Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Stanowisko RN PPS w sprawie wyborów do PE

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Towarzysze, wytłumaczcie staremu prawakowi: czy PPS to ta sama partia, którą rozwalił Ikon?

...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2008-12-11 12:30:51, suma postów tego autora: 6199

oświadczenia są niezwykle ważne

A czy mogę opublikować stanowisko w sprawie wyborów do samorządu klasowego przyjęte przez Radę Naczelną IFU (Imprezowej Frakcji Uczniowskiej)?

Czytamy w nim m.in., że w samorządzie powinni znaleźć się uczniowie piątkowi i szóstkowi, których rodzice jeżdżą dobrymi samochodami, ale nie nazbyt luksusowymi. Ich zadaniem będzie tworzenie Klasy Imprezowej.

Nie wolno proponować kandydatów do samorządu spośród uczniów chciwych i chytrych. Zaiste nie wolno!

Uczniowie chciwi i chytrzy służą nauczycielom i pani pedagog, a nie uczniom.

To tyle jeśli chodzi o oświadczenie w sprawach istotnych.

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2008-12-11 15:01:22, suma postów tego autora: 487

pytanie politologiczne

Czy do PPS należy ktoś poza Radą Naczelną?

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2008-12-11 15:03:41, suma postów tego autora: 487

Już ci odpowiadam prawiczku

PPS jest dziś partyjką raczej socjaldemokratyczną posiadająca ok.0,1%poparcia. Ikonowicz reprezentował w PPSie tzw.nurt radykalny antykapitalistyczny nie mógł go oczywiście sukcesywnie reprezentować bo stare dziady które go odsuneły o szefostwa chciąly za wsze;ką cene pchać PPS do SLD więc Ikonowicz postanowił wrqz ze swymi zwolenikami wyjść i założyć nową partie antykapitalistyczną o nazwie "Nowa lewica"

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2008-12-11 15:40:30, suma postów tego autora: 1003

Czerwony Adamie

Dobre określenie - partyjka. :)
Ja tam jednak wolę partyjkę szachów z Rote. Nawet jeślibym miała dostać mata w trzech ruchach. A co mi tam.

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2008-12-11 16:13:46, suma postów tego autora: 487

PPS każdy pamięta inaczej

Należałem do jej młodzieżówki i przez to do RW PPS. W tamtych czasach mieliśmy radnych w mieście, senatora i wiceprezydenta. W mieście należało do niej ok. 100 osób, do młodzieżówki ponad 40. (połowa aktywnie). Za czasów Piotra Ikonowicza PPS się liczył i był trzecią co do wielkości partią w naszym mieście, choć rządził AWS-UW a jak wiecie lekko za solidaruchów ludziom lewicy nie było. Wyrzucali z pracy nie tylko działaczy, ale także zwalniano lub straszono ich rodziny, oblewano samochody kwasem itd.
Dziś nie ma już solidaruchów przy korycie(w każdym razie nie tej najbardziej krwiożerczej frakcji), nie ma też Piotra Ikonowicza w PPS. A szkoda, bo dziś może to on byłby liderem całej lewicy? A tak...


autor: Teutonic, data nadania: 2008-12-11 18:26:46, suma postów tego autora: 333

Niesamowite

Jak tam jest nawet rada naczelna, to może się zapiszę?

autor: sal paradise, data nadania: 2008-12-12 00:23:41, suma postów tego autora: 1199

sal

Tam poza Radą Naczelną nic nie ma.

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2008-12-12 11:42:25, suma postów tego autora: 487

dezinformacja

cytat:

Tam poza Radą Naczelną nic nie ma.

autor: wpadla bomba do piwnicy,

Jak już robisz kupę na PPS to przynajmniej pisz prawdę .
śląska Rada Wojewódzka PPS istnieje mało tego zrzesza 6 Komitetów Okręgowych ,za inne województwa nie będę pisał ,co do P Ikonowicza to wypowiadać się nie będę być może ze względu na szacunek a być może że moja wiedza jest zbyt odległa od tego co piszecie na jego temat .

autor: pps, data nadania: 2008-12-12 14:04:37, suma postów tego autora: 14

bomba

W Nowym Jorku też nic nie ma.

autor: sal paradise, data nadania: 2008-12-12 15:27:04, suma postów tego autora: 1199

sal

sorki, ale nie zakumałam z tym Nowym Jorkiem.

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2008-12-12 19:49:17, suma postów tego autora: 487

PPS

nie byłoby sobą, gdyby najzwyczajniej w świecie powiedziała, na kogo sympatycy partii powinni zagłosować. To takie proste - wystarczy tylko wskazać jeden z trzech komitetów, które prawdopodobnie staną do wyborów: SLD, popłuczyny SdPL-PD lub PPP. Ewentualnie jakaś wspólna inicjatywa Racji i Młodych Socjalistów, choć trudno jest mi sobie taką konstrukcję wyobrazić.

Hamletyzowanie, patos, wielkie słowa - wszystko to idealnie pasuje do partii, która wciąż nie może się podnieść z twardego lądowania po odejściu Ikonowicza i wylocie z sejmu. To zadziwiające, że nawet na kanapowej lewicy są środowiska mniej liczne, a bardziej aktywne. Organizowanie serii konferencji z cyklu "PPS - dlaczego się nie udało?" albo "PPS - dlaczego jesteśmy bandą nieudaczników?" to doprawdy nie najlepszy sposób na zaistnienie w polityce.

autor: jra, data nadania: 2008-12-12 23:43:09, suma postów tego autora: 540

bomba

A to przepraszam. Machinalnie napisałem. To po prostu stała wypowiedź książkowa mojego nicka :/ (Trzeba jakoś do niego nawiązywać od czasu do czasu pro forma.)

autor: sal paradise, data nadania: 2008-12-13 01:57:59, suma postów tego autora: 1199

Dodaj komentarz