Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Arabia Saudyjska: Dymisje fundamentalistów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawa sytuacja

Z jednej strony król chce być postępowy i powoli reformować kraj z drugiej strony może napotkać na duzy opór fundamentalistów których w tym kraju niebrakuje.
Arabia soudyjska to nejbardziej konserwatywne państwo arabskie z tego co wiem

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-02-14 20:20:35, suma postów tego autora: 1003

najbardziej "konserwatywne"?

nie.przykladajac "europejskie" kanony sa bardziej "konserwatywne"panstwa od ksa :)))
ci "fundamentalisci" zagrazaja wladzy saudow dlatego zaczela sie druga "czystka"(1 byla w czasie inwazji na irak).zreszta tam jest troche skomplikowana sytuacja.zreszta wiesz jak wahhaba wywalono z iraku za nauki jakie glosil(pacan nawet nie zauwazyl ze w iraku to nie przejdzie)to zwial na plw. gdzie przyjal go z otwartymi rekoma ibn saud akurat potrzebowal argumentu na pozbycie sie haszymidow a wahabityzm mu ich dostarczal :))tak w skrocie :))caly ten wahabizm jest li tylko przykrywka dla polityki:))a saudowie traktuja go raczej poblazliwie dopoki im odpowiada.to tylko moja subiektywna ocena,ja akurat jestem z federacji plemion ktora czesc mieszka w ksa ale nie podlegamy prawom tego panstwa tylko swoim plemiennym :))tak ze moga mi naskoczyc :))za jedno saudow cenie za konsekwencje oni i persowie to jedyni w regionie ktorzy po kawalku realizuja swoja polityke,reszta sie rzuca jak ryba w sieci.

autor: pazghul, data nadania: 2009-02-15 01:22:52, suma postów tego autora: 1489

pazghul,

czy można z Tobą jakoś nawiązać kontakt?

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-02-15 20:48:36, suma postów tego autora: 3102

angka

mozna :)

autor: pazghul, data nadania: 2009-02-16 09:58:47, suma postów tego autora: 1489

mój

email tottenhornmałpapocztakropkafm

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-02-16 12:48:39, suma postów tego autora: 3102

Dodaj komentarz