Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rasmussen przewodniczącym NATO, gwałtowne zamieszki na ulicach (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Myślę, że to powinno ucieszyć bombę

- to kolejny sukces w walce z heteroseksizmem. Za onet.pl:
Nowym sekretarzem generalnym NATO został Anders Fogh Rasmussen. [...] Duński polityk, sprawujący urząd premiera, to nie tylko filar politycznego liberalizmu, ale także znany obrońca praw homoseksualistów, zapalony rowerzysta i, podobno, "najprzystojniejszy premier w Europie".

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-04-04 23:52:29, suma postów tego autora: 3102

:):):)

kolejna merytoryczna uwaga angka leu :):):)

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-04-05 00:26:54, suma postów tego autora: 1805

Dzięki, rote.

Ty jak zawsze na posterunku. Masz dziś dyżur, rozumiem. :)
Ale w swej niezmiernej cierpliwości wyjaśnię ci wyższy sens tego wpisu: skoro wielkim sukcesem lewicy jest lesbijka na stanowisku burmistrza jakiegoś miasta, to chyba jeszcze większym jest homofil na stanowisku szefa NATO. Może tak zrobi jakąś interwencję w obronie gejów w Iraku (zob. news wyżej)? Pomarzyć zawsze można.

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-04-05 07:48:26, suma postów tego autora: 3102

Angka Leu

:-)))

autor: _Michal_, data nadania: 2009-04-05 08:21:52, suma postów tego autora: 4409

Mój emotikon

odnosił się do poprzedniego wpisu Angka Leu. Co do ostatniego: w Iraku "interwencji" z oczywistych powodów chyba by nie było, ale może Rassmusen wespół z Hilary Clinton wreszcie "zabiorą się za" Iran?

autor: _Michal_, data nadania: 2009-04-05 08:40:10, suma postów tego autora: 4409

Dobrze ze Radek S przegrał

Tak trzymać

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-05 11:34:48, suma postów tego autora: 1003

Polityk

wywodzący sie liberalnej partii "Venstre" (Venstre znaczy "Lewica"), ktyóry poparł w zupełności agresję USA na Irak. To taki typowy eSLDuch, który firmuje swoje imperialistyczno/kapitalistyczne poglądy nazwą "Lewica" (Venstre). Oto kogo potrzebuje bandycki sojusz. Zdrajców i wiarołomców kryjących się za popularnymi w społeczeństwach szyldami. Dobre pozory, straszne zamiary. Jak u nas Miller i inni tacy.

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-04-05 11:54:27, suma postów tego autora: 461

..

Uwaga Angka Leu ma wlasnie dokladni taki sam sens jak wczesniejsza wiadomosc o lesbijce ze Szwajcarii i chyba swiadomie ja parodiowala. Wiec nie do niego pretensje o merytorycznosc.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-05 11:56:20, suma postów tego autora: 4863

pytanie do członków MS

Skoro członkowie MS pojechali do Strasburga, to dlaczego nie MS nie ma wśród sygantariuszy apelu "No to war - No to NATO"?

autor: V.C., data nadania: 2009-04-05 12:21:38, suma postów tego autora: 1134

foty i uzuopełnienie

W Starsburgu są równeiż przedtswiciele Sierpnia 80 i PPP.
Foty z demonstarcji można zoabczyć na blogu REnato Soerio z Bloku LEiwcy:

http://www.renatosoeiro.blogspot.com/

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-05 13:49:12, suma postów tego autora: 700

zachowanie MS

lewica.pl ponownie stała sie narzędziem manipulacji cłżonków MS - jak podaecie kto jest z Poslki to grzecnzie by było wymienć wszystkich !

Ta organizacja zaczyna przeginać - nawet nie swoją manifetsację w Krakowie sprzedaja na Zchód jako zorganizowaną przez MS - należy se zastaowić, czy ich wpuszczać na swoje demonstacje, bo robią sprytne fotki, aby pokazać że jest ich dużo i klamią, ze demo było ich

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-05 13:53:10, suma postów tego autora: 700

angka

twoje analityczne zdolności mi imponują! po prostu nie masz sobie równych w temacie "geje i lesbijki". widać, że z nie jednego pieca chleb jadłeś. to się ceni. kulturowiec pełną gębą! brawo!

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-04-05 14:22:04, suma postów tego autora: 1805

autor

okazuje się, że autor newsa jest działczem MS ! Czy publikowanie newsów majacych manipulować rzeczywistością jest zgodnbę z polityką tego serwisu? Prosze o jasną odpowiedź członków redakcji !!!

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-05 14:48:48, suma postów tego autora: 700

Wilkinson

Venstre, oznacza co prawda dosłownie Lewica, ale historycznie oznacza lewe skrzydło prawicy, czyli w tym wypadku liberałów. Zwolennicy tej opcji pierwotnie zasiedli w parlamencie duńskim po lewej stronie od konserwatystów. Z jakkolwiek rozumianą lewicą nie mają nic wspólnego. Jeśli z jakimś polaczkiem ich porównywać, to najszybciej z Tuskiem lub Geremkiem, lub ukochaną przez ABCD michnicą ;)

autor: redstar17, data nadania: 2009-04-05 15:33:52, suma postów tego autora: 16

do Kuby P

Nie. Nie jest zgodne.

autor: lewicowiec, data nadania: 2009-04-05 17:16:22, suma postów tego autora: 508

kolejna manipulacja

jak sie poprawia tekst to nalezy to zaznaczyć, bo teraz moje wpisy są bez sensu Panowie z redkacji (tutaj zawsze poprawiane i uzupełniane teksty były stosonie zaznaczane)

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-05 16:18:01, suma postów tego autora: 700

Kubo,

Domagasz się obiektywizmu od "redkacji" lewicy.pl. A czy Trybuna robotnicza obiektywnie prezentuje różne grupy na lewicy? Czy może jedną z nich wyraźnie preferuje?

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-05 19:14:38, suma postów tego autora: 20871

ABCD

jest chyba roznica miedzy gazetą finansowaną przez określone organizcje - a ideą lewicy.pl - jtorą ty akurat nie afdzo rozumiesz (saidczy o tym l;ista banów zakłądancyh na twoje nicki).

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-05 19:41:59, suma postów tego autora: 700

Jak daleko

jest "Millerom" i innym SLD-owskim "lewicowcom" do Michnika???? W czym oni się różnią??? I Rasmussen i Sld/owscy politykierzy to przedstawiciele neoliberalnej "trzeciej drogi" i zwolennicy amerykanskich inwazji. Po jednych oni pieniądzach

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-04-05 20:31:44, suma postów tego autora: 461

A jednak

t.zw. demokratyczne rządy wymagają ochrony potężnych sił policyjnych. Tak cacy więc nie jest. Konflikty jednak między Nimi i nami narastają.

autor: steff, data nadania: 2009-04-05 20:31:47, suma postów tego autora: 6626

redstar 17

jeszce tylko krótki komentarz do twojego- owszem partia ta (za wikipedią)jeszce w latach 90 uważana była ze partię rolników (bondepartiet). pod przywódctwem rasmussena skręciła wyraźnie w stronę liberalizmu i jest rzeczywiście zaliczana do partii "nie socjalistycznych". Z resztą norweska Venstre będąca partią siostrzaną w stosunku do duńskiej także określa się jako socjalliberalna. Wszystko zgoda, ale czyż Leszek Miller nie maży o takim własnie SLD?! Ze zwodzącą (wyborców) nazwą liberalną partią?

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-04-05 21:02:20, suma postów tego autora: 461

Do Kuba P.

Czy Ty masz jakąś obsesję czy kompleksy na tle MS-u?


Młodzi Socjaliści są w Strasburgu? Są. News o tym mówi? Mówi. Mówi też o Sierpniu i PPP? Mówi.

Nie widzę więc problemu :]

autor: Puciaq, data nadania: 2009-04-05 22:04:30, suma postów tego autora: 113

To ja dodam, że

wśród manifestujących byli też przedstawiciele "neoliberalno-eseldowskiego" ZNP z Wawy i Torunia, ale zapewne oślepiony gazem Sz.P. Red. nie zauważył, lub dla Sz.P. Redaktora nie jest to związek lewicowy...
A tak zupełnie serio WIELKIE POZDRO dla wszystkich uczestników :-)

autor: Teutonic, data nadania: 2009-04-05 23:08:54, suma postów tego autora: 333

Puciaqi

widać fakt, że informacja o Sierpniu 80 i PPP została dopisana po moch postach przerosła twoją percepcję !
D

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-06 02:04:35, suma postów tego autora: 700

wilkinson

venstre nie oznacza lewica tylko lewa i jak red napisal nazwa sie bierze z zasiadania po lewej stronie liberalow w folketinget ale to bylo dawno i nieprawda :)venstre nie ma nic wspolnego z lewica a nawet z socjaliberalami.z tymi to ma moze cos wspolnego sd.lewicowa partia jest sdf,resztki komunistow i moze alliance ale to taka rozbijacka partia.
co do sojalnych aspektow parti dunskich to wszyscy sa mocniej lub mniej socjalni nawet konserwatysci czy df.jakby nie byli to by zostali zmieceni przy wyborach.
co do wyboru rasmussena to akurat jest wg mnie to kiepski wybor.widac juz wlasnie gre obamy gdzie obietnice przedwyborcze rozchodza sie z realiami co akurat mnie nie zaskakuje.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-06 09:34:56, suma postów tego autora: 1489

mi sie inna rzecz podoba;)

"Zamieszki zostały sprowokowane zarówno przez policję, jak i manifestantów. W odpowiedzi na kamienie rzucane z tłumu policja odpowiedziała gazem łzawiącym i gumowymi kulami."

Czyli: prowokacją policyjną była ODPOWIEDŹ na kamienie rzucane przez demonstrantów:) LOL, to faktycznie żyjemy w państwie policyjnym, straszne dosłownie, powinni grzecznie się rozejść i pozwolić im spalić resztę miasta;P

A poważnie, to było sporo relacji dotyczących agresji policyjnych PRZED zamieszkami, od tego powinna się zacząć relacja dotycząca walk ulicznych, ta jest ciut nieczytelna;) Kto zaczął jest jednak dość ważne, prawda?:)

autor: MJ, data nadania: 2009-04-06 12:03:44, suma postów tego autora: 1280

Puciaq

Zadałem pytanie członkom MS i nie otrzymałem odpowiedzi. A może Ty mi odpowiesz?
Skoro członkowie MS pojechali do Strasburga, to dlaczego MS nie ma wśród sygnatariuszy apelu "No to war - No to NATO"?

autor: V.C., data nadania: 2009-04-06 14:41:58, suma postów tego autora: 1134

Kubo,

Czyli - Twoim zdaniem - gazety powinny pisać tylko o tych organizacjach, które je finansują?

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-06 15:08:58, suma postów tego autora: 20871

Dobra WC... ja ci odpowiem...

CZY TY W OGÓLE KIEDYKOLWIEK BYŁEŚ NA JAKIMKOLWIEK ALTERSZCZYCIE?! Wnioskuję z twoich pytań że nie. Wyjaśniam ci więc że na takich spędach panuje NIEWYOBRAŻALNY CHAOS. Nie masz łączności nie tylko z organizatorami (bo często policja blokuje komórki) ale nawet z kolegami którzy się 'gdzieś' zapodziali. Idziesz w prawo - policja szarżuje, idziesz w lewo - barykada. Wszędzie tłumy ludzi, wszyscy biegają, krzyczą, wygłaszają jakieś mowy, rozdają ulotki. Wracasz do obozu (po drodze jesteś 5 razy zatrzymywany i legitymowany) i okazuje się że do obozu wejść nie możesz, bo policja go właśnie okrążyła, a w ogóle to większość osób przeniosła się już do nowego obozowiska "na dziko". Ruszasz więc w drogę - na piechotę, bo drogi i koleje są zablokowane (albo przez demonstrantów, albo przez policję, albo przez kolumnadę wiozącą jakichś VIPów) a gdy już w końcu dojdziesz, to masz przed sobą perspektywę 3 godzin snu, bo z samego rana trzeba iść na demo. Kiedy znajdziesz chwilę i np. chcesz iść na jakiś ciekawy wykład to po pierwsze okazuje się że został on przeniesiony na inną godzinę a po drugiw w inne, nieznane jeszcze miejsce (bo w ostatniej chwili wymówiono organizatorom lokal), więc znowu się przebijasz przez miasto, mijasz kilkanaście/kilkadziesiąt mniejszych grup ganiających się z policją, rozdających ulotki, zbierających podpisy, udzielających pierwszej pomocy, by w końcu dojść do jakiegoś infopointu, by dowiedzieć się gdzie dokładnie masz się udać (byc może z dostępnego tam internetu). Będąc tam podpisujesz 10 petycji, bierzesz 3kg ulotek (30 dla siebie, resztę masz rozdać innym), posilasz się jakimś wegetariańskim żarciem i już masz zamiar wyjść, ale okazuje się że znowu nie możesz, bo policja właśnie otoczyła infopoint i mówi że nikogo nie wypuści. Po 3 godzinnych pertraktacjach jednak ustępuje i szczęśliwy opuszczasz lokal, by iść na demonstrację zaplanowaną na wieczór. Tu zabawa się powtarza - barykady, blokady, przepychanki z policją, kolejni ranni ale też kolejne podpisane apele, demonstracje solidarnościowe z zatrzymanymi, pomysły na kolejny dzień, itd. W pewnym momencie uzmysławiasz sobie że 20 godzin nic nie jadłeś, a od 10 w kiblu nie byłeś.

Dobra. To teraz pytanie do Ciebie. Jak sądzisz, dlaczego MS nie podpisał jednego z kilku apeli (i kilkudziesięciu petycji w ogóle)? Pewne sugestie:

A) Bo, dzięki blokadom dróg, nie zdołali dotrzeć na miejsce.
B) Bo nie mieli czasu się odlać, o podpisywaniu apeli nie wspominając.
C) Bo mając do wyboru demo ALBO podpisanie apelu wybrali demo.
D) Bo działo się tak wiele, że 90% uczestników nawet o tym apelu nie wiedziało.

PS> Nie było mnie tym razem w Strasburgu, ale byłem na kilku wcześniejszych alterszczytach i wiem co się tam dzieje. Byłem też w Strasburgu i okolicach i wiem jak łatwo policja może tam zablokować całe miasto, ustawiając policjantów kilku kluczowych miejscach.

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2009-04-06 17:18:53, suma postów tego autora: 387

ABCD

a publikuej tylko o tych ? bo moim zdaniem nie mogę bez problemu znaleśc publikacje o akcjach innych organizacji zarówno9 z Polski jak i Europy.

autor: Kuba P, data nadania: 2009-04-06 18:08:48, suma postów tego autora: 700

Odpowiedzi

Do Kuba P.

Jeśli było jak mówisz to zwracam honor. Nie siedzę bez przerwy na lewica.pl bo jako socjalista a przede wszystkim student mam masę rzeczy do roboty i wolę nimi się zajmować niż napinać się na niszowym z punktu widzenia społeczeństwa forum.

Do V.C.

Odpowiedź prosta: nie znam akurat tej sprawy więc napisz może do kogoś innego...

autor: Puciaq, data nadania: 2009-04-06 20:06:07, suma postów tego autora: 113

cherwona wolnosc

niezle podsumowanie:) niestety masz calkowita racje, gdziekolwiek bylem na wiekszych akcjach wszedzie wygladalo to podobnie:)))
calkowity brak koordynacji jest glownym mankamentem takich dzialan, niestety lewacko-hippisowsko-anarchistyczna mentalnosc tzw. aktywistow uniemozliwia zaprowadzenie dyscypliny i maksymalizacji skutecznosci takich dzialan:( Coz, moze kiedys to zmienimy;)

autor: MJ, data nadania: 2009-04-07 14:00:15, suma postów tego autora: 1280

Dodaj komentarz