Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Akcje OZZ IP w obronie związkowców w całej Polsce

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Myślę,

że w akcję IP warto właczyć lewicową Gazetę Wyborczą, z którą ten związek nie od dziś blisko współpracuje.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-01 21:12:04, suma postów tego autora: 20871

Nie dalej

Nie dalej jak wczoraj, pod artykułem o podwyżkach w Cegielskim sam stosowałeś argumentację wyjętą żywcem z Gazety Wyborczej, więc bym się zastanowił kto z kim współpracuje.

autor: DK, data nadania: 2009-02-01 21:41:29, suma postów tego autora: 119

ABCD

Ostatnio w ogóle zaczynasz wchodzić w jakiś dziwny sojusz z Michnicą. W tematach lokatorskich też wypowiadasz się podobnie jak organ Michnika.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-02-02 11:02:02, suma postów tego autora: 2083

Cisza,

Gazety Wyborczej od lat nie czytam, więc nie mam pojęcia, jak ona się wypowiada.
Wiem, że chwali IP i Sierpień, bo przedruki z tych tekstów pojawiają się na portalach, gdzie zaglądam.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-02 13:56:57, suma postów tego autora: 20871

Współpraca IP z GW

- opisanie w lokalnych GW niektórych akcji IP
- pochwalenie jednej jedynej akcji walki z gazetą Bubla
- opublikowanie przez Jarka Ubrańskiego dwóch czy trzech tekstów na łamach poznańskiej GW, które w zasadzie były polemikami z artykułami dziennikarki GW

Też mi kurde współpraca.

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-02-02 15:20:24, suma postów tego autora: 1084

Przecież Michnik to największy przyjaciel i duchowy bliźniak Kuronia?

Czyli jeśli ktoś czci Kuronia to również Michnika darzy wielką estymą. Towearzysze, bądźcie chociaż raz konsekwentni i nie odcinajcie się duchowego przywódcy nowoczesnej polskiej lewicy.

Cisze jeszcze rozumiem, bo on pod domem Generała co roku protestuje, a to go automatycznie czyni prawicowym potworem ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-02-02 15:45:15, suma postów tego autora: 6195

...

Chcailbym abys drogi ABCD podal przyklady tej wspolpracy. To ze ktos jest nisza nie oznacza przeciez automatycznie michnikostwa, co wiecej pamietam jak po 1 maja w Poznaniu pojawil sie w organie Adama tekst bardzo nieprzychylny. A czy fakt ze Matka Boska piastujaca dwoch Kaczynskich ze slynnego bilbordu miala twarz Adasia to dowód na wspolprace?

autor: Marek, data nadania: 2009-02-02 16:28:28, suma postów tego autora: 1715

to gorzej

"Gazety Wyborczej od lat nie czytam, więc nie mam pojęcia, jak ona się wypowiada."

Nic w tym dziwnego. Ten twój wydumany podział, który prezentujesz jak widać jest całkowicie sztuczny. Okazuje się, że gdy sprawa dotyczy jakichś realnych problemów społecznych ty i cała michnica mówicie jednym głosem... ciekawe...

autor: DK, data nadania: 2009-02-02 19:26:09, suma postów tego autora: 119

Realny problem społeczny

to właśnie: jak oddziaływać na swiadomość mas za pośrednictwem Gazety Wyborczej.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-02 19:49:17, suma postów tego autora: 20871

literówka

Chodziło mi oczywiście o Jarka Urbańskiego...

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-02-02 19:56:22, suma postów tego autora: 1084

Kuroń i Michnik

bliźnięta bracia
kogo bardziej matka historia ceni?
Mowimy: Kuroń, a w domyśle: Michnik...
Tak omawiany problem społeczny skomentowalby Majakowski.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-02 19:59:10, suma postów tego autora: 20871

Pikietowało

6 osób.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-02 19:59:45, suma postów tego autora: 20871

O co

ten spór?
Gazeta Wyborcza nie jest przecież smokiem zionącym ogniem.

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-02 20:38:50, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Teksty Urbańskiego w GW raczej nie miały na celu "uświadamianie mas".

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-02-02 21:35:04, suma postów tego autora: 1084

...

Chcailbym abys drogi ABCD podal przyklady tej wspolpracy.

autor: Marek, data nadania: 2009-02-02 22:11:02, suma postów tego autora: 1715

..

Ostatnio widzialem jakas migawke zapowiadanego programu publicystycznego i widzialem tak Jarka Urbanskiego. Kojarzy ktos o co chodzi? I czy odcinek z nim juz byl puszczany,czy dopiero bedzie, czy jak? A jak byl, to jest gdzies w sieci?

autor: wojtas, data nadania: 2009-02-02 22:40:10, suma postów tego autora: 4863

chociażby

organizacja poprawnych politycznie pochodow 1-Majowych
rola J.Urbańskiego i M.Piekarskiego jako ekspertów GazWyb od ruchow alternatywnych

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-02 23:11:23, suma postów tego autora: 20871

śmiesznie tu

ABCD proponowałbym już się nie kompromitować, złodziej krzyczy łapaj złodzieja... każdy to widzi i się śmieje.

Wojtas, bodajże w czwartek o 21.30 na TVP2.

autor: DK, data nadania: 2009-02-03 00:17:33, suma postów tego autora: 119

...

"organizacja poprawnych politycznie pochodow 1-Majowych" - dobre! Jakiz bylby niepoprawny? Z Swirkiem Nowickim na czele? :)

autor: Marek, data nadania: 2009-02-03 11:14:37, suma postów tego autora: 1715

wojtas

Zapewne chodzi o cykl "System 09" emitowany na TVP 2. Pierwszy odcinek w czwartek 5 lutego o 21:30 (następne chyba co tydzień w czwartek, ale pewności nie mam). To serial dokumentalny poświęcony transformacji ustrojowej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jednym z komentatorów jest też współpracownik Obywatela Krzysztof Wołodźko.

ABCD:
Co do pochodów 1-majowych. Wydaje mi się, że krytyka elastycznych form zatrudnienia, agencji pracy tymczasowej czy lobbyingu KPP Lewiatan jest bardziej niepoprawna politycznie niż egzotyczne Fiesty Venezuelany (tym bardziej, że na łamach GW znajdziesz raczej teksty Domosławskiego o Chavezie niż krytyczną analizę uelastyczniania rynku pracy).

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-02-03 12:18:25, suma postów tego autora: 1084

Brzydzi was "michnica", a czcicie Kuronia, Jaruzelskiego i Kiszczaka ...

I jeszcze macie pretensje o porównywanie z poglądami Michnika.

Jaka lewica, takie autorytety.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-02-03 12:23:29, suma postów tego autora: 6195

jeden szit

Nie to ABCD brzydzi "michnica", choć jak wychodzi w praniu sam się w kwestiach zasadniczych od niej nie różni. Nie wiem, kto tam jest autorytetem dla kogo choć ci jegomoście których wymieniłeś, nienawidzili niezależnego ruchu robotniczego, podobnie zresztą jak Michnik, Balcerowicz, Kaczyński, Kwaśniewski, Korwin-Mikke, Kaczyński Rzeczpospolita, Wprost, Nasz Dziennik, Trybuna, Fronda, Krytyka Polityczna etc. Mnie nie interesuje spór elit, bo to jedno gówno. Obojętnie kto z nich dojdzie do władzy to i tak robotnicy dostaną w dupę.

autor: DK, data nadania: 2009-02-03 16:27:04, suma postów tego autora: 119

...

"Wydaje mi się, że krytyka elastycznych form zatrudnienia, agencji pracy tymczasowej czy lobbyingu KPP Lewiatan jest bardziej niepoprawna politycznie niż egzotyczne Fiesty Venezuelany"

Otoz to.

Sumuś a odkąd to IP czci Kiszczaka czy Kuronia? Przypomne ze Jarek Urbanski siedzial w wiezieniu za komuny.

autor: Marek, data nadania: 2009-02-03 16:42:26, suma postów tego autora: 1715

Rrradykał

dzięki za info o TVP2, chyba warto będzie sprawdzić.

Wątki anarchosyndykalistycznego (m.in.) pochodu, które przywołujesz są oczywiście ok, problemem wg mnie są jedynie 3 rzeczy: gazetowyborcza argumentacja o "totalitaryzmie" (pół roku później Urbański poszedł jeszcze dalej i uznał za symbol totalitaryzmu... czerwony sztandar), współpraca z Zielonymi2004 (dawne "Forum Ekologiczne" UW, obecnie koalicja z Rosatim i Onyszkiewiczem) przy organizacji pochodu i obiektywnie rzecz biorąc rozbijanie alternatywnego 1 maja.


Jeśli zaś chodzi o GW i Wenezuelę - obowiązkiem lewicy jest współpraca międzynarodowa zwłaszcza z tymi podmiotami, które odniosły i odnoszą sukcesy (nie w celu niewolniczego kopiowania bynajmniej), zaś o tekstach Domosławskiego w "GW" już pisałem - to coś, co pasuje do zgniło-piernikowej atmosferki kawiarnianego przeglądu porannej prasy, gdzie do wszystkiego ma się "obiektywny dystans" (i do "śmieszącego, ale w sumie niegroźnego" polityka i do kolegi z korporacji, który "trochę przesadził, więc trzeba to zrównoważyć"). Z polityczną analizą dorobku, problemów i perspektyw boliwariańskiej rewolucji nie ma to wspólnego nic.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-02-03 16:49:01, suma postów tego autora: 4409

nie odbieraj pracy trolom

"pół roku później Urbański poszedł jeszcze dalej i uznał za symbol totalitaryzmu... czerwony sztandar"

Prosze, nie zmieniaj się w ABCD, on tu jest od rzucania oskarżeń na prawo i lewo bez poparcia w rzeczywistości.

Bo jesli chodzi o tekst "Czerwone flagi i Antifa", to chyba każdy głupi rozumie o co w nim chodziło, że przytocze cytat:

"Anarchiści doskonale rozumieją znaczenie ruchu lewicowego w zwalczaniu faszyzmu. Jednak pojawienie się czerwonych flag, często oznacza równocześnie pojawienie się symboliki sierpa i młota, niesionej przez wielbicieli Feliksa Dzierżyńskiego i generała Jaruzelskiego. Problem się bierze z tego, że dwu, trzyosobowe grupy lewicowe, za punkt "honoru" biorą sobie zademonstrowanie swojej odrębności poprzez epatowanie symboliką rodem z Kremla. I często zresztą tylko do tego ogranicza się ich (propagandowa) działalność."

To niestety jest nędza tej "anty-michnicy", jak GW napisze, ze Hitler nie był zbyt fajnym gosciem, to "anty-michnica", bedzie z przekory twierdzić, że nazistowskie Niemcy nie były takie złe.

To świadczy też o słabym merytorycznym przygotowaniu i defensywności (części) polskiej lewicy, która nie potrafi rozróżnić lewicowej krytyki pewnych zjawisk, od liberalnej, dajac się wciągnąć w prawicowe gierki z polskiego bagienka. Przez to mamy taką lewicę, która uwielbia się masturbować przebrzmiałą symboliką i odległymi w czasie czy przestrzeni walkami społecznymi, a gdy, jak w przypadku Inicjatywy Pracowniczej, oddolny, robotniczy ruch jest konsekwentnie zwalczany i niszczony, lewica rozkłada ręce okazując swoją całkowitą bezradność i ... zaczyna rozprawiać o Wenezueli i gen. Jaruzelskim.

autor: DK, data nadania: 2009-02-04 09:08:48, suma postów tego autora: 119

Marek - a gdzie wyczytałeś, że pisze o jakimś IP?

IP to dla mnie pojęcie "kompuiterowe".

Ja pisałem o całej polskiej, pokręconej i chorej lewicy.
Lewicy Jaruzela i Kiszczaka - i przez to także Michnika.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-02-04 10:10:50, suma postów tego autora: 6195

Wybacz, DK,

ale w takim razie jest jeszcze gorzej niż myślałem - to już nie jest liberalny, tylko skrajnie konserwatywny, taki ZChN-owsko-korwinowski styl myślenia ("zaczyna się od socjaldemokratów, progresji podatkowej i wzmacniania związków zawodowych a kończy na Stalinie i Pol Pocie"). Ktoś o atrybucie A, może przyprowadzić również B, który z kolei dobrze myśli o jakimś C. Nawet gdyby tak było, to co z tego? Będą też kasować katolików na demonstracjach antywojennych, bo ich symbolem posługują się także protestanccy militarystyczni fundamentaliści w USA?

Mój pogląd o Jaruzelskim jest stałym użytkownikom portalu znany, ale jeśli jego fani przyjdą na demonstrację np. przeciwko Saako i "wyzwalaniu Gruzji" albo przeciw izraelskiej agresji i nie będą na niej przemawiać od czapy w jego obronie, to ich sprawa w co poza tym wierzą.

Poza tym, Wenezuela ma się nijak do III Rzeszy, Stalina i Jaruzelskiego też (choćby z uwagi na kierunek przemian - Jaruzelski doprowadził przecież do kapitalizmu).

PS. Z tego, co pamiętam były dwa teksty Urbańskiego w tej sprawie, drugi miał "wyjaśniać" stanowisko autora, fragmenty z pierwszego były m.in. na lewicy.pl.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-02-04 10:36:19, suma postów tego autora: 4409

DK,

co jest oddolnego w IP?
Ilu tam należy robotników?

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-04 12:32:14, suma postów tego autora: 20871

problemy lewicy

Tyle tylko, że to nie jest dyskusja o jakiejś abstrakcji, tylko o rzeczywistości, która w pewnym momencie, szczególnie w Warszawie wygladała tak, że demonstracja,w obojetnie jakiej sprawie przemieniała się w jarmark rozmaitości, który kilkanaście 2-3 osobowych grupek traktowało jako możliwość autopromocji i kultu swoich wodzów. Myslę, że po prostu wiele osób w końcu się wkurwiło i nie chiało łazić ze świrami bredzącymi o Stalinie i rozdającymi ulotki o tym, że strzelanie do protestujących robotników było konieczne, żeby ratować "socjalizm".

A co do Wenezueli to tylko na karb, twojej naiwności można złożyć to, ze myślisz że tam dzieje się coś więcej niż konserwacja kapitalizmu w wersji lekko socjaldemokratycznej.

Jak widzę, cały czas dyskusja spychana jest na tory poboczne. Może tak by odejść od monitora i jakiś gest solidarności z robotnikami wyrzucanymi za działalność związkową, jakąś zbiórkę pieniędzy... coś?

Nie no fakt, lepiej na internecie podyskutować o tak ważkich problemach jak kolor flagi...

autor: DK, data nadania: 2009-02-04 12:54:17, suma postów tego autora: 119

DK,

co robotnikom pomagają teksty J.Urbańskiego, że walki o prawa pracownicze nie wolno oddzielać od postulatów ruchu feministycznego?

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-04 18:59:31, suma postów tego autora: 20871

nie

Nie, twoje 8980 postów na lewica.pl

autor: DK, data nadania: 2009-02-04 19:03:00, suma postów tego autora: 119

Kiedy

Kiedy ABCD pisze swój kolejny 8980 post siedząc spokojnie i bezpiecznie przy kompie działacze niszowej IP są zwalniani z pracy i wzywani na policje i straszeni sadami grodzkimi.To dość dziwne ,ze twoje internetowe wyczyny są skoordynowane z akcjami represji wobec tego niedużego związku.

autor: bened, data nadania: 2009-02-04 20:59:26, suma postów tego autora: 145

bened,

luzu życzę

autor: ABCD, data nadania: 2009-02-05 00:49:51, suma postów tego autora: 20871

Co zrobić,

IP ośmieliła się współpracować z Sierpniem '80, przez co dla pewnych frustratów automatycznie stała się wrogiem publicznym nr 2.

Gdyby J. Urbański wysyłał swoje teksty do Jedynego Słusznego Kwartalnika, ABCD zmieniłby swoje nastawienie do jego osoby o 180 stopni, a wśród członków IP rozlosowano by 100 000 niesprzedanych egzemplarzy książek Jadwigi Staniszkis, które zalegają po redakcjach prawicowych pisemek.

autor: jra, data nadania: 2009-02-07 19:35:14, suma postów tego autora: 540

Dodaj komentarz