Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemiec: Frajerem jestem

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

To prawda

Dlatego ludzie nie będą odpowiednio reagowac na kryzys- wstyd byłoby się przyznac że są frajerami

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-04-28 08:17:39, suma postów tego autora: 1953

Ale to jest śmiech przez łzy.

Jeśli międzyludzka solidarność, równość, wolność i braterstwo są dzisiaj gremialnie wyśmiewane
--
Nie popadam w egzaltację ani inne artystyczne uniesienia ale cóż mi pozostaje jeśli nie ŚMIECH PRZEZ ŁZY kiedy widzę jak pod ciosam kolejnych anty dyskryminacyjnych absurdów poprawności politycznej kona Cywilizacja Łacińska.

autor: Cud2, data nadania: 2009-04-28 09:19:25, suma postów tego autora: 3207

"Frajerzy wszystkich krajów, łączcie się !" -

- chciałoby się zawołać, bo prawdą jest, że "świat pełen jest frajerów" :) Problem polega tylko na tym, by udało się im połączyć, prawda Jarku ?

autor: eres, data nadania: 2009-04-28 09:33:38, suma postów tego autora: 271

Jeśli taki jest dzisiejszy świat,

to wróciliśmy do początków poprzedniego wieku, oczywiście w sferze moralnej, w sferze stosunków społeczno - gospodarczych. Smutny jest więc świat ale byłby jeszcze smutniejszy bez takich postaw, za którymi opowiada się autor a które też popieram i naśladuje bez względu na ich sens i ocenę innych.

autor: steff, data nadania: 2009-04-28 10:58:35, suma postów tego autora: 6626

Pomyslcie sobie ile osób czuje się frajerami oszukanymi przez PRL.

wmawiano im, że będziemy drugą Japonią, że będziemy w 10-tce największych potęg gospodarczych świata ... I co z tego się sprawdziło? Nic, tylko długi pozostały. Wiele osób do dziś nie może się pogodzić z tym, że PZPR tak oszukała ludzi - to właśnie frajerzy, nazywani często "sierotami po PRL-u".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-28 13:02:49, suma postów tego autora: 6195

Zastanawiałam się już kilka razy, Jarku...

kto pozwala Ci na drukowanie Twoich "nienormalnych" artykułów? Albo Cię wkrótce zwolnią, albo "Tygodnik Chełmski" ma jakąś "nienormalną" linię...
Powodzenia życzę (*_*)
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-28 13:50:23, suma postów tego autora: 5956

.

a ja powiem tak: NIE JESTEM FRAJERKĄ że współczuję i pomagam, gdzie mogę. NIE JESTEM FRAJERKĄ, że nie kradnę i nie oszukuję. JESTEM CZŁOWIEKIEM w porządku, właśnie dlatego, BO TAK ROBIĘ. To złodzieje i oszuści, to oprawcy i kaci mają się chować po kątach i wstydzić. Nie zgadzam się na odwrócenie relacji, że jakoby zło mogło by być dobrem. A Pan, Panie Niemiec, niechże dumnie wzniesie czoło, ale nie jako frajer, lecz jako człowiek. Stanowczo tego od Pan żądam.

autor: nana, data nadania: 2009-04-28 13:51:35, suma postów tego autora: 4653

Sumień, nie błaznuj...

Drugą Japonię obiecywał nam pewien PRL-owski elektryk z bozią w klapie, a nie cały PRL i jego socjalistyczne władze. PRL obiecywał nam dostatek.
Ty sie weź synek i klupnij w głowa...
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-04-28 15:24:20, suma postów tego autora: 5956

Do Autora

Historia świata opracowana w tysiącach książek wskazuje, że
nigdy nie było inaczej. Gdzieś nawet przeczytałem, że skryba w z okresu Nowego Państwa zanotował, że moralność młodego
pokolenia upada, nikt nie słucha starszych i nie okazuje
należytej czci bogom.
Od tego czasu minęło około 3500 lat i świat nie zginął.
Od wspomnienia czasów mego dzieciństwa też dzisiejsza
rzeczywistość odstaje ale uważam to za przejaw postępu a nie
degradacji. W starożytności ta zmiana była dość powolna i dawała dzięki temu złudzenie TRWAŁOŚCI ale w rzeczywistości
świat nieustannie się zmieniał.
A egoizm był i będzie tak długo, jak długo człowiek będzie
posiadał poczucie pełnej jednostkowej, odrębności .

autor: tarak, data nadania: 2009-04-28 16:06:09, suma postów tego autora: 3243

Kolejny świetny tekst

Tow. Niemiec w wybornej formie. Tak 3mać, Towarzyszu!

autor: fancom, data nadania: 2009-04-28 16:11:21, suma postów tego autora: 1424

świetny tekst!

Moim zdaniem najgorszy jest jednak totalizm obecnego systemu. Swoje "wartości" narzuca on wszystkim, na dłuższą metę nie ma od nich ucieczki. To taki megagułag rozciągnięty na cały świat. Gdyby można było znaleźć jakąkolwiek niszę, zaszyć się w niej i stamtąd obserwować ścigających się szczurków o mentalności kryminalistów, prawdę mówiąc byłoby nawet wesoło. Niestety w systemie tym wszystko odbywa się na poważnie. Jak w świecie dzikich zwierząt albo w więziennej celi - jeden "zły" krok i może być koniec.

@ Hyjdla
Mnie też to zastanawia. Z tego jednak co wiem, niektóre lokalne gazety nie zostały jeszcze dosięgnęte przez jedynie słuszną dziś doktrynę - i być może tu leży odpowiedź.

autor: Bury, data nadania: 2009-04-28 16:13:19, suma postów tego autora: 5751

Dekiel mam w porządku, Hyjdluniu. Bolek obiecywał, ale wcześniej

obiecał Edward-Kredytobiorca. I właśnie po to brał kredyty - żebyśmy byli Krajem Kwitnącej Wiśni. A zostaliśmy Krajem Kwitnącej Lipy ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-28 18:26:27, suma postów tego autora: 6195

...

a po bolku i politycznych progeniturach nie bedzie nawet lipy, ino kredyt sam zostanie, krater, cmentarz, kosciol i slums.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-28 20:46:37, suma postów tego autora: 2960

a w tych slamsach

frajerzy

autor: dyzma_, data nadania: 2009-04-28 20:48:08, suma postów tego autora: 2960

Nie, Sumuś...


Gierek obiecywał zbudować tylko "drugą Polskę", a Wałęsa "drugą Japonię".


autor: krik, data nadania: 2009-04-28 21:45:00, suma postów tego autora: 1649

I Gierkowi to się udało. Bez względu na ocenę.

A Wałęsie ni ch..a !

autor: eres, data nadania: 2009-04-29 04:15:09, suma postów tego autora: 271

krik - polecam google. Znajdziesz tam kilka artykułów dotyczących omawianego tematu.

Druga Japonia, dziesiąta potęga gospodarcza świata - oto założenia Edwarda. Co z nich wyszło, widziałeś sam w roku 1980 r.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-29 09:24:18, suma postów tego autora: 6195

No, "druga Japonia" to jednak Bolek a nie Gierek

A jeżeli nie to poproszę o źródło tej informacji.
Oczywiście tak czy siak Gierka to nie usprawiedliwia.

autor: west, data nadania: 2009-04-29 09:48:19, suma postów tego autora: 6710

west - zainwestujcie z krikiem w Bilobil

pierwszy z brzegu link: Andrzej Krajewski w "Mówią Wieki" 2/2003

http://www.historia.terramail.pl/prasa/mowia_wieki_-_polska_gierka_-_nr_2-2003.pdf

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-29 11:08:28, suma postów tego autora: 6195

Warto przypomnieć, że Generał Jaruzelski potraktował jednakowo ekonomicznych

geniuszy: Gierka i Wałęsę, internując ich na początku stanu wojennego. Spece od drugiej Japonii mają ze soba wiele wspólnego.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-29 11:17:41, suma postów tego autora: 6195

Sumienie, jakbyś przeczytał ten artykuł

to byś wiedział, że w sprawie o której mówimy jest to takie samo źródło jak np. Twój post. Czyli "Pan X napisał, że..." W ten sposób można dojść do tego że zaczniemy traktować jako "źródła historyczne" publicystykę Foltyna czy dziennikarzy "Trybuny Robotniczej".

autor: west, data nadania: 2009-04-29 11:50:36, suma postów tego autora: 6710

west - tak myślałem: prosisz o źródło, a gdy je dostajesz mówisz, że źródło jest "be".

Czyli "moja prawda jest najmojsza" a historia jest taka, jaką ja ją widzę.

Przykro mi weście, że pamieć Cię zawodzi. Przeczytaj może "Przerwaną dekadę", chyba że Rolickiego też uważasz za prawicowego oszołoma ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-29 12:06:34, suma postów tego autora: 6195

Widzę, Sumienie, że nie wiesz co to jest źródło historyczne

Na Twoje usprawiedliwienie można dodać, że artykułu nie czytałeś, bo jakbyś czytał, to nie twierdziłbyś na jego podstawie że Gierek posługiwał się hasłem "drugiej Japonii". Bo tego autor, słusznie zresztą, nie napisał.

autor: west, data nadania: 2009-04-29 16:56:50, suma postów tego autora: 6710

west - rozumiem, że byłbyś ukontentowany, gdybył dał Ci linka

z nagraniem posiedzenia KC PZPR, na którym tow. Edward używa zwrotu "druga Japonia". Niestety nie mam dostępu do tak wiarygodnego źródła i musisz się zadowolić tymi ogólnodostępnymi. Po przeczytaniu "Przerwanej dekady" Twoje wątpliwości się rozwieją - Bilobil zacznij jednak łykać już dziś, bo z demencją nie ma żartów :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-04-29 17:55:09, suma postów tego autora: 6195

A szkoda, Sumienie, że lekceważysz źródła historyczne

Nie wiem czy protokoły posiedzeń KC były publikowane, ale protokoły zjazdów PZPR-tak (jeszcze w PRL), protokoły posiedzeń Biura Politycznego - też (po 1989). Nie mówiąc już o tym że gdyby takowe porównania kiedykolwiek z ust I sekretarza padały to na drugi dzień byłoby ich pełno w prasie. A to że Japonia mogła być jakimś tam źródłem inspiracji dla Gierka, może i tak, on wszystko łapał zdaje się z opóźnieniem, kwestiami przyspieszonego rozwoju zajmowała się w latach 60-tych masa ekonomistów na całym świecie, u nas też, publikował na ten temat np. Kalecki.
"Druga Japonia" Wałęsy była odpowiedzią na rzeczywiście obecną w propagandzie lat 70-tych "drugą Polskę" i, jeśli dobrze rozumiem, nie odnosiła się w ogóle do polityki gospodarczej, tylko do tego, że Japonia była w owym czasie symbolem nowoczesności. Tak, były takie czasy, kiedy keynesizm jeszcze nie położył Japończyków na pysk :-)

autor: west, data nadania: 2009-04-29 18:22:21, suma postów tego autora: 6710

Panie West

To KEYNESIZM rozłożył Japonię "na pysk" ?
I co to znaczy skoro nadal należy do najbogatszych krajów świata ?

autor: tarak, data nadania: 2009-04-30 00:30:02, suma postów tego autora: 3243

Taraku, dokładnie to, co napisałem. Keynesistowska polityka

rozłożyła Japonię, która od wielu już lat jest pogrążona w stagnacji.

autor: west, data nadania: 2009-04-30 10:19:49, suma postów tego autora: 6710

Pan West

W stagnacji - tak.
Ale na jakim poziomie?

autor: tarak, data nadania: 2009-04-30 11:30:22, suma postów tego autora: 3243

Dodaj komentarz