Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Były szef Ku Klux Klanu zatrzymany w Czechach

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dupa i Bartolik

Jak w pewnym kawale, Jasiowi wszystko kojarzy się z dupą, Bartolikowi z Izraelem. Oczywiście to jeden z najważniejszych problemów współczesności, ale jednak nie jedyny... sprowadzanie wszystkiego do Izraela trąci obsesją.

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-04-25 18:34:04, suma postów tego autora: 247

Z

tego newsa można wnioskować, ze Duke najpierw był w Ku Klux Klanie a teraz w American Nazi Party. Nie: jako nastolatek był ANP, potem w KKK, jeszcze później w... Partii Demokratycznej (tak, tak, tej od Clintona i Obamy :) ).

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-04-25 19:30:36, suma postów tego autora: 3102

PMB - a jaki jest stosunek Netanjahu do Afroamerykanów?

Bo to przecież podstawowa kwestia przy ocenie jego podobieństwa do szefa KKK.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-25 19:55:25, suma postów tego autora: 6199

Angka Leu,

obecnie chyba w Partii Republikańskiej.
Z tymi zmianami to taki Rokita, albo Czarnecki:)

autor: Getzz, data nadania: 2009-04-25 20:05:03, suma postów tego autora: 3554

durango

wyjasnij ktore to 2 "grupy etniczne"rywalizuja o ziemie w palestynie?

troche naciagasz ta krytyke pmb.z punktu widzenia palestynczyka holokaust niczym sie nie rozni od traktowania jego i jego rodakow.jakby nie patrzec w getto warszawskim zydzi tez mieli samorzad.jedynym problemem palestynczyka jest obecnie pytanie:kiedy israelczycy zaczna realizowac "ostateczne rozwiazanie problemu palestynskiego" i likwidowac getta w palestynie?

pomijaj fakt ze jakos pokretnie bronisz wspolczesnych "hitlerkow" i ich rozwiazania.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-25 21:40:27, suma postów tego autora: 1489

angka

cyrk, co? :)

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-04-25 22:09:34, suma postów tego autora: 1805

Pazghul,

w przeciwieństwie do ciebie, nie jestem jasnowidzem i nie wiem, co sobie myśli przeciętny Palestyńczyk. Nawet jeśli jednak myśli on to, co sugerujesz, to tym się różnię od niego, że nie jestem przeciętnym Palestyńczykiem i z tego powodu mam prawo, a nawet obowiązkiem postrzegać cały problem bardziej trzeźwo. A trzeźwe spojrzenie na ów problem prowadzi do wniosku, że porównanie Holocaustu do polityki Izraela może być tworem tylko mocno nietrzeźwego umysłu.

autor: Durango 95, data nadania: 2009-04-25 22:22:37, suma postów tego autora: 3848

ps.

dalej nie wiem ktore to 2 nacje tocza spor o ziemie w palestynie.wyjasnij durango.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-25 22:39:13, suma postów tego autora: 1489

durango

ja w przeciwienstwie do ciebie wiem co mysli przecietny palestynczyk ba nawet wiem co mysli przecietny israelczyk i sie domyslam co mysli przecietny polak.twoje wzniosle deklaracje o trzezwosci osadu,obowiazku i prawie to sa tylko puste slowa w mysl zasady "jezyk nie ma kosci".cala ta twoja obiektywnosc jest zaslona dla jednego z rozdzialow ksiazki "nazizm" zatytulowanego "herrenvolk".nie martw sie przecietny niemiec,anglik,francuz itd to samo mysli o tobie co ty o palestynczykach.tylko trzeba przyznac ze trzeba byc bardzo nietrzezwym zeby nie zauwazyc podobienstwa pomiedzy holokaustem a polityka israela w stosunku do palestynczykow jak i podobienstwa w dzialaniu i polityce pomiedzy niemcami hitlera i israelem.cele te same ograniczenia polityczne sie zmienily.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-25 22:38:25, suma postów tego autora: 1489

Pazghul,

nie dziwi mnie, że ty to wszystko "wiesz". Twoi poprzednicy też "wiedzieli", co myślą Żydzi, a nawet co "knują" i do czego "dążą". Jak się to skończyło, też wszyscy wiemy.

autor: Durango 95, data nadania: 2009-04-25 22:48:50, suma postów tego autora: 3848

Antysemityzm

Ktos gdzies indziej, nie tak dawno napisal: "antysemityzmem jest wlasnie utozsamianie krytyki Izraela i jego wojen ze zniewazaniem Zydow jako narodu."

Bardzo madre slowa. Podpisuje sie pod nimi.

autor: PMB, data nadania: 2009-04-26 00:55:58, suma postów tego autora: 1628

pazghul,

opamiętania.
Narodowi socjaliści prowadzili politykę systematycznej eksterminacji Żydów.
Natomiast Arabom w Izraelu (czy w Autonomii Palestyńskiej)eksterminacja nie zagraża. Przeciwnie, wskaźniki demograficzne dla tej grupy skokowo idą w górę.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-26 07:34:36, suma postów tego autora: 20871

pazghul, też tak myślę

.

autor: nana, data nadania: 2009-04-26 09:49:07, suma postów tego autora: 4653

Izrael

neguje również Ludobójstwo ORMIAN przez rezim Turecki

W Polsce negacjoniści mają się spoko,występują na łamach radia,telewizji,w kościołach,są zatrudniani w pewnej instytucji zajmującej się polityką i propagandą prawicowej wizji historii

autor: czerwony93, data nadania: 2009-04-26 10:46:19, suma postów tego autora: 2775

Nie wiedziałem że KKK jeszcze istnieje?

Może tylko w niektórych stanach połodniowych np. Luizjanie

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-04-26 11:21:16, suma postów tego autora: 1003

Adam, istnieje

nawet przed wyborami w USA ich przywódca ogłaszał, że jeśli Obama wygra, to go zabiją. Kapitalnie wyglądał - KKK zawsze kojarzył mi się z białymi uniformami, a ten przywódca w nagraniu wyglądał jak jakiś czarodziej w kolorowej sutannie i śmiesznym kapeluszu.

Oczywiście problem KKK jest obecnie marginalny; narasta za to rasizm i ksenofobia, połączona z poczuciem wyższości, wśród czarnej ludności USA.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-04-26 12:04:44, suma postów tego autora: 1590

durango

czyzbys sugerowal ze jestem nazista?tak rozumiem twoj wpis o "moich poprzednikach".ja nie pisze o zydach tylko israelczykach.zeby wiedziec co mysli przecietny israelczyk,palestynczyk,irakijczyk,polak czy francuz wystarczy czytac,rozmawiac i wyciagac wnioski.zreszta one wiele sie nie roznia w masie wystarczy podmienic pare elementow i prawie sa takie same.wpis powyzej pmb jak widac odnosi sie bardzo do ciebie ale to tylko swiadczy o twojej jakosci.
ps.dowiem sie wreszcie ktore to 2 nacje tocza spor o ziemie w palestynie?

abcd.
o ile pamietam choc moge sie mylic nazisci tez nie mieli w planach eksterminacji wszystkich polakow czy zydow.cos tam mialo zostac przeznaczone do brudnej roboty.zreszta byla okupacja i okupacja.w polsce np byla brutalna i krwawa a w danii mila i dochodowa.jakby nie patrzec niemcy w danii zbudowali podwaliny pod przemysl,rozwineli infrastrukture drogowa,kolejowa ba nawet mieszkaniowa.co nie zmienia ze byli okupantami.
dlatego napisalem ze cel pozostaje ten sam tylko metody polityczne sie zmienily.amerykanie mogli w 19 wieku bezkarnie dokonac eksterminacji indian,brytyjczycy nie slyszeli slow oburzenia przy likwidacji np.ludnosci bengalu czy aborygenow lub maorysow itd..to juz przy likwidacji burow byla odrobina protestow.w czasie konwencji rozbrojeniowej w 1932 roku churchill sie sprzeciwial zakazowi bombardowania ludnosci cywilnej twierdzac ze:"gaz trujacy jest wlasciwym srodkiem ,by stosowac go przeciwko niecywilizowanym plemionom" a lloyd goerge po zablokowaniu owej konwencji przez dyplomacje brytyjska cieszyl sie i pisal :"obstawalismy przy zachowaniu prawa do bombardowania czarnuchow".dzis juz trzeba takie rzeczy robic w rekawiczkach.jak sie wymazuje jakas wioske to sie mowi :"jaka tam wies 2 domy a jak miasto to co to za miasto to wies"..a jak sie zbombarduje babe z dziecmi to ona z reguly byla "terrorystka" a dzieci "potencjalnymi terrorystami" :)))
abcd a czytales projekty lub sluchales politykow israelskich jak oni chca powstrzymac "bombe demograficzna" palestynczykow w israelu?

droga nano niestety nie zrozumialem twojego wpisu.nie wiem czy myslisz jak ja czy jak abcd lub durango :)pamietaj ze moja polsczyzna jest kulawa i nie wszystkie niuanse jezykowe rozumiem.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-26 12:16:51, suma postów tego autora: 1489

KKK to margines

nawet wśród rasistów i neonazi w USA,po pierwsze to 5 czy 6 konkurencyjnych grup,część to tradycjonaliści czyli stroje,nazwy,tylko dla protestantów,kilka grup przyjmuje też katolików i kobiety i nie nosi tradycyjnych strojów,nie używa tradycyjnych stopni wtajemniczenia,działają w całych USA,choć najwięcej w tzw.pasie biblijnym,liczba członków wszystkich grup to 7-8 tysięcy ludzi

autor: czerwony93, data nadania: 2009-04-26 17:31:55, suma postów tego autora: 2775

PBM ma rację

PBM ma rację, że miesza do notki Izrael, bo aresztowanie DD stoi w jawnym kontraście do tego co wolno syjonistom. Na przykład pan Martin van Creveld, izraelski historyk wojskowości w rozmowie z Piotrem Zychowiczem:

"Ostatnia wojna w Libanie, gdy z południa tego kraju uciekli mieszkańcy, pokazała, jak łatwo jest to zrobić. Nie trzeba wcale pukać do każdych drzwi i wywozić ludzi ciężarówkami. Wystarczy zabić pięć tysięcy i reszta sama ucieknie."

na co Zychowicz wyraża troskę:

"Ale czy „społeczeństwo tchórzy” byłoby wstanie zrobić coś takiego?"

Wywiad dostepny jest na stronie Rzepy. Czy ktos aresztuje van Crevelda? Nie. Z nim sie przeprowadza wywiady i przyjmuje jego neonazistowski punkt widzenia, uznajac ludobojstwo za akt odwagi. Ciekawe, ze Pan van Creveld mial kiedys okazje wyrazic poglad czesci syjonistow, ze jakby Izrael tonal, to w przyplywie zlosliwosci zbombarduje atomowo obojetna Europe. I co? Nic. W mediach gebe chcacego zaatakwoac Europe przyprawia sie Iranowi...

Oczywiscie kilku wrazliwych osobnikow udaje glupcow i pisze, ze Bartolkowi wszytsko kojazy sie z d. No coz. Nie pierwszy raz widze jak to uczestnicy akcji Hasbara wykazuja sie agresja, wulgarnoscia i zaciemnianiem tematu.

autor: Panek, data nadania: 2009-04-26 18:56:57, suma postów tego autora: 896

ABCD

"pazghul,
opamiętania.
Narodowi socjaliści prowadzili politykę systematycznej eksterminacji Żydów.
Natomiast Arabom w Izraelu (czy w Autonomii Palestyńskiej)eksterminacja nie zagraża. Przeciwnie, wskaźniki demograficzne dla tej grupy skokowo idą w górę."

Ciekawe gdzie rozkwita ta demografia skoro polityka syjonistyczna polega na wyznaczaniu kolejnych kawałków ziemi jako "tylko dla Żydów". Buduje się mury oddzielające gospodarstwa od pól, ogranicza możliwość poruszania, nie udziela zezwoleń budowlanych, tępi mieszanie małżeństw (nwet araba izraelskiego z bezpaństwtwym arabem "terytorio-okupowanym"). Jeśli stopniowo spychasz ludzi w coraz mniejsze terytorium, to do jasnej ciasnej jak mają demograficznie rozwkitać? Trochę lepiej już mają izraelscy arabowie, ale oni są jawnie uznawani za obywateli 2 kategorii i każdego dnia Izrael może wprowadzić jakiś stan wojenny, noc kryształową itp. i ich wytępić. To jest dopiero rozkwit.

Na tej mapce widać "rozkwit" Palestyńćzyków:

http://rayyan.files.wordpress.com/2009/01/gif-palestinian-loss-of-lan.jpg

Liczba Żydów w Palestynie w latach 20 XX wieku: 80tys. Teraz - 5 milionów. W 1948 wygnanie 700 tys Palestynczyków z tworzonego Izraela. Mieszkańcy tępionych wsi (kolinzacja trwa) są regularnie odstrzeliwani. Nonajwsza moda IDF: walnąć z gazowego granatnika z bliskiej odległości. Efekt jak kąpnięcie konskim kopytem. Zgon albo trwałe kalectwo:

http://poland.indymedia.org/pl/2009/03/43329.shtml

http://observers.france24.com/en/content/20090421-palestinian-man-killed-teargas-canister-israel-security-wall-bilin

Tuataj rozkwit palestynskiego rybołowstwa:

http://observers.france24.com/en/content/20081016-gazan-fisherman-shooting-targets-israeli-navy-palestine

Gdzie ty człowieku widzisz rozkwit? Opamiętania życzysz innym a sam brniesz w kłamstwach jak w bagno.

autor: Panek, data nadania: 2009-04-26 18:45:46, suma postów tego autora: 896

Durango 95

Racz jednak zauważyć, ze strona przegrywajaca "konflikt o ziemie" przegrywa też i walkę o zycie. Nie masz zywnosci, nie masz wody, nie masz przestrzeni. Zdychasz. Palestynczycy oddali juz 80% terytoriow Palestyny, ktora na pocztaku XX wieku byla etnicznie czysta i nie znala tego typu konfliktu.

Co do Hitlera, to on mial gdzies czy zabije Zydow czy ich wypedzi. Dopiero po przystapieniu USA do wojny zaczela sie zorganizowana eksterminacja. Izrael trzyma sie w ryzach dzieki opinii miedzynarodowej i szczypie Palestynczykow po kawalczeku. Efekt ten sam, ale rozwleczony w czasie. A jak postepowalby Izrael gdyby nie musial sie liczyc z opinia publiczna? Przeciez widac tam duzo odpowiedniej "woli".

autor: Panek, data nadania: 2009-04-26 19:07:36, suma postów tego autora: 896

poprawka

"etnicznie czysta" - powinno być "homogeniczna". Czystość nic nie znaczy w tym kontekscie. pisalem na szybko,mialem na mysli coś w rodzaju "czystości barwy" (podstawoej, nie skory...).

autor: Panek, data nadania: 2009-04-26 20:27:02, suma postów tego autora: 896

W Palestynie,

w tym na terytoriach państwa Izrael, jest obecnie znacznie więcej Arabów niż przed rokiem 1948.
Widzę dwa powody tych zmian:
- Izrael do tego stopnia podniósł poziom cywilizacyjny w regionie, że i Arabowie na tym korzystają
- Izrael nie dopuszcza do terroru i eksterminacji jakichkolwiek grup (w tym nawet zaplecza zbrojnych ugrupowań palestyńskich), natomiast dyktatorzy islamistyczni postępują trochę inaczej.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-26 21:17:04, suma postów tego autora: 20871

abcd

"w tym na terytoriach państwa Izrael, jest obecnie znacznie więcej Arabów niż przed rokiem 1948."
a o ile wiecej niz w 1248 jest teraz palestynczykow.
kpisz czy o droge pytasz?

"Izrael do tego stopnia podniósł poziom cywilizacyjny w regionie, że i Arabowie na tym korzystają"
tia przyszedl biala bwana i cywilizacje przyniosl :)))hehe ciekawe ze sa mocno zacofani "cywilizacyjnie" (cokolwiek to znaczy od np ksa albo uea).

"- Izrael nie dopuszcza do terroru i eksterminacji jakichkolwiek grup (w tym nawet zaplecza zbrojnych ugrupowań palestyńskich), natomiast dyktatorzy islamistyczni postępują trochę inaczej."

hmm biala bwana dobra czlowieka nie pozwalac zabijac kali kalego.abcd przestan tu nie kurs propagandy kc parti.czy ty sam wierzysz w to co piszesz?

ciekawe jaki poziom "cywilizacyjny" mialby region gdyby nie bylo tam israela?

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-26 22:18:32, suma postów tego autora: 1489

Pewnie taki,

jak w Zimbabwe.

autor: ABCD, data nadania: 2009-04-27 06:46:20, suma postów tego autora: 20871

Ad rem

Oto przykład wolności słowa i mysli w Republice Czeskiej przewodniczącej Unii Europejskiej (ptfu!). A że "antysystemowy" portal popiera tego typu praktyki? Trudno mi znaleźć adekwatne słowa komentarza. Mogę tylko powiedzieć, że tego rodzaju precedens może zostać, niczym kula odbita rykoszetem, wykorzystany np. przeciwko socjalistom, antyglobalistom, anarchistom... Ale wtedy to już będzie co innego,bo przecież biją "naszych" a nie "ich", prawda?

autor: Atomowy Sieradzan, data nadania: 2009-04-27 08:33:03, suma postów tego autora: 212

Pazghul

Skoro Izrael jest panstwem rasistowskim przesladujacych Arabow, to czemu tylu Palestynczykow jezdzi pracowac wlasnie do Izraela?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-27 09:34:30, suma postów tego autora: 4863

...

Tak swoja droga, niekiedy zestawia sie holocaust Zydow z rzeziami Ormian w Turcji, a slyszal ktos o zagladzie Asyryjczykow w dokladnie tym samym czasie?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-27 09:42:48, suma postów tego autora: 4863

pewnie taki

jak w paru krajach europejskich

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-27 10:41:59, suma postów tego autora: 1489

Zapominacie

że Czesi aresztowali Davida Duke, aby zmazać chociażby częściowo antysemicki gest jakim był dokonany w 1942 r. zamach na Reinharda Heydricha.
Co prawda hitlerowskiego namiestnika Czech i Moraw, ale przecież z pochodzenia Żyda!

autor: cetes, data nadania: 2009-04-27 11:41:58, suma postów tego autora: 633

pazghul, też tak myślę jak Ty w sprawie Izraela

:)

autor: nana, data nadania: 2009-04-27 13:34:17, suma postów tego autora: 4653

Wojtas,

A propos Twojej odpowiedzi dla Pazghula.

1. Palestynczycy pozostaja stopniowo wypierani z izraelskiego rynku pracy. Przejaw: po co sprowadzono imigrantow z Rosji, czesto z watpliwym zydowskim pochodzeniem? W imie realizacji "prawa powrotu"? Nie rozsmieszaj mnie, jesli chcesz dac taka odpowiedz. Nawet syjonisci przyznaja, ze "prawo powrotu dla Zydow" jest w Izraelu od dawna martwym prawem.

2. Gdy jeszcze nie bylo to tak widoczne, Palestynczycy byli tak cholernie zadowoleni z warunkow pracy, jakie zapewniali im izraelscy burzuje, ze Pierwsza Intifada wzrosla z fali strajkowej.

3. A w ogole, ktos, kto mowi "prace im daja, a ci jeszcze na dyskryminacje narzekaja", to dla mnie takie brazowe i smierdzace, a nie lewicowiec.

autor: PMB, data nadania: 2009-04-27 15:04:29, suma postów tego autora: 1628

PMB

Ciekawe, ze w innym watku zarzuciles mi nadinterpretacje, a teraz sam twierdzisz, ze twierdze, ze: "prace im daja, a ci jeszcze na dyskryminacje narzekaja". Gratulacje.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-27 15:33:08, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

Co innego wynika z Twego postu z 2009-04-27 09:34:30?

autor: PMB, data nadania: 2009-04-27 15:39:49, suma postów tego autora: 1628

PMB

Jakbys kiedys nauczyl sie przypadkiem nauczyl czytac, to bedziesz wiedzial, ze w poscie z 2009-04-27 09:34:30 zastanawialem sie dlaczego niektorzy twierdza, ze Izrael jest rasistowskim panstwem przesladujacym szczegolnie Arabow na miare drugiej III Rzeszy, ale jakos sami zainteresowani jezdza tam do pracy. Jest to zupelnie co innego, niz odmawianie Palestynczykom prawa do protestu wobec traktowania ich przez Izarelczykow, co klamliwie sugerowales.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-27 16:01:54, suma postów tego autora: 4863

Nic klamliwie, Wojtasie, nie sugerowalem

Co tam sobie chciales przekazac, to w sumie malo wazne. Wazny jest obiektywny wydzwiek. A ten jest taki jak napisalem. Zreszta, dosc niewielu Palestynczykow jezdzi dzis do Izraela do pracy, wbrew temu co blednie (nie mowie, ze klamliwie) sugerujesz.

autor: PMB, data nadania: 2009-04-27 16:12:36, suma postów tego autora: 1628

PMB

Ciekawe, ze to Ty twierdzisz, ze to, co nadawca chce przekazac jest nieistotne, wazny jest jej "obiektywny wydzwiek". Rozumiem, ze masz swiadomosc, jaki "obiektywny wydzwiek" maja Twoje wypowiedzi na temat pewnego narodu zaczynającego się na "Ż"?

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-27 16:16:17, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

Wskaz jedna moja wypowiedz (konkretna, i nie wykrecaj sie) na temat "pewnego narodu".

autor: PMB, data nadania: 2009-04-27 16:25:20, suma postów tego autora: 1628

Pytacie

czemu tak wielu Arabów jedzie pracować do Izraela? A chociażby dlatego, że Stefa Gazy to odcięta od świata (przez Izrael!) enklawa nędzy czy dlatego, że Palestyńczycy są okradani ze swoich ziem.

I jeszcze pytanie, które już kiedyś zadałem, ale na które sensownej odpowiedzi nie otrzymałem - skoro Izrael jest taki łaskawy i tak dobrze traktuje Arabów to czemu ci Palestyńczycy ciągle domagają się własnego państwa?

autor: RRRadykał, data nadania: 2009-04-27 17:34:03, suma postów tego autora: 1084

wojtas

"Skoro Izrael jest panstwem rasistowskim przesladujacych Arabow, to czemu tylu Palestynczykow jezdzi pracowac wlasnie do Izraela?"

pmb ci czesciowo odpowiedzial ja dorzuce ze jezdza poniewaz chca przezyc a nigdzie wiecej w poblizu tej pracy nie moga znalezc.embargo israela przy cichym poparciu europy i innych "prawomyslnych" jest tez po to zeby emigracja palestynska nie wspomagala finansowo rodakow zamknietych w "bantustanach","gettach" czy jak to tam nazwac.

"Tak swoja droga, niekiedy zestawia sie holocaust Zydow z rzeziami Ormian w Turcji, a slyszal ktos o zagladzie Asyryjczykow w dokladnie tym samym czasie?"

a wiesz kto sprowokowal te rzezie,kto bral w nich udzial i do kogo kildanczycy udali sie po ochrone i powstrzymal owe pogromy?

nano bardzo milo.problem tkwi tylko w tym ze jakby nie patrzec wy i ja po 2 stronach barykad jestesmy ale milo ze pomimo barykad mozna sobie porozmawiac :)

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-27 21:48:32, suma postów tego autora: 1489

cetes - ad reinhard heydrich

Nie wiem, czy mówisz na serio, czy żartujesz, ale kwestia żydowskiego pochodzenia Heydricha to zwykle nieporozumienie. Był on Aryjczkiem. (Nb. czeska klasa robotnicza solidaryzowała się po zamachu bardziej z nim, niż z zamachowcami - skoczkami z Anglii).


autor: Bury, data nadania: 2009-04-27 22:40:41, suma postów tego autora: 5751

PMB

Co tam sobie chciales przekazac, to w sumie malo wazne. Wazny jest obiektywny wydzwiek. A ten jest taki jak napisalem.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-28 08:51:17, suma postów tego autora: 4863

..

Rrradykal: a co ma jedno do drugiego? To chyba raczej normalne, ze odrebny narod domaga sie swojego panstwa. Ale to nie zmienia tego, o czym pisalem, ze RELATYWNIE Palestynczykom w Izaraelu i tak sie powodzi lepiej, niz tym w Strefie Gazy (mimo nawet pewnej dyskryminacji, ktorej nie neguje!).

pazghul: oswiec mnie, kto sprowokowal te rzezie.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-28 08:53:31, suma postów tego autora: 4863

wojtas

a o ile relatywnie lepeiej sie afrykaninowi powodzilo pracujacemu w kopalni od tego bezrobotnego w bantustanie w rpa.hehe a aparthaid byl ten sam :)))

co do pogromow asyryjczykow i ormian,ty zaczales pisac o tym ciekaw jestem twojej wersji.oswiecac cie nie zamierzam nie placa mi za to.

autor: pazghul, data nadania: 2009-04-29 11:14:42, suma postów tego autora: 1489

pazghul

Ja tylko wspomnialem o tym, ze sa to czesto zupelnie zapomniane ludobojstwo na szeroka skale. A o ile mie wiadomo dokonali ich Turcy.

autor: wojtas, data nadania: 2009-04-30 07:46:46, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz