Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Gdańsk: 2 miliony żarówek energooszczędnych dla Pomorza

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Bo ja wiem?

Czy ta charytatywność to jeszcze lewicowość czy już burżujska łaskawość.

autor: steff, data nadania: 2009-06-04 11:12:42, suma postów tego autora: 6626

koncerny produkujace zarówki

zacieraja ręce. Także okuliści i lekarze bo więcej rtęci dostanie sie do środowiska.
To juz totalny zeslizg szweda i spolki.

autor: kontras, data nadania: 2009-06-04 14:14:27, suma postów tego autora: 1774

Czyste i nielegalne przekupstwo

Brakuje jeszcze tylko hasła zagłosuj namnie dam ci żarówke.
Ale są lepsi kolesie na śląsku z list Samoobrony startuj niejaki Józek Jędruch który mówi że po wyborach da każdemu kto na niego zagłosował w ramach darowizny 100złoty ciekawe tylko jak ludzie mu udowodnią że głosowali na niego jak głosowanie przecież jest tajne ?
A założe się że znajdo się ludzie którzy do niego pójdą i powiedzą Józek dawaj 100głosowałem na ciebie

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-04 14:24:31, suma postów tego autora: 1003

odp

Nie do końca charytatywność, bo był też konkretny apel:

"zwracamy się do samorządowych władz województwa z apelem o zakup 2 milionów żarówek i rozdanie ich wszystkim mieszkańcom Pomorza"

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2009-06-05 00:11:31, suma postów tego autora: 93

ja nie chcę takich żarówek, oświetlaliśmy taką rybki w akwarium i glony zarastały szkło niemożliwie

nie są one wcale takie oszczędne, i nie wiadomo, co potem z taką zrobić. Wysypiska śmieci pękają w szwach, składowisk na odpady specjalnie nie ma, a jeżeli są, składowanie ich kosztuje bardzo dużo. Gdzie tu więc jaka oszczędność? Wystarczy gasić światło, gdy wychodzi się z pomieszczenia, albo powyłączać te idiotyczne reklamy w różnych Lasach Wegasach i już będzie prądu nadwyżka.

autor: nana, data nadania: 2009-06-06 10:35:10, suma postów tego autora: 4653

Nano,

potrzebne są nie wysypiska ani składowiska na odpady specjalne, tylko skuteczny recykling (jak np. w Niemczech). Dotyczy to nie tylko świetlówek energooszczędnych, ale i tradycyjnych żarówek, jak również wszelkich innych surowców wtórnych.

Fakt, że w Polsce skuteczny recykling nie istnieje, nie jest argumentem przeciwko celowości świetlówek. (Tylko przeciwko złej gospodarce odpadami.) Przy tym świetlówki bynajmniej nie kłócą się z wyłączaniem niepotrzebnego oświetlenia - przeciwnie, to dwa komplementarne sposoby rozumnego gospodarowania energią. Oba godne polecenia.

Jeśli świetlówka nie nadaje się do akwarium - trudno. Za to niewątpliwie nadaje się do oświetlania ludzkich pomieszczeń. Dlatego celowe jest wprowadzanie mechanizmów, zwiększających jej dostępność również dla biednych. A nawet - ZWŁASZCZA dla biednych. Zamiast opłacania im przez pomoc społeczną rachunków za energię, co de facto oznacza wspieranie niegospodarności oraz subsydiowanie z państwowej kasy prywatnych monopolistów-producentów energii.

Myślę, że na to właśnie chciał zwrócić uwagę swoją akcją Szwed.

autor: zielona, data nadania: 2009-06-06 15:25:19, suma postów tego autora: 861

Dodaj komentarz