Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PPS powołuje komitet wyborczy (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Śmieszni są

Chcą się skupić na 1 lub 2 okręgach wyborczych bo w innych niezbiąrą podpisów.
Mi się wydaje ze w ani jednym okręgu niezbiąrą podpisów bo niby kto miałby im je zebrać?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-03-22 16:22:12, suma postów tego autora: 1003

Wiedziałem!

No i to jest właśnie "siła" polskiej lewicy pozaparlamentarnej. Po raz kolejny na własne życzenie zostanie zmiażdżone w wyborach przez SLD, które przynajmniej jest poważne w tym co robi.

autor: rudolf, data nadania: 2009-03-22 17:25:18, suma postów tego autora: 7

dlaczego każdy sobie?

Tak nie może być. Konieczne jest porozumienie ludzi lewicy na przekór wyolbrzymionym ambicjom lewicujących liderów.
Nie jestem zwolennikiem spiskowych teorii, ale tu elity kanapowych organizacji wyprowadzają w pole społeczeństwo.
Szkodzą.

autor: Z.K. z OZB, data nadania: 2009-03-22 17:30:40, suma postów tego autora: 356

PPS powiela stare błędy

po odrodzeniu PPS zaraz powstało PPS-RD,potem jeszcze pare,potem zjednoczenie,potem PPS pozbywa się nurtu radykalnego PPS,czemu towazyszą oskarzenia o trockizm,internacjonalizm przy okazji pozbyto się ludzi z OM PPS "Młodzi Socjaliści" czy OZB, w duzym uproszczeniu bo jeszcze sprawa SLD,no i kontakty wywalonych z NLR,przynajmniej pare osób z NL czy MS to ludzie z PPS lub OM PPS,czyli ciągły taniec jednoczymy się,rozchodzimy,schodzimy znów rozchodzimy i tak w koło

autor: czerwony93, data nadania: 2009-03-22 18:00:00, suma postów tego autora: 2711

To dość

To dość rozpaczliwy gest ze strony Młodych Socjalistów , związać się z partią która poza historycznym szyldem , o którym już dzisiaj mało kto pamięta niewiele znaczy ,jest wewnętrznie skłócona i rozbita i poza wydawaniem oświadczeń jest niezdolna do żadnych praktycznych działań .

autor: bened, data nadania: 2009-03-22 18:56:04, suma postów tego autora: 145

A propos PPS-u: 28 marca będzie 95 rocznica urodzin Jana Mulaka

Warto by lewica.pl odpowiednio uhonorowała tego ostatniego wielkiego człowieka polskiej lewicy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-03-22 18:59:18, suma postów tego autora: 6195

dobry ruch

W końcu coś ciekawego i przyszłościowego rodzi się na lewicy. Miejmy nadzieję, że do PPS wkrótce dołączą kolejne ciekawe środowiska.

autor: lukasz, data nadania: 2009-03-22 19:41:00, suma postów tego autora: 154

faktycznie

Faktycznie. Strasznie ten komitet przyszłościowy skoro już na samym początku deklaruje, że jest w stanie próbować rejestrować listy tylko w jednym lub w dwóch okręgach.

MSom nie udała się partia z Bugajem, to teraz zaczeli z PPSem. Tyle, że przy skłóceniu i wciąż skomplikowanej sytuacji wewnętrzenej tej partii może się to okazać dość marny sojusznik (a do tego pamiętajmy, że jeszcze kilka dni temu władze PPS podpisywały wspólne deklaracje z SLD i do tej pory nie wystąpiły z KPLu, w imieniu którego Bożyk zawarł porozumienie z SLD).

Burdel to mało powiedziane.

autor: cocojambo i do przodu, data nadania: 2009-03-22 19:46:38, suma postów tego autora: 77

no i

No i w rejestrację tego komitetu uwierzę dopiero jak to zobaczę. Na razie na stronie PKW brak zgłoszenia tegoż.

autor: cocojambo i do przodu, data nadania: 2009-03-22 19:49:47, suma postów tego autora: 77

bened,

a kto znaczy dużo więcej niż PPS? Może PPP? Albo IP?

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-22 19:53:43, suma postów tego autora: 20871

do cocojambo

Komitet przyszłościowy, bo efekty ma przynieść za kilka lat. Niepoważni natomiast są ci, co myślą tylko i wyłacznie o najblizszych wyborach, które oczywiste jest że zostana sromotnie przegrane przez całą lewice pozaparlamentarną.

autor: lukasz, data nadania: 2009-03-22 20:22:40, suma postów tego autora: 154

Pamiętajcie że jest jeszcze PPP

Oczym autor chyba zapomniał nietrzeba głosować na SLD można oddać głos na PPP ja tak zrobie i wam też to polecam

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-03-22 20:41:43, suma postów tego autora: 1003

lol

można też oddać na PiS, ale chyba nie o to chodzi?

autor: lukasz, data nadania: 2009-03-22 21:36:34, suma postów tego autora: 154

rrozgrywka

i znowu kilku facetów z warszawskiego PPS olało cały kraj. przysło kilku ludzi i od razu zosytali nominowani na wysokie stanowiska,a teren ma słuchac...
Mam pytanie do jakich władz zostali dołaczeni MS - do tych zakwestionowanych przez sąd? Jak tak mam przykrą infromację nie uzyskacie wyciągu z KRS potrzebnego do rejestracji w PKW. Sa tam nieaktuaolne władze ;-).
PPS dął sie moim zdaniem wydyma. Potrzebny jest kilku osobom z MS do funkcjonowania w EPL. Oj tyłky zabolom.
Ciekawe, że jeszcze 9 marca sekretarz Racji kreował się na akuszerke porodu koalicji PPS, MS Racja. Poród sie akuszerce nie udał, bo został sam... Szoda ludzi z Racji, ale tak ich kierownictow kiwało, że sie samo zakiwało.
Jestem ciekawey, czy do PPS z ramienia MS wróci osobnik, który na jednym z Kongresów PPS miał wystąpienie " mam w dupie Polskę".

autor: Kuba P, data nadania: 2009-03-22 21:41:05, suma postów tego autora: 700

pytanie

gdziue jest informacja o samodzilnym starcie Racji - ani na stronie tej partii, ani na blogach liderów, ani na lewicy.pl nie znalazłe takiej informacji?

autor: Kuba P, data nadania: 2009-03-23 08:50:53, suma postów tego autora: 700

A ja jestem ciekawy,

kiedy dykutanci z PPP zamiast bawić się plotkami i personaliami zauważą, ze ich partia nie może już liczyć na hegemonię na lewicy.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-23 08:54:48, suma postów tego autora: 20871

KPP wszystkich zakasuje!

i poprowadzi polska klasę robotniczą do miażdżącego zwycięstwa w wyborach.

To będzie demokratyczna droga do socjalizmu, a burżuazja zostanie rozgromiona swoją własną, parlamentarną bronią.

Może być? Dobry plan?
To gitara i do przodu!

autor: Bartek, data nadania: 2009-03-23 10:19:41, suma postów tego autora: 2550

ABCD

nienwawiśc znowu z mózgu przerzuciła się na oczy.
1. Jeszcze nie zarejestrowali komitetu
2. Jeszcze nie zarejestrowali list
3. Dwa okregi maksymalnie chcą wziąśc,a w wyborach do PE jest ich 13 - trochę daleko do łamania monopoli(choć takowy nikgdy nie istnial - jedynie u ciebie w głowie)

Wystawienie tych list ma dać możliwo.śc funkcjonowania MS i Plittowi - bo z obiecanej dla EPL listy nici... Czy powstanie takowa, czy nie (nawet na dwóch okregach) zobaczymy wybory za kilka tygodni

autor: Kuba P, data nadania: 2009-03-23 11:06:13, suma postów tego autora: 700

Kubo,

Ty się nie martw o PPS i MS.
Pomyśl, czy po zdobyciu nie więcej niż 0,3% w najbliższych wyborach, PPP będzie miała szanse na poważniejsze kontakty zagraniczne.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-23 11:51:14, suma postów tego autora: 20871

ABCD

"A ja jestem ciekawy, kiedy dykutanci z PPP zamiast bawić się plotkami i personaliami zauważą, ze ich partia nie może już liczyć na hegemonię na lewicy".

Ja tam nie wiem, ja prosta forumowiczka jestem a nie jakieś politologiczne wypasidło, ale ptaszki-anarchaszki ćwierkają, że na hegemonię na lewicy w Polsce próbuje liczyć pewna fundacja z kwiatowym imieniem w nazwie. To by było tragiczne, zważywszy na fakt, iż fundacja owa to ani fenomenalny obóz intelektualny ani nawet lewica za bardzo. Ot psychiatryczny przypadek za pieniądze niemieckiej podatniczki.

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2009-03-24 18:20:30, suma postów tego autora: 487

bomba,

a ja słyszałem, że w Twej kompanii bardzo lubiano "różę" dopóty, dopóki nie doszło do konfliktu między nią a PPP.

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-24 21:11:51, suma postów tego autora: 20871

Och,

fundacja z Różą w nazwie była kiedyś dobra, nawet bardzo dobra. Np. wtedy, gdy finansowała wkładki w "Nowym Robotniku". Ale w tym towarzystwie tak właśnie jest: dopóki dajesz forsę i dopóki mamy z ciebie korzyści, dopóty jesteś fajny i lewicowy. A gdy przestajesz, stajesz się albo faszystą, albo zdrajcą, albo - jak rzecze Bomba - przypadkiem psychiatrycznym.

autor: Durango 95, data nadania: 2009-03-25 01:44:53, suma postów tego autora: 3848

Atakowana tu

Fundacja im. Róży Luksemburg jest "wszechstronnie zaangażowana w ruch feministyczny".
http://lewica.pl/index.php?id=11489

autor: ABCD, data nadania: 2009-03-26 00:44:21, suma postów tego autora: 20871

hmm...

cóż z tą warszawką to istotnie dość trafne spostrzeżenie...
...
ale cóż może tym razem ludzie chcący PPS beda skromniejsi wobec jej tradycji...

tak czy siak dojrzałem by wrócić do partii...

jaka jest procedura powrotu?

autor: leniak, data nadania: 2009-03-30 23:43:32, suma postów tego autora: 66

Dodaj komentarz