Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Miasteczko Śląskie: Protest hutników

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A to się narobiło...

Walczą o to, żeby pracować. I to za każdy pieniądz. Czy tego chcieli dwadzieścia lat temu?

autor: steff, data nadania: 2009-01-24 20:29:22, suma postów tego autora: 6626

Mieszkam niedaleko to znam problem

Faktycznie dla miasta to będzie problem bo Miasteczko śląskie to mała miejscowość poza tą hutą niema pracy.
Swoją drogą pamiętam dobrze jak za komuny gdy huta pracowała pełną parą ludzie narzekali że śmierdzi i wogule niezadowoleni byli z jej obecności takie odniosłem wrażenie wtedy.
A dziś ludzie dali by wszystko aby tylko nie zbankrutowała ale te czasy się radykalnie zmieniają.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-01-24 20:35:45, suma postów tego autora: 1003

Adamie

nie będzie huty to przynajmniej stan środowiska się poprawi. Nikt nie jest przypisany do mniejsca pracy tak jak kiedyś chłopi pańszczyźniani do ziemi. Nie ma pracy w Miasteczku to niech ruszą 4 litery (nie ABCD:)) i szukają roboty gdzie indziej.

autor: anarcha, data nadania: 2009-01-24 21:45:59, suma postów tego autora: 113

Wielka Polska Katolicka

Byłem tam dzisiaj. Przywódcy związkowi dłużej się przedstawiali niż mówili na temat huty, dwoje z nich rozpoczęło swoją wypowiedź słowami "Szczęść Boże". Potem jeden z nich zaczął zachwalać załogę, za to, że jeszcze nigdy nie strajkowała, kolejny namawiał robotników, aby organizowali się pod wodzą silnego przywódcy, bo tylko dzięki temu mogą oni coś wygrać, zaś poseł z PO zwracał uwagę na to, że hutnicy przyczyniają się do upadku swojego zakładu siejąc panikę!

Spodziewałem się wspólnego "Ojcze nasz", jednak się zawiodłem.

autor: pawulon, data nadania: 2009-01-24 22:21:37, suma postów tego autora: 1

Anarcha co ty za gupoty wygadujesz?

Nie wiem może jesteś studentem i dlatego tak gadasz bo jeszcze nie masz tej przyjemności szukania roboty?
Sęk w tym że gdzie indziej jak to określiłeś np. w pobliskich Tarnowskich górach też nie jest zaciekawie z robotą.
Swoją drogą chciałbym cię równierz uświadomić że najwięcej ludzi zatrudnia przemysł właśnie za komuny byliśmy krajem bardzo uprzemysłowionym i m.in.dlatego każdy miał robote.
Teraz Polska jest kraj monterów i podwykonawców różnych zachodnich globalnych koncernów które raz nie są bardzo chętne to dużego zatrudnienia(wiadomo koszty)a dwa są to firmy bardzo zautymatyzowane.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-01-24 22:30:44, suma postów tego autora: 1003

głupota do głupoty

Czerwony Adasiu, co ty za głupoty wypisujesz? "za komuny byliśmy krajem uprzemysłowionym i m.in. dlatego każdy miał robotę".
za komuny t.j. nigdy. Od 45 roku w naszym kraju nie było partii komunistycznej nie wspominając o rolnej reformie wykluczającej dosyć durnowate nazewnictwo -za komuny-.
Byliśmy krajem uprzemysłowionym - kiedy? w 46,47,48, 49, 50 itd.
Każdy miał robotę- bo to wynikało z systemu zniszczonego ogromnym wysiłkiem Watykanu i krajów dzisiaj zaprzyjaźnionych. Systemu oplutego przez rodzimą prawicę, centrum i o dziwo-lewicę niekiedy nawet na tym forum.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2009-01-25 01:06:57, suma postów tego autora: 356

To miara społecznej apatii w Polsce

zatrudnionych, a więc zagrożonych zwolnieniem jest 1000 osób, a w proteście uczestniczyło 500

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-01-25 08:14:54, suma postów tego autora: 1953

anarcha

Dlaczego mieliby szukać pracy gdzieś tam? Dlaczego chcesz ich poniżać? To władza zawsze troszczyła się o pracę i chleb dla każdego. Ostatecznie po to jest. Zwróć uwagę na to, co zapowiada Obama. Życie płynie i niesie nowe wymagania. Oni już to pojęli a ty jeszcze nie!

autor: steff, data nadania: 2009-01-25 12:12:25, suma postów tego autora: 6626

Władza?! Steff, czy mógłbyś rozwinąć temat? n/t

.

autor: west, data nadania: 2009-01-25 22:24:28, suma postów tego autora: 6717

tja.....

"Huta Cynku Miasteczko Śląskie wykonuje ok. 40 proc. krajowej produkcji cynku oraz ok. 50 proc. krajowej produkcji ołowiu i stopów. Wytwarza też kadm, kwas siarkowy i niewielkie ilości srebra".
Jak nie wiadomo o co chodzi, to chodzi o kasę. Dla kogo? Zagadka? Nie. Dla złodziei, którzy teraz WSZYSTKO będą tłumaczyć WIELKIM KRYZYSEM FINANSOWYM, spowodowanym gdzieś w dalekiej bratniej Jankesolandii, przez jeszcze cwańszych złodziei...

pawulon, ciekawe spostrzeżenia...
"Przywódcy" jak to przywódcy - muszą się zaprezentować, pokazać i cóóóś powiedzieć, żeby załoga wiedziała, że komuś za to cóóóś płaci...
Natomiast poseł PeŁo po zaprezentowaniu trzymiesięcznego rządowego planu ratunkowego dla huty miał "moralne" prawo do obsobaczenia "durnych" hutników, że sieją panikę, kiedy rząd gotów im nieba przychylić. I tak cud, że się ten, jak mu tam? Głogowski, pofatygował do tych nieodpowiedzialnych "roboli", chcących upadku zakładu (sic!)...

Czy może ktoś oświecić starą Hyjdlę i podpowiedzieć jej skąd się biorą na tym forum przygłupy pokroju anarchy?
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-01-26 06:08:29, suma postów tego autora: 5956

west

Stoję przy tablicy i mówię: nie chcę władzy, która swe obowiązki ogranicza do funkcji stróża nocnego, czyli do policji, sądów i więzień; chcę władzy, która organizuje życie społeczno gospodarcze w taki sposób, że każdy w kraju ma pracę, chleb i dach nad głową. I sądzę, że większość oczekuje takiej władzy. Od kilkunastu lat nikt jej jednak nie deklaruje. Chyba dlatego tak nikłe jest zainteresowanie wyborami właśnie stróża nocnego...

autor: steff, data nadania: 2009-01-26 18:07:07, suma postów tego autora: 6626

Steffie, preferujesz model koreański czy kubański?

Jeszcze niedawno zaproponowałbym białoruski, ale Łukaszenko zdradził - niedawno wprowadził podatek liniowy 12% :-)

autor: west, data nadania: 2009-01-26 22:24:38, suma postów tego autora: 6717

west, dlaczego wkładasz w usta przedmówcy tekst,

którego On nie ma zamiaru wypowiedzieć? To taka specyficzna maniera ośmieszania i szydzenia zeń? Sposób prowadzenia dyskusji?
Siebie ośmieszasz (od dawna), będąc zwolennikiem "modelu polskiego" - z imperialistycznymi wojnami i wyrzucaniem "pieniaczek" z dziećmi na bruk...
A steff na pewno myślał o modelu skandynawskim, tylko czy tobie to pasuje?
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-01-27 08:18:11, suma postów tego autora: 5956

west

Z pytania twojego wynika, że lubisz etykietować, przyklejać łatki. Dla mnie jednak ważniejsze od tego jest praca, chleb i dach dla każdego. Łatka zaś taka czy inna ma drugorzędne znaczenie i jak sądzę, nie tylko dla mnie, lecz dla większości ludzi ale także dla wielu przywódców świata. Przy tej okazji chcę cię zapewnić, że z twoimi łatkami zupełnie dobrze się czuję, nawet z lubianym i szanowanym przez swój naród Łukaszenką.

autor: steff, data nadania: 2009-01-28 10:46:12, suma postów tego autora: 6626

Dodaj komentarz