Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Brazylia: Aborcja 9-latki, ekskomunika na lekarzy i jej matkę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dobrze zrobili lekarze że usuneli ciąże

Ale najdziwniejesze jest to że tyle szumu nie wokół zwyrodnialca który ją zgwałcił ale wokół aborcji.
Swoją drogą nie wiedziałem że 9letnia dziewczynkajuż już może zajść w ciąże,z obserwacji wynika że coraz młodsze dziewczynki zachodzą w ciąże to jakaś paranoja.
A ten zwyrodnialec nie powinien dostawać 15lat tylko powinno się go wykastrować bo to jedyna kara na którą ten zboczeniec zasłużył.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-03-06 15:55:25, suma postów tego autora: 1003

Ta dziewczynka, jej mama

i ci lekarza z pewnościa strasznie przejmują się jakimś Sobrinho i jakąś ekskomuniką.
Nie jestem wojującym antyklerykałem (już nie na szczęście) ale nie wiem kogo przy zdrowych zmysłach może obchodzić jakaś "ekskomunika".

autor: Getzz, data nadania: 2009-03-06 16:33:19, suma postów tego autora: 3554

tragedia tej dziewczynki to jak widać dobra okazja dla kościelników do pokazania zasięgu ich władzy

pewnie żal mu, że nie ma już stosów, bo mógłby ten "sługa boży" wykazać się miłosierdziem skazując dziewczynkę na śmierć w płomieniach. A tak to tylko mógł sobie pogadać.

autor: nana, data nadania: 2009-03-06 20:15:43, suma postów tego autora: 4653

zasmucili boga

A katolicki bóg janów pawłów tak by się ucieszył z 9-latki pękniętej podczas porodu. Taka piękna ofiara przeszła mu koło nosa.

autor: poziomka, data nadania: 2009-03-06 21:49:15, suma postów tego autora: 576

Opiat`

mit "zbrodniczego" kleru

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-06 22:43:49, suma postów tego autora: 20871

4 duże litery

Klasyk napisał, że religia to opiat dla mas. Zbrodniczy kler talibski w imię opiatu pozwolił zamordować w Pakistanie Polaka. Zbrodniczy brazylijski kler się zdenerwował bo mu zabrali możliwą świętą.

autor: prezio, data nadania: 2009-03-07 14:05:30, suma postów tego autora: 878

ciekawa sprawa że lewicę tak interesują

wewnętrzne sprawy Kościoła Katolickiego.
Przy tym inne religie cieszą sie jakby mniejszym zainteresowaniem. Jest informacja kogo Kościół chce ekskomunikować w Brazylii, ale brak np: informacji o ostatniej fatwie w Iranie czy Egipcie. Czy to nie jawna dyskryminacja innych religii?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-03-07 14:56:02, suma postów tego autora: 2714

Po prostu banialuki...

Wszystkie prawa są ludzkie. Te głoszone przez arcybiskupa też. Innych nie ma. Więc lekarze nie mają się czym przejmować. Postąpili w zgodzie z tymi, które są ważniejsze, bo państwowe.

autor: steff, data nadania: 2009-03-07 17:00:00, suma postów tego autora: 6626

comment

Zastanawiam się czasem dlaczego rządy państwa nie zamkną kurka z pieniędzmi tucząc pasożytów,którzy rzucają ludziom kłody pod nogi i krzyż na plecy.Komu tak naprawdę jest potrzebna przynależność do krk?Co to komu daje?
Ciekaw jestem reakcji mieszkańców Brazylii na takie dictum klechy.

autor: Paolito.pl, data nadania: 2009-03-07 17:51:35, suma postów tego autora: 14

Szczerze mówiąc

nie rozumiem jak 9 latka mogła zajśc w ciąże

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-03-07 19:39:46, suma postów tego autora: 1953

Ojczym zrobił jej dzidziusia

A pan biskup ekskomunikował matkę i lekarzy a ojczyma nawet nie napomniał. Ten pan biskup to jakieś wyjątkowe faszystowskie bydlę.

autor: red spider 666, data nadania: 2009-03-08 09:45:36, suma postów tego autora: 1549

Dobrodzieju,

prawdę mówiąc, dotychczas zdawało mi się, że argumentacja spod znaku "wewnętrznych spraw" to raczej specjalność Chińskiej Republiki Ludowej, podobnie jak "a u was biją Murzynów" kojarzyła mi się raczej ze Związkiem Radzieckim. Niezależnie od proweniencji, oba te chwyty retoryczne wiążą się z próbami obrony spraw, których sensownie bronić się nie da. Osobiście sądzę, że znacznie lepiej sprawdza się w takich sytuacjach inna metoda: odpuścić sobie i nie robić z siebie durnia. Ale to oczywiście sprawa indywidualnych preferencji.

autor: kilpikonna, data nadania: 2009-03-08 13:47:02, suma postów tego autora: 139

kilpikonna

"prawdę mówiąc, dotychczas zdawało mi się, że argumentacja spod znaku "wewnętrznych spraw" to raczej specjalność Chińskiej Republiki Ludowej,"

kłopot w tym że ChRL używa tego argumentu kiedy akurat np: strzela do jakiegoś marszu protestacyjnego, albo skazuje na kare śmierci za skopiowanie programu komputerowego.
Strzelanie do ludzi trudno nazwać sprawą wewnętrzną jakiegoś kraju, nawet jeśli są to jego obywatele.

Tutaj natomiast mamy sytuację gdzie Kościół stosuje sankcje w jedynie zakresie wiary w stosunku do dobrowolnych członków owego Kościoła. Czy już dostrzgasz różnicę, czy jeszcze nie?
A może zaraz usłyszę że to czy Kościól nakazuje w piątek pościc wiernym także nie jest sprawą wewnętrzną Kościoła, a niezwykle ważnym dla lewicy problemem?


" podobnie jak "a u was biją Murzynów" kojarzyła mi się raczej ze Związkiem Radzieckim."

a gdzież ja użyłem argumentu "a u was biją Murzynów"?????

" Niezależnie od proweniencji, oba te chwyty retoryczne wiążą się z próbami obrony spraw, których sensownie bronić się nie da."

Podobnie jak bezpodstawne zarzucanie rozmówcy stosowania tanich chwytów w dyskusji.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-03-08 20:12:49, suma postów tego autora: 2714

.

"a gdzież ja użyłem argumentu "a u was biją Murzynów"?????"

Mam na myśli ogólną konstrukcję tego argumentu. Uwaga o fatwach w Iranie i Egipcie ma taki właśnie charakter: a właściwie dlaczego mówicie o tym, a nie o tamtym? Dlaczego krytykujecie postępowanie Wacka wobec Ziutka, skoro Rysiek Bolka też potraktował nieładnie?

autor: kilpikonna, data nadania: 2009-03-09 00:16:14, suma postów tego autora: 139

kilpikonna

Ja jedynie zwróciłem uwagę że jednej z religii poświęca sie znacznie więcej uwagi niż innym religiom, co uważam za niesprawiedliwe wobec tych innych religii- w końcu każda powinna być tak samo reprezentowana w mediach, czyż nie?

"Uwaga o fatwach w Iranie i Egipcie ma taki właśnie charakter: a właściwie dlaczego mówicie o tym, a nie o tamtym? Dlaczego krytykujecie postępowanie Wacka wobec Ziutka, skoro Rysiek Bolka też potraktował nieładnie?"

Ja nie domagałem sie krytyki innych religii, tylko pisania o nich. Nie wiem czemu z góry zakladasz że pisanie o np: Islamie automatycznie oznacza krytykowanie go??

Czy jesteś zdania że ta religia jest źródłem jedynie negatywnych zjawisk? Wybacz, ale mi to pachnie rasizmem i jest nie do zaakceptowania.

A może jesteś zdania że redakcja lewica.pl decyduje sie publikowac jedynie negatywne informacje dotyczace religii, tak aby stworzyć jednostronnie negatywny ich obraz? Wiem ze o takie jednostronne prezentowanie zjawisk lewica często posądza wolne media (czesciej ironicznie opisywane jako "wolne" media), ale żeby oskarżać o to portal lewica.pl?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-03-09 14:26:13, suma postów tego autora: 2714

Niektórzy nie potrafią zrozumieć,

jak dziewięciolatka mogła zajść w ciąże? Przecież to prostsze niż "Kapitał" Marksa.
Otóż w "ciepłych" krajach nie tylko kwiaty kwitną piękniej, bujniej i dorodniej, owoce dojrzewają prędzej, ale i wszystko przekwita, więdnie i obumiera szybciej. Podobnie jest z ludźmi - szybciej dojrzewają (dziewczynki mają menstruację) ale i szybciej menopauzę. Przecież to proste jak drut...
Poza tym wcześniejsze dojrzewanie spowodowane jest także złą dietą - niezdrowe jedzenie, często niedożywienie, skażenie środowiska...

I jak tu wymagać od polskich dziewczynek i kobiet z prowincji by się "zabezpieczały", skoro oświeceni internauci są jak te środki od kapusty. Eh...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-03-10 04:31:49, suma postów tego autora: 5956

Ekskomunika

A ja proponuję wykluczyć z kościoła wszystkich znajomych, sąsiadów, ... itd
Może wreszcie ludzie zaczeli by myśleć w podstawowym zakresie myślenia i wreszcie przestali się przejmować tymi kretynami, którzy z życia robią problem!!!

autor: Dracul, data nadania: 2009-03-12 20:46:50, suma postów tego autora: 341

Dodaj komentarz