Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Koniec Socjaldemokracji Polskiej?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

:)

...szykuje się wielki powrót do partii-matki. niezdecydowana poprzeć SLD reszta pobiegnie wprost do ...PO, część "działaczy" przeczeka chwilkę, aż stare wygi wymyślą "nową" socjaldemokrację, rzucą pustym dla nich hasłem "lewica", bąkną coś o ideowości i będzie git....

autor: rote_fahne, data nadania: 2008-12-08 19:40:43, suma postów tego autora: 1805

Obawiam się, że Rote Fahne ma sporo racji

Rozłam w SLD był błędem. Twierdzę, że lepsza byłaby jedna partia z dowolną liczbą frakcji, swoją lewicą, centrum i prawicą a nawet skrajną lewicą i "centrystami" bliższymi rojeniom różnych sierot po Jacku K. niż prawdziwej lewicowości, niż wiele partii mnie czy bardziej "lewicowych", różniących się głównie wzajemną antypatią. Po co nam partia-monolit w stylu niezapomnianych tow.tow. Lenina i Stalina? Kłóćmy się, ile wlezie, póki wspólnie cokolwiek będziemy robić, by ocalić "ten kraj" od czarnego okupanta i od paranoicznych narrrodowych Sozialisten braci K. Co do różnic między nami, odłóżmy spory na lepsze czasy, jeśli kiedyś nadejdą.

autor: Staruszek, data nadania: 2008-12-08 20:13:16, suma postów tego autora: 206

Genialna analiza znawcy tematu

Kwestia wyjścia frakcji Bartka Arłukowicza była przecież kwestią czasu. Najpierw odeszli zwolennicy "Otwartej Polski" teraz odchodzi lewe skrzydło. SDPL stoi na przeszkodzie polaryzacji tej części sceny politycznej pomiędzy SDPL/PD i SLD/KPL, dlatego musi zniknąć. Problem stanowią dziś chyba tylko etatowi pracownicy tej partii...
Socjaldemokracja Polska po części powstała na gruncie sprzeciwu wobec zaprzedania wartości socjaldemokratycznych przez SLD i skrajny cynizm jego kierownictwa. Odeszło do niej także wielu czołowych działaczy PPS czy ludzi z Unii Pracy. Kto tego nie wie/nie chce zauważyć niech lepiej pisze o tym co zna. Może gdzie indziej łatwiej i skuteczniej rozładuje swoje frustracje.

autor: Teutonic, data nadania: 2008-12-08 20:14:31, suma postów tego autora: 333

Teutonic,

czy opowiadanie się kierownictwa SdPl po stronie Agory w słynnej kiedyś aferze Rywina było przejawem identyfikacji z wartościami socjaldemokratycznymi? Przypomnijmy, że w tej aferze chodziło o atak prywatnej korporacji na media publiczne?

autor: ABCD, data nadania: 2008-12-08 20:54:12, suma postów tego autora: 20871

Czytałeś raport Lewandowskiego z komisji ds. tzw. afery Rywina?

Tak czy nie? To chyba był głos SDPL w sprawie. Jeśli nie satysfakcjonuje cię odpowiedź sprecyzuj pytanie.

autor: Teutonic, data nadania: 2008-12-08 21:16:52, suma postów tego autora: 333

Ciekawy jestem,

kogo w tej chyba już ostatniej awanturze na dogasającej lewicy oficjalnej poprze Krypol?

autor: ABCD, data nadania: 2008-12-08 21:18:24, suma postów tego autora: 20871

A gadki Boro,

że SLD skompromitował się "zawłaszczaniem" rynku mediów?
Czy działaczem SdPl nie był czasem Tomcio Nałęcz, który prowadził obrady komisji sejmowej w sprawie Rywina zgodnie z życzeniami Michnika? I robił sobie przy tej okazji reklamę w Gazecie Wyborczej?

autor: ABCD, data nadania: 2008-12-08 21:39:29, suma postów tego autora: 20871

teorie ciekawe ale...

Ktoś zdaje się zapomniał że projekt szerokiego ponadpartyjnego porozumienia centrolewicy jest silnie popierany przez Wojtka Filemonowicza który teraz (po odejściu Arłukowicza) zostanie przewodniczącym SDPL.

Co do samego Arłukowicza i jego odejścia to zdaje się mało kto płacze w SDPL a szczególnie w młodzieżówce. Ja swoją opinię zamieściłem tutaj: http://www.lewica.pl/blog/palucki/18176/

autor: Lukasz_Palucki, data nadania: 2008-12-09 15:11:15, suma postów tego autora: 36

Mam parę pytań do uczestników "dyskusji"

1/ Kogo Teutopnic nazywa znawca tematu i przypisuje mu genialną analizę? Nie zauważyłem żadnej wypowiedzi, która by to sugerowała.
2/ Dlaczego moje ulubione Cztery Litery dopiero teraz zabrały głos? Ach, jakże się stęskniłem...

autor: Staruszek, data nadania: 2008-12-09 15:40:15, suma postów tego autora: 206

Żadna strata

Prawdę mówiąc, nie będę płakał za SDPL, bo to i tak partia widmo, pozbawiona odwagi - gdy trzeba było działać, oni pierzchali, tak było m.in. w momencie rozpadu.

Problemem jest pustka na prawdziwej lewicy, mamy lewicę narodową, czyli PiS, mamy centrolewicę (która czasami próbuje tylko zaprzeczyć swojemu położeniu), czyli PO, a nie mamy silnej, spójnej i realnej prawdziwej lewicowej partii. I nie zanosi się, by ten stan w najbliższym czasie się zmienił.

autor: Akwilon, data nadania: 2008-12-09 17:51:34, suma postów tego autora: 16

Pewnie Państwa zainteresuje konferencja prasowa posłów Lewicy

w portalu polityczni.pl. Pozdrawiam
http://polityczni.pl/sdpl_o_jednoczeniu_lewicy,audio,50,3097.html

autor: Bogumil_Kolmasiak, data nadania: 2008-12-09 18:55:06, suma postów tego autora: 5

miałem nadzieję, że z SdPl coś będzie

ale dosyć szybko straciłem nadzieję na inną niż eseldowska jakość i dynamikę.

ABCD:
oczywiście SdPl byłaby super, gdyby ws. Rywina zajęła stanowisko Ziobry

autor: pandada, data nadania: 2008-12-10 20:50:47, suma postów tego autora: 213

pandada,

a jeszcze lepsza byłaby lewica, która nie służyłaby ani Michnikowi, ani zadnemu innemu politykierowi prawicy

autor: ABCD, data nadania: 2008-12-10 23:47:38, suma postów tego autora: 20871

A Któż to taki Marek Borowski

Wyznawca religii liberalizmu kapitalistycznego jak i Balcerek . Powinien stanć przed sądem za milionowe straty przy prywatyzacji Banku Sląskiego

autor: Jakub Szela, data nadania: 2008-12-12 19:03:05, suma postów tego autora: 172

Jakub Szela

Możesz mi przypomnieć te straty? Jakieś liczby? Porównajmy nasze informacje co do zysków/strat ze sprzedaży Banku Śląskiego. Ja stawiam na zyski i to na poziomie dwucyfrowym (w procentach), ale proszę przypomnij mi, bo widocznie mamy r zdecydowanie odmienną wiedzę. Żeby była jasność: mój stosunek co do wyprzedaży polskich banków jest jednoznacznie negatywny, choć uważam, że banki prywatne są dużo bardziej efektywne i babki w kasach nie są wrednymi leniwymi skuami, które wyglądają jakby siedziały w nich za karę, gubią dokumenty, przekazują fałszywe informacje, co się np. nagminnie zdarza w pewnym dużym państwowym banku.

autor: Teutonic, data nadania: 2008-12-12 23:18:57, suma postów tego autora: 333

Warcholstwo

Gdzie moja lewica?Nie ma jej,nie ma nie ma i długi nie będzie,przej mi drugi penis urośnie niż lewica z prawdziwego zdarzenia.A to co się dzieje to skandal.Polskie dno, SZAMBO,tak samo jak prawica bruździ na zwoje odłamy,podobnie czyni lewica.wałczy O STOŁKI I TYLKO O STOŁKI.nie POTRAFI ZREHABILITOWAĆ CHAMSKICH BLEDOWI POPEŁNIONYCH DWUKROTNIE BĘDĄC U WŁADZY.pluralizm BEZNADZIEJNY-TO WODA NA MŁYN DLA PRZECIWNIKÓW.w JEDNOŚCI I UCZCIWOŚCI DO WYBORCÓW JEST SIŁĄ,A NIE BLE BLE W MEDIACH.amen

autor: rydz78, data nadania: 2008-12-13 23:48:19, suma postów tego autora: 9

Dodaj komentarz