Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Egipt: Rejestracja związku zawodowego poborców podatkowych (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...poborców podatkowych

???

Sorry, ale co ta grupa zawodowa (czy jak to w ogóle określić) ma wspólnego z lewicą?

autor: Bury, data nadania: 2009-04-26 14:49:38, suma postów tego autora: 5751

Bury,

Jak rozumiem, fakt, ze ta "nielewicowa" grupa zawodowa odegrala wazna role w poteznej fali strajkowej (ich strajki dwukrotnie przerosly rozmiarami strajki tkaczy w Mahalli), w ogole sie nie liczy?...

autor: PMB, data nadania: 2009-04-27 10:34:05, suma postów tego autora: 1628

PMB

Rzeczywiście coś takie miało miejsce, było nawet dość szczegółowo opisywane na lewica.pl. Niemniej jednak stawanie w obronie takich grup zawodowych, jak przykładowo służba więzienna, celnicy czy owi sekwestatorzy, wydaje mi się - jakby to określić - trochę niesmacze, także biorąc poprawkę na odmienności kulturowe (w tym przypadku Egiptu).

autor: Bury, data nadania: 2009-04-27 21:45:30, suma postów tego autora: 5751

al-hamalawi

ma racje to bedzie efekt domina.jak bylem w marcu 3 dni w kairze to czuc bylo ze cos sie kotluje.zawsze jak jestem w qahira to wozi mnie taki starszy pan taksowkarz niewyczerpalna studnia plotek:)on wlasnie zwrocil uwage ze walka o wladze miedzy mubarakiem a sulejmanem sie zakonczyla.mubarak juz nie walczy o wladze tylko przezycie.
jeszcze go popiera czesc koprusu lotnictwa,bezpieki i wielki biznes ale dobilo go odwrocenie sie od niego aparatu sadowniczego i glownie jego postawa w sprawie gazy.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-29 11:40:15, suma postów tego autora: 1489

Dodaj komentarz