Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Debata o związkach zawodowych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

?

Proszę o informację, czy to była debata, a jeśli tak, kiedy i gdzie się odbyła - czy też to tylko zbiór wypowiedzi zadawanych niezależnie wymienionym osobom. Dziękuję.

autor: pk, data nadania: 2009-04-28 17:18:16, suma postów tego autora: 261

"Pas transmisyjny" jest od dawna sparciały, więc jak ma

pracować cała maszyna ?! Niestety, spora część "działaczy" broni tych swoich synekur jak niepodległości. A bez silnego ruchu związkowego nie da się wiele w Polsce zmienić. W powszechnym odczuciu ZZ są tak samo sprostytuowane, jak partie polityczne. "Uzwiązkowienie" jest w większości branż symboliczne. Można jeszcze długo biadolić i podawać konkretne przykłady upadku tego ruchu, ale warto zastanowić się nad tym, jak z tego wybrnąć. I to szybko... Może ma ktoś jakieś fajne pomysły ?

autor: eres, data nadania: 2009-04-28 19:01:36, suma postów tego autora: 271

Emerytury wygasające dla nauczycieli tzw. rekompensata

To zdrada interesów pracowniczych nauczycieli w RP przez Zarząd Główny ZNP z Panem Broniarzem na czele.

Na ironię uzgodnienia z rządem i ostatnie nowelizacje przepisów emerytalnych w sejmie ZNP i SLD przedstawiają jako swój sukces.

Jest to wstrętna podstępna zdrada interesów pracowniczych nauczycieli!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

Takie zdanie mam jako długoletni członek ZNP działający w strukturach szkolnych, powiatowych i wojewódzkich.

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-28 19:05:13, suma postów tego autora: 3088

Była chwilowa blokada konta

Tak trochę co sądzą nauczyciele może BB długie posty mogę chyba i ja.


2009-04-26 • Użytkownik sarenka napisał(a):

Z onetu:

Oświatowa "Solidarność": emerytury kompensacyjne to zdrada
(PAP, ak/26.04.2009, godz. 07:30)

Uchwalone przez Sejm w piątek zapisy ustawy o tzw. emeryturach kompensacyjnych, zakazujące nauczycielom pracy w czasie pobierania tego świadczenia to "zdrada" - ocenili uczestnicy odbywającego się w piątek i w sobotę w Olkuszu zjazdu oświatowej "Solidarności".

"Wprowadzenie świadczenia kompensacyjnego jest wynikiem zdrady ze strony części parlamentarzystów" - napisał przewodniczący Sekcji Krajowej Oświaty i Wychowania (SKOiW) NSZZ Solidarność Stefan Kubowicz w przesłanym PAP oświadczeniu.

Jak zaznaczył, posłowie ci zrezygnowali z walki o negocjowane wcześniej ze związkowcami emerytury pomostowe dla nauczycieli.

"Rada SKOiW rozważa i analizuje różne opcje podjęcia kroków prawnych w tej sprawie" - zapowiedział przewodniczący.

W piątek Sejm zdecydował, że wysokość nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego będzie taka sama jak emerytury pomostowej. Ponadto podjął decyzję, że nauczyciele, którzy zdecydują się na pobieranie emerytury kompensacyjnej, będą mieli zakaz wykonywania pracy w zawodzie (np. w niepełnym wymiarze godzin) pod groźbą utraty świadczenia. Nie oznacza to jednak, że nie może pobierać pieniędzy z tego tytułu, gdy podejmie inną niż nauczycielska pracę, np. prowadząc własny biznes.

Świadczenie kompensacyjne ma być przyznawane nauczycielom, którzy mają 30-letni staż pracy, w tym 20 lat pracy nauczycielskiej. Wiek uprawniający do nauczycielskiego świadczenia kompensacyjnego ma wzrastać (począwszy od 55. roku życia) w latach 2014-2032, aż do osiągnięcia powszechnego wieku emerytalnego, czyli 60 lat dla kobiet i 65 lat dla mężczyzn.



Kubowicz się obudził...
A zdziałał tyloe samo co Broniarz. Czyli nic.

2009-04-24 • Użytkownik bolek1 napisał(a):

KPINA! A GDZIE NASZE PRAWA NABYTE! CIEKAWE KTO PÓJDZIE ZA TE OCHŁAPY WCZEŚNIEJ NA ŚWIADCZENIA?

2009-04-24 • Użytkownik jerzy45 napisał(a):

Pozbawiono nas prawa do godnej starości przy całkowicie biernej postawie całego zarządu ZNP. Poprawki wniesione zostały przyjęte bo są czystą kpiną z nauczycieli. Nie ma żadnej pewności ze nawet te świadczenia będą za kilka lat dotrzymane.W drodze do pracy ( tak się składa) mijam cmentarz. Widzę tam nekrologi (48, 53,57) to z ostatnich dni . Ja natomiast mam pracować do w ramach poprawionego wariantu do 62 roku mimo że miałem prawo odejść za dwa lata.

2009-04-24 • Użytkownik sarenka napisał(a):

Niech GN i ZNP mają odwagę napisać kwotę tej kompensówki: niue mniej niż...
NETTO!

Kolejny raz jest odtrąbiony wielki sukces Broniarza i ZNP, z którego cieszą się wszyscy poza nauczycielami.



2009-04-24 • Użytkownik wyzaw napisał(a):

Byłem członkiem Solidarności Nauczycielskiej. Powiedzcie, gdzie przez cały czas był mój związek? Wszyscy wyzywają ZNP, a mnie się wydaje, że tylko ZNP coś działało w naszej sprawie. Gdyby nie jego powiązania z SLD, mógłbym się do niego zapisać. Do odebrania praw przyłączyli się tzw. "nasi" np. PSL. Ja ich rozumiem, bo robiąc na złość nauczycielom zyskują poparcie wyborców (patrz wyniki sondaży dla PO, lub chociażby komentarze pod artykułami na temat przywilejów nauczycielskich). Ja muszę pracować dłużej 5 lat (zabrakło czterech miesięcy) i mam nadzieję, że w wieku 55 będę miał szansę gdzieś dorobić, ale im później tym gorzej. A kto skorzysta z ostatnich kompensówek?

2009-04-24 • Użytkownik goska13111 napisał(a):

Skandal ! Tylko w Polsce prawo działa wstecz!!!!

2009-04-24 • Użytkownik zetemka napisał(a):

Teraz widzicie, co Was czeka. Kiedy wcześniej były na ten temat rozmowy na tym właśnie forum, to młodzi wypowiadali się, że chcą wyższych zarobków, emerytury ich nie interesują. Podobnie, było dużo wypowiedzi na temat nauczycieli, którzy mogliby odejść na wcześniejszą emeryturę, a nie odchodzą. A ja się pytam tych wszystkich, za co???????????? Za te ochłapy? A o pracę dla młodych niech się martwi Rząd , a nie wypychać na siłę ze szkoły starszych nauczycieli- bo to ani etyczne, ani humanitarne. Młodzi miejcie więcej szacunku dla siebie też. Jak Was widzą, tak Was piszą.

2009-04-24 • Użytkownik jerzy45 napisał(a):

Z całym szacunkiem ale porównywanie sytuacji nauczycieli, którzy nabyli prawa emerytalne do tych, którzy mogą za 5, 10 15 lat skorzystać z kompensówek jest niczym nie uprawnione wręcz nie uczciwe. Poziom dzisiejszych emerytur ( prawda że niskich) nijak ma się do pozostających poniżej minimum socjalnego wysokości kompensówek. A szanować się powinniśmy wszyscy; pod tym się podpisuje.

2009-04-24 • Użytkownik baryłajt napisał(a):

łapa2000
Hahahahahah !!! W wieku powyżej 55 lat to biznes przekazuje się dzieciom, a nie go się dopiero rozpoczyna!!!! W tym wieku należy korzystać z zarobku biznesowego, a nie rozpoczynać inwestycje. Poza tym z czego miałby nauczyciel polski wziąć fundusze na inwestowanie? Nawet bank mu nie da w tym wieku.

2009-04-24 • Użytkownik goska13111 napisał(a):

Tyle ZNP obiecywało !!!! A z nauczycieli sobie zakpiło !!! Pozbawiono na prawa do emerytury zgodnie z zawartym porozumieniem z państwem gdy zaczynaliśmy pracę To kpina zamiast 2,5 roku muszę pracować jeszcze wiele lat . Mam nadzieję że będą nauczyciele w sądach dochodzić swoich praw!!!!

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-28 19:52:05, suma postów tego autora: 3088

gość z IP kompromituje sie

czym jest anarchosyndykalizm jeśli nie nurtem lewicy

autor: polak17, data nadania: 2009-04-28 20:04:17, suma postów tego autora: 1296

Gwoli ustalenia

Aby nauczyciel w Polsce mógł żyć godnie to pracować musiał na 2 etaty do obiadu szkoła i po obiedzie szkoła ( druga szkoła - w tej samej można było mieć 1 i 1/2 etatu).

Mam takich kolegów, co pracowali na 3 etaty.

Pensja nauczyciela na etacie po 25 latach pracy - mianowanego to dopiero obecnie 1500 - 1700 zł i jest najniższą w Unii podobne płace nauczycielski były w Bułgarii.
Najbliżej ze starszych członków UE byliśmy płacowo Grecji, ale tam nauczyciel rozpoczynający zarabia, 1300 ale Euro.

Twierdzę na podstawie warunków pracy i ilości nadgodzin przepracowywanych przez nauczycieli, że nauczyciel wypracowujący 30 lat pracy w szkole to starzec czy babcia psychicznie i fizycznie.


autor: jacekx, data nadania: 2009-04-28 20:23:51, suma postów tego autora: 3088

Kwota emerytury pomostowej

Na dzień dzisiejszy ok 800 zł brutto

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-28 20:26:47, suma postów tego autora: 3088

Pensja nauczyciela podawana w moim poście

Podaję netto mianowany: 1500-1700 ale już po ostatnich podwyżkach które mają być w 2 ratach.

autor: jacekx, data nadania: 2009-04-28 21:09:12, suma postów tego autora: 3088

Podaj dalej

W bieżącym numerze “Nie” na dziesiątej stronie opublikowany został artykuł “Równi i równiejsi” Agnieszki Wołk-Łaniewskiej, który trzeba przeczytać, a ponadto podać dalej. Wszak bez informacji nie ma organizacji, tu naprawy błędów i wypaczeń poczynionych w naszym pięknym kraju.

autor: Teresa Stachurska, data nadania: 2009-04-28 23:16:54, suma postów tego autora: 1169

cd

Widzę, że nie doczekam odpowiedzi. Rozumiem więc, że nie była to "debata", tylko zebrany zbór niezależnych wypowiedzi podpisany jako "debata", co sugeruje, iż wymienione osoby współpracują ze sobą i wypowiadają się razem. A tak przecież nie jest.

autor: pk, data nadania: 2009-04-29 09:01:08, suma postów tego autora: 261

Dodaj komentarz