Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

"Pojedynek Gigantów" Gierek-Buzek - na razie w Internecie

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

przy całym szacunku do IS Jaszczaka

co maja do lewicy spory w SLD i Buzek?

autor: Bloom, data nadania: 2009-04-17 00:30:27, suma postów tego autora: 306

Ale Giganty!

:)

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-17 06:12:02, suma postów tego autora: 3554

Ale trzeba przyznać, że Gierek

prowadzi na razie bardzo zdecydowanie.
I ma ładniejszą laurkę :)

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-17 06:39:37, suma postów tego autora: 3554

żałosne to...

j.w.

autor: Saahib, data nadania: 2009-04-17 08:01:00, suma postów tego autora: 83

a ja

uwazam, ze warto jednak oddac glos na Gierka, wszystko byle nie Buzek.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-17 08:16:38, suma postów tego autora: 4863

W wyborach Buzio znowu sklepie michę synowi Edka-kredytobiorcy.

Ale pobawić się można ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-17 10:32:47, suma postów tego autora: 6195

Jaki kraj takie giganty...

To jak wybór między pasztetem a pasztetową. Oba dwa wyroby z supermarketu - wsad byle jaki i flaki glancowane kilka razy. Ale ludzie i tak kupią, bo na porządne "jedzenie" ich (nas) nie stać...
A już nazwa tej stronki powala - yoyo (jojo) - jak odpustowa piłeczka... Jaki kraik, takie zabawki...
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-17 11:03:21, suma postów tego autora: 5956

Pchają się na całego do tego parlamentu europejskiego

A dostać się tam nie łatwo bo Polsce niebędą już przysługiwać 54 mandaty tylko 50 więc łatwo napewno nieędzie.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-17 11:03:58, suma postów tego autora: 1003

Hyjdla,

masz coś do podrobów? :-)

autor: Czerwony, data nadania: 2009-04-17 12:12:12, suma postów tego autora: 111

Wielkość i mądrość tych Panów jest żadna !

Ile razy w Polsce można być nabijanym w butelkę ? 1, 2, 3, 4, 5,.... ?

autor: Skowronski, data nadania: 2009-04-17 12:42:56, suma postów tego autora: 147

Nie mam nic

do podrobów, pod warunkiem, że pasztet se sama zrobię (chcesz przepis?), a pasztetową w sklepiku obok kupię (podwędzana, za 11 zł. - pycha).
Z tymi podrobami to nawet niezła analogia, Czerwony. Flaki się na wierzch wywalają, żółć człowieka zalewa, śledziona się kurczy - jak się te tuzy i giganty ogląda...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-17 12:55:56, suma postów tego autora: 5956

Niestety Hyjdlo

lud śląski nie ma takich odczuć i w 45-60% wesprze swego Buzka - wielkiego liberatora (czy raczej niszczyciela) śląskich kopalń.

autor: Czerwony, data nadania: 2009-04-17 13:12:38, suma postów tego autora: 111

Młody Gierek ma jedynie nazwisko - no i fizys podobną do Edka-Kredytobiorcy.

To za mało, nawet jak na pseudo-lewicowy elektorat.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-17 13:40:05, suma postów tego autora: 6195

saahib

Żałosny to jest start w dwóch okręgach.

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-04-17 14:12:01, suma postów tego autora: 247

...

Może i miły gość z tego Gierka ale co on zrobił do tej pory? Nie szkodzić- to jak dla mnie troche za mało jak na lewicowego kandydata, ja głosuje na Ziętka, i cześć

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-17 20:56:02, suma postów tego autora: 319

:)

Polecam sprawdzić wyniki sondy na podanej w newsie stronie. I oczywiście zagłosować w niej, jak należy :-)

autor: Partyjny beton, data nadania: 2009-04-17 21:24:06, suma postów tego autora: 185

Żałosne jest to,

że organizacja która chyba na celu miała bycie taką frontową społeczną organizację lewicy poza parlamentarnej na razie próbuje stac się lewą nogą SLD.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-18 01:23:08, suma postów tego autora: 2743

...

kogo masz na myśli mówiąc o lewej nodze SLD?

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-18 10:55:11, suma postów tego autora: 319

A jednak ma nazwisko!

czyli dziedziczy je po kimś kogo Polacy w duzym stopniu uważali za wybitnego polityka. A więc żałosny kredytobiorca, czy nie?

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-04-19 17:16:38, suma postów tego autora: 458

Berdysznick

nie zaczynaj znowu...

autor: Bloom, data nadania: 2009-04-19 20:11:09, suma postów tego autora: 306

Zamiast pisać głupoty byście zajrzeli na stronę

Profesora Gierka

www.adam.gierek.eu

w końcu to europoseł.

PRZECZYTAłEM Tą stronę i zmieniłem zdanie o profesorze na pozytywne

choć nie zgadzam się z nim w punkcie sensowności rozwoju energetyki jądrowej w Polsce.

Myślę, ze jest to niegłupi człowiek wyznający nową ścieżkę rozwoju kapitalizmu przedstawioną przez Profesora Kołodkę

pod nazwą
.......gospodarki zrównoważonego rozwoju .........

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-20 16:13:43, suma postów tego autora: 3088

autor: jakobin,

Cytuję Ciebie

..ie trochę za mało jak na lewicowego kandydata, ja głosuje na Ziętka, i cześć
autor: jakobin,...........

Co zrobił takiego Pan Ziętek, jakie ma wykształcenie, jaki ma zwód i jaką znajomość języków?
Kamienie, palące się opony i gromki głos wzmocniony mikrofonem to nie wszystko czego potrzeba posłowi Unii.

O co chce walczyć i co reformować?

Czy aby nie walczy o stołek :).

Mieliśmy już noblistę i wodza bez właściwego wykształcenia :).

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-20 16:25:57, suma postów tego autora: 3088

jaśnie paniczu jacekx...

Mielismy więcej wykształconych premierów i co? Widzę, że uległeś prawicowemu praniu mózgu jakoby parlament miał być salonem dyskusji dżentelmenów - otóż nie, poseł nie musi znać języków, bo od tego sa tłumacze, poseł ma walczyć o sprawę tak jak Ziętek i Sierpień`80 w "Budryku", a nie szlajać sie po "kawach na ławe". Oczywiście lewicowy, ciebie to nie dotyczy paniczu.

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-20 18:34:51, suma postów tego autora: 319

jacekx

A jaką znajomość "języków" mają politycy np. w USA, Francji, Rosji?

autor: Bury, data nadania: 2009-04-20 18:54:44, suma postów tego autora: 5751

Przykro mi :( ...................... ale

Bury zmartwię Cię :( oni nie muszą uczyć się oni rządzą Światem ............. :)

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-20 21:35:38, suma postów tego autora: 3088

tiaaa

wg naszego lewicowca światem jednak rzadzą politycy nie biznes

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-20 22:20:21, suma postów tego autora: 319

Nie do końca Obywatelu masz rację

Czasami rządzą poltycy czasami biznes.
Zadam pytanie?
W Chinach, Rosji czy Indiach rządzą politycy czy tzw. biznes?

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-21 01:27:06, suma postów tego autora: 3088

Panie jakobin


Zaślepienie Wodzem pokroju Napoleon Bonaparte nie jest jeszcze przyczyną wymyślania innym ludziom.

Ja konkretnie się zapytałem o przygotowanie do bycia europosłem.

Jeśli ktoś chce być lekarzem to kończy długie 6 letnie studia a jeszcze potem 5 lat specjalizacji (I i II).

Przykro mi nie zgodzić się z Panem, ale by efektywnie reprezentować RP w Europarlamencie należy mieć wykształcenie najlepiej ekonomiczno-prawnicze, ( co najmniej wyższe) i operować w stopniu co najmniej dobrym językiem angielskim ostatecznie francuskim bądź niemieckim.

Trybunów ludowych, choć chciałbym się mylić chyba nam w Europarlamencie nie trzeba.

W Polsce Wincenty Witos był wyjątkiem samouka wysoko u władzy, ale bardzo pracował nad sobą i nie był młodym człowiekiem, gdy został premierem RP.

Tragedią naszego kraju jest brak wykształcenia, inteligencji, oczytania powiedzmy profesjonalizmu naszych działaczy politycznych.

Nie wystarczy krzyczeć głośno, mieć gorące serce, rzucać kamieniami we władzę po prostu nie te czasy gdzie

..........nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera .......

To już przerabialiśmy w początkach PRL jak i obecnie w III i IV i V( PO +PSL) RP.
Dlatego RP jest tam gdzie jest a naszą władzą kręcą różni cwaniacy a władzy wydaje się, że jest rzeczywistą władzą a nie malowaną fasadą :).

Co do mojego pochodzenia to jest robotniczo- chłopsko- inteligenckie i uśmiałem się jak żaba :) z tego ........jaśnie paniczyka........ ;), :), :)

Jeszcze się dowiem, że z Potockich czy Radziwiłłów jestem :), :) wesoło ...... a ja prosty styrany Belfer



Trybunów ludowych choć chciałbym się mylić chyba nam w Europarlamencie nie trzeba.

W Polsce Wincenty Witos był wyjątkiem samouka wysoko u władzy ale bardzo pracował nad sobą i nie był młodym człowiekiem gdy został premierem RP.

Tragedią naszego kraju jest brak wykształcenia, inteligencji, oczytania powiedzmy profesjonalizmu naszych działaczy politycznych.

Nie wystarczy krzyczeć głośno, mieć gorące serce,rzucać kamieniami we władzę po prostu nie te czasy gdzie

..........nie matura a chęć szczera zrobi z Ciebie oficera .......

To już przerabialiśmy w początkach PRL jak i obecnie w III i IV i V( PO +PSL) RP.
Dlatego RP jest tam gdzie jest a naszą władzą kręcą różni cwaniacy a władzy wydaje się, że jest rzeczywistą władzą a nie malowaną fasadą :).

Co do mojego pochodzenia to jest robotniczo- chłopsko- inteligenckie i uśmiałem się jak żaba :) z tego ........jaśnie paniczyka........ ;), :), :)

Jeszcze sie dowiem, że z Potockich czy Radziwiłów jestem :), :) wesoło ...... a ja prosty styrany Belfer




autor: jacekx, data nadania: 2009-04-20 20:46:35, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Nawet jeżeli masz pochodzenie robotnicze, to poglądy jak typowy burżuj. Kilka słów sprostowania, bo widzę, że mnie nie rozumiesz. Nie porównuj posła do lekarza, bo poseslstwo nie jest i nie powinno być zawodem !! Uważasz inaczej? Uważasz , że prezes firmy albo profesor uniwersytetu reprezentuje interesy pracowników "Biedronki"?- jeśli tak, to winszuje dobrego samopoczucia. Kolego, między Nami jest zasadnicza róznica w rozumieniu roli posła socjalisty, dla Ciebie on ma reprezentować RP czy tzw. "Naród", dla mnie: ma reprezentowac określona grupę społeczną- własnie ma być trybunem nie urzędnikiem. Co masz na myśli pisząc "naszych działaczy"?. Polak, nie zzwsze znaczy nasz !! Interesy pracownika najemnego bardziej broni Wurtz (Niemiec) czy Besacncenot (Francuz) niz polscy biurokraci...

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-21 10:48:06, suma postów tego autora: 319

jakobin

Jacek ma na myśli tzw. zawodowych polityków. "Klasę polityczną", jak to się bardzo często - i to bez różnicy na opcję - mawiało w latach 90. (teraz jakby rzadziej). Dla lewicowca jego pokroju polityk w żadnym wypadku nie może być TRYBUNEM LUDOWYM, musi natomiast być sprawnym technokratą, najlepiej (jakże by inaczej) ekonomistą lub prawnikiem.

autor: Bury, data nadania: 2009-04-21 21:03:05, suma postów tego autora: 5751

Bury gdzie twierdziłem, że polityk nie może być trybunem


Twierdzę natomiast, że poseł do Europarlamentu powinien mieć dobre wykształcenie, praktykę polityczną i posiadać znajomość języków.

Czy wy z jakobinem uważacie, że do Europarlamentu jedzie się na wakacje czy wycieczkę?

Tam Europosłowie zdają egzaminy zanim zajmą jakieś stanowiska decyzyjne, bo chyba na takich posłach nam tam zależy a nie klakierach czy grzejących ławy poselskie.

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-21 22:56:04, suma postów tego autora: 3088

jacekx

a wg Ciebie do Brukseli jedzie się po to, żeby głosować za dyrektywą Bolkensteina?

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-21 23:39:07, suma postów tego autora: 319

jacekx

aha, jeszcze jedno, jeśli chodzi o praktykę to akurat p.Gierek przy działaniach związku Sierpień`80 wyglada cieniutko.

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-21 23:43:20, suma postów tego autora: 319

jakobin

Nic mi nie wiadomo aby Profesor Gierek
palił opony :) :) .....

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-22 20:29:30, suma postów tego autora: 3088

jacekx

a mnie nic nie wiadomo aby zakładał związki zawodowe w Tesco albo wywalczył podwyzki płac w kopalniach

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-22 22:10:06, suma postów tego autora: 319

jakobin nie rozumiem...............

To górnicy wywalczyli strajkiem czy groźbą strajku podwyżki czy szef partii PPP?

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-23 14:51:29, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Ci górnicy z eseldowkiego OPZZ, tak?

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-23 16:38:22, suma postów tego autora: 319

...

jestes troche niezorientowany jacku, ale twoja prawicowa lewica zwiazkowa była łamistrajkiem w Budryku

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-23 16:42:04, suma postów tego autora: 319

jakobin odpowiedz na temat

Zapytam jeszcze raz.
Czy podwyżki wywalczył szef PPP czy strajkujący górnicy?

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-23 23:43:14, suma postów tego autora: 3088

jacekx

Twoje kłopotyz percepcją to juz nie mój problem

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-24 09:45:55, suma postów tego autora: 319

Jakobin

Dlaczego wykręcasz się od odpowiedzi.

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-24 20:32:14, suma postów tego autora: 3088

Glosujcie na Adama Gierka!

Adam Gierek jest prawdziwie lewicowym czlowiekiem. Nie zgadzam sie, ze trzeba siedziec i palic opony na barykadach i robic zadymy.

Mozna miec poglady lewicowe i byc nawet w Brukseli i dzialac w tym kierunku.

Chociazby Adam Gierek poparl wolnosc software'u - co uratowalo wielu malych informatykow, ktore i tak praktycznie nie maja szans w walce z gigantami jak Microsoft.

Kolejna sprawa - pakiet klimatyczny. Kraje europejskie i reszta swiata, upiera sie przy tym ze CO2 ma ogromny wplyw na zmiany klimatu. Chociaz nie ma ZADNYCH!!! przeslanek naukowych odnosnie tego. i Adam Gierek walczy z tym pogladem w PE. Bo ograniczenie CO2 to rowniez OGRANICZENIE ROZWOJU NASZEJ GOSPODARKI czytaj zamkniecie resztek kopaln, hut ktore jeszcze zostaly.

Apeluje abyscie wybierali ludzi, ktorzy naprawde maja szanse cos zrobic dla Polski w Parlamencie Europejskim.

Nie mowie, ze Ziętek nie jest lewicowy, czy jest głupi czy cokolwiek innego. Bo zapewne tak nie jest. Jest to ciekawa postac, ale glosowanie na liste ktora nie ma wlasciwie szans wejscia czytaj nie ma szans pozniej dzialania na forum europejskim jest moim zdaniem troche bezsensu.

Ja bede glosowac na Adama Gierka, bo to jedyny uczciwy a przede wszystkim lewicowy kandydat z calej listy SLD-UP w kraju!


Pozdrawiam!

autor: maarcin, data nadania: 2009-04-25 09:54:58, suma postów tego autora: 11

...

http://www.npa2009.org/

autor: jakobin, data nadania: 2009-04-25 13:07:51, suma postów tego autora: 319

Dodaj komentarz