Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Spotkanie z Elżbietą Fornalczyk

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Wypadek

przy pracy, kara śmierci - wsio ryba.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-03 11:22:30, suma postów tego autora: 20871

Pracownicza Demokracja,

czyli mikroskopijna, trockistowska sekta.
Ilu członków liczy ta organizacja?

autor: Kim Ir Xian, data nadania: 2009-06-03 11:27:36, suma postów tego autora: 142

Dzielna kobieta - ciekawe co wymyślą BB i ABCD, żeby ją opluć?

...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-03 11:31:12, suma postów tego autora: 6199

Jeżeli zostanie wybrana,

to czy jej samotny krzyk coś zmieni? Ale brak jej krzyku też nic nie zmieni. Więc jednak nich zostanie wybrana i niech krzyczy.

autor: steff, data nadania: 2009-06-03 11:39:31, suma postów tego autora: 6626

Pamiętam ten historyczny strajk

Pierwszy historyczny bo w markecie jeszcze nikt sie nieodważył go przeprowadzić.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-03 11:59:32, suma postów tego autora: 1003

Kim ir xian

Trudno powiedzieć ilu ich jest ale z tego co wiem działają głównie w Warszawie więc niema ich za dużo to pewne

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-03 13:26:55, suma postów tego autora: 1003

MASZ TO JAK W BANKU

Po pierwsze, sumusiu, nie musisz się o nic martwić - chroni was przecież cenzura na lewica.pl, a konkretnie moderatorzy. Zgadnij jaki procent naszych wpisów podlega takiej moderacji?
Po drugie, pracowniczkom hipermarketów niczego nie zazdrościmy, a podobno zazdrość kieruje naszymi uczynkami.
Po trzecie, nie chodzimy na wybory, dzięki takim jak my zatem i ta kandydatura przepadnie.

autor: BB, data nadania: 2009-06-03 13:32:03, suma postów tego autora: 4605

LEPIEJ JUŻ BYŁO

A swoją drogą, to ostatnie podrygi waszej kampanii wyborczej. Można by ją już podsumować, ale poczekajmy. Jedyną niewiadomą jest wynik francuskiej Nowej Partii Antykapitalistycznej, sojusznika Polskiej Partii Pracy, który wspólnie z IV Międzynarodówką nie sprostał zadaniu, jakim była promocja Polskiej Partii Pracy nie na konferencjach "europejskiej lewicy antykapitalistycznej", ale tu i teraz, choćby na lewica.pl. Na tym polu ponieśliście sromotną klęskę. Uważacie, że w skali kraju będzie lepiej?
LEPIEJ JUŻ BYŁO.

autor: BB, data nadania: 2009-06-03 13:49:39, suma postów tego autora: 4605

kimie

a ile liczy Twoja organizacja? I nie mam na myśli Partii Pracy Korei

autor: mradziechowski, data nadania: 2009-06-03 14:13:27, suma postów tego autora: 118

Kim Ir Xian


Szacuję, że PD w Polsce ma jakieś 50 razy więcej członków, niż znajdziesz tu szczerych wyznawców kultu Wielkiego Wodza. A w skali świata relacje między SWP a wspomnianymi tu szczerymi czcicielami idei "dżucze" i pokrewnymi zdrowaśkami proporcja ta wynosi chyba jak 1:1000.


autor: krik, data nadania: 2009-06-03 14:13:47, suma postów tego autora: 1649

BB - moje uciśnione biedactwa, wpisy Wam moderują ...

Może dlatego, że tego bełkotu nie da się czytać?

Na wybory faktycznie nie idźcie - jeszcze zachlapiecie żółcią lokal wyborczy, bo okaże się, że nie możecie zagłosować na neo-szyszkisto-trockisto-postbucharinowca, którego jak wszyscy wiemy bardzo popieracie.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-03 14:55:46, suma postów tego autora: 6199

haha:)

z cala sympatia do PD, jak kilka ladnych lat temu tlumaczylem Andy'emu, ze trzeba brac udzial w wyborach, spytal mnie dramatycznym tonem "Marcin, czy ty jestes lewicowym reformista???" :)))
dobrze, ze zmienili zdanie:)

autor: MJ, data nadania: 2009-06-03 15:10:31, suma postów tego autora: 1280

kriku,

stosujesz jakieś osobliwe konwencje przeliczeniowe.
Przypuśmy, że w Polsce jest tylko 1 fan juche i songun. W takim wypadku, PD musiałaby mieć 50 działaczy, a ma ich z 10 razy mniej.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-03 15:27:20, suma postów tego autora: 20871

BB,

jakie wyniki PPP i NPA obstawiacie?
Ja 0,2% dla tej pierwszej i 3,5% dla drugiej.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-03 15:31:08, suma postów tego autora: 20871

sumuś nie widzi, ale innni powinni

widzieć zasadniczy problem kandydatów PPP - problem niemożności przejścia od artykułowania świadomości potocznej, maksymalnie nawet związkowej do świadomości klasowej, do ujmowania i przedstawiania programu politycznego. No bo co powiedziała pani kandydatka - to, że Europarlament "powinien mówić i działać na rzecz milionów pracowników, którzy są wyzyskiwani jak niewolnicy, ale wciąż boją się podnieść głowy. Kiedy raz podniosą karki, trudno będzie znowu kazać je schylić". Co wynika z takiego obrazowania, jaki konkretny typ praktyki politycznej? Żaden, szanowni państwo, takie sobie gadanie, to już nawet antyklerykalne "ludu Polan powstań z kolan!" jest lepsze, bo do rymu.
Te gimnastyczne opisy, podnoszone karki, powstawanie z kolan używane od dwu dekad w każdej kampanii są - może i szczere, ale potwornie bezpłodne i nudne. A przejścia do polityki tak naprawdę nie ma. A Pani Fornalczyk jest świetną i autentyczną działaczką związkową. PPP dała jej jedynkę w Warszawie - niewdzięczną rolę zrzutka na obcym terenie - i nic więcej. Bo więcej nie miała.

autor: altstettiner, data nadania: 2009-06-03 15:40:19, suma postów tego autora: 1512

DMUCHAWCE, LATAWCE, WIATR

A myśmy myśleli, że słabość walki z wyzyskiem w supermarketach wynika, m.in. z opisywanego w literaturze przedmiotu problemu, jakim jest ogromna fluktuacja pracowników, nie sprzyjająca zakładaniu związków zawodowych.
A tu się okazuje, że to... brak odwagi.
Na lewica.pl nie raz opisywano już perypetie
działaczy pragnących działać w supermarketach. O trwałych osiągnięciach nie ma jednak mowy.

autor: EB, data nadania: 2009-06-03 16:37:27, suma postów tego autora: 856

ABCD,

a jak PPP dostanie kilkakrotnie więcej niż 0,2% - co z kolei obstawiam ja - to co zrobisz? Wstąpisz do zakonu?

autor: jra, data nadania: 2009-06-03 19:17:45, suma postów tego autora: 540

NPA

dostanie więcej według mnie.

autor: Getzz, data nadania: 2009-06-03 21:12:06, suma postów tego autora: 3554

Getzz,

z pewnością NPA dostanie dużo więcej od PPP, tu nie ma sporu.

autor: altstettiner, data nadania: 2009-06-03 22:31:19, suma postów tego autora: 1512

mradziechowski

Mnie bardziej interesuje liczebność bojowej awangardy reprezentowanej tu przez dwuliterowców.

autor: bolo, data nadania: 2009-06-03 22:47:33, suma postów tego autora: 4522

PPP przekroczy 1,5% - ku rozpaczy Alfaceta i BB, którzy wiercąc się na swoich wygodnych kanapach

wierzą, że zbawiają świat.

Naszym drogim malkontentom dedykuję aforyzm mistrza Leca:

"Czas obrodził geniuszami - miejmy nadzieję, że kilku będzie zdolnych".

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-04 09:29:10, suma postów tego autora: 6199

sumienie narodu, mradziechowski

słowo stało się ciałem,
w dzisiejszej "Polska The Times" jest wywiad z warszawską jedynką PPP. Zgadnijcie jak jest zatytułowany?
"jestem tylko związkowcem"wyznaje Pani Fornalczyk na stronie 22. No to jak jest z tą świadomością polityczną liderów PPP, panowie? Macie coś jeszzce do dodania? A może "jakobin" zaprzeczy,że liderzy PPP są tylko związkowcami, reprezentują świadomość potoczną z przebłyskami związkowej i nic więcej nie możemy, ba - nie powinniśmy - od nich oczekiwać, gdyż samodzielnie, bez przymusu się do tego bezwstydnie przyznają?
Poczytajcie wywiad i spróbujcie bronic jego tez politycznych, żałośni demagodzy. Madame Fornalczyk bezlitośnie was zdezawuowała!

autor: altstettiner, data nadania: 2009-06-04 22:25:40, suma postów tego autora: 1512

TAAAK, ALE

Skoro Ziętek po formalnym ustąpieniu z funkcji przewodniczacego PPP na każdym kroku podkreśla, że jest "przede wszystkim związkowcem", a polityką zajmuje się z konieczności - jak Lech Wałęsa ("Nie chcę, ale muszę"), to wybacz Zbyszku, ale odpowiedzialność za ten stan rzeczy spada na takich jak my.

autor: BB, data nadania: 2009-06-05 04:37:18, suma postów tego autora: 4605

demagodzy kajać się!

Tako rzecze altcośtam. I nie ględzić mi tu, że w wywiadzie za bardzo nie ma się do czego przyczepić, albo że tytuł wywiadu ustala dziennikarz. Na kolana!
Co tam Fornalczyk. alt was dopiero "zdezawuował"!

autor: bolo, data nadania: 2009-06-05 09:59:15, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz