Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Balicki: Głosujcie na silną frakcję PES

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Brawo!

Bardzo dobra decyzja posła Balickiego. Głosowanie na sztuczny twór pt. PdP to strata głosu, podobnie jak i na PPP. Im więcej mandatów z Polski dla SLD-UP, tym większe szanse na uczynienie PES'u najsilniejszą frakcją w PE.

autor: Socjaldemokrata, data nadania: 2009-06-03 00:51:10, suma postów tego autora: 30

KANDYDAT NA KANDYDATA

Jest w tym jakaś logika. Z punktu widzenia lewicy burżuazyjnej wręcz oczywista. Centrolewica i PPP nie potrafiły tej logiki nawet zakwestionować, podobnie jak nie zdołały i nie chciały zakwestionować kapitalizmu. Z antykapitalistycznego przesłania PPP w kampanii wyborczej do Europarlamentu nic nie zostało. Ziętek jako konsekwentny socjaldemokrata może się co najwyżej ubiegać o przyjęcie do "grona zacnych ludzi", takich jak Balicki.

autor: BB, data nadania: 2009-06-03 05:48:09, suma postów tego autora: 4605

Balicki kłamie

Największą frakcją w europarlamencie utworzą antykapitaliści:
PPP z partią Besancenota.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-03 07:46:28, suma postów tego autora: 20871

SLD

Całkowicie zgadzam się z Posłem Balickim,glosowanie na SLD-UP
jest jedynie mądrym posunięciem w innym przypadku będzie
tylko marnowanie głosu.Wierzę w dobre intencje PPP ale
nie ma ona szans na zdobycie nawet 1%głosów, natomiast
dla Centro Lewicy za rozbijacką robotę życzę sromotnej
klęski i chyba tak będzie.

autor: czytelnik.0, data nadania: 2009-06-03 08:31:29, suma postów tego autora: 33

Każdy lewicowy głos oddany na SLD

jest głosem zmarnowanym, bo głosem za Traktatem Lizbońskim i może nie tyle kapitulacją, co wręcz służalczością wobec neoliberalizmu.

autor: kobylynsky, data nadania: 2009-06-03 08:59:53, suma postów tego autora: 106

brawo

Popieram: głosujcie na SLD, dzięki temu neoliberalne, wyczulone na każde życzenie wielkiego kapitału skrzydło PES zdominuje pozostałą część frakcji, Barroso będzie mógł spać spokojnie, że nie tylko zachowa stanowisko, ale i będzie miał życzliwe poparcie dużej części socjalistów dla swoich neoliberalnych pomysłów... A i na polskim podwórku sprawy się uspokoją - lewicowy elektorat będzie miał do wyboru głosowanie na SLD albo na SLD i przestanie się wreszcie biesić czy czegoś od "lewicowych" posłów w ogóle oczekiwać. Brawo Balicki! Hip hip hurra!

autor: Ibn Ruszd, data nadania: 2009-06-03 09:09:18, suma postów tego autora: 137

Czy to ten sam Balicki, który w wyborach na Prezydenta m. st. Warszawy przegał

z profesorem Kaczyńskim 20:80 i musiał z nabożną czcią ucałować kaczy kuper?

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-03 09:27:31, suma postów tego autora: 6199

Niech już to SLD

utonie w końcu! może wtedy bedziemy mogli zrobić normalną lewicę. Prawdziwą, socjaldemokratyczną czy socjalistyczną, a nie taką która zastanawia się co sprywatyzować szybciej - szpitale czy szkoły...

autor: Bloom, data nadania: 2009-06-03 09:33:28, suma postów tego autora: 306

...

Balicki to zacny człowiek, zgadzam się wyjatkowo z BB; i pewnie wielu zacnych ludzi jest w szeregach SLD. Tylko co z tego wynika? Czy oni sie po erze Millera czegoś nauczyli? Czy rozumieją to, że Miller był najbardziej pro-kapitalistycznym premierem od czasu Bieleckiego? Co z tego, że PES bedzie najsilniejszą frakcją w parlamencie, skoro to liberałowie, którzy juz tyle razy mieli okazję pokazać że sa socjalistami, a zazwyczaj wykazywali większą nadgorliwość w umacnianiu neoliberalizmu niż prawica?

autor: jakobin, data nadania: 2009-06-03 10:26:40, suma postów tego autora: 319

Zmarnowane głosy

Powiedzieć można w ten sposób o wszystkich, bo reguła jest taka, że co innego się głosi przed a co innego się robi potem. Na tym ponoć polega cała ta zabawa. Gdyby było inaczej, w Polsce nie byłoby kapitalizmu. 20 lat temu nikt nie obiecywał srania złotem przez nielicznych i lebiodom przez większość. A jednak tak się stało.

autor: steff, data nadania: 2009-06-03 10:28:21, suma postów tego autora: 6626

...

PES, za przeproszeniem, chu*a robi. Co z tego, że będą mieć choćby i 75% miejsc w PE, jak nie przełoży się to na żadne lewicowe działania?

autor: Crusty, data nadania: 2009-06-03 10:45:26, suma postów tego autora: 159

GRONA GNIEWU

To nas właśnie martwi, jakobinie, że nawet nie wyczuwacie naszej ironii i dystansu do Ziętkowego określeniu "grono zacnych ludzi", użytego swoją drogą przez niego w "Trybunie" w stosunku do ludzi typu Bożyka i Balickiego (B.Ziętek, "Kotomysz", "Trybuna" z 4.01.2006 r. s. 11).
Taka z was opozycja, jak pozycja i propozycja.

autor: BB, data nadania: 2009-06-03 10:59:56, suma postów tego autora: 4605

POZYCJA I PROPOZYCJA

Kampania wyborcza Polskiej Partii Pracy to właśnie taka pozycja i propozycja socjaldemokracji z radykalnym skrzydłem.
Czy ktoś to kupi? Chyba tylko te "grono zacnych ludzi", które ma równie konsekwetnie lewicowy program, co Balicki, Bożyk. Balicki i Bożyk poparli jednak SLD. Bogumił-Bogusław został z ręku w nocniku. Zgadnij, jakobinie, komu ją poda i kto się załapiena jego pozycje i propozycje.

autor: BB, data nadania: 2009-06-03 11:15:49, suma postów tego autora: 4605

Balicki był najlepszy jako Przewodniczący Parlamentarnej Grupy Kobiet

to było apogeum jego antygenderowej, nowoczesnej lewicowości.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-03 11:16:30, suma postów tego autora: 6199

Socjaldemokrato

A co europosłowie SLD-UP zrobili dobre dla pracowników do tej pory w europarlamencie?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-03 11:23:39, suma postów tego autora: 1003

Wynika z tego tyle:

głosujcie na silną frakcję $ocjalliberałów. Żenada.

autor: Kim Ir Xian, data nadania: 2009-06-03 11:26:50, suma postów tego autora: 142

Posłuchałbym, gdyby Balicki był 'jedynką' w Warszawie

A tak - Balicki zachęca do głosowania na takich ludzi jak Olejniczak. Dziękuję, postoję.

autor: west, data nadania: 2009-06-03 11:32:35, suma postów tego autora: 6717

BB

Rozumiem, że Wy lubicie aby się do Was zwracać w liczbie mnogiej, ale ja nie przywykłem, więc uprzejmie Was proszę o nie pisanie o mnie per "Wy", nie jestem działaczem ani członkiem żadnej partii i nikogo nie reprezentuje poza sobą. A co do ironii- czy mam rozumieć, że dla Was nie jest zacny nikt kto nie reprezentuje Waszych pogladów? Dla mnie zacnym człowiekiem był choćby De Gaulle.

autor: jakobin, data nadania: 2009-06-03 11:48:20, suma postów tego autora: 319

...

Przyzwoitość to kategoria moralna i bycie konserwatysta czy liberałem nie ma tu nic do rzeczy.

autor: jakobin, data nadania: 2009-06-03 11:49:43, suma postów tego autora: 319

...

co się czepiacie? :) to logiczny krok. skoro sld-up w końcu stały się "lewicowe" (bo tak powiedział nowy pierwszy sekretarz), to oczywistym krokiem było poparcie partii-matki, prawda? rewolucja u bram! :)

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-06-03 11:53:15, suma postów tego autora: 1805

Trzeba głosować na ludzi, którzy wzmocnią PES

Gdy jest się słabym, powinno myśleć się racjonalnie. Głosowanie z powodów ideologicznych na kandydatów, którzy i tak nie mają szans, nie ma sensu. Trzeba tym razem wspierać pewnych kandydatów. Chadecja z EPP straciła PIS, konserwatystów z Czech i Anglii. Oczywiście i tak tym razem będzie największą frakcją. Ale to w tej chwili nie ma znaczenia. Potrzebna jest silna frakcja lewicowa w PE, trzeba wspierać to co ma szansę na wygraną. Trzeba wspierać to co się ma.

autor: ancymon, data nadania: 2009-06-03 12:08:11, suma postów tego autora: 621

bb

pastwienie się nad nieuctwem jakobina jest nieetyczne. Namiętne nadążanie jakobina za "dialektyką" Ziętka i wytworzenie jakiejkolwiek spójnej koncepcji (sui generis socjaldemokratycznej ortodoksji) w sposób dość oczywisty jest niewykonalne. Tak więc będzie więcej takich koktajli pojęciowych, coś z dawnego dowcipu, coś z postaltertrockizmu, coś z medialnego bełkotu. Wczorajsze twierdzenia będą dziś wyklęte, jutro odświeżane, takie klimaty z "Roku 1984"
Z kolei słusznie zresztą wskazywał Rafał Chwedoruk, że w nadchodzącym etapie wszystkie sojusze są możliwe. PPP Z zacnymi ludźmi, po wyborach. Z najwyższym obrzydzeniem, czemu nie?

autor: altstettiner, data nadania: 2009-06-03 12:10:11, suma postów tego autora: 1512

altstettiner

Nad moim ewentualnym nieuctwem mógłby się pastwić ktoś ode mnie inteligentniejszy, wiec twój apel akurat do BB jest chybiony. Gdy zas chodzi o nadążanie za słowem objawionym to ja nic nie poradzę, że ty potrafisz myslec tylko takimi kategoriami- ale nie martw się, jestes typowym Polakiem (pewnie katolikiem)

autor: jakobin, data nadania: 2009-06-03 14:55:10, suma postów tego autora: 319

Gdyby PPP dostała się do europarlamentu

to jaką frakcję by zasiliła? Pewnie EPL, tak?

autor: Getzz, data nadania: 2009-06-03 15:04:35, suma postów tego autora: 3554

Balicki robi dobrze

Pytanie tylko, dlaczego wcześniej doprowadził do rozłamu w dawnym klubie LiD? Warto bowiem pamiętać, że to Balicki był największym "jastrzębiem" w SdPl wzywającym po rozpadzie LiD-u do "niepodległości", wyjścia z klubu i założenia własnego koła.
Widocznie mu się teraz odmieniło.

autor: skutiw77, data nadania: 2009-06-03 16:23:32, suma postów tego autora: 54

Getzz

EPL nie jest frakcją w Parlamencie Europejskim. To po pierwsze.

Po drugie najbliżej nam w tej chwili do GUE/NGL, chyba, że po tych wyborach powstanie coś nowego.

autor: SzymonM, data nadania: 2009-06-03 18:02:05, suma postów tego autora: 915

Naprawdę świetne

Nie żebym miała tu kogoś bronić, czy wspierać na duchu (o co zresztą jakobin jak sadze mnie akurat nie podejrzewa- i słusznie), ale to jest naprawdę świetne.

Zietek raczyl był na łamach Trybuny z 4.01.2006 wyrazić się ironicznie. Jakobin jednak w sposob karygodny nie skojarzył, że własnie to ironiczne okreslenie Ziętka tu zacytowano, a morał z tego taki, że:

1)Wywołał głębokie zasumcenie u jednych, spowodowane tym, że tego, co Ziętek kiedyś tam powiedział na pamięć nie zna.

2) Doprowadził drugich do konkluzji, że Ziętek prezentuje poglądy tak niespójne, że spamiętać ich nie sposób.

autor: yona, data nadania: 2009-06-03 22:25:28, suma postów tego autora: 1517

jakobinie

pragnę oświecić cię w dwu - nierównych co do ważności - kwestiach
- BB przewyższają Cię we wszystkim - być może z wyjątkiem majątku i wzrostu, gdyż tych Twoich danych w tym względzie nie znam,
- jestem notorycznym ateistą od 38 lat, a korzenie mam husyckie, więc nie mam najmniejszych kwalifikacji na Polaka-katolika, co dowodzi - między innymi - tego, że Twoja intuicja jest równie marna jak inteligencja.

autor: altstettiner, data nadania: 2009-06-03 22:28:06, suma postów tego autora: 1512

No i ancymony już wiedzą na kogo głosować

Na klawiszy w więzieniach CIA rzecz jasna.

autor: bolo, data nadania: 2009-06-03 22:36:30, suma postów tego autora: 4522

altstettiner

Pragnę Cie oświecić i ja. Ateizm to religia taka sama jak teizm, odwrotna strona dogmatycznego medalu. Skoro bycie ateistą jest dla ciebie powodem do chwały to współczuje

autor: jakobin, data nadania: 2009-06-04 09:07:29, suma postów tego autora: 319

...

A po drugie: jeśli BB przewyższa mnie we wszystkim- jak twierdzisz- to także w głupocie... z logiką jestes na bakier skoro głosisz rzeczy nawzajem się wykluczające.

autor: jakobin, data nadania: 2009-06-04 09:26:06, suma postów tego autora: 319

Dodaj komentarz