Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Poznań: Marsz "żebraków z wyboru"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

W kapitalizmie

zawsze istnieją tysiące żebraków. Na szczęście w krajach socjalistycznych nikt nie żebrze, i nigdy nie żebrał na ulicach. I na tym polega wyższość socjalizmu nad kapitalizmem.

autor: Kim Ir Xian, data nadania: 2009-06-01 19:21:21, suma postów tego autora: 142

"Żebractwo to wybór, nie konieczność”

co za debile...Niech sami sobie wybiorą.

autor: Getzz, data nadania: 2009-06-01 19:33:02, suma postów tego autora: 3554

wybór?

Żebractwo MOGŁO by być wyborem, gdyby istniała alternatywa (to wszak warunek konieczny wyboru) - jeśli państwo gwarantowałoby instytucje ochronne, socjalne.
Mówienie o żebractwie jako wyborze przy jednoczesnym liberalizowaniu przestrzeni publicznej (jak w Poznaniu) jest groteską.

autor: syndykalista, data nadania: 2009-06-02 10:01:03, suma postów tego autora: 181

Nie tak do końca

Nie którzy zebracy udawają że są biedni a w rzeczywistości są kasiaści w Katowicach policja obserwowała starego dziadka żebraka pod koniec dnia przyjechała po niego córka i okazało się ze mieszka w dużej willi w najbogatszej dzielnicy Dąbrowy górniczej Łęczyca gdy przeczytałem ten artykół nie mogłem w to uwieżyć ale pojechałem do tej dzielnicy i sam osobiście sprawdziłem i dziennikarze mieli racje nieweim czy to oddosobniony przypadek ale takie sytuacje też mają miejsce.
Pomijam fakt że niektórzy żebracy są bardzo nachalni ja sam osobiście nic niemam do żebraków za wyjątkiem tych nahalnych oczywiście.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-02 14:46:07, suma postów tego autora: 1003

Adam (na pewno nie czerwony),

zmyśliłeś to, prawda?

autor: Getzz, data nadania: 2009-06-02 16:38:59, suma postów tego autora: 3554

PS. Adam

Może kara śmierci za żebractwo? Powinno ci się spodobac.

autor: Getzz, data nadania: 2009-06-02 16:49:40, suma postów tego autora: 3554

Nie zmyśliłem tego

Jak nie wierzycie to zajżyjcie do archiwum dziennika zachodniego tytuł tego artykułu brzmiał "Pałac proszalnego dziadka"jeśli nie wierzycie to poszukajcie w archiwum może to znajdziecie i wtedy włos wam stanie na głowie tak jak mi jak sie o tym dowiedziałem.

Getzz
Dlaczego miałbym popierać kare śmierci za żebractwo?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-02 18:07:24, suma postów tego autora: 1003

Adam

Oczywiście że są cwaniacy. Są też cwaniacy kupujący sobie zwolnienia lekarskie, ale czy to powód aby robić kampanię "choroba to nie problem, choroba to wybór".

autor: Cisza_, data nadania: 2009-06-02 18:23:39, suma postów tego autora: 2083

Cisza masz racje ja to rozumiem

Ale Getzz chyba tego niejaży jemu to wytłumacz

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-02 19:01:25, suma postów tego autora: 1003

ZNIECZULICA!

Za dużo mamy żebraków na ulicach, żeby poruszyły serca "normalnych" ludzi ale mam nadzieję, że przyjdzie czas kiedy ofiarom kapitalizmu (wyrzuconym na bruk, zamarzniętym, popełniającym samobójstwa itd wystawi się "Pomnik Męczeństwa" !!!
Na razie ludzie mający serca po lewej stronie mogą jedynie wrzucać grosze do kapelusza tych nieszczęśników bo pieniądz rządzi polityką!

autor: Dracul, data nadania: 2009-06-04 08:46:08, suma postów tego autora: 341

W kapitalizmie...

Rzeczywiście, żebracy do grupa społeczna której kapitalizm wyjątkowo służy i którzy równocześnie doskonale wiedzą jak z jego wynalazków (głównie marketingu) korzystać. Świadczy o tym ewidentnie np. ogromny i niebywale szybki (okres mniej więcej jednego roku) przyrost liczby żebrzących w Krakowie wraz z nastaniem tzw. "boomu turystycznego" na to miasto przed kilkoma laty - bo gdy na początku tej dekady praktycznie osób żebrzących się tam nie widywało, to ostatnio, wraz z wejściem Polski do UE i karierą tzw. "tanich lotów" zaobserwować można ich mnóstwo - świetnie przykuwający uwagę eksponowaniem kalectwa, kołysaniem śpiącego dziecka, zaczepianiem, itp.

Skrajnym przypadkiem jest mniejszość romska w Rumunii "okupująca" każde bardziej turystyczne miejsce w tym kraju.

autor: btr, data nadania: 2009-06-04 22:02:28, suma postów tego autora: 1

Dodaj komentarz