Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Bogdan Golik nawołuje do bojkotu wyborów do PE (akt.)

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W TRZECI DZIEŃ PO KONGRESIE PPP

Wiatr odnowy ogarnął Partię. Ustąpił parytetowy zarząd. Nowym, więcej niż honorowym Przewodniczącym PPP, został Daniel Podrzycki, p.o. Bogusław Ziętek. I tak już miało być do końca, rychłego zresztą. Gdyby nie "wojna polsko-ruska", w którą Partia wciągnięta została podczas rozmów, bynajmniej nie "okrągłostołowych", lecz tych Szyca z szycem.
Wrogowie zarzucali Partii onanizm, przyjaciele podkreślali miłość własną, milcząca większość przeglądała się w Partii, jak w lustrze, ekscytując się momentami - momenty były. Była taka Partia, która świeciła nie tylko przykładem, ale i Golikiem. Golik zresztą też ustąpił - kierownictwo Partii nie mogło sobie na ten luksus pozwolić. Zdecydowało się zatem na konsekwentnie lewicową terapię szokową - tylko to mogło rozruszać Partię i scenę polityczną. Dano płatne ogłoszenie w "Gazecie Wyborczej" o zaciągu leninowskim. Pierwszy, lekko zaciągając zgłosił się szyc Zanussi, w kolejce stali już szyc Wajda i szyc Kuc i 10 milionów członków. W Platformie Obywatelskiej nastąpił rozłam - do PPP wstąpili szyc Fedorowicz i szyc Palikot, z PiS-em zerwali bracia Kaczyńscy (jeden szyc!) i "Solidarność" Stoczni Gdańskiej. Lech Wałęsa poparł 21 postulatów, mniejsza o to których. Zaczęła się Druga Rewolucja "Solidarności".
Antonio das Mortes

autor: BB, data nadania: 2009-05-29 08:56:32, suma postów tego autora: 4605

Niestety...

Słuszność tego stanowiska potwierdza nieustająca paplanina na ten temat w mediach. PPP w nich nie ma, za wyjątkiem sekundowych migawek samotnego Ziętka. I niech ktoś jeszcze twierdzi, że lud o wszystkim decyduje a nie kapitał! W kontekście tego wszystkiego komentarz redakcyjny godny jest pełnego uznania.

autor: steff, data nadania: 2009-05-29 09:24:10, suma postów tego autora: 6626

?

Cały czas pytam, co ma wspólnego pan Golik z lewicą, żeby go wciąż reklamować?

autor: pk, data nadania: 2009-05-29 10:45:35, suma postów tego autora: 261

A do czegóż

innego może wzywać polityk, którego partię zazwyczaj bojkotują wyborcy?

autor: Trouble in the town, data nadania: 2009-05-29 10:46:48, suma postów tego autora: 130

:)

robi się coraz bardziej śmiesznie...? gratuluję politycznego wyczucia (zwał jak zwał) tym wszystkim, którzy na tym forum bronili golika. ciekawe co teraz powiecie...?! hm? ...że zdradził partię? :) że nie dorósł do lewicy? ...a może, że jednak zgwałcił? ok, już się nie czepiam. gorączka wyborcza to przecież... gorączka wyborcza.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-05-29 10:56:37, suma postów tego autora: 1805

Kto

dopuszcza grafomańskie komentarze redakcyjne będące głoszeniem peanów na cześć partii komentującego?

autor: Majrys, data nadania: 2009-05-29 12:28:31, suma postów tego autora: 230

PMB

paweł, daj spokój... dlaczego tego nie pisałeś, kiedy golik znalazł się na liście? wtedy to nie był truizm i błąd? jasne, że to był błąd od początku. to, że golik się wypiął na ppp niczego tu nie zmienia. właśnie takie błędy mają wpływ na to, czego sobie życzysz (i czego sobie życzę ja, jako wyborca, który odda głos właśnie na ppp!): konsekwentną lewicowość ppp. właśnie tej konsekwencji brakuje - przynajmniej tak to widzę z "zewnątrz".

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-05-29 14:20:05, suma postów tego autora: 1805

EX-PRZEWODNICZĄCY EX-PARTII

Pawle Michale Bartoliku, udział partii w wyborach automatycznie nie przekłada się na wzmocnienie partii. Jest wręcz przeciwnie. Kampania wyborcza prowadzona w myśl hasła "partia to Ja" świadczy jedynie o tym, że Polska Partia Pracy to jedynie Ziętek, bo tylko on reprezentuje PPP w mass-mediach. W porównaniu z poprzednimi wyborami mamy zatem wyraźny regres - ex-Przewodniczący reprezentuje dziś już tylko ex-Partię, która jest ekspozyturą Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień 80". Członkom Ziętek nie ufa, z jednym wyjątkiem, który potwierdza regułę.

autor: BB, data nadania: 2009-05-29 14:29:06, suma postów tego autora: 4605

ZIĘTEK MA RACJĘ

Żeby było jasne - uważamy, że Ziętek ma rację. Co prawda nikt nie ubiega się o jego stołek czy funkcję przewodniczącego PPP, ale wszyscy wazeliniarze myślą są przy jego stolcu. Gotowi są nawet dać go do analizy, by rozgryźć menu mistrza. Wielu z nich chce również dla swoich celów wykorzystać WZZ "Sierpień 80" i stojących za nim jaK mur robotników. Do nich Pawle i ty należysz i reprezentowana przez ciebie mniejszość. Twoje skłonności są nawet usprawiedliwione twoją skłonnością.

autor: BB, data nadania: 2009-05-29 15:16:20, suma postów tego autora: 4605

NIE UCHODZI

Pawle Michale Bartoliku, nie zrozum nas źle. Jesteśmy za równouprawnieniem, ale żeby wykorzystywać swoją przewagę na gruncie polityki. To chyba nie jest zgodne z polityczną poprawnością. Nie uchodzi. Rozumiemy cię - twój osobisty mistrz, Zbigniew Marcin Kowalewski, mimo że nie ma takich skłonności i tak pod względem wazeliniarstwa jest dla ciebie niedoścignionym wzorem. W twoim przypadku mamy zatem sprzężenie zwrotne. Czy to PPP zmienia na lepsze czy na gorsze? Prosimy o szczerą odpowiedź.

autor: BB, data nadania: 2009-05-29 16:27:44, suma postów tego autora: 4605

To jest "prawdziwy antykapitalista"...i dlatego czas wyciągnąć wnioski

Z tego Golika to "typowy anarchista" albo co najmniej nie patyczkujący się w krytyce systemu kapitalistycznego i parlamentaryzmu "komunista".

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-05-29 16:30:13, suma postów tego autora: 800

Żywy dowód

PPP czy NL to żywe dowody na bezsens drogi parlamentarnej. Tutaj nawet nie trzeba żadnych anarchistów. Te organizacje są samoistną (wbrew intencjom, co zabawniejsze) propagandą antyparlamentarną.

autor: XaViER, data nadania: 2009-05-29 16:45:22, suma postów tego autora: 352

Bratki moje kochane,

O co Wam chodzi? Mozecie lopatologicznie?

autor: PMB, data nadania: 2009-05-29 16:50:01, suma postów tego autora: 1628

historia NL czy PPP

to ciągłe miotanie się przedwyborcze i popełnianie tych samych absurdów, czasami zahaczających o oszustwa ("znane" nazwiska na listach) jeszcze kilka dni dzieli nas od totalnej klęski tej strategii.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-05-29 18:13:11, suma postów tego autora: 2083

Xavier

Xavier zamiast krytykować popatrz lepiej na swoją organizacje - ZSP, czym wy się możecie pochwalić poza próbami rozbijania IP .

autor: bened, data nadania: 2009-05-29 18:37:56, suma postów tego autora: 145

bened

Wiedziałem, że zaraz pojawi się nieśmiertelny argument w stylu "a u was to murzynów biją" :-D. Nie zawiodłem się.

Jeśli chcesz dowiedzieć się co robi ZSP, to zapraszam na stronę: http://zsp.net.pl

Z większością lokalnych komisji OZZIP współpracuje nam się dobrze, co też można zaobserwować na powyższej stronie.

autor: XaViER, data nadania: 2009-05-29 19:07:48, suma postów tego autora: 352

ŁOPATOLOGICZNIE

Wazelina cieknie Ci po brodzie, PMB. W Partii tylu wspaniałych, rwących się do dania świadectwa swego konsekwentnie lewicowego zaangażowania, a tu Ziętek samotnie musi reprezentować w mediach program wyborczy PPP. Do tego jeszcze jako ex-przewodniczący, który w momencie kulminacyjnym dał upust swojemu zniechęceniu i wycofał się z funkcji, choć nie z listy. Żadnej analizy powodów, żadnej oceny ewentualnych skutków przez kwiat w końcu polskiej radykalnej lewicy skupionej w PPP.
Miał być sukcesem i lokomotywą desant Besancenota na Konwencji inaugurującej kampanię - Besancenot był i g... A Wam znowu ręce się same składają w nabożnym skupieniu, żadnej analizy faktów i konsekwencji.
Był Golik na liście wyborczej - całe siły poświęcacie na jego obronę przed krytykami z lewa. Golik się wycofuje - znowu świetnie, bo jego obecność to był błąd.
Z uporem zbieracie podpisy we wszystkich okręgach wyborczych angażując w to działaczy i ludzi przypadkowych, cwaniąc prymitywnie znanymi nazwiskami - wszystko świetnie. Poparcie mimo to bliskie zera? No to jeszcze lepiej - to przecież najlepsza rękojmia tego, że nie na stołkach Wam zależy; w każdej chwili moglibyście wylądować w Sejmie czy w Europarlamencie, ale jako ideowcy zatrzymujecie się na progu wyborczego błędu statystycznego - i znowu wspaniale, Boguś jesteś wielki!
Jako konsekwentna lewica konsekwentnie popisujecie się własnym brakiem ideowego programu i samodzielności. Trudno, żeby było inaczej, skoro jedyna konsekwentna myśl programowa, to wazeliniarstwo i polityczne sutenerstwo polegające na kontaktowaniu ciepłej d... z ewentualnym sponsorem z Paryża.
Już wcześniej ostrzegaliśmy Was, że miejsce przy podwójnym Przewodniczącym jest równie pewne, co łaska pańska. Właśnie wyczerpaliście pańską cierpliwość. Morda, klapa, dupa, brama. Tylko nie obślińcie buta, co Wam dał kopa! Słusznie zresztą!

autor: EB, data nadania: 2009-05-29 19:06:20, suma postów tego autora: 856

Jajcarz!!!

Widzę że tej kanapie pozostało tylko jedno.

Nawoływać do czegoś, co i tak prawie wszyscy już dawno postanowili.

Gratuluje więc pomysłu.
I życzę dalszych podobnych pomysłów towarzyszom!!!!



autor: dzeus, data nadania: 2009-05-29 19:56:20, suma postów tego autora: 1046

Demokracja przedstawicielska

czyli farsa, znana jedynie w oszukańczych społeczeństwach demokratyczno-burżuazyjnych. Aż dziw, że coś takiego istnieje jeszcze w XXI wieku, i że nie zostało wyparte przez postępowe nauki wielkich teoretyków socjalistycznych, jak Mao czy Kim Ir Sen.

autor: Kim Ir Xian, data nadania: 2009-05-29 20:19:24, suma postów tego autora: 142

Nie placz, Ewka

Nie zauwazylem jakos, by w mediach pojawial sie tylko Zietek. Wprawdzie telewizji nie ogladam, ale co rusz slysze o tym, ze publicznie wystepuje ktoras z jedynek - czy to Martys, czy Groszewska...

Zietek zrezygnowal, ale nadal jest na czele, nie wybrano jeszcze nowych wladz. Nie uwazam, by jego decyzja stanowila jakis straszny czynnik dezorganizujacy, nie rozumiem tego darcia szat.

Rowniez co do rzekomego wodzowskiego charakteru partii - wierz mi, mialem okazje co nieco popatrzec, jak ten i ow, ta i owa w zywe oczy krytykuje polityke Zietka, bez jakichkolwiek przykrych konsekwencji. W partii jest dyskusja, debata, az kipi jak w tyglu najrozniejszych kierunkow i kieruneczkow, a mity o sztucznym monolicie rozprzestrzeniaja tacy jak Ty.

To prawda, ze pojawiaja sie, i pojawiac beda, takie ultratermidorianskie czarne owce jak Golik. Gdzie ich nie ma? W partii bolszewickiej ich nie bylo? Biedny Trocki nie mial o czym pisac... A moze nie ma ich w Zjednoczonej Socjalistycznej Partii Wenezueli? To, ze rozne Goliki nawet dziesiec lat po rewolucji sa tam prawdziwa plaga, czesto konfudujac samego Chaveza, to chyba wymysl jakichs wyalienowanych gryzipiorkow. Czy tez moze sa, nawet na najwyzszych stanowiskach? Sa, ale jakos nie zagluszyli tych, ktorzy gotowi sa umrzec za rewolucje!

Zjednoczona Socjalistyczna Partia Wenezueli, Nowa Partia Antykapitalistyczna, Polska Partia Pracy - oto przyklady, jak mimo nieuniknionych bledow buduje sie partie! A Ty z Wlodkiem, co zbudowaliscie? Sale ze wspaniala akustyka, zeby dlugo odbijal sie w niej smiech!

Slowem, Bratki szczekaja (chyba na te mole, co im zzeraja zakiet i surdut), karawana idzie dalej.

autor: PMB, data nadania: 2009-05-30 14:08:43, suma postów tego autora: 1628

PMB

paweł, w związku z czarną owcą, mam dwa pytania do ciebie:

1) chcesz powiedzieć, że golik znalazł się na liście w wyniku szerokiej debaty partyjnej, jaka miała miejsce w ppp? po prostu odbyły się konsultacje i wyszło, że jednak to dobry krok, tak?

2) ktoś zamierza zatem wziąć odpowiedzialność za ten wyborczy strzał w kolano partii, jakim było umieszczenie golika na liście (na pierwszym miejscu!); po czym ten po prostu czmychnął, zostawiając za sobą śmierdzący fetor komunikatu prasowego wzywającego do bojkotu wyborów, czyli de facto nie popierania siły lewicowej w tych wyborach?

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-05-30 14:41:00, suma postów tego autora: 1805

STRASZNE!!!

Przekonała mnie EB - druga połowa BB...

Golik ogolił mnie ze złudzeń, bo on jednym wielkim ciulem PPP-owskim był i nic tutaj PMB nie wytłumaczy. Fiut to fiut...
Chciałam głosować na PPP ... i co? ... i dno... dno... dno...
Proszę mnie, Bartoliku, przekonać bym w domu nie została...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-05-30 14:42:13, suma postów tego autora: 5956

...dla mnie facet, który jest europosłem

nawołującym do srania na swój garnitur i składania tego typu oświadczeń.... jest jak eunuch, który wyśpiewuje miłość do transwestytki...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-05-30 15:06:59, suma postów tego autora: 5956

@

Chciałabym zostać dobrze zrozumiana, jako ze kandyduje z listy PPP. Masz racje Rote i masz racje Hyjdla. Gdyby nt rzeczonej jedynki z Łodzi odbyła sie prawdziwie merytoryczna dyskusja, to nie zostałby nią nieaki Golik. To wina wszystkich członków partii, błąd, który mam nadzieje sie nie powtórzy i nasi przyjaciele i zwolennicy nam wybaczą. Tyle mogę powiedzieć ze swej strony w pelni swiadoma tego, ze nadwyręzyliśmy wiarygodnosć.

autor: Ewa G, data nadania: 2009-05-30 16:58:18, suma postów tego autora: 398

GRUNT TO PRYNCYPIA

To dość oczywiste, że rezygnacja Ziętka nie dezorganizuje pracy partii, skoro "wk....ony" przez moment Ziętek nie zamierza wypuścić steru z ręki. Nie ma komu go przekazać, czy co? A Mariusz Olszewski to nie nadaje się na "twarz" konsekwentnej lewicy?
Ciekawi mnie ta odważna krytyka w łonie PPP. Rozumiem, że z taką krytyką wystąpiła Katarzyna Bratkowska, której akurat Golik się nie podobał. Tylko, że nie jako przedsiębiorca, ale jako gwałciciel. Szkoda, że nie zapytano go o stosunek do Hamasu, do mniejszości seksualnych, do PRL-u, do trockizmu, do nacjonalizmu, do faszyzmu czy do wojny w Iraku. Samookreślenie ideowe radykalnej lewicy w PPP nie uległoby chwilowemu, oportunistycznemu zachwianiu. Gdyby Trocki wiedział, czym się kierować w działalności rewolucyjnej, to Rewolucja byłaby zwyciężyła. Ale Chavez chyba już wie?

autor: EB, data nadania: 2009-05-30 17:07:44, suma postów tego autora: 856

BOGDAN MA TEN GEST

Kto by pomyślał, Hyjdla, że się spotkamy przy stypie? Opłakiwać Golika nie będziemy, ale możemy wszyscy wspólnie zaśpiewać "Boguś, trzymaj się".

autor: BB, data nadania: 2009-05-30 17:15:58, suma postów tego autora: 4605

Hyjdlo, Rote,

Prawda, to byl straszny samoboj. Ale Golik jest juz za burta, lepiej teraz, nizby mial np. zostac wybrany i kompromitowac PPP w europarlamencie.

Co mimo tego zgrzytu pozwala mi dalej zachecac do glosowania na PPP, oraz nie opuszczac szeregow tej partii? Jakosc pozostalych kadr. W Warszawie jedynka jest Ela Fornalczyk, ktora poprowadzila pierwszy w Polsce strajk w hipermarkecie. W Poznaniu jedynka jest dzialaczka Stowarzyszenia Pomocy Eksmisyjnej Mariola Popiolkowska, wiele robiaca dla ludzi. Inni kandydaci, jak Groszewska, Martys i sam Zietek - to rowniez duze atuty. To partia, ktora konsekwentnie popiera strajkujacych i ktorej czlonkowie czesto biora aktywny udzial w walkach spolecznych, ktora przeciwstawia sie wojnom imperialistycznym w Iraku, Afganistanie, Palestynie, ktora walczy o prawa dla bezrobotnych, prawa do zrzeszania sie w zwiazkach zawodowych, ktora rowniez bardzo postepowo podchodzi do kwestii obyczajowych i jest mocno antyklerykalna... Przeciez o tym wiecie. Ktora inna partia lewicowa w Polsce ma podobna sile przebicia i to nie kosztem popadania w oportunizm?

Nie wszyscy zreszta, ktorzy zachecaja do glosowania na PPP, od razu wpadaja w same zachwyty. Niech to bedzie poparcie krytyczne, np. Ikonowicz mowi, ze zaglosuje na PPP z koniecznosci. Mozecie oczywiscie czekac, az powstanie lepsza partia, i doczekac sie efemerydy, ktora bedzie popelniac bledy, jakie PPP ma juz przynajmniej czesciowo za soba. Przynajmniej znacie jej wady...

Dodam, ze oczekuje powaznej debaty wewnatrzpartyjnej w zwiazku z ta Golikowa wpadka. To zreszta nie jedyny bardzo nieodpowiedni czlowiek, jaki przewinal sie przez te partie. Jesli takiej debaty mialoby nie byc, to rzeczywiscie bylby to powod do zastanowienia sie, czy to naprawde dobry kon. Szczesliwie, ja juz taka debate zauwazam.

Pozdrawiam
Pawel

autor: PMB, data nadania: 2009-05-30 17:49:15, suma postów tego autora: 1628

Ewo,

Dopiero zauwazylem, ze sie odezwalas. Podpisuje sie pod Twoim komentarzem, rowniez jako czlonek PPP przepraszam za wpadke partii, do ktorej naleze, i prosze potencjalnych wyborcow, by dali jej szanse. Gdy przeczytalem, ze w Lodzi mamy Golika, pomyslalem poczatkowo, ze to jakis zart sytuacyjny, ktorego kontekstu nie znam. Niestety, okazalo sie, ze taki przypal...

Pozdrawiam
Pawel

autor: PMB, data nadania: 2009-05-30 18:06:07, suma postów tego autora: 1628

EB,

Owszem, grunt to pryncypia. I to jest prawda w zwiazku z Golikiem: "Szkoda, że nie zapytano go o stosunek do Hamasu, do mniejszości seksualnych, do PRL-u, do trockizmu, do nacjonalizmu, do faszyzmu czy do wojny w Iraku." Tu akurat zdecydowanie przyznaje racje.

autor: PMB, data nadania: 2009-05-30 18:13:02, suma postów tego autora: 1628

ewa,PMB,no i hyjdla też :)

tu nie chodzi o czekanie na ideał, którym miałaby się stać ppp. zresztą, kto takiego "ideału" sobie życzy (albo udaje, że tego właśnie chce)? zazwyczaj ci, którym resentyment polityczny wytycza szlaki, zawistnicy, paranoicy, dobrzy obywatele... mi nie jest potrzebna żadna idealna partia, ale taka która działa, sprawdza się. ja i tak zagłosowałbym na ppp, nawet jakby golik został, nawet jakby zrobił większego syfu, bo zgadzam się, że to byłby głupi powód by odpuścić, czy przyłączyć się do tego radosnego opluwania. natomiast nie można takich rzeczy chować pod dywan, zbyć milczeniem - super, że tego nie staracie się robić! to bardzo dobrze świadczy o was, jako członkach i politykach z ramienia ppp, czyli dobrze też świadczy o samej partii. jako sympatyka ppp, może niebawem członka tej partii, cieszy mnie to, że debata wewnątrz partii rozwija się, co zawsze świadczy na "+", jest warunkiem możliwości organizacji prawdziwie demokratycznej, gdzie każdy głos się liczy, gdzie wszyscy są równi, gdzie nie ma "równiejszych". nigdy więcej golików w ppp!

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-05-30 18:26:21, suma postów tego autora: 1805

Rote, ja powiem wiecej...

Nieraz niestety bylo tak, ze niektorzy w PPP unikali rzeczywistej debaty, i wkopywali pety pod dywan. Po wyborach musi odbyc sie w partii dluga dyskusja, takze o wszystkich bledach z przeszlosci (wlacznie ze slynna kwestia NOP), musi byc wiecej jawnosci, przejrzystosci, mniej hermetycznosci. A na razie - nalezy zadbac o wynik, mam nadzieje, ze afera z Golikiem nie pogorszy go jakos bardzo...

autor: PMB, data nadania: 2009-05-30 18:34:23, suma postów tego autora: 1628

UNFORGIVEN 2

Mam pewien niedosyt. Nie wszyscy, którzy na tym forum bronili kandydatury Golika, wypowiedzieli się teraz, kiedy właśnie przetacza się fala krytyki i samokrytyki z elementami samoobrony (nie mylić z ex-partią Golika). A może nie wszyscy chcieliby się kajać? Wszak trochę to dziwne, że w tak demokratycznej partii, w której niemal jednogłośnie (poza Bratkowską i Nowickim) przyjęto pewną kandydaturę, po ogłoszeniu (po suwerennej decyzji Golika), że to błąd, wszyscy - równie, a nawet jeszcze bardziej jednomyślnie - potępiają tę feralną decyzję. Mniejsza o Golika, mechanizm nie uległ zmianie.
Poza tym, nie bardzo wiadomo tak naprawdę, dlaczego Golik okazał się nieodpowiedni. On sam wyraził się jasno: nie chciał być zmanipulowany. Czyżby się bał, że jeśli zdobędzie mandat, Partia każe mu go oddać komuś z dalszego miejsca na liście?
Dlaczego PPP nie broni się najprościej twierdząc, że Golik i tak nigdy by nie wszedł do Europarlamentu, bo PPP miało swój plan na taki wariant? PPP już wykorzystywała popularność nazwisk, więc taki dowcip nie byłby niczym dziwnym. Szczególnie, że historycznie, takie sytuacje miały miejsce i w ruchu robotniczym. A przynajmniej odparto by argument o głupocie i oportunizmie.
Gdyby chodziło o fakt, że Golik jest przedsiębiorcą, to przecież na listach PPP w innych miastach (szczególnie w Poznaniu) takich kandydatur jest więcej. Więc wcale nie chodzi o to.
Sprawa robi się coraz bardziej tajemnicza.
Pozostaje argument o mizoginicznym zachowaniu Golika. Ale ten właśnie podniosła Bratkowska, wypowiadając zapewne zdanie innych radykałów. A jednak... Czy usiłowano tłumaczyć jej to stanem wyższej konieczności, "dobrem Partii" itp.?
Pozostaje nieodparte wrażenie, że dopiero kiedy Ziętek dał pozwolenie, radykałowie dali upust swoim prawdziwym, acz skrzętnie skrywanym uczuciom. Czyżby kierował nimi oportunizm? Czy może raczej delikatność uczuć - nie chcieli urazić Ziętka, który i tak przeżywał kryzys zaufania do nich?
Chociaż cenimy odwagę Ewy Groszewskiej, która jako jedyna zająknęła się o socjaliźmie podczas konwencji PPP w Katowicach, to jednak, wybacz, Ewo, oportunizm to nie błąd, to charakter.

autor: EB, data nadania: 2009-05-30 18:43:02, suma postów tego autora: 856

Ewo B

Powiem tak, nie uchodzi komuś kto wierzy w to co robi odnosić sie do Waszych urojonych fantasmagorii nt PPP i lewicy w ogole, tych surrealistycznych nadinterpretacji i tym podobnych. Szkoda czasu. Błędem był brak nerytorycznej dyskusji nt Golika, nazwanie tego oportunizmem- Wasze prawo, ale ja mam prawo oceniać to ze swej perspektywy inaczej. Ponadto- nie "zająknęłam" sie nt socjalizmu na konwencji a zbudowałam całą konstrukcję wypowiedzi odnoszącą się do jego "budowy". Nie tylko ja zresztą to uczyniłam. I nie był to zaden akt odwagi tylko wyrażenie oczywistego dla nas stanowiska. Piszesz o tym tak, jakbyś tam była- na konwencji- a nie czerpała informacje z wątpliwych źródeł internetowych.

autor: Ewa G, data nadania: 2009-05-30 19:03:02, suma postów tego autora: 398

DZIEŃ DZIĘKCZYNIENIA

Po deklaracji Ewy Groszewskiej i Pawła Michała Bartolika nie pozostaje nam nic innego tylko przyjąć stanowisko przewodniczącego Polskiej Partii Pracy. Przekonaliście nas.
B.B., Bogusław-Bogumił, Bazar Banacha i Brigitte Bardot.

autor: BB, data nadania: 2009-05-30 19:00:27, suma postów tego autora: 4605

Przecież Golik

sam sobie dał spokój.
A niektórzy działacze PPP wypowiadaja się tak, jakby ta partia mu podziękowała.

autor: ABCD, data nadania: 2009-05-30 19:52:39, suma postów tego autora: 20871

Cztery litery,

Ktorzy dzialacze? Konkrety prosze, bo za bajdurzenie dadza Ci klapsa w czwarta, ostatnia i najwazniejsza litere!

autor: PMB, data nadania: 2009-05-30 19:54:20, suma postów tego autora: 1628

DEDUKCJA, WATSONIE

Nadal nie rozumiem, dlaczego - z Waszego punktu widzenia - kandydatura Golika była nieodpowiednia? Postawiłam to pytanie w poprzednim poście - może dzięki odpowiedzi nie będę musiała się posługiwać "wątpliwymi źródłami" czy sztuką dedukcji. Ale nie sądzę, że Ty, czy któryś z Twoich kolegów zechciałby ułatwić mi zadanie. Dziś twierdzisz, że niepodjęcie dyskusji nad tą kandydaturą, to był błąd. Ale czy wówczas nie można było uważać, że błędem byłoby właśnie poddanie tej kandydatury pod dyskusję? Przecież nie ulega wątpliwości, że w jej trakcie NIE MOGLIŚCIE NIE DOJŚĆ do wniosku, że Golik jest nieodpowiednim kandydatem. Więc może nie podjęliście dyskusji właśnie dlatego? Może właśnie dlatego, że gdybyście podjęli dyskusję, powstałby konflikt bynajmniej nie w poprzek PPP-owskich radykałów? A to byłoby nieopłacalne z punktu widzenia interesów radykałów i, co równoznaczne, z punktu widzenia PPP jako partii lewicowej.

autor: EB, data nadania: 2009-05-30 20:12:03, suma postów tego autora: 856

Na przykład

PMB

autor: ABCD, data nadania: 2009-05-30 22:30:21, suma postów tego autora: 20871

Golik to pomyłka...

Umieszczenie Golika na liście wyborczej PPP w Łódzkiem było tej partii błędem.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-05-30 22:50:17, suma postów tego autora: 800

A kto

umieścił Golika na tej liście?
Zły duch?

autor: ABCD, data nadania: 2009-05-30 23:11:24, suma postów tego autora: 20871

Wręcz przeciwnie

Duch święty.

autor: BB, data nadania: 2009-05-31 06:42:13, suma postów tego autora: 4605

???

"Zietek zrezygnowal, ale nadal jest na czele"

Ciekawe zdanie :-)

Ale ważniejszy jest ten cytat:

"nie wybrano jeszcze nowych wladz"

Zazwyczaj jest tak, iż po odejściu przewodniczącego jego miejsce zajmuje wiceprzewodniczący. To naturalne, bo organizacja musi mieć zawsze prawną reprezentację.

Czy w tym wypadku jest inaczej?

autor: pk, data nadania: 2009-05-31 12:56:32, suma postów tego autora: 261

Do psiapsiela lamistrajkow z Budryka

Czy zapowiedz rezygnacji musi zawsze pociagac formalne skutki? I czy jesli nie, czy automatycznie oznacza to zlamanie regul rzeczywistej demokracji?

Moim zdaniem nie. Na przyklad podczas bohaterskiego strajku we wrzesniu 2007, tkacze z egipskiego miasta Mahalla el-Kobra sprawili czolowemu lamistrajkowi taki wpierdol, ze trafil do szpitala. Dla mnie, rewolucyjnego, antystalinowskiego komunisty, jest w tym wiecej prawdziwej tresci demokratycznej niz w jakiejkolwiek formalnej procedurze!

autor: PMB, data nadania: 2009-05-31 15:53:03, suma postów tego autora: 1628

Pawle,

A nie wystarczy, że ci majtki spuszczą?

autor: BB, data nadania: 2009-05-31 16:54:37, suma postów tego autora: 4605

BB,

Nie chce estetyzowac, bo to straszie nieklasowe, ale strach bierze na mysl, jakby tak Tobie spuscili...

autor: PMB, data nadania: 2009-05-31 17:12:58, suma postów tego autora: 1628

PADA CZY JUŻ NIE PADA?

Pawle, coś nam się wydaje, że razem z Wojtkiem Orowieckim i Magdaleną Ostrowską stanowicie już więcej niż parę, wręcz komunę. Odgrażacie się co chwila, wydaje wam się, że za wami-komuchami stoją masy robotnicze, a przynajmniej związkowcy "Sierpnia 80". Nic bardziej mylnego. Łatwo się przekonać. Wystarczy, że Ziętek zdejmie parasol ochronny.

autor: BB, data nadania: 2009-05-31 17:39:09, suma postów tego autora: 4605

Kochane Bratki,

Dobrze zdajemy sobie sprawe, ze nastroje poki co nie sa radykalne. Moze lepiej niz Wy.

autor: PMB, data nadania: 2009-05-31 17:47:00, suma postów tego autora: 1628

Ciekawe, czemu zrezygnował

Ktoś wie?
Najśmieszniejsze jest to, że ten ex-kandydat jest jedynym kandydatem PPP który odpowiedział na ankietę wp.pl.

autor: bolo, data nadania: 2009-05-31 20:29:53, suma postów tego autora: 4522

Kimie Ir Xianie

naprawdę wkład Kim Ir Sena w teorię marksizmu-leninizmu poraża umysł. A praktyka dobija. Proponuję jednak przemyśleć sprawę.

autor: Bartek, data nadania: 2009-06-01 09:24:26, suma postów tego autora: 2550

A ja pójde mimo wszystko

I oddam głos na PPP a Golikowi radze mówić za siebie

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-01 11:21:56, suma postów tego autora: 1003

hahaha

po co wogóle PPP startuje w tych wyborach skoro namawia ludzi do tego żeby nie brali udziału w glosowaniu czyli żeby również nie oddali głosu na tą formację...gdzie w tym jakaś logika podbno jedyna poważna partio lewicowa w Polsce?

autor: lewacki, data nadania: 2009-06-02 22:56:03, suma postów tego autora: 9

Dodaj komentarz