Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Lokatorzy pikietują Sejm

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Wachowicz? To ten co trzyma z PiSem? Czyzby w "jednolitym froncie ze skrajna prawica"? :-)))

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-02 13:39:44, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

odpisałem Ci pod protestem w Drobeksie. Ciekawy jestem czy się zgodzisz z moją tezą.

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-02 14:16:58, suma postów tego autora: 3554

A jak reprywatyzować kamienice "bez lokatorów"

skoro ci ostatni nie chcą się wyprowadzić?

autor: west, data nadania: 2009-04-02 21:33:03, suma postów tego autora: 6710

West

reprywatyzacja wciąż nie jest dostatecznie uregulowana prawnie. Wystarczyłoby aby miasto nie kwapiło się tak z wyszukiwaniem spadkobierców "prawowitych właścicieli"(tak, w W-wie miasto wyszukuje spadkobierców i stara się im wcisnąć kamienice nawet jeśli ci nie chcą bojąc się związanych kosztów i podatków). Wystarczyłoby aby miasto zaczęło sprawdzać papiery zgłaszających się i w postępowaniach reprywatyzacyjnych przed sadami kwestionować wiele z nich (co nie jest takie trudne jeśli chce się to zrobić). Jednocześnie zamiast na premie dla radnych i władz oraz stadiony, przeznaczyć tą część budżetu samorządu na mieszkania komunalne (zamiast 550 dałoby się wówczas wybudować nawet kilka tysięcy lokali rocznie i po kilku latach problem kolejek by zniknął). Taka polityka zresztą spowodowałaby nawet, że gdyby część lokatorów oddano razem z budynkami to i tak podwyżki byłyby niższe, bo byłaby alternatywa w postaci mieszkań komunalnych. Sama liczba roszczeń też by spadła, bo przestałyby się w wielu wypadkach opłacać.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-04-02 22:21:15, suma postów tego autora: 2083

.

To ta sama akcja która jest opisana tu?

http://cia.bzzz.net/warszawa_spotkanie_uliczne_mieszkancow_pragi

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-02 23:42:09, suma postów tego autora: 2743

wojtas

Pan Wachoiwicz jest żydożercą i politykiem-cwaniakiem który próbuje dla celów wyborczych przytulić się do lokatorów.

autor: adv, data nadania: 2009-04-03 13:30:56, suma postów tego autora: 194

Dodaj komentarz