Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Debata o prawach środowisk LGBT

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Zabawne

Osobnik, ktorego obchodza tylko i wylacznie interesy wlasnej waskiej i elitarej grupki ubolewa nad zanikiem solidarnosci spolecznej. Ciekawe, kiedy sam takowa okazal?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-21 09:32:05, suma postów tego autora: 4863

@wojtas

Ciekawe, kiedy sam takowa okazal?
--
Okazali dzieląc SOLIDARNIE 500 tyś euro przeznaczonych na walkę z homofonią przez EU; po między 2 zwalczające się nawzajem organizację zrzeszające ZAWODOWYCH bojowników o tolerancję.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-21 10:04:01, suma postów tego autora: 3207

Anna Zawadzka: Jestem osobą wierzącą w jakość demokracji,

.Należy wyraźnie podkreślić, iż jest bardzo prawdopodobne, że ta ustawa od kilku lat funkcjonowałaby w Polsce, gdyby nie ten haniebny gest p. Cimoszewicza.
--
Pani Zawadzka jako osoba tak gorąco wierząca w demokrację nie miała by pewnie nic przeciw temu, żeby raz na zawsze rozstrzygnąć problem tzw. małżeństw jednopłciowych w ogólno narodowym referendum.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-21 10:09:29, suma postów tego autora: 3207

Oczywiście

poza "wykluczeniem" homoseksualistów dyskutanci nie dostrzegają innych haniebnych aspektów III RP

autor: czerwony93, data nadania: 2009-04-21 10:24:15, suma postów tego autora: 2676

czerwony93

bo to jest debata o tych konkretnych środowiskach, ale będą tez inne, zapewniam:)

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-04-21 10:28:20, suma postów tego autora: 275

"Każdy wobec prawa jest równy"

Najlepiej widać tą równość jeśli chodzi o wprowadzenie drakońskich kar za parkowanie na miejscach dla inwalidów.
Niby wszyscy są równi tylko osoby na wózkach są równiejsze w parkowaniu. No normalnie czysty Orwell.
Z jednej strony wmawiam Nam się że: niepełnosprawni sprawni w pracy; nawiasem mówiąc konia z rzędem każdemu kto przedstawi jakiekolwiek badania z dziedziny ergonomii czy wydajności pracy porównujące prace zdrowych z praca niepełnosprawnych; z drugiej strony ci pełno sprawni w pracy są uprzywilejowani w parkowani. To zjawisko ma już Nawe swoją socjologiczną definicję tj. DYKTATURA UPOŚLEDZONYCH

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-21 10:28:52, suma postów tego autora: 3207

to już Naród nie jest suwerenem ?

Przykłady innych krajów pokazują, że zbyt długie zwlekanie z przyznaniem praw osobom homoseksualnym skutkuje tym, że zaistnieje potrzeba wprowadzania zmian w sposób pospieszny i pod presją opinii zachodniej.
--
To już nie Naród jest suwerenem tylko presja opinii zachodniej? Dzisiaj nie trzeba zmieniać konstytucji aby przyjąć euro jutro nie będzie się pytać Narodu w sprawie praw dla mniejszość bo wszystko załatwi presja opinii zachodu. Ludzie tylko nie piszcie, że to ma cokolwiek wspólnego z demokracją.
--
Tak więc optymistycznie kończąc powiem, że polskie prawo w zakresie praw osób homoseksualnych się zmieni. I im dłużej będziemy z tym zwlekać, tym gorzej się to skończy dla rządzących. Bo my i tak swoje osiągniemy.

Jak kiedyś ktoś celnie ujął: Faszyzm był krzykiem rozpaczy gwałconej dekadencją Europy

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-21 13:34:01, suma postów tego autora: 3207

homofobia groźniejsza od irańskiego programu atomowego

Homoseksualiści i środowiska żydowskie. Te "bojówki" chce wykorzystać rząd w Tel - Awiwie w nowej kampanii antyirańskiej. W opinii izraelskich polityków negowanie holokaustu i uciskanie mniejszości seksualnych jest bardziej niebezpieczne niż irański program atomowy.

http://fronda.pl/news/czytaj/izrael_siega_po_zaskakujace_srodki_w_walce_z_iranem

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-21 14:35:38, suma postów tego autora: 3207

Cud, przecież

,,Fronda'' to kryptohomoseksualiści, wszyscy w Wawie o tym wiedzą

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-21 17:07:49, suma postów tego autora: 1953

Postsocjallisto

Tsyyy. Cud jest cudowny - nie przerywaj mu. Szczegolnie niezle jest o tej dyktaturze uposledzonych i dyskryminacj przy miejscach parkingowych. A mysl jego jak trojka pedzi od Orwella do faszyzmu i gwalconej Europy. Ciekawe co dalej? Podpowiadam: gwalcona Europa-> Zeus->piorun-> SS ->Totenkopf ->czaszka ->Hamlet ->Dania ->swiadczenia socjalne.

autor: yona, data nadania: 2009-04-21 17:32:27, suma postów tego autora: 1517

Cud,

dyktatura ciemniaków, byłaby jakbyś miał większy niż np. statystyczny Polak wpływ na państwo.

Jakbyś miał w ręku Konstytucję RP to byś zobaczył że równośc wobec prawa dotyczy aspektu takiego że każdy ma ROWNE prawo (w praktyce jest to nieprawda) do rozpatrzenia wniesionych przez siebie spraw przez sąd i że głos każdego w wyborach ma równą moc.

Gdyby ktoś gwarantował 100% równośc wobec prawa oznaczało by że równe kary dostawali by sprawcy morderstw z premedytacją i nieświadomego spowodowania czyjejś śmierci.

Poza tym prawo konstytucyjne uznaje coś takiego jak "dyskryminacja pozytywna" tj. że przyznaje jakimś grupom prawa. I tak jak dotyczą one nielubianych przez Ciebie niepełnosprawnych to w konstytucji dotyczą weteranów walk o niepodległośc, samotne matki, wielodzietne rodziny i sieroty.

Jakby była pełna równośc wobec prawa to zatrudniony miałby zresztą prawo zażądac zasiłku dla bezrobotnych jak osoba bez pracy.

Tak więc to co mówisz jest bez sensu.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-21 18:12:35, suma postów tego autora: 2743

A co do artykułu

to po:
1. "Prawa Człowieka III Generacji" nie były wywalczone przez ogromne rzesze społeczne jak Prawa I i II generacji tylko dotyczą mniejszości która chce takich samych praw i gwarancji jak większośc, a jak wiemy demokracja to inaczej ustrój dyktatury większości.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-21 18:15:03, suma postów tego autora: 2743

A Warzecha

Przykro mi było Pana czytac. Rozumiem że na potrzeby polemiki z Cudem trzeba na poczekaniu czepiac się brzytwy ale:

- Prawo do zasiłku dla bezrobotnych wynika z opłacania składki i ma służyc przywróceniu danej osoby do pracy jak sam Pan napisał jest to prawo do zasiłku dla BEZROBOTNYCH więc nie obejmuje pracujących, zresztą status bezrobotnego jest czysto negatywny, zakłada się że będzie on w stanie powrócic szybko do pracy
-Miesza pan prawa z różnych dziedzin ( karne, cywilne, polityczne, socjalne i powstałe w różnych epokach
- W polskim prawie nie stosuje się pojęcia dyskryminacji pozytywnej , nie jest to pojęcie prawne, ustrojodawca założył że pewne grupy ludności ( np właściciele gospodarstw rodzinnych) cieszą się przywilejami, ale tym samym dał wyraz jedynie swej woli politycznej, jest to tzw. prawo kierunkowe i bardzo trudno udowodnic jego złamanie

Zacytuje Zygmunta Baumana, który uważa że w polityce lewicy ważniejsze jest dbanie o upośledzonych ekonomicznie, a nie dyskryminowanych z powodów wyborów kulturowych:

,,Podejrzewam, że za tą dziwną ślepotą na względy ekonomiczne stoi zjawisko opisywane przez Roberta Reicha jako ,,secesja odnoszących sukces'': wyrzeczenie się obowiązku , który intelektualiści będący społecznymi krytykami uważali dawniej za swą powinnośc w stosunku do reszt społeczeństwa, zwłaszcza ludzi mniej od od nich uprzywilejowanych i szczęśliwych. Nie uznając już takiego obowiązku, ich następcy mogą skupic się na walce o podniesienie uznania i podziwu dla siebie do już osięgniętego poziomu ekonomicznego. Z uporem godnym lepszej sprawy zajmują się tylko sobą i wszystko odnoszą do siebie. Walkę o sprawiedliwośc społeczną zastąpiono więc mnóstwem drobnych utarczek o uznanie. ,,Uznanie'' to może właśnie coś czego najbardziej brakuje tej lub owej częsci odnoszących sukces(...). Jedna dla znacznej i szybko rosnącej częsci ludzkości ,,uznanie'' to mglista idea, która taką pozostanie dopóki tematem rozmowy nie będą pieniądze.''

Z. Bauman, Tożsamośc, , Gdańsk 2007, s. 37-38

Dodam już od siebie uzupełniając- Bauman ma na myśli pieniądze dla biednych, a nie pieniądze na refundacje zabiegów in vitro lesbijkom i ,,związkom partnerskim''.

Lewica powinna najpierw zając się wykluczonymi ekonomicznie tym bardziej że jest ich w Polsce około 20% ludności
( licząc wg urzędowych progów ubóstwa), natomiast gejów i lesbijek zapewne nie więcej niż 5%

Już zamilknę, a towarzysze Bartolik i Martys zapewne wrócą do swoich ,,radykalnych'' walk o uznanie, maskując tym swoją bezsilnośc wobec neoliberalnej hegemonii w sferze gospodarki

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-21 20:48:16, suma postów tego autora: 1953

Postsocjalisto


A. Warzecha ma racje, ze czysta demokracja to nic innego,. niz dyktatura wiekszosci. I wlasnie taka czysta demokracje za Rousseau propagowal np. Marks. To w imieniu WIEKSZOSCI wystepowala lewica, az do mniej-wiecej '68. Porownaj sobie np. na stronie miedzynarodowki socjalistycznej ile w programie frankfurckim z 1951 jest odwolywanie sie do wiekszosci przy zerowym poruszaniem tematyki mniejszosci, a jak te proporcje wygladaja obecnie.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-21 23:06:08, suma postów tego autora: 4863

A. Warzecha - rozbawiłeś mnie tym swoim pojmowaniem równości wobec prawa.

Kara za umyślne zabójstwo taka sama jak za nieumyślne spowodowanie śmierci? A o stopniu winy pomyślałeś?

Takich koncepcji nie stworzyli nawet juryści faszystowscy i komunistyczni. Jesteś pierwszy. Za zabicie napastnika w ramach obrony koniecznej wymierzyłbyś zapewne taką samą karę jak za okrutne zabójstwo. Bo w końcu jest równość wobec prawa, nie? :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-21 23:45:14, suma postów tego autora: 6184

...

Komu może przeszkadzać szczęście dwóch osób o tej samej płci? Przecież tylko o to się rozchodzi. W krajach gdzie jest taka możliwość tragedia się nie dzieje. Kilka dni temu kobiety protestowały w Iraku, przeciwko wprowadzeniu ustawy o legalnych gwałtach w małżeństach a na przeciwko nich wymachiwali rękami osobnicy płci męskich krzycząc coś. Ci co nazywają gejów faszystami, przypominają tych Irakijczyków co bronili możliwości gwałtu na żonach. A te kobiety, które przeciw temu protestowały są takimi samymi "faszystkami" jak ci geje, którzy chcą odrobinę wolności i sprawiedliwości.

autor: ancymon, data nadania: 2009-04-22 00:19:02, suma postów tego autora: 621

@A.Warzecha

"dyskryminacja pozytywna" tj. jak Kali ukraść krowę to dobrze ale jak Klemu to już źle.

--
I tak jak dotyczą one nie lubianych przez Ciebie niepełnosprawnych

Ja nie mam nic przeciw niepełnosprawnym tylko widzę, że poprawni politycznie traktują ich instrumentalnie tj. niepełnosprawni są mięsem armatnim poprawności politycznej. Mięso armatnie to termin z czasów I wojny światowej kiedy to wysyłano pewną część żołnierzy na pewną śmierć aby ustalić gdzie wróg ma stanowiska alteeryjskie i gniazda karabinów maszynowych. Tak właśnie współczesny poprawny politycznie Komintern traktuje niepełnosprawnych. Zwróć uwagę, że jedną z pierwszych akcji political coretc w Polsce była prowadzona pod auspicjami młodzieżowego programu telewizyjnego LUZ tzw. walka z trzema schodami. Zrozum wreszcie TO że żeby różnego typu manify i marsze tolerancji mogły iść po równym to właśnie trzeba była najpierw zlikwidować te 3 schody. Mechanizm psychologiczny tej socjo dywersji wygląda tak: nikomu nie żal tłustego geya sybaryty z gazety wyborczej czy dożywotnio zatrudnionej na uniwersytecie, samotnej i sfrustrowanej brakiem chłopa zawodowej feministki za to każdy lituje się nad kaleką. I jak się powie A tj. przyzna się jakieś przywileje niepełnosprawnym np. zlikwiduje się te mityczne 3 schody to trzeba powiedzieć B i C tj. wprowadzić zakaz dyskryminacji w pracy dla homoseksualistów czy wprowadzić parytety wyborcze bo 10 lat manif nie wprowadziło do sejmu żadnej zawodowej feministki no może po za minister od przywilejów dla kobiet M. Środy.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-22 08:16:21, suma postów tego autora: 3207

Ancymonie

Szczescie dwojga osob nikomu nie przeszkadza i nikt nie zakazuje im robic, co im sie zywnie spodoba. Dobrze wiesz, ze spor o postulaty homoseksualistow dotyczy nie prawa do bycia homoseksualista, bo to jest od dawna akceptowane, tylko o agresywne zadania wysuwane w sferze publicznej nie o TOLEROWANIE ale o POPIERANIE.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 08:40:06, suma postów tego autora: 4863

...

A teraz czym sie zajmuje obecne lobby gejowskie:

Słoń Ninio, mieszkaniec poznańskiego zoo, doczekał się akcji we własnej obronie. Dlaczego? Bo jeden z tamtejszych radnych PiS podejrzewa, że słoń jest...gejem. W odpowiedzi poznańscy artyści skrzyknęli się, by wspierać Ninio i organizują koncerty, wystawy fotografii i pokazy teatru tańca. Dochód z imprez ma zostać przekazany do zoo.Na początku radny PiS Michał Grześ stwierdził, że skoro Poznań chce mieć stado afrykańskich słoni, to preferencje seksualne Ninio mogą temu zagrozić. Poseł podejrzewał bowiem słonia o to, że jest gejem.

Słowa radnego PiS zacytowały nie tylko polskie media, ale obiegły one cały świat. Sprawę Ninia opisały brytyjskie media, m.in. „Independent” i agencja Reutera. Ale informacje o słoniu dotarły również do Chin, gdzie historię Ninia opisała agencja prasowa Xinhua.

„Wiele osób mogła pomyśleć, że Poznań jest miastem homofobów, które nie toleruje słonia o innych preferencjach seksualnych. A tak absolutnie nie jest. My Ninia naprawdę uwielbiamy i chcemy, by został w naszym mieście” - mówi DZIENNIKOWI Jakub Wilczyński z Hallo Cafe, „knajpy ludzi tolerancyjnych”, gdzie powstał pomysł zorganizowania akcji wpierającej Ninia.

Akcja pod hasłem „Trąba w górę za Ninio!” ma trwać od 8 do 16 maja. Jej organizatorzy planują m.in. happenig połączony z koncertami, prezentacje teatru tańca, wystawy fotograii i malarstwa.

„Wszystkie pieniądze, które uda nam się podczas imprez zebrać, przekażemy do zoo na utrzymanie Ninia. Jednak najbardziej chcielibyśmy, aby radni PiS dali spokój biednemu zwierzakowi i pozwolili mu żyć tak, jak chce” - mówi Jakub Wilczyński.

Do akcji „Trąba w górę za Ninio!” może się przyłączyć każdy, kto chce. Organizatorzy czekają na zgłoszenia pod adresem locafe@onet.eu.

„Jeśli wszystko pójdzie dobrze, to festiwal na rzecz Ninio będziemy organizować co rok” - dodaje Wilczyński.

---------------
Warto dodac, ze radny PiS pytal tylko, czy przypadkiem ten fakt nie grozi zaniknieciem populacji sloni w zoo.


autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 08:58:24, suma postów tego autora: 4863

radni PiS

to maja nieźle nawalone w bani, tyle!

autor: prekiel przemyslaw, data nadania: 2009-04-22 09:58:32, suma postów tego autora: 275

Dlaczego?

Problemem kazdego zoo jest kwestia rozmnazania sie zwierzat, inaczej prowadzenie zoo w ogole nie ma sensu. Chyba nie ma nic dziwnego w tym, ze radny zainteresowal sie perspektywami rozmnazani sie sloni, ktore zapewne nie sa dla miejskiego zoo malym wydatkiem.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 10:14:07, suma postów tego autora: 4863

wojtas - to normalne dla zaślepionych antypisowców.

Nawet z Jarka Kaczyńskiego zrobili homofoba. To tak jakby Freddy'ego Mercurego oskarżać o heteronormatywność :)

Homofobów było na pęczki w LPR-ze, ale czepianie się PiS-u?
Miękka rączką premierem, a oszołomy przeciw niej - to nawet było zabawne.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-22 10:17:52, suma postów tego autora: 6184

@yona

Dania ->swiadczenia socjalne.
---
no może trochę inaczej bym zakończył tj.
Szwecja ->szwecjalizm tj. hybryda neo bolszewizmu z posunięta do granic absurdu poprawnością polityczną

jeśli myślisz, że to Białoruś jest najbardziej totalitarnym państwem w Europie to obejrzyj sobie poniższy filmik:

http://www.youtube.com/watch?v=EFIwFnrNX1M

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-22 10:50:13, suma postów tego autora: 3207

Sumienie

To, ze Jarek ma tylko kota, nie znaczy, ze jest dewiantem :-)

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 11:54:06, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

"Dobrze wiesz, ze spor o postulaty homoseksualistow dotyczy nie prawa do bycia homoseksualista, bo to jest od dawna akceptowane, tylko o agresywne zadania wysuwane w sferze publicznej"

Jakie to są te "agrysywne zadania"? W ogóle kiedy to geje byli agresywni? Znowu przypomina mi to te kobiety w Iraku, które "agresywnie" walczyły o uniemożliwienie gwałtu w małżeństwie. A konserwatyści iraccy, którzy bronili w parlamencie i na ulicy prawa do gwałtu przypominają polskich konserwatystów - vide: Cejrowski, który mówił o konieczności prześladowania gejów, Korwin, który nazywał gejów faszystami. To jest prawdziwa agresja, 60 lat Hitler palił gejów a teraz tacy jak Korwin nazywają ich faszystami. Agresji w stosunku do gejów nie trzeba szukać daleko, wystarczy pozbierać opinię dostojników kościelnych, którzy przecież są ostoją miłości i moralności.

autor: ancymon, data nadania: 2009-04-22 12:08:05, suma postów tego autora: 621

@yona

specjal for You. przykład dyktatury homo miejszośći:
--
Faworytka do tytułu Miss Ameryki przegrała konkurs, bo przyznała, że wierzy w tradycyjne małżeństwo.

Najgorsze jest to, że chociaż Hilton powiedział o tej dziewczynie „głupia suka”, uszło mu to na sucho. Cały dzień udziela dziś wywiadów. Ale gdyby ktoś powiedział o nim „głupia ciota”, byłby skończony. Nikt nie chciałby z nim rozmawiać.

http://www.rp.pl/artykul/11,294591_Gej_kontra_miss_.html

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-22 12:11:34, suma postów tego autora: 3207

:)

"Szwecja ->szwecjalizm tj. hybryda neo bolszewizmu z posunięta do granic absurdu poprawnością polityczną"

Ale bolszewizm był prawicowy Cudzie :) A Szwecja to socjaldemokracja, czyli przeciwieństwo bolszewizmu. Ja się zastanawiam co to jest ta "poprawność polityczna" w ustach prawicowców? Czy to jest równość wszystkich religii, poglądów, orientacji. Przecież ta równość jest rzeczą podstawową i oczywistą, no ale prawicowców to burzy, bo oni chcą jedynie słusznej religii (katolickiej) i jedynie słusznych poglądów (konserwatywnych) w sferze publicznej. Ja nie widzę problemu w tej równości, widzę natomiast problem w prawicowej poprawności politycznej, która panuje w Polsce, którą właśnie zafundowali nam prawicowcy. Ta poprwność nakazuje śmianie się z gejów, ale za to zakazuje mówienia kawałów o kościele i katolikach, zakazuje też nie zgadzadzania się z poglądami JPII.
Zakazuje także innych poglądów niż powszechnie promowane, tzn. Ci którzy są zwolennikami in vitro są "fundamentalistami" - to są słowa Komorowskiego. Przypomnę tylko, że 77% Polaków popiera pełną legalizację in vitro. Prawicowa poprawność polityczna nakazuje nazywanie zwolenników laickiego państwa, aborcji, związków partnerskich, legalizacji prostytucji czy miękkich narkotyków "komunistami" czy "lewakami". A przecież to zupełnie denny argument, bo komuniści (staliniści, bolszewicy) dokładnie zakazywali tego wszystkiego, zupełnie jak prawica.

autor: ancymon, data nadania: 2009-04-22 12:33:48, suma postów tego autora: 621

ancymon nie kłam gdzie tu mowa o prześladowaniach?

Cejrowski, który mówił o konieczności prześladowania gejów, Korwin, który nazywał gejów faszystami.
---
Pan Wojciech Cejrowski wykazał się odwagą, bo homofaszyści terroryzują ludzi, zarówno grożąc procesami, jak i fizycznie. "Geje to importowana zza granicy formacja faszystowska, usiłująca, jak ludzie SA Ernsta Röhma, narzucić nam swoje poglądy siłą" - przekonuje Janusz Korwin-Mikke.

http://www.dziennik.pl/opinie/article348139/Korwin_Mikke_Geje_to_formacja_faszystowska.html#vote_346139

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-22 12:34:31, suma postów tego autora: 3207

@ancymon

Przypomnę tylko, że 77% Polaków popiera pełną legalizację in vitro.
--
podobnie jest z karą śmierci.

ps. a skąd domniemane przypuszczenie, że jestem prawicowcem?

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-22 12:56:22, suma postów tego autora: 3207

Ancymon

Ani Cejrowski, ani Korwin, ani zaden dostojnik koscielny nie nawoluje do zmuszania homoseksualistow czegokolwiek, ani nie odmawia im prawa do robienia tego na co maja ochote i z kim.

Agresywne zadanie to np. takie jakie doszly do glosu w Anglii. Juz za "homofobiczna" opinie mozna pojsc do wiezienia, podobnie w Szwecji, gdzie pastor poszedl do wiezienia za cytowanie "homofobicznych" fragmentow Biblii.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 13:05:31, suma postów tego autora: 4863

LGBT

Etatowi działacze LGBT zawsze występują w obronie polskiej transformacji ustrojowej i kapitalizmu.

autor: Atomowy Sieradzan, data nadania: 2009-04-22 14:15:26, suma postów tego autora: 212

Wojtas

Odmawiają im prawa do szczęścia. Homoseksualne pary nie mogą dziedziczyć po sobie, odwiedzać się w szpitalu, gdy któryś z nich jest nieprzytomny itd.

Już różne rzeczy słyszałem o Szwecji. Od tego że wsadza się ludzi do więzienia za danie klapsa, co jest bzdurą niesamowitą, bo tam nigdy nie wsadzono do więzienia rodzica który dał klapsa. Coś mi się zdaje, że z tym pastorem to równie wierutna bzdura. "Fronda" jest znana właśnie z takich sensacyjnych newsów, które na kilometr biją kłamstwem i manipulacją. Podobnie "Rzeczpospolita", która uraczyła nas tym, że jakaś miss w USA nie wygrała, bo powiedziała, że małżeństwo to związek kobiety i mężczyzny. Tak się tworzą mity, dzięki manipulacji.

Za to nie słyszałem żeby prawicowcy bronili wolności słowa, gdy uchwalano ustawę o obrazie uczuć religijnych, gdy skazywali Nieznalską albo Urbana.

autor: ancymon, data nadania: 2009-04-22 14:24:33, suma postów tego autora: 621

Ancymon

Jaja sobie robisz?Naprawde nie slyszales o sprawie pastora Greena?
Prosze bardzo: http://en.wikipedia.org/wiki/%C3%85ke_Green
http://www.akegreen.org/

Homoseksualisci przeciez moga sobie zapisac w testmencie, zeby drugi dziedziczyl po nim, co za problem? A odwiedziny w szpitalu to nie sa uregulowania prawne tylko zasady wewnętrzne spzitali.autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 14:33:36, suma postów tego autora: 4863

@ancymon

"Fronda" jest znana właśnie z takich sensacyjnych newsów, które na kilometr biją kłamstwem i manipulacją. Podobnie "Rzeczpospolita"
--
jedynie wyborcza i krytyka polityczna są wiarygodne dla Ciebie?

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-22 14:37:44, suma postów tego autora: 3207

zeby jeszcze nie bredzil cos o jakiejs Frondzie:

O sprawie pisze tez np. Wyborcza:
http://wyborcza.pl/1,86750,3820163.html

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 14:47:07, suma postów tego autora: 4863

Zabawne

Jak Korwin mówi o gejach-faszystach to ma rację a jak Szyszkowska mówi o totalitryzmie religijnym to się kompromituje według prawicy.

Ksiądz mówiący, że gejów trzeba palić jest niemal bohaterem a informatyk parodiujący spowiedź w internecie jest ciągany po sądach.
http://www.youtube.com/watch?v=r9xFpp_2f4w
http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article36343.ece

autor: ancymon, data nadania: 2009-04-22 16:34:37, suma postów tego autora: 621

Ancymon

Nie wiem co sadzi na dany temat prawica, wiec nie wiem czemu do niej w kolko wracasz.

Ty to nie jestes nawet w stanie odroznic kompromitujacej i po prostu glupiej wypowiedzi od wypowiedzi groznej i nawet karalnej. Wiele wypowiedzi Korwina jest glupich, ale to nie znaczy, ze trzeba go za nie karac. I na tym poziomie doskonale sie dopasowuje do Szyszkowskiej, ktora tez plecie bzdury.

Co do informatyka, itp. Jak sie jest konsewkentnym to sie ALBO jest za niekaralnoscia zarowno pastora Greena jak i tego informatyka albo jest za karaniem obudwu. Inna postawa to hipokryzja i cos mi sie zdaje ze sie wlasnie tam sytuujesz.

Tak a propos - co to za ksiadz nawolywal do palenia gejow?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-22 17:10:46, suma postów tego autora: 4863

Wojtas

Masz wyżej link do tego księdza.

autor: ancymon, data nadania: 2009-04-22 18:10:06, suma postów tego autora: 621

ancymon - sprawa pastora Greena jest znana od dawna.

Musiałeś się bardzo postarać, by o niej nie słyszeć.

A Urbana nie skazano za obrazę uczuć religijnych tylko za znieważenie głowy obcego państwa. W tej kwestii, jak widać, też dopadła Cię skleroza :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-22 18:40:32, suma postów tego autora: 6184

Parę spraw.

1.
Tak nie wprowadzam pełnej terminologii prawniczej Postsocjalisto bo nie jest to dyskusja w gronie jurystów tylko zwykłych użytkowników portalu. A co do pojęcia "dyskryminacji pozytywnej" to choc Konstytucja RP takiego pojęcia nie używa to jednak takiej zasady i owszem i można to tak nazwac jak robi to paru konstytucjonalistów z prof. Mirosławem Granatem na czele.

2.
Sumienie Narodu, mniej ironii i złośliwości więcej czytania ze zrozumieniem. Jakbyś przeczytał ze zrozumieniem (albo dwa razy) mój post i parę wcześniejszych to zauważył byś że piszę o potrzebie dawania równych wyroków mordercom z premedytacją i przypadkowym sprawcom śmierci- ironizując z Cudu2, który stwierdził że złamaniem zasady równości wobec prawa są przywileje parkingowe dla niepełnosprawnych. Czyli rozumie on zasadę równości wobec prawa bezwzględnie i stąd mój żart. Nie piszę jakichś uczonych farmazonów jak Sierakowski, ale myślałem że na taką minimalną grę językową mogę sobie pozwolic...

A co do jurystów komunistycznych, to z niektórych ich rozwiązań jak np. wydzielenie prawa rodzinnego z prawa cywilnego korzystamy dziś na całym Świecie.

3.

Cud2, masz paranoje i tyle, bo co więcej mogę powiedziec jak uważasz że budowa podjazdów dla wózków inwalidzkich albo miejsca parkingowe dla niepełnosprawnych z problemami z chodzeniem to już przedwstęp do praw dla małżeństw homoseksualnych.

Niepełnosprawni mają jakieś problemy i jakieś ograniczenia i dlatego normalne społeczeństwa stosują jakieś ułatwienia wobec nich. I to rozumiem i popieram i w przeciwieństwie do homoseksualistów, którzy różnią się tylko preferencją które nie niosą im ograniczeń i nie zasługują na szczególne prawa publiczne i ułatwienia.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-22 20:36:04, suma postów tego autora: 2743

cud

ja nie rozumiem czemu Ty "przypuszczasz, że ja przypuszczam", ze to Białoruś jest najbardziej totalitarnym państwem w Europie? co sprawiam takie wrazenie? (Nie odpowiadaj na to akurat pytanie!)

Ale filmik obejrzalam - owszem fajny dzieki. Pierwszy motyw mi sie bardzo podobal, bo lubie takie klimaty. Jezeli Tobie, podobnie jak temu smutnemu Panu brakuje inspiracji w dziecinie jak mozna urne z prochami wykorzystac, to moge Ci polecic "Podróże z moja ciotka" Grahama Greena.
Tylko koncowka mi zupelnie popsula humor tzn. ci ludzie ktory kwestionuja, to ze w przypadku domniemanego wykorzystywania seksualnego dziecka wierzyc wasnie dziecku sa faktycznie przerazajacy. A jaka pewnosc maja zelazna jak wlasnie bylo w referowaym przypadku jakby byli z ta rozdzina 24 h na dobe. Kompletnie bez refleksji jakie naduzycia moze niesc z koleji proponowane przez nich rozwiazanie. Trzeba mi bylo litosciwie napisac "ogladaj do polowy". Znaczy ja rozumiem, ze Ty mnie chciales przekonac, ze socjalna polityka panstwa szwedzkiego jest nie sluszna. I jesli mialbys mnie czym przekonac, to faktycznie tylko tym. Jak sie widzi takich jak ta ostatnia, co to jako emigranci skorzystli z dobrodziejstw szwedzkiego panstwa, zeby potem spokojni i syci mogli takie opinie wyglaszac to trudno o bardziej plastyczny argument przeciw humanitarnej polityce. Jak mozna tak wykorzystywac, takie cos wnoszac w zamian.

autor: yona, data nadania: 2009-04-22 20:36:17, suma postów tego autora: 1517

poprawka

powinno byc: "tzn. ci ludzie ktory kwestionuja, to ze w przypadku domniemanego wykorzystywania seksualnego dziecka nalezy wierzyc wlasnie dziecku, sa faktycznie przerazajacy."

autor: yona, data nadania: 2009-04-22 20:38:33, suma postów tego autora: 1517

A. Warzecha - wynajdowanie ironii we własnych postach post factum, kiepsko Ci wychodzi.

Najwyraźniej nie masz talentu do ironizowania.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-22 22:44:05, suma postów tego autora: 6184

Ancymon

Nie zauwazyles, ze ten ksiadz sobie jaja robi z tymi stosami?
Powaznie to on powiedzial o leczeniu homoseksualistow i o tym, ze sa to ludzie nieszczesliwi.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-23 08:42:33, suma postów tego autora: 4863

@yona

Wiesz czytam Twój post i zastanawiam się czy Ty ze mnie drwisz czy nic nie zrozumiałaś z tego filmu? Ten film to RZESTROGA. W tym filmie szwedzcy publicyści mówią wprost jaki jest główny wróg socjalistów, to TRADYCYJNA RODZINA. Celem każdego ustroju totalitarnego, jest przejęcie kontroli nad jak największą sferą ludzkiej aktywności. Ostatnią nie zdobytą twierdzą była Rodzina. Komunistom nie udało się jej rozbić nawet za pomocą Mawlika Morozowa. Szwedzcy socjaliści, o czym jest mowa w filmie, zainstalowali Mawlika Morozowa w każdej rodzinie nie po to aby dbać o prawa dzieci tylko aby przyśpieszyć dekonstrukcję tradycyjnych więzów społecznych. W filmie poda informacja że w Kopenhadze 80 % gospodarstw to gospodarstwa jednoosobowe tj. ludzi samotnych. Takimi ludźmi łatwiej manipulować i podporządkować totalitarnej woli socjalistycznego państwa. Ludzi Ci nie mając oparcia w rodzinie są skazani na opiekę społeczną. Dokonując dekonstrukcji rodziny przerywa się naturalny kanał przekazywania tradycji i o to właśnie socjalistom chodzi. Dla mnie wolność to prawo wychowywania dzieci według wyznawanych wartości. Jak będę miał dzieci nie będę im walił ściemy o Jedwabnym tylko prawdę o Stefanie Michniku i Sędzi Wolańskiej, prawdę o Mojżeszu Szechterze sowieckim agencie, prawdę o Wałęsie a co najważniejsze prawdę o Holokauście jako o największym szwindlu w dziejach ludzkości. Prawdę o homoseksualizmie tj. że nie jest to żadna równoważna orientacja seksualna tylko podłe zboczenie. Swojej córce pokażę że jej miejsce nie jest na manife tylko w kuchni i przy łóżeczku dziecka.
Ja tak rozumiem WOLNOŚĆ, jako prawo do życia i wychowywania dzieci według wyznawanych przez siebie wartości a nie poprawnie politycznych pierdół wymyślanych przez rozgoryczone, zgorzkniałe, ziejące nienawiścią do mężczyzn, menopauzalne feministki.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-23 09:59:06, suma postów tego autora: 3207

@A Warzecha

Niepełnosprawni mają jakieś problemy i jakieś ograniczenia i dlatego normalne społeczeństwa stosują jakieś ułatwienia wobec nich.
--
Normalne społeczeństwo. Ty sobie jaj robisz?
Na czym ta normalność miała by polegać?
Na luksusach dla kalek?
Nie dziwi Cię, że wszystkie najsłynniejsze budowle począwszy od egipskich piramid poprzez zamki na Loara po Zamek Królewski w Warszawie, Wawel czy Zamek w Malborku nie były przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych?
Bo co bo to były nie normalne społeczeństwa.
Nie bo to były społeczeństwa RACJONALNE w których nikt nie widział sensu w rozczulani się nad kalekami czy zbokami. Jeśli używasz terminu NORMLANOŚĆ to chyba w sensie Orwellowski tj. Pokój to Wojna, Prawda to Kłamstwo licencja poetika by 1984.
Ja nie mam paranoi, ja po prostu wiem, że za jakieś 10 lat za dowcipy o żydach w Oświęcimiu w ramach wolności słowa będzie się otrzymywać takie same wyroki jak w latach 50 za dowcipy o Stalinie.

Pomoc osobą niepełnosprawnym powinna przede wszystkim opierać się na redukcji postaw roszczeniowych coraz silniej występujących w tym środowisku.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-23 10:45:59, suma postów tego autora: 3207

cudzie

Ja drwie sobie z Ciebie? Skad to przypuszczenie?
Ale w rozwinieciu Twoich postow, jest jak z rozwinieciem tego filmu- przestaje to smieszyc, nawet takich fanow czarnego humoru jak ja, a zaczyna straszyc.

Ok po krotce wiec. Piszesz:
"Dla mnie wolność to prawo wychowywania dzieci według wyznawanych wartości" toto co jest przez ciebie wyznawane, a co raczyles strescic mnie i Adamowi,to z pewnoscia nie sa "wartosci". Nazywac to wartosciami, to jak nazywac Geobelsa nauczycielem.

Natomiast kto jest ziejacy nienawiscia, to najdobitniej pokazuje bogate w przymoitniki ostatnie zdanie w twoim poscie do mnie.

autor: yona, data nadania: 2009-04-23 18:21:22, suma postów tego autora: 1517

Sumienie,

Tobie też najlepiej nie wychodzi to i owo.

Cud2, ja nie poradzę nic na Twoje problemy i jakieś wewnętrzne kompleksy. To że nie ma podjazdu do niepełnosprawnego do piramidy to tak samo teraz nie ma legalnego w świetle prawa niewolnictwa.

A że porównujesz osobę poruszającą się na wózku która chce żeby mieć podjazd do urzędu na 2 piętrze (luksus!) do gejów co chcą legalizacji małżeństw.

Pozostaje tylko w trosce o Twoje dobre zdanie (jak takie istnieje) nie odzywaj się bo kompromitujesz wszystkich tutaj co mają jakiś zdrowy stosunek do homoseksualistów porównywaniem ich do niepełnosprawnych. Aha i życzę jeszcze żebyś nigdy nie miał w rodzinie żadnych kalek ani Tobie się życie tak nie potoczyło żebyś musiał z takich "luksusów" jak podjazd dla wózków.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-23 21:46:25, suma postów tego autora: 2743

Cud2 - wykazujesz typowo prawicowe podejście do homoseksualizmu.

Tymczasem swoboda zachowań seksualnych to jeden z podstawowych atrybutów wolności osobistej każdego człowieka. Państwo nie ma prawa dzielić ludzi na lepszych i gorszych na podstawie tego co robią w alkowie. I dlatego za heteroseksualny seks analny (choć zapewne uważasz go za ohydne zboczenie), czy za skłonności sado-maso nie można nikogo piętnować. Zalegalizowanie związków homoseksualnych nie doprowadzi w Polsce do dyktatu mniejszości homoseksualnej, to argument histeryków i osób, których seksualność sprowadza się do pozycji misjonarskiej, przy zgaszonym świetle.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-23 23:08:31, suma postów tego autora: 6184

@yona

Natomiast kto jest ziejacy nienawiscia, to najdobitniej pokazuje bogate w przymoitniki ostatnie zdanie w twoim poscie do mnie.
---
W przeciwieństwie do Ciebie, pisze a priori, ja pamiętam pierwsze manify które były radosnym świętem kobiecości to co obecnie dzieje się 8 marca można jedynie porównać do Orwellowskich setów nienawiści z 1984. Różnica jest taka, że w Orwellowskim roku 1984 wrogiem nr. 1 był niejaki Goldman, nie pamiętam dokładnie nazwiska ale jakoś tak mi się kojarzy z moim ulubionym gatunkiem piwa, a na manifach wrogiem są wszyscy biali, heteroseksualnie mężczyźni.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-24 08:22:25, suma postów tego autora: 3207

Sumienie Narodu,

on wykazuje kretyńskie podejście jeżeli uważa że geje to to samo co "kalecy", a podjazd dla wózków inwalidzkich to zapowiedź nadciągającej legalizacji związków homoseksualnych.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-04-24 09:45:35, suma postów tego autora: 2743

Jak już będziesz miał dzieci, cudoku,

to wal im do głów wszystko co ci w twoim łbie zaświta, z tą najważniejszą PRAWDĄ NAJPRAWDZIWSZĄ "o homoseksualizmie tj. że nie jest to żadna równoważna orientacja seksualna tylko podłe zboczenie". I pokazuj swojej córce, "że jej miejsce nie jest na manifie tylko w kuchni i przy łóżeczku dziecka"... Może przyjmą (te dzieci) "mądrości" cudoka za swoje, w co wątpię...

Jak im (tym dzieciom) wtłoczysz już to wszystko do głów, to życzę ci Z CAŁEGO SERCA, by któreś z nich okazało się gejem lub lesbijką, czyli wg ciebie niezrównoważonym podłym zboczeńcem. Ciekawe co im wtedy (tym dzieciom) pokażesz? Pewnie swojego fiuta...

A tym twoim dzieciom życzę Z CAŁEGO SERCA, by ze swoją niezrównoważoną orientacją były SZCZĘŚLIWE, a nawet miały piękne dzieci, na które to wnuki ty nie zasługujesz, bo to będą dzieci zboczeńców...
(_*_)
[Dziękuję redakcji, że mój wczorajszy wpis ocenzurowała - istotnie nie powinnam TAK nazwać cudoka.]
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-25 13:27:07, suma postów tego autora: 5956

@Hyjdla

Dziękuje za komentarz.
Przynajmniej Yona nie będzie musiała czytać / oglądać Orwellowskiego Roku 1984, żeby się przekonać co to jest
set nienawiści. Wystarczy Jej lektura Twojego postu.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-25 18:55:43, suma postów tego autora: 3207

A proszę bardzo, cudoku...

yona jest osobą bardzo kulturalną, więc skomentowałam za nią twoje OBRZYDLIWE wpisy. Może se ONA tego nie życzyć, więc niech padnie na mnie, bo ciulem jesteś ciulniętym.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-25 21:59:03, suma postów tego autora: 5956

Dodaj komentarz