Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Niemcy: Rośnie przestępczość prawicowych ekstremistów

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

A tu cos zgola przeciwnego:
http://www.baader-meinhof.org.pl/component/content/article/34-ogolne/223-lewacy-coraz-bardziej-agresywni-niemcy

Aktywność skrajnej prawicy nikogo nie dziwi, alarmującym zjawiskiem jest natomiast podniesienie głowy przez skrajną agresywną lewicę. W ostatnich 12 miesiącach lewacy popełnili 6724 przestępstw, czyli aż o 14,6 proc. więcej niż jeszcze rok wcześniej.

autor: Marek, data nadania: 2009-05-21 20:31:33, suma postów tego autora: 1715

Marek

Zabawna jest ta strona :)

Prawicowcy nazywają każdego lewicowca lewakiem/komunistą. Na przykład dla skrajnych prawicowców z Unii Polityki Realnej, lewacka jest nawet Platforma Obywatelska (sic!)

autor: ancymon, data nadania: 2009-05-21 21:28:40, suma postów tego autora: 621

To normalna reakcja na niezdarna dzialalnosc lewicy

Jakos mnie nie dziwi ze skrajna prawica rosnie w sile. Bo niestety jest jedyna sila ktora obiecuje konkretne zmiany. Lewica natomiast tonie w morzu dziwnych nic nieznaczacych dzialan, totalnie niezrozumialych dla klasy robotniczej.
No bo czym zajmuje sie obecnie lewica? Obrona likwidowanych squatow - ktorego robotnika marzeniem jest zycie w warunkach squotowych. Kampaniami antywojennymi - sluszne ale znow dotyczy to dalekich krajow zupelnie nieznaczacych dla przecietnego robotnika. Oraz obrona imigrantow - w wiekszosci muzulmanow - czy robotnik jest szczesliwy z faktu ze harujac jak wol ma mniejsze szanse osiagnac cos w zyciu niz cudzoziemiec spedzajacy czas w meczecie i na plodzeniu dzieci?
Taka chocby rewolucja pazdzienikowa nie udala sie dlatego ze Lenin i bolszewicy rzucali hasla w obronie mieszkancow Afryki wykorzystywanych przez imperium brytyjskie lub temu podobne lecz dlatego ze pokazali alternatywe i szanse na poprawe warunkow zycia robotnikow w Rosji.
Sadze ze wybory do UE tylko potwierdza to co napisalem. I prosze nie mowcie ze robotnicy nie dorosli i nie dojrzeli do podejmowania poprawnych decyzji. To po prostu lewica nie ma im nic do zaoferowania.

autor: Vader, data nadania: 2009-05-21 23:48:07, suma postów tego autora: 33

Każdy radykalizm jest zły

a co do Niemiec do wzrost nastrojów neonazistowskich jest niestety faktem, na co wskazują nie tak dawne zdarzenia z pogranicznych miejscowości, gdzie niszczono polskie samochody i terroryzowano Polaków. Jest to szczególnie widoczne w dawnym NRD, głównie ze względu na olbrzymią różnicę zamożności tych rejonów w stosunku do zachodnich Niemiec. Bieda i brak perspektyw skutkują łatwym i szybkim rozwojem takich poglądów. Zresztą coraz częstsze są hasła (i to w dawnym NRD!), że zjednoczenie Niemiec nie było korzystne.


Inna sprawa, że znaczne ilości obcych imigrantów skutecznie jednakże ograniczają ultraprawicowe ruchy ekstremistyczne - chyba, że tacy Turcy/Chińczycy/Rosjanie także je tworzą, co wydaje się raczej niemożliwe.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-05-22 07:38:38, suma postów tego autora: 1590

Czeska Partia Narodowa

Czeska Partia Narodowa wzywa do ostatecznego rozwiązania kwestii cygańskiej

tutaj spot wyborczy:

http://www.youtube.com/watch?v=-Qo7aUUa5MM

autor: Cud2, data nadania: 2009-05-22 10:05:05, suma postów tego autora: 3207

Arabowie negują Holokaust

Prawie co drugi Arab mieszkający na terenie Izraela uważa, że Holokaustu nie było. Negacja zagłady z roku na rok zyskuje na popularności.

http://fronda.pl/news/czytaj/arabowie_neguja_holokaust

autor: Cud2, data nadania: 2009-05-22 10:07:15, suma postów tego autora: 3207

W czasie kryzysu gosp.

zawsze dochodzi do polaryzacji opinii publicznej: czy to w stronę prawą, czy lewą.

Biurokratyczne zwalczanie prawicowych ekstremistów nic nie da - akcja wywołuje reakcję.

autor: Partyjny beton, data nadania: 2009-05-22 11:21:03, suma postów tego autora: 185

Vader

do listy tematów zastępczych lewicy dodaj jeszcze powszechny na lewica.pl sendleryzm.

autor: Cud2, data nadania: 2009-05-22 12:27:38, suma postów tego autora: 3207

Crystiano

Co to znaczy, Crystiano, że jest niestety faktem? Tzn. faktem medialnym? Ja mieszkam w bylym NRD i nie spotkalam tam żadnego neonazisty -mozliwe, ze gdzieś tam jacys żyją pod kamieniem, ale normalnie ich nie widać. Chocby w tym samym stopniu, co w Polsce. Ludzie są tam w wiekszości wyjatkowo serdeczni i kochani (przypominaja takie wiecznie krzatajace sie hobbity), a nikt nie zbliza sie nawet do takich pogladów na temat emigrantów (mnie w tym przypadku), jakie Ty prezentujesz w drugim akapicie.
A pisząc, że neonazim wystepuje głównie na terenie NRD powtarzasz takie hasła Koncernów Axel-Springer i ogólnie niemieckiego mainstremu. "To Ossi sa radykalni, z biedy i braku prespektyw, tralala, a my jestesmy oswiecona i kulturalna "stara Europa"'. Tylko pytanie czemu tym najlepszym przykładem przykładem tego rasistowskiego radykalizmu mialby byc, że ktos tam Polakom samochody poniszczył na terenie NRD, a nie akcja z terenu bylej RFN typu podpalenie w nocy domu dla uchodzców, z kobietami i małymi dziecmi w środku, co skonczyło sie smiercia kilku osób?
Jesli komuś blizej do faktycznego nazimu, to tym którzy potrafią część własnego narodu traktować z wyższością. A Ossi sa emigrantami we własnym kraju i takich postaw z reguły nie powtarzają, chocby dlatego, że zrozumiemi na własnej skórze czemu nie nalezy.
Hasła, że zjednoczenie nie było korzystne faktycznie wystepują szczególnie wsrod starszych ludzi, którzy teraz roznosza na rowerach ulotki hipermerketów i nie maja tak jak wszczesniej ich rodzice dostepu do lekarza i godnej emerytury i co w nich niby dziwnego?

autor: yona, data nadania: 2009-05-22 12:40:10, suma postów tego autora: 1517

Jak to było w tym dowcipie

niepracujący już oficer Urzędu do spraw Ochrony Konstytucji ogląda zdjęcia zjazdu neofaszystów z gościnnym udziałem jakiegoś weterana z III Rzeszy i komentuje: tak na oko to połowa tych na fotografii jest od nas, połowa ze Stasi, tylko (i tu pada nazwisko emerytowanego hitlerowskiego wojskowego) jest czysty.

:-)))

autor: _Michal_, data nadania: 2009-05-22 14:02:19, suma postów tego autora: 4409

Vader

Wszystko pięknie, tylko jedno się nie zgadza - w Niemczech rządzi prawica :)

autor: ancymon, data nadania: 2009-05-22 14:33:09, suma postów tego autora: 621

ancymon,

doczytaj - w RFN rządzi koalicja chadeków i socjaldemokratów. Chyba, że SPD to też prawica (ale niedawno twierdziłeś inaczej ;)).

autor: Angka Leu, data nadania: 2009-05-22 14:51:35, suma postów tego autora: 3102

Angka

Masz rację, z tym, że SPD to lewica również. Ale jednak wybory wygrała prawica, ma kanclerza i prezydenta oraz kluczowe stanowiska. Odpowiedzialność za błędy leży też po stronie SPD, to oczywiste. Jednak, nietrudno zauważyć kto podejmuje kluczowe decyzje.

autor: ancymon, data nadania: 2009-05-22 16:19:20, suma postów tego autora: 621

A może by tak zaostrzyć kodeks karny

Za neonazistowskie wybryki?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-05-22 16:41:01, suma postów tego autora: 1003

Czerwony Adam

A można by tylko pytanie jak je zdefiniujesz. Czy wypowiedz:
"Inna sprawa, że znaczne ilości obcych imigrantów skutecznie jednakże ograniczają ultraprawicowe ruchy ekstremistyczne - chyba, że tacy Turcy/Chińczycy/Rosjanie", to już wybryk, czy jeszcze wolność słowa?

autor: yona, data nadania: 2009-05-22 17:16:16, suma postów tego autora: 1517

yona

nie piszę, że to jakaś reguła czy coś w tym guście. Chodziły mi tylko o wydarzenia z nie tak dawnych wydarzeń z nadgranicznych miejscowości (które na szczęście miały charakter incydentalny). Niemniej wzrost siły ugrupowań neonazistowskich w Niemczech jest faktem.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-05-22 18:47:33, suma postów tego autora: 1590

yona,

jak fajnie masz, że mieszkasz w Niemczech! Ja stoję trochę na rozdrożu, tez bym chciała, ale boję się:) Boję się rozstać ze wszystkimi, których tu mam na miejscu:(
Studiuję germanistykę- a wiecie, dlaczego? Bo mój wychowawca w LO, historyk, mówił nam, żebyśmy nie uczyli się niemieckiego, że to faszyści, że jedynka z niemieckiego to przejaw patriotyzmu. Ten powszechnie uwielbiany przez uczniów nauczyciel mienawidził też ZSRR, Rosji, Rosjan i komunizmu, dlatego moje (bardzo nierozgranięte) poglądy polit. zaczęły skręcać w lewo. A może tak mi się tylko wydaje. Jestem, jak już pisałam, noga z nauk politycznych. Ale od kiedy zaglądam na lewica.pl jestem przerażona jeszcze bardziej. Wszyscy się tu kłócicie, często o rzeczy, o których nie mam pojęcia, w sposob bardzo agresywny i pelen nienawiści, jak ja coś kiedyś napisałam w formie pytania, to też od razu kilka osób na mnie wsiadło, podejrzewając, że ja się niby też z kogos wyśmiewam (byla wsród tych osób i yona, nie mam urazy i nie sądze, żeby sądziła mnie własną miarą w ten sposób, ale o czyms to wszystko świadczy chyba). No i ja już wcale nie weim, czy jest jakaś sensowna lewicowa partia w Polsce (nie mówię o mainstreamowym SLD, którenu nie ufam)?

autor: Gosia, data nadania: 2009-05-22 19:00:35, suma postów tego autora: 168

do Gosi

W imieniu redakcji przepraszam za tych z forum ;-)

autor: lewicowiec, data nadania: 2009-05-22 19:03:33, suma postów tego autora: 508

Nie musisz się zaraz śmiać

Ja po prostu szukam lewicy na lewica.pl. Kogoś, na kogo mogłabym zagłosować, albo kto wyjaśniłby mi różne sprawy polityczne i nie tylko. A znajduję kłócących się i ziejących nienawiścią pieniaczy zasłuchanych we własny głos... głównie.

autor: Gosia, data nadania: 2009-05-22 19:13:43, suma postów tego autora: 168

A faktem

bo zapomniałem dopisac - uzyskiwanie przez neonazistów rządu/znacznego udziału w rządach kolejnych landów.

https://www.wprost.pl/ar/67864/Trzecia-sila-IV-Rzeszy/?I=1140

autor: Crystiano, data nadania: 2009-05-22 19:31:59, suma postów tego autora: 1590

Vader

Akurat wojny w dalekich krajach to ten robotnik musi finansować. Nie jest to więc temat tak abstrakcyjny jak próbujesz przedstwiać.

autor: Panek, data nadania: 2009-05-22 19:47:33, suma postów tego autora: 896

Cud2

Arabowie negują holokaust? Pewnie to kryptoprawicowi kryptokatlicy o poglądach antysemickich :). Fakt, ze syjoniści cynicznie posługują się pamięcią o Holokauście by robić innym Nakbę jest chyba dla Ciebie zbyt ciężko strawny. A przecież to dość naturalne, tzn. olewanie martyrologii wroga. Czy na przykład w Polsce znajdziesz wielu załamujących ręce nad losem Niemców pomordowanych w nalotach dywanowych? Ba! Sam Izrael nie uznaje rzezi Ormian bo ma specjalne stosunki z Turcją.

Zeby się zajmować takimi sprawami, to trzeba mieć minimum uczcicwości i wiedzy o świecie. Tak, do Ciebie piję kolego.

autor: Panek, data nadania: 2009-05-22 20:14:03, suma postów tego autora: 896

Gosiu, nie patrz na użyte wyrazy, tylko na to, co kto chce przez to powiedzieć

tu nie ma gotowego schematu ze słowniczkiem dla grzecznych i niegrzecznych, więc dyskusja jest żywiołowa i przez to prawdziwa.
Poza tym nikt nie zwolni Cię z obowiązku życia po swojemu, według własnych potrzeb i możliwości. Za każdym razem, gdy o tym zapomnisz, dostaniesz po łapach. Co kto mówi i pisze nie ma znaczenia, ważne co Ty sama myślisz o innych i o sobie. Na tamto wpływu mieć nigdy nie będziesz, na siebie i owszem.
Jeżeli nie możesz być szczęśliwa tu, w kraju, to z dużym prawdopodobieństwem nie znajdziesz tego szczęścia i gdzie indziej. Garb niespełnionych nadziei i rozczarowań będziesz nosić ze sobą wszędzie i od niego nie uciekniesz. Dopiero nastawienie, że wszędzie możesz być zarówno szczęśliwa jak i nieszczęśliwa da Ci szansę. Nie ma na świecie nikogo, do kogo mogłabyś się bez szkód własnych upodobnić, ponieważ jesteś - jak każdy z nas - unikatem. Nie ma drugiej Gosi, więc swoje życie masz przez to szansę kształtować jak niezapisaną jeszcze kartę.
Może na to nie wygląda, ale większość tu piszących to bardzo sympatyczni ludzie. Tylko nie należy przykładać do nich własnych szablonów, bo nie pasują.

Ogólnie jest według mnie nieźle. Pozdrawiam

autor: nana, data nadania: 2009-05-22 21:11:20, suma postów tego autora: 4653

yona,

mogłabyś podać mi swojego maila? Miałby do ciebie parę pytań odnośnie DDR (bury236@wp.pl).

autor: Bury, data nadania: 2009-05-23 11:32:15, suma postów tego autora: 5751

Gosia służe pomocą

Wszelkie pytania dotyczące polityki chętnie odpowiem
Oto mój mail:Norton27@o2.pl

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-05-23 12:22:43, suma postów tego autora: 1003

crystiano & yona

Racja crystiano.
Zdarzenia takie miały miejsce w Łęknicy (Löcknitz) pod Szczecinem. Gwoli sprawiedliwości trzeba jednak powiedzieć, że Niemcy uprzednio ostrzegali Polaków. W miasteczku były podobno plakaty takiej mniej więcej treści: "Polacy - nie chcemy wam robić krzywdy, ale wynoście się stąd, bo tu są Niemcy, a nie Polska". Choć z drugiej strony spotkać można opinie, że cała akcja była wyreżyserowana przez Młodzież Wszechpolską.

Niemniej jednak dzika ksenofobia w byłej NRD istnieje, zaś wynikającej z niej napady na obcych wcale nie należą do rzadkości. O ile niechęć do osiadłych tam Ausländerów ostatecznie może być zrozumiała (niezgoda na społeczeństwo multikulti, zabieranie miejsc pracy etc.), o tyle czymś wyjątkowo haniebnym, w moim odczuciu wykluczającym Ossich z cywilizowanego świata, są ataki na Bogu ducha winnych turystów. A niestety i takie mają tam miejsce! Czytałem ostatnio na Sieci o napaści skinów na grupę turystów hiszpańskich, obrzuceniu kamieniami wycieczki z Francji, istnieniu baru o znamiennej nazwie "18" w Sośnicy (Sassnitz), centrum turystycznym Rugii, rzecz jasna grupującego odpowiednią klientelę.

Kto w Niemczech nie słyszał o doświadczeniach ewangelickiego pastora Reinera Neuschäfera w 25-tysięcznym Rudolstadt w Turyngii, szeroko opisywanych przez prasę w ubiegłym roku? Jego "kolorowej", pochodzącej z Indii żony nie chciano obsługiwać w miejscowych sklepach, kierując w zamian za to uwagi typu: "takich jak ty wcześniej się u nas przymusowo sterylizowało".

Przed mundialem 2006 osobom o nieeuropejskim wyglądzie zalecano szczególne środki ostrożności podczas pobytów w nowych krajach związkowych (NO-GO-AREA). Władze turystyczne Meklemburgi otwarcie już mówią, że ksenofobia stanowi główną przyczynę znikomego ruchu turystycznego w regionie.

Owszem, nienawiść do obcych zdaje się być równie silnie (a obiektywnie może nawet silniej) zakorzeniona na zachodzie kraju, ale tam skierowana jest przeciwko osiadłym pozaeuropejskim cudzoziemcom i tym samym nie wyróżnia specjalnie Niemiec na tle innych krajów UE. Czy można sobie jednak wyobrazić, że grupa wypasionych łysych półgłówków obrzuca kamieniami np. zwiedzających greckie ruiny w Syrakuzach???

Zgoda natomiast z yoną co do tego, że Ossis generalnie pełnią w mediach niemieckiego mainstreamu rolę zbliżoną do tej, jaką u nas podobne kręgi przydzieliły "mało wykształconym, mało zarabiających, z małych miast".

autor: Bury, data nadania: 2009-05-25 00:25:52, suma postów tego autora: 5751

Dodaj komentarz