Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Protest pracowników Duda-Bis

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

hej, do dzieła

W rankingu znanych ludzi na stronie http://www.asycieniasy.pl od jakiegoś czasu wyraźna dominacja prawicy i skrajnej prawicy - zobaczcie sami. A co środowiska lewicowe na to? Hej, kto za nas to zrobi, jak nie my sami - zagłosujmy. Fani Korwina-Mikkego i Michalkiewicza wspierają się na ich forum, czemu my nie mamy zrobić podobnie?

autor: marko, data nadania: 2009-01-24 21:02:01, suma postów tego autora: 1

Skądś ten wniosek o upadłość się wziął

Najpewniej firma nie spłacała kredytów, bo cóż by innego?
Nie piszę tego ze złośliwości - ale miło by było, gdyby autorzy newsów nie przepisywali notek z GW metodą copy-paste tylko spróbowali dowiedzieć się "o co w tym wszystkim chodzi".

autor: west, data nadania: 2009-01-24 21:03:50, suma postów tego autora: 6717

no i co

z tego. Banki robią swoje i nic im do zatrudnionych, ministerstwu również. Jak cwqaniacki zarząd decydował sie na opcje walutowe 3,2 za EUR to oki, a jak EUR kosztuje 4,45 to wielkie halo. Miejsce protestu źle wybrane, powinni iść do zarządu no chyba że zarzą posługuje się pracownikami by ratować własną du... i wsyła związkowców do Warszawy. PS dlaczego w tym kraju liczą sie tylko "ludzie pracy" czyt robotnicy.

autor: anarcha, data nadania: 2009-01-24 21:09:50, suma postów tego autora: 113

anarcha

I tu masz rację. Po co zarządowi kłopotliwi pracownicy ze swoimi żądaniami, racjami, nierzadko pretensjami? Wysłać ich na wycieczkę do Warszawy. Z Sosnowca do stolicy kawał drogi, a wspomnienia, wrażenia, że nawet wnukom po latach opowiadać. Para w gwizdek.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2009-01-25 01:59:49, suma postów tego autora: 356

hm... niestety muszę przyznać rację westowi...

też chciałabym wiedzieć "o co w tym wszystkim chodzi", czyli o jakieś szczegóły. Podejrzewam, że "Duda" nie spłaca kredytów, bo nie posiada płynności finansowej. Nie płacą mu kontrahenci, rzecz "normalna" w polskim "biznesie" od lat kilkunastu. Co z tego, że firma posiada ogromne aktywa, a nawet zyski? To dobrze. Aktywa zostaną upłynnione za "ojro", co by ktoś(?) miał zyski... (_*_)

"Duda" jest znaną i uznaną na rynku regionalnym (i nie tylko) firmą. Laureat wielu prestiżowych nagród w swojej branży. Znam jej wyroby "z autopsji i organoleptycznie".
Przepyszne - prawie żadnej chemii. Jej wyroby schodzą na pniu...
Firma nie wypadła sroce spod ogona. Poważne banki udzieliły jej kredytów - nie na fury dla prezesów (właścicieli), ale na rozwój firmy (jestem prawie pewna). Wiele firm brało, bierze i będzie brać kredyty. Po to, do cholery, są banki!!! A może się mylę??? Banki są od wirtualnej księgowości???
Teraz te "poważne" instytucje finansowe, zamiast pomóc wyjść firmie z dołka, dołują ją jeszcze bardziej? Topią swoje kredyty, zamiast je odzyskać? Śmierdząca sprawa - tak śmierdząca jak wursty niektórych firm, które pewnie chcą wejść na rynek. Jadem kiełbasianym czuć na kilometr...

W dobie kryzysu umorzenia i dofinansowania przeznaczone są bowiem dla rekinów, nie dla płotek, Panowie Duda oraz pracownicy z Wami związani...
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-01-26 03:33:13, suma postów tego autora: 5956

Duda

Duda, a Duda-Bis to dwie niezależne, nie mające niz ze soba wspolnego firmy...

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-01-26 12:21:56, suma postów tego autora: 1539

I co z tego, dresie?

Są jeszcze Dudowie piekący przepyszne chleby... Ciekawe, kiedy oni splajtują w tym kapitalizmie z wirtualną łapą rynku gmerającą w nocniku pełnym realnych gówien...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-01-26 14:27:09, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

załóż państwowe zakłady miesne i zostań szefową POP...zadowoli cię to???

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-01-27 14:42:56, suma postów tego autora: 1539

Nie, nie zadowoli, bo ja poszłam do przodu, a ty tkwisz w POPach...


Opowiem ci coś, może przestaniesz ględzić jak jliber, że każdy może mieć firmę, a nawet własny POP...

Dawno temu uczestniczyłam w dosyć trudnym kursie, dającym duże możliwości zawodowe. Prowadziła go przeurocza pani przed sześćdziesiątką, o imponującej wręcz wiedzy fachowej. Nie było pytań bez odpowiedzi.
Pewnego dnia jedna z kursantek zapytała: "Dlaczego pani, przy tak ogromnej wiedzy, nie założy własnej firmy i zarabia dużo, dużo więcej?"
Wykładowczyni uśmiechnęła się wyrozumiale i powiedziała: "Bo ja jestem WYROBNIKIEM, nie lubię ryzyka. Wolę robić uczciwie coś dla kogoś. Za godziwą zapłatę, oczywiście."

Ja, dresie jestem WYROBNIKIEM - sumiennym, fachowym, niezawodnym...
"Dudowie" zaryzykowali - teraz ich "wyrobnicy" pójdą także na bruk. Bo banki mają tłumoków przy swoich biurkach...
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-01-27 19:32:34, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz