Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Wirtualna Polska musi przeprosić PPS

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo!

Sprawiedliwości stało się zadość!

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-05-27 23:25:31, suma postów tego autora: 107

Matroseksualny PPS

Mało przekonujący ten młody PPS...

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-27 23:33:15, suma postów tego autora: 26

Brawa!

No i bardzo dobrze! Tak nawiasem mówiąc, warto walczyć z mediami głównego nurtu w takich sytuacjach... Prawo jest tu po naszej stronie :)

Masynissa - bardzo merytoryczny komentarz, taki... bardzo odnoszący się do komentowanego newsa. Pogratulować.

autor: Majrys, data nadania: 2009-05-28 00:10:03, suma postów tego autora: 230

Brawo, brawo.

I tak trzymać. Mimo mojego krytycznego stosunku do PPS, gratukuję sukcesu.

autor: ja star, mnie każetsja, szto ja Superstar, data nadania: 2009-05-28 01:41:23, suma postów tego autora: 27

errata

oczywiście, miało być -
gratuluję sukcesu

autor: ja star, mnie każetsja, szto ja Superstar, data nadania: 2009-05-28 01:42:32, suma postów tego autora: 27

Wierunek PPS

Takie "przystojne ulizane wyperfumowane" chłopaki mało mi pasują do PPS-u. Takie jest moje zdanie. A że mało merytoryczne? Cóż, nie tylko osiągnięcia trzeba komentować. Kibicuję im od dawna, ale te "laleczki" sprawiają że zaczynam wątpić. Jak w Olsztynie na pochodzie 1-majowym przemawiali to szkoda gadać, zero ikry politycznej. Może za dużo czasu u fryzjera spędzają, a za mało wśród klas które reprezentują?

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-28 02:47:40, suma postów tego autora: 26

Majrys...

...dlaczego bronisz "głównego nurtu" dyskusji? :) Co mam pisać w kalkę za wami "że super że ekstra że git"? Raz ktoś napisał i wystarczy.

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-28 02:49:42, suma postów tego autora: 26

lol

Pomijając wszystko... Czy ludzi ze sceny politycznej ocenia się po wyglądzie?? (zresztą co złego w tym, że Grzesiek jest uczesany, nie słyszałem, żeby funkcjonowała w PPS jakas tradycja nieczesania się bądź niemycia).

autor: Romek5, data nadania: 2009-05-28 08:25:45, suma postów tego autora: 104

aha

No i oczywiście gratulacje dla KW PPS!!! Miło mieć świadomość, że istnieją jeszcze resztki sprawiedliwości w tym toczonym przez korupcję kraju :D i że można wygrać z "wielką" korporacją:P

autor: Romek5, data nadania: 2009-05-28 08:43:21, suma postów tego autora: 104

..

Brawo.

autor: wojtas, data nadania: 2009-05-28 08:56:04, suma postów tego autora: 4863

Masynissa

Oczywiście, masz rację, tzn kiedyś też tak myślałem.
Ale lepszy rydz niż nic. Saint Simoniści też byli ,,metroseksualni'' tzn byli w pewnej mierze dandysami. Inny przykład- Lassalle przywiązujący wielką wagę do wyglądu i gadżetów.
A PPS, czy Młodzi Socjaliści, właśnie do takiego reformistycznego i gradualistycznego socjalizmu nawiązuje

Cóż, trudno liczyc na to że wśród ,,proletariatu'' spontanicznie zakiełkują idee socjalistyczne...

Dobrze że istnieją, nawet w takiej formie jak obecnie

Jeszcze gorzej jest na zebraniach Krytyki Politycznej- to już w ogóle rewia mody i jak tam czasem bywam to czuje się jak ostatni burak i niemodny wieśniak;)

Zebrania ,,KP''-Ludzie z dredami ufarbowanymi na blond, kobiety w drogich, wysmakowanych ciuszkach i jak mi powiedział jeden licealista ,,Jak sie nie czytało przynajmniej przewodnika Żiżka po Lacanie, to nie ma czego u nich szukac, nie dopuszczą do swego towarzystwa''

Można powiedziec że wielkomiejska lewicowa klasa średnia interesuje się głównie samą sobą i swoimi bolączkami, co wytknął jej zresztą ostatnio Bauman

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-05-28 11:07:52, suma postów tego autora: 1953

Inni też tak robią

PPS i PPP mogą zaskarżyć też Onet.pl. Patrz: http://eurowybory.onet.pl/

autor: zdzi, data nadania: 2009-05-28 11:11:39, suma postów tego autora: 183

Postsocjalisto...

...przyznaję Ci rację że "lepszy rydz niż nic". Lękam się jednak o to czy klasa reprezentowana przez PPS będzie się reprezentowaną czuła. W klimatach "metro". Oczywiście czepiam się.

Co do krytyki politycznej... sam fakt że wypuszczają książkę za książką na tematy kosmiczne (Zizek) i cenią je sobie po ok. 30 zł. Nie każdego na nie stać, a już "klasy wyzyskiwane" na pewno po nie, nie sięgną. Praca u podstaw? W wydaniu krytyki politycznej to praca u podstaw marketingu...

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-28 13:33:48, suma postów tego autora: 26

no, nie mieszajmy pojęć ;)

co innego nieco metroseksualny imidż towarzysza Ilnickiego ;), który może pasić albo nie, a co innego intelektualny elitaryzm KP, który faktycznie mocno podważa wiarygodność tego środowiska jako lewicy, jeżeli komuś oba środowiska wydają się podobne powinien trochę dłużej i uważniej przyjrzeć się MS/PPS, można dostrzec naprawdę sporo fajnych rzeczy :)

autor: Emes Pepes, data nadania: 2009-05-28 15:26:45, suma postów tego autora: 25

Nie myląc pojęć

Nie porównuję PSS/MS do KP. W PPS/MS widzę szansę na realne działanie, a KP to salonowy harem Sławka Sierakowskiego.

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-28 16:18:08, suma postów tego autora: 26

:)

o wreszcie ciekawa dyskusja o wizerunku lewicy:)
to ja mam pytanie, z cala rezerwa do jak to ujeliscie "metroseksualizmu"- rozumiem, ze ma lazic w wymietym swetrze, brudnych glanach i koniecznie powinien miec weglowy brud za paznokciami, zeby byl "czlowiekiem lewicy"? tak z ciekawosci:)

Niestety, jakkolwiek mozna - i sam to robie- dystansowac sie od wymuskanych pseudoirokezikow, garniturow i mokasynkow czy jak te polbutki sie teraz nazywaja, to niestety trzeba brac w kampanii pod uwage odczucia estetyczne odbiorcow. Adresujac taka kampanie do robotnikow rowniez, a moze nawet przede wszystkim, gdyz akurat to klasa srednia jest bardziej swiadoma i mniej bierze pod uwage wyglad, a bardziej program, czego o robotnikach powiedziec na razie nie mozna... Wiec moze ten aktywista PPS poszedl po rozum do glowy?:)

Lepsza na pochody jest zielonkawo-brunatna koszula, z cala sympatia, Zietka i wrzeszczenie przypominajace lata 30-te u naszego sasiada? Nie jestem zlosliwy, po prostu takie mam wrazenia na demo PPP, a skoro ja je mam, to mysle ze wiekszosc ludzi "z boku", ktora nie wezmie pod uwage programu, czy celow demo, tym bardziej takie wrazenie moze odniesc...:)

autor: MJ, data nadania: 2009-05-28 18:18:03, suma postów tego autora: 1280

MJ

masz rację. Mój ojciec, którego napewno można zaliczyc do "prostych ludzi pracy" widzac Zietka w tv krzywi sie i mruczy cos o "darciu mordy" i "krzykaczach". Nie jest oczywiscie tak ze kocha ludzi w garniturkach, zlotych spinkach i pieknych samochodach (nazywa ich zlodziejami i "paniczami") ale we wszystkim trzeba zachować umiar.

autor: Bloom, data nadania: 2009-05-28 18:54:43, suma postów tego autora: 306

Brak równowagi

Czy alternatywą dla "metrowizerunku" musi być od razu "kloszardyzm". Nie ma nic po środku? Albo brud pod paznokciem, albo paznokieć pomalowany? Nie popadajmy w histerię. Na pochodzie 1-majowym w Olsztynie widziałem młodego chłopaka który nie był wymuskany i ulizany, ale jego wypowiedź była mocną częścią całej akcji. Charyzmy nie zdobędziesz u fryzjera.

To jest pułapka neoliberalizmu że koncentrujemy się na wyglądzie. Aż się chce parafrazować tow. L.:

"Marketing polityczny najwyższą formą kapitalizmu."

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-28 19:49:38, suma postów tego autora: 26

Jeżeli ktoś

utożsamia Młodych Socjalistów ze zblazowaną wielkomiejską bananową młodzieżą to jest w wielkim błędzie.

Odnośnie 1 maja - http://www.youtube.com/watch?v=u-e_5InquTg
"Metroseksualiści?"?! "przystojne ulizane wyperfumowane chłopaki"?! "laleczki"?!
Mam duże wątpliwości czy rzeczywiście byłeś wtedy w Olsztynie...

autor: kobylynsky, data nadania: 2009-05-28 21:24:16, suma postów tego autora: 106

Krykiet aPolityczny

KP to zapewne wymuskanie i salonowy elitaryzm, ale treści intelektualnej w tym za grosz. Odtwórcze międlenie kilku nazwisk na krzyż i ślizganie się po wszystkim, od Skandynawii przez Żiżka i smętne popłuczyny po Schmitcie po sprawy łóżkowe przedwojennych i PRL-owskich literatów to żaden intelektualizm.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-05-28 21:26:14, suma postów tego autora: 4409

Masynnissa

Masz rację, ale ja jednak poproszę od towarzysza Ilnickiego adres jego fryzjera;)

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-05-28 21:29:56, suma postów tego autora: 1953

:-)

Ale macie ekscentryczne tematy do dyskusji. Kto to taki ten fryzjer? ;-)

Próbuję sobie skojarzyć kto z moich znajomych korzysta z tego rodzaju usług i jakoś nie potrafię sobie tego nawet wyobrazić...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-05-28 22:29:05, suma postów tego autora: 3566

kobylynsky

czy ty dobrze przeczytałeś co napisałem? nie mówię o wszystkich którzy brali udział w pochodzie. Poczytaj całą dyskusję, a nie ostatnie dwa komentarze.

a dyskusja o image w związku z klatą Olejniczaka jest chyba na temat...

autor: masynissa, data nadania: 2009-05-28 23:23:00, suma postów tego autora: 26

Dodaj komentarz