pieniądze, ale państwa polskiego

Czyli, w rozumieniu solidaruchów, "niczyje".

autor: west, data nadania: 2008-11-25 13:08:00, suma postów tego autora: 6717

west

Mozna wiedziec o jakich pieniadzach mowa?

autor: wojtas, data nadania: 2008-11-25 14:00:27, suma postów tego autora: 4863

W ustawach zdrowotnych jest m.in. przepis, który daje rzecznikowi praw pacjenta

nakładanie nz związki zawodowe grzywny w wysokości do 500 tys. zł w razie strajku.

Oczywiście lewica popiera takie zapisy i będzie konsekwentnie krytykować Pana Prezydenta. Na zasadzie, "bo w TVN i Wyborczej krytykują, a tam mądre ludzie siedzą".
Lewicy gratulujemy wzorców.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-11-25 16:11:47, suma postów tego autora: 6199

Dracul wie :)

W wielkim skrócie napisałem to, że osoby mające, (chyba już dożywotnio), wikt i opierunek na najwyższym poziomie, leczenie i edukację dla rodziny, własne środki transportu do sklepu 50 metrów obok, z ochroną itp itd... nie będą wiedziały o co tak naprawdę chodzi podpisując, wetując, skarżąc itd "papierki", które im się podsuwa, mówiące o "pracownikach" a nie o "sile roboczej".
Nie jestem też "modnisiem", który chce negować Pana Prezydenta bo... Każdy z nich sam o sobie świadczy sprawując ten urząd! Ja nie zamierzam uczyć innych myślenia!
Co do Pana Lecha, to jako lewicowiec zawsze będę pamiętał o jego podejściu do biedy i wykluczenia współobywateli, pod hasłem:"Spieprzaj Dziadu"

autor: Dracul, data nadania: 2008-11-25 20:32:30, suma postów tego autora: 341

Wojtas, mniej więcej Dracul Ci odpowiedział

Jak sądzisz, jakiego rzędu dochodami rozporządzalnymi powinien dysponować przedsiębiorca żeby żyć jak Kaczyński (w szczegóły życia prywatnego prezydenta nie wnikam, bo ich nie znam) - reprezentacyjny pałac, ciągła i rozbudowana ochrona itp.? I mówimy tu o człowieku, który w normalnych warunkach dorobiłby się może M-2 w gomułkowskim bloku.

autor: west, data nadania: 2008-11-25 22:42:54, suma postów tego autora: 6717

Dracul

Rozumiem, ze masz pretensje do Kaczynskiego o to, ze jako preyzdent ma swiadczenia przyslugujace prezydentowi? :-))))

I chetny bylbym poznac jakies konkretne zarzuty odnosnie jego dzialan legislacyjnych, bo jak na razie podejmowal tylko korzystne dla pracownikow najemnych dzialania.

Aha i mam rozumiec, ze "spieprzaj dziadu" bylo skierowany do wszystkich biednych czy niby jak? Ponizej masz link do calego zajscia: jakis koles czepial sie Kaczynskiego kilkakrotnie po czym temu puscily nerwy i powiedzial pamietne slowa. Mozna mu zarzucic chamstwo i brak nerwow, ale na jakiej podstawie uwazasz, ze to byl stosunek do biedy? Chyba na podstawie wlasnego widzi-mi-sie.

http://pl.youtube.com/watch?v=3FMp9Ec3pcY

autor: wojtas, data nadania: 2008-11-26 07:43:55, suma postów tego autora: 4863

Mam pretensję...

Do "zarobkowania" Pana Prezydenta !!!
Wszędzie na Świecie politycy mają najwyższe "pensje", ale nigdzie na świecie nie ma takiej rozbieżności !!!
(W Danii np. płaca parlamentarzysty jest trzykrotnością płacy pielęgniarki)

autor: Dracul, data nadania: 2008-11-28 13:01:25, suma postów tego autora: 341

Dodaj komentarz