Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Petycja w obronie Placu Defilad

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Propozycja

wydaje się sensowna. Chopin zasługuje na plac jak mało kto, a poza tym jest powszechnie znany poza Polską. Lewica może sobie wybrać jego Etiudę rewolucyjną zamiast polonezów.

autor: ABCD, data nadania: 2008-12-05 09:10:06, suma postów tego autora: 20871

off topic

jak oceniacie debiut telewizyjnego programu Szubartowicza?

autor: altstettiner, data nadania: 2008-12-05 10:21:24, suma postów tego autora: 1512

wszystko na co stać SLD...

to taki głupawy protest. Zróbcie se defilade w obronie Pracu Defilad, pozoranci lewicy. Plac Chopina? Całkiem nieźle. Mogło być gorzej.

Altstettiner, chętnie bym się wypowiedziała, ale nie mam telewizorni. :(

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2008-12-05 10:56:10, suma postów tego autora: 487

Precz z militarystycznymi nazwami!

Plac Defilad to nazwa antypacyfistyczna, gloryfikująca armię i żołnierzy!
Plac Chopina (albo lepiej Szopena, bo to przecież nasz rodak, a nie żabojad) to bardzo dobry pomysł.

Plac Chopina nie będzie uwierał lewaków jak Rondo Dudajewa.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-12-05 11:24:24, suma postów tego autora: 6199

Pomysł debilny

ale prawacy to debile,więc pomysł nie dziwi

autor: guevarysta, data nadania: 2008-12-05 12:05:19, suma postów tego autora: 784

Chopin

U Chopina jest dużo wątków rewolucyjnych (demokratyczno-burżuazyjnych, ale weźmy poprawkę na wiek) i narodowowyzwoleńczych (też proszę patrzeć na kalendarium - XIX w., ruchy powstańcze w Polsce popierane przez Marksa i Bakunina). Konkurs Chopinowski w 1960 wygrał włoski pianista Maurizio Pollini, związany z lewicową awangardą muzyczną i grający koncerty na placach fabrycznych dla strajkujących robotników. Polonezy i Mazurki w ogóle nie są bogoojczyźnane (bajdełej, zdaje się, że sam Chopin był ateistą).

autor: _Michal_, data nadania: 2008-12-05 13:33:09, suma postów tego autora: 4409

...

coś posty dziś zjadam: polonezy i mazurki w tym wykonaniu.

autor: _Michal_, data nadania: 2008-12-05 14:23:04, suma postów tego autora: 4409

Lewica nie powinna bornić nazwy "Placu Defilad",

nie powinna w ogóle wspierać kultury militarystycznej. To dobry pomysł, żeby nazwę zmienić na plac Chopina. A że Wyborcza chciałaby, żeby usunąć z pola widzenia biedaków handlujących i kupujących w blaszakach- to mnie akurat u neoliberałów nie dziwi...

autor: Luke, data nadania: 2008-12-05 16:54:13, suma postów tego autora: 1782

Chopin ma już lotnikso na Okęciu

Teraz mu trzepną placyk w centrum. Najwyraźniej Wielce Wielki Antykominustyczny i Wolnościowy Naród mieszkający między Bugiem a Odrą nie obfituje w światowej sławy osobistości. Przykre.

autor: Panek, data nadania: 2008-12-05 17:12:05, suma postów tego autora: 896

A mi sie podoba

ponieważ, że Chopin Fryderyk wielki pijanistą był. i trzeba mieć żelazowa wole żeby tyle tego nakomponować. Pamieta ktoś skecz Gajosa?
Poważnie pomysł jest ok. Chopin jest wielki jak Maradona.

autor: red spider 666, data nadania: 2008-12-05 17:16:54, suma postów tego autora: 1549

Chopin to francuskie nazwisko

w polskich miastach lepsze są polskie nazwy w obecnej sytuacji zalewania naszego kraju obcojęzycznymi makaronizmami. Francuzi stwierdzili swego czasu,że Skłodowska Curie była Francuzką. Niemcy wzięli sobie Kopernika. W Warszawie jako takiej Chopin jest obecny.I nie musi to być na każdym kroku. Plac Defilad to według mnie dobra nazwa. Każdy kraj ma swój plac defilad i tam eksponuje swoją jedność narodową i siłę. Czy teraz to ma być plac do mazurowych hołubców i rzewnych polonezów?
Do ew. adwersarzy: ja noszę obce nazwisko, więc powinno być niniejszym zrozumiałe-bez zbędnych wycieczek osobistych- co mam na myśli.

autor: nana, data nadania: 2008-12-05 17:29:17, suma postów tego autora: 4653

J.P. II

A ja proponuję nazwać wszystkie ulice i place JP2, tylko dodać do nich numerację ! Będzie to rozwiązanie o tyle dobre, że żaden taksówkarz, poczciarz, kurier... itp nie będzie musiał uczyć się topografii miasta i nazw ulic, a jedynie posiadać "plan miasta" z zaznaczonymi numerami JP2. W razie wątpliwości należy jeszcze tylko oznaczyć numerycznie pomniki JP2 i wtedy będzie już punkt odniesienia. A tych jest też sporo.

autor: Dracul, data nadania: 2008-12-05 17:47:25, suma postów tego autora: 341

.

"Proponuje, żeby lepiej zająć się blaszanymi budami szpecącymi centrum miasta"

Taa. Mam nadzieję, że ci biedacy, utrzymujący się bądź zaopatrujący w tych szpetnych budach, kiedyś zajmią się co niektórymi.

autor: Bury, data nadania: 2008-12-05 19:58:25, suma postów tego autora: 5751

Nano,

czy Polonez A-dur jest rzewny...?
A mazurki, zwłaszcza poźniejsze, mają czysto umowny związek z tańcem.

autor: ABCD, data nadania: 2008-12-05 21:28:12, suma postów tego autora: 20871

Tak dla Chopina

Jestem wielkim fanem jego twórczości. Jego muzyka jest muzyką ludu, jest rewolucyjna bo w klasyczny kanon wprowadziła muzykę ludową. Jest matematycznie doskonała jak dzieła Mozarta. W jakim ułamku był Polakiem a w jakim Francuzem? A co mnie to obchodzi. Zapytajcie Japonczyków - kogo kojarzą z Polską. Oczywiscie Chopina i zespół Vader.
Zestaw maniaka alfabetycznie:
Bach
Beethoven
Chopin
Grieg
Iron Maiden
Mozarta
Możdżer
Morbid Angel
Rimski-Korsakow
Slayer
Terrorizer

autor: red spider 666, data nadania: 2008-12-06 07:03:12, suma postów tego autora: 1549

ABCD,



czy Polonez A-mol nie jest rzewny...?
A mazurki, zwłaszcza poźniejsze, mające czysto umowny związek z tańcem, mogą zawierać w sobie czysto umowne hołubce. Czyż nie?

autor: nana, data nadania: 2008-12-06 10:07:17, suma postów tego autora: 4653

achhh gronkowiec

następny poraniony pomysł gronkowca i jej świty

autor: DeLe, data nadania: 2008-12-07 22:39:21, suma postów tego autora: 16

Dodaj komentarz