Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

USA: Kolejny stan blisko zniesienia kary śmierci

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dobra wiadomość dla morderców(może to wierny elektorat demokratów kto wie)

Chciałbym aby autor wyjaśnił mi jeden wątek cytuje:
Oszczędności z tytułu rezygnacji z kary śmierci wyniosą 4 milony dolarów rocznie.
Czy mógłby mi to któś logicznie wytłumaczyć o co w tym chodzi?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-22 20:23:28, suma postów tego autora: 1003

...youtube mask

Proste. mamy kryzys, wszyscy szukają pieniędzy itd. A skoro zniesienie kary

autor: LO, data nadania: 2009-04-23 13:40:17, suma postów tego autora: 142

Czerwony Adam

Chodzi o niesamowicie wysokie koszty utrzymania cel śmierci w sposób zgodny z przyjętymi konwencjami, bardzo wysokie stawki dla sędziów, ławników i administracji sądowej w procesach o zbrodnie karane śmiercią, bardzo wysokie zarobki osób wykonujących karę śmierci, odszkodowania i renty dla współmałżonków i dzieci osób straconych, koszty sądowe związane ze skomplikowanym systemem odwołań jaki obowiązuje ze względu na potrzebę uchronienia się przed ewentualną pomyłką (co i tak nie zawsze się udaje)itp... Tak czy inaczej już od kilkudziesięciu lat średni koszt wykonania kary śmierci jest wyższy od średniego kosztu utrzymania więźnia z dożywotnim wyrokiem. Oczywiście inaczej ma się sprawa w Chinach czy Iranie gdzie karę śmierci wykonuje się omijając wszystkie współczesne standardy, ale tam pomyłki zdarzają się znacznie częściej, a atmosfera wokół tego daleko odbiega w tył od poziomu cywilizacji jaki osiągnęliśmy.

autor: Lexxx, data nadania: 2009-04-23 18:42:45, suma postów tego autora: 157

.

Trockiści dla zasady są przeciwnikami kary śmierci, równieź w zdeformowanych państwach robotniczych jak ChRL czy Kuba.

autor: Roux, data nadania: 2009-04-23 20:36:02, suma postów tego autora: 180

Lexx dzięki że mi to wytłumczyłeś

Nie bede się rozpisywał co o tym myśle,powiem tylko tyle że zdania i poglądu na temat kary śmierci nigdy niezmienie bo wiem że jest ona słuszna sprawiedliwa i adekwantna do czynu
a pozatym im więcej będe oglądał pojebów i psycholi w naszym kraju dla których życie ludzkie niema kompletnie żadnego znaczenia tym bardziej będe ją popierał.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-23 20:37:13, suma postów tego autora: 1003

Gdzie kara śmierci

tam i Adam :)

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-23 22:55:42, suma postów tego autora: 3554

Cytat

"im więcej będe oglądał pojebów i psycholi w naszym kraju dla których życie ludzkie niema kompletnie żadnego znaczenia tym bardziej będe ją popierał"
Trzeba by wykonać karę śmierci na politykach w takim razie.

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-23 22:58:58, suma postów tego autora: 3554

Getzz nie naśmiewaj się

Spotka cie kiedys jakas tragedia(czego ci nie życze)lub kogoś z twoich najblizszych to wtedy pogadamy ok?
Jest takie powiedzenie punkt widzenia zależy od punktu siedzenia.
Co do polityków z dobrze poinformowanych żródeł wiem że po reformie Balcerowicza wzrosła liczba samobójstw w polsce dużo osób też porzezyło załamanie psychiczne i nie tylko więc po czeńści się z tobą zgodze nasi politycy mają krew na rękach tylko nie bezpośrednioa racej pośrednio czy Balcerowicz powinien wisieć?WG mnie jest to kwestia do dyskusji.
Jednego jestem pewien sumienia ten facet napewno niema.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-24 11:19:22, suma postów tego autora: 1003

"Jednego jestem pewien sumienia ten facet napewno niema. "

Z tym się zgodzę.

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-25 20:42:13, suma postów tego autora: 3554

Dodaj komentarz