Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Socjaliści wobec sytuacji w Grecji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Klasa pracownicza

musi przede wszystkim obalić system panowania biurokracji partyjnej i związkowej.

autor: ABCD, data nadania: 2009-01-03 11:02:52, suma postów tego autora: 20871

a ja sie zastanawiam

co powie dres? Przeciez Grecy maja i tostery i inne cudowne gadzety... Czemu wiec strajkuja? Czemu sa niezadowoleni? Przeciez Grecja to nie Kuba. Rzadzi tam prawica jak bog przykazal. Czy to mozliwe by pod rzadami prawicy bylo komukolwiek zle???

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-01-03 16:47:22, suma postów tego autora: 6205

sierp,

Mało tego! Papier toaletowy mają! I jeszcze narzekają... Ech...

autor: fancom, data nadania: 2009-01-03 20:06:47, suma postów tego autora: 1424

@sierp_i_młot & fancom

prawica w Grecji rządzi z jednego prostego powodu ….
bo wybrali ją Grecy

antykapitalistyczna lewica nie rządzi bo …nie wybrali ją Grecy
to chyba proste.



autor: Cud2, data nadania: 2009-01-03 23:24:09, suma postów tego autora: 3207

Dobrobyt

Ponad jedna piąta Greków żyje w nędzy. Bezrobocie jest ogromne a dane i tak zaniżone za sprawą lipnego mitu o "samozatrudnieniu". Sytuacja w czasie kryzysu pogorszy się dramatycznie, bo wielu pracowników zatrudnionych w branży turystycznej straci pracę, bo branza podupadnie. Już teraz jest ciężko, bo pensje są bardzo niskie. Rząd zamiast pomóc ludziom, ratuje bankrutujących bankierów. Doprawdy, grecki proletariat ma przeciwko czemu protestować.

autor: demokrata, data nadania: 2009-01-03 23:08:01, suma postów tego autora: 316

A wieęc wybory

sa do luftu!

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-01-04 12:59:23, suma postów tego autora: 458

Cud2

No zgadza sie wybrali prawice w tzw. demokratycznych wyborach. Ja tego nie neguje ale i nie ma to nic do mojego pytania. Prawica rzadzi bo tego chce lud i bog. Ja pytam sie dlaczegomimo to Grecy sa niezadowoleni? Za malo prawica zrobila? Moze, ale nie przesadzajmy. Sa przeciez juz nierownosci spoleczne, jest bezrobocie, nedza, zamykaja panstwowe szpitale, szkoly, prywatyzuja emerytury, policja strzela do mlodych ludzi na ulicach... czego ci Grecy jeszcze wiecej chca??? W glowach im sie poprzewracalo? Tak od razu mialyby obozy koncentracyjne powstac? Przeciez to kosztuje. Grunty, pozwolenia, inwestycje, kredyty, kadra nadzorcza... trzeba troche jeszcze poczekac. Prawica potrzebuje jeszcze troche czasu, by nabrac rozpedu i wprowadzic nastepne neoliberalne reformy oczekiwane tak przez cale spoleczenstwo. A ty jak Cud2 myslisz? Nie przesadzaja? Nie odrazu przeciez Oswiecim zbudowano.

autor: sierp_i_młot, data nadania: 2009-01-04 18:35:37, suma postów tego autora: 6205

..

Dla mnie to jest rewelacja. Nikt tutaj jakos nie ma watpliwosci, ze to grecki policjant swadomie zastrzelil nastolatka, itp. A jak doszlo do odwrotnej sytuacjio - ktos postrzelil policjanta, to co sie okazuje?

------------
„Postrzelenie policjanta zaaranżowane przez państwo” – oświadczenie z IMC Ateny

O świcie 5 stycznia 2009 około 3:00 został postrzelony policjant pilnujący Ministerstwa Kultury w ateńskiej dzielnicy Exarchia. Mówią nam o ponad 20 łuskach po pociskach i granacie ręcznym. Ranny policjant, mówią, został ocalony jedynie dzięki telefonowi komórkowemu, który spowolnił pocisk który trafił go w klatkę piersiową.

Naszą pierwszą myślą było, że żadna osoba z ruchu, nie ważne jak bardzo była zaangażowana we wsparcie taktyki miejskiej partyzantki, nie wybrałaby Exarchii (będącej od kilku dni dosłownie pod policyjną okupacją), by przeprowadzić tego rodzaju atak i bezpiecznie się wycofać.

Dlatego nie uważamy za przypadkowy fakt, że mass media, politycy i sługusy budowali atmosferę, w której jakaś dynamiczna akcja zemsty na policji była bliska. Nie możemy oczywiście wykluczać, że takie incydenty mogą się zdarzać – ale nie jesteśmy głupi na tyle, by uwierzyć, że miałyby miejsce na Exarchii, także w przypadku wcześniejszego incydentu (ostrzelanie policyjnego vana parę dni wcześniej) na terenie kampusu uniwersyteckiego w Zografou.

Państwo, poprzez swoje usta – media, przygotowywało opinię publiczną na „nadciągającą” akcję przeciwko policji. Wybór miejsca ataku był jakby zapisany na recepcie: Atak w tak bardzo nadzorowanej dzielnicy jasno świadczy o tym, że atakujący są bezpośrednio powiązani z państwem.

-----
I tak dalej i tak dalej. Dla mnie rewelka :)

autor: wojtas, data nadania: 2009-01-06 20:34:15, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz