Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Barcelona: EFA wspiera powstanie nowych państw w Europie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ta EFA to jakiś zjazd oszołomów?

Zjechali się poto aby nie zjednoczyć europe tylko jeszcze bardziej ją podzielić i w konsekwencji osłabić.
Co oni sobie wyobrażają że uda im się legalnie zniszczyć państwo np. Hiszpańskie i doprowadzić aby Hiszpania przekształciła się w 10 malutkich państewek?
Miejmy nadzieje że do tego nigdy nie dojdzie i że z czasem ruchy separatystyczne się rozlecą tym szybciej to nastąpi tym lepiej.
Pocieszające jest to że na tym spotkaniu nie było żadnej grupy separatystycznej z Polskie(chociaż może byli kto wie).
Nie moge zrozumieć dlaczego współczesna większość radykalnej lewicy w europie popiera ruchy separatystyczne w europie?
Jaki ma w tym interes?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-04 12:05:49, suma postów tego autora: 1003

...

TAK - dla sfederalizowanej, demokratycznej i socjalistycznej Europy obywateli i autonomicznych regionów
NIE - dla nacjonalistycznego państwa narodowego z jednej, i wyalienowanej biurokracji brukselskiej z drugiej strony

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2009-04-04 17:39:06, suma postów tego autora: 487

bomba,

"nacjonalistyczne państwo narodowe"? :-)

Chleb posmarowany margaryną pochodzenia roślinnego czy masłem pochodzenia maślanego?

autor: _Michal_, data nadania: 2009-04-04 20:18:24, suma postów tego autora: 4409

Czerwony Adamie

Zjazd nie tyle tzw. oszołomów, ile raczej chętnych do porządzenia sobie bez kontroli z "góry", za to pod pozorem emancypacji nieistnejących narodów (w większości).

NARÓD WŁOSKI nie po to się w XIX wieku zjednoczył, żeby teraz Italię próbowali rozwalać lokalni, czwartoligowi politikierzy, reprezentaci "narodów" weneckiego, sycylijskiego itp.

Na marginesie: skoro Andaluzja i Południowy Tyrol, to także Sabaudia i Dolina Aosty, zamiast Savoie oraz Valle d'Aosta/Vallée d'Aoste. Poza tym Südschleswigscher Wählerverband i Magyarországi Roma Párt (a z kreską).

autor: Bury, data nadania: 2009-04-04 21:09:52, suma postów tego autora: 5751

Czerwony Adam,

nie zgadzam się z twoimi poglądami ale tu masz dwa ugrupowania, które do separatyzmów podchodzą podobnie jak ty: http://www.jvpsrilanka.com/ i http://www.turksolu.org/

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-04-04 22:20:31, suma postów tego autora: 3102

Bury ciesze się że jako chyba jedyny podzielasz moją opinie na tym portalu

Ale co zrobić aby to zjawisko prestało rosnąć w siłe?
Tymbardziej że z pewnego wiarygodnego żródła wiem że ruchy separatystyczne w europie wspiera finansowo rząd RFN.
Praktycznie w każdym kraju w europie jest jakiś region co chce się odłączyć(nawet u nas na śląsku kiełkują np. RAŚ)
I jeszcze jedno dlaczego radykalna lewica wspiera te ruchy?
Czy chce w ten sposób zniechęcić ludzi do głosowania?
Bo przyznam szczerze że np. ja nigy nie zagłosuje na partie lewicową która popiera odłączenie się np. śląska od Polski bo dla mnie to poprostu chore?
Kiedyś się jednoczyli dzisiaj wszystko chcą rozpierdolić oszołomy pojebane.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-05 11:27:08, suma postów tego autora: 1003

Angka

Chyba tez niezupelnie, bo ci z www.turksolu.org badz co badz najwyrazniej chwala Ataturka, a jemu za dzialalnosc narodowa tez by sie oberwalo ;-)

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-05 12:06:27, suma postów tego autora: 4863

Adam,

jeszcze ja popieram stanowisko krytyczne wobec rozwalaczy państwa narodowego na kawałki, które będą bezsilne w starciu z globalnym kapitałem. Co innego decentralizacja funkcji państwa i daleko posunięte swobody obywatelsko-kulturowe dla zbiorowości regionalnych, a co innego poparcie dla separatystów.

autor: Durango 95, data nadania: 2009-04-05 12:08:20, suma postów tego autora: 3848

wpadła-bomba-do-piwnicy:

przecież prawie dokładnie to samo pisał T. Gabiś w "Obywatelu" (nr 3/2002). On też chce Europy jako federacji regionów. Wprawdzie nie wspominał nic o socjalizmie ale dla prawdziwych patriotów zjednoczonej Europy to chyba kwestia drugorzędna? ;)

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-04-05 12:54:40, suma postów tego autora: 3102

RAŚ

W Trybunie Robtoniczej ukazał się niedawno ciekawy tekst o śląskim przebudzeniu śląskości. W tej sprawie reakcja Czerwonego (?) Adama jest niestety typowa dla całego polskiego obozu narodowego od prawa do lewa.

http://www.trybuna-robotnicza.pl/content/view/3427/136#akocomment1747/

autor: Millerntor, data nadania: 2009-04-05 13:42:48, suma postów tego autora: 34

OK Durango będe o tym pamietał szkoda tylko że jesteśmy w mniejszości na tym portalu mimo wszystko

Milentor ja czytałem ten artykuł w TR
Nie zauważyłeś niestety że wogule nie poruszono tam kwesti robotniczej w ewentualnej autonomi śląskiej?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-05 14:18:56, suma postów tego autora: 1003

Wojtas,

z mej strony to nie pomyłka ani kpina. Podałem przykłady ugrupowań radykalnej lewicy broniących państwa narodowego przed separatyzmami etnicznymi. Mogę dodać do tej listy jeszcze Socjalistyczną Partię Serbii i Ogólnoindyjski Blok Postępowy http://www.forwardbloc.org/ .

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-04-05 14:56:23, suma postów tego autora: 3102

wiem wiem

Chodzilo mi o to, ze i im by sie zapewne oberwalo od naszego internacjonalistycznego towarzysza, chociazby za to, ze niegdys to ich idol Ataturk walczyl o uniezaleznienie Turcji.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-05 19:44:53, suma postów tego autora: 4863

:)

TAK - dla współpracujących ze sobą państw narodowych Europy w których każdy szanuje odrębność drugiego.

TAK - dla niepodległości np. Basków NAJSTARSZEGO narodu Europy!

NIE - dla Związku Kapitalistycznych Republik Europejskich do którego dąży UE przy poparciu ludzi mieniących się "socjalistami".

NIE - dla fałszywych ruchów separatystycznych nie mających żadnego uzasadnienia czy to w historii czy nauce jak RAŚ.

autor: socjalpatriota, data nadania: 2009-04-08 22:26:33, suma postów tego autora: 471

Dodaj komentarz