Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Grenlandia: Socjaldemokraci tracą władzę

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Mogą se pomarzyć o niepodległości

I tak jej na szczęscie niedostaną.
Swoją droga co to by był za kraj ludzi prawie wogle jenda wielka bryła lodu.
Ja bym im dał niepodległość dopiero wtedy jak Grenlandia się roztopi w wyniku ocieplenia klimatu.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-04 14:02:00, suma postów tego autora: 1003

jakie to ma znaczenie?

przecież każdy wie że skoro socjaldemokraci nie wyznają idei juche i polityki shongun są agentami imperializmu w ruchu robotniczym? ;)

autor: Chlaptee, data nadania: 2009-06-04 14:22:06, suma postów tego autora: 28

Adam

jesteś tak czerwony, że aż się czarno robi przed oczyma:P Eskimosi byli wykorzystywani i wyzyskiwani jak Indianie, czy Murzyni, to ich ziemia, którą mają prawo zarządzać. Podoba mi się w kontekście tego polityka Kanady, która olbrzymie tereny (wielkości paru "Polsk") oddała pod zarząd autochtonów, którzy mogą nimi swobodnie zarządzać.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-06-04 15:48:23, suma postów tego autora: 1590

Gtrenlandia to kolejny przykład

na to jak biały człowiek wyzyskuje inne rasy. Kidyś przyjdzie nam za to zapłacić

autor: 3rdWorldAvenger, data nadania: 2009-06-04 16:05:59, suma postów tego autora: 58

Cristiano

Ja jestem za tym aby Grenlandia miała autonomie ale niepopieram powstawania nowych państw bo to niczemu dobremu niesłuży.
Robi tylko nowe niepotrzebne podziały niech eskimosi maja dużą autonomie za wyjątkiem powiedzmy polityki obronnej i zagranicznej to prawie niepodległość.
Państw na świecie jest za dużo a ta moda na ciągłe powstawanie nowych państw nic konkretnego niedaje.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-04 17:21:01, suma postów tego autora: 1003

Bardzo dobrze

Lewica odniosła zwycięstwo nad prawicą, czyli socjaldemokratami.

autor: fancom, data nadania: 2009-06-04 17:51:37, suma postów tego autora: 1427

...

Na Grenlandii warunki dyktuje LUD.

autor: Marek, data nadania: 2009-06-04 17:54:03, suma postów tego autora: 1715

...

a wręcz LÓD.

autor: Marek, data nadania: 2009-06-04 18:25:13, suma postów tego autora: 1715

Przecież

Grenlandia, gdyby odłączyła się od Danii, będzie miała na świecie siłę przebicia równą zeru, trzeba byc delikatnie mówiąc bardzo krótkowzrocznym by tego nie zauważac

Jaka będzie dyplomatyczna i gospodarcza siła niepodległej Grenlandii?

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-04 19:04:50, suma postów tego autora: 1953

Lewicowy "Radykał", 1910

"Przecież Polska, gdyby odłączyła się od Rosji, będzie miała na świecie siłę przebicia równą zeru, trzeba byc delikatnie mówiąc bardzo krótkowzrocznym by tego nie zauważac"

"Ja jestem za tym aby Polska miała autonomie ale niepopieram powstawania nowych państw bo to niczemu dobremu niesłuży."

"Mogą se pomarzyć o niepodległości"

autor: CHErwona Wolność, data nadania: 2009-06-04 20:25:03, suma postów tego autora: 387

No i co Cherwona wolnośc

Polska ma wielką silę przebicia, jesteśmy także mocarstwem gospodarczym?

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-04 21:14:27, suma postów tego autora: 1953

Postoscjalista

Nie, nie ma i nie jesteśmy. No i co z tego?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-06-04 21:47:41, suma postów tego autora: 2714

CHerwona wolność

Co ci się tak spodobały te słuszne hasła?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-04 23:01:20, suma postów tego autora: 1003

Adamie... może i jesteś Czarrwony, ale powinieneś być ze wstydu...

Co Ci szkodzi, aby Eskimosi mieli marzenia? I takie to dla Ciebie szczęście, że oni tej niepodległości nie dostaną? Tak niewiele Ci do szczęścia potrzeba? Eskimoska podległość?

Wiesz co, Adamie Kolorowy jak czarno biały film? Jedną z moich pierwszych samodzielnie przeczytanych książek była "Odarpi, syn Egigwy" Aliny i Czesława Centkiewiczów - wielkich miłośników tej "bryły lodu". Przeczytaj ją, proszę, a może zrozumiesz, że tam też bywa ciepło, i kwiaty kwitną, ptaki śpiewają, słoneczko świeci, ludzie się kochają... zapewniam Cię, że to prawda. I żyją tam normalni ludzie, chociaż teraz dopadły ich już "białe" plagi - alkoholizm, narkomania, przestępczość...
Ale skoro do tej pory nie pożarły niedźwiedzie, nie zamienili się w sople lodu, nie potopili się w przeręblach, nie udławili się ośćmi, to widać Grenlandia jest ich miejscem na Ziemi i ich Ojczyzną? Tak jak dla nas Polska - kraina mlekiem i miodem płynąca?
Może Islandczykom też powiesz, że nie zasługują na niepodległość z racji "klimatu"?

O... a tacy Pigmeje na przykład mają fantastyczny klimat i jak się im kiedyś "zachce" niepodległości, to im będziesz tłumaczył, że im słońce za mocno dekiel rozgrzało, a poza tym są "kurduple" i "niedorośli" do niepodległości?

A już Cię polubiłam Adamie, a Ty się taki jakiś Wyblakły i Spłowiały robisz...
Aż mi strach do Mamy na Bytków jechać, bo Cię tam może spotkam i chyłkiem będę musiała się przemykać...

A książkę przeczytaj, cieniutka jest.
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-05 05:37:42, suma postów tego autora: 5956

CHErwona Wolność

Gratuluje porównywania pod względem możliwości państwowotwórczych narodu liczącego kilkadziesiąt milionów do narodu liczącego kilkadziesiąt tysięcy. Kubeł zimnej wody by się przydał.

autor: Mykland, data nadania: 2009-06-05 07:47:45, suma postów tego autora: 27

Postsocjalista

jeżeli chcą niepodległości, powinni ją mieć. To, czy dadzą sobie szansę gospodarczo, to już ich sprawa. Skoro sami chcą niezależności, widać, że są bardziej przekonani do swoich możliwości niż ty:)

autor: Crystiano, data nadania: 2009-06-05 08:25:11, suma postów tego autora: 1590

W Grenlandii

rządy prawicy zostały zamienione na rządy reformistycznej, usypiającej masy centrolewicy.
Niepodległość wyspy - TAK, ale tylko drogą rewolucyjną! Niestety, drobnoburżuazyjni reformiści będą pewnie grali na uczuciach mas, i zbijali na niepodległości kapitał polityczny.

autor: Kim Ir Xian, data nadania: 2009-06-05 10:58:22, suma postów tego autora: 142

Hyjdla

Na temat ruchów separatystycznych wielokrotnie na tym portalu przedstawiałem już swoją opinie równierz pisałem dlaczego to jest chore i nienależy ulegać separatystom do czego to prowadzi itp.
A pozatym przykład Hiszpanii jest tu wyrażny nie chce się już na ten temat rozpisywać nie zmnienie zdania na temat separatystów mam swoje zdanie i basta.

Też cie Hyjdla bardzo polubiłem i zapewniam na Bytków możesz jeżdzić śmiało o każdej porze dnia i nocy gdyż z mojej strony zapenwiam nic ci nie grozi jestem spokojnym i pokojowo nastawionym człowiekiem zapewniam również że jak kiedyś bedziesz chciała chetnie mozemy kiedyś iść razem na piwo!
Pozdrawaim serdecznie

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-05 11:40:54, suma postów tego autora: 1003

Inuici chcą żyć tradycyjnie

młodzi nie chcą już żyć z zasiłków i czekać bezczynnie nie wiadomo na co, zapijając czas alkoholem. Natomiast powrót do tradycji oznacza dla nich pracę; wyjazd saniami lub kajakiem na polowanie, wyprawianie ręczne skór na ubrania, suszenie mięsa na słońcu i mrozie, pielęgnowanie zwyczajów przodków - co oznacza odnalezienie korzeni i sensu życia. Tam, gdzie dotknęła ich cywilizacja białego człowieka, jest alkoholizm, duży procent samobójstw no i narkomania. Telewizory, sanie motorowe i lodówki(!) tego nie zrównoważą. To, co im potrzebne do codziennego życia, to Inuici mają. Sanie motorowe acz wygodne, to jednak potrzebują napraw, części zamiennych i paliwa. Natomiast psy pociągowe rozmnażają się same, żywiąc się tym co daje natura. Widocznie rozważyli już Inuici, co daje im przynależność do Danii, jakie mają szanse na dalsze trwanie ich narodu. Najwyraźniej lepiej jest dla nich zrobić tak, jak kiedyś ich praszczury żyły, by zachować tradycję i by nie unicestwić się wódą i narkotykami.

autor: nana, data nadania: 2009-06-05 12:38:51, suma postów tego autora: 4653

lol

"tam też bywa ciepło, i kwiaty kwitną, ptaki śpiewają, słoneczko świeci, ludzie się kochają"

Jak wiadomo kwitnienie kwiatów i śpiew ptaków to najlepsze kryterium oceny czy dany naród może być niepodległy czy nie XD

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-06-05 15:13:49, suma postów tego autora: 2714

Adaśku...

Na to piwo się umówimy, kiedy przeczytasz "Odarpiego..." (i może coś jeszcze?) oraz zaczniesz pisać rozdzielnie partykułę "nie" z czasownikiem... Bo o czym będziemy rozmawiać przy "Dębowym"? O życiu seksualnym pingwinów na Antarktydzie i o dysgrafii i dysortografii?
Też pozdrawiam.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-05 16:22:31, suma postów tego autora: 5956

Odpowiedż dla Hyjdli

Wiesz to była moja propozycja ale chyba ci zabardzo nie podeszła skoro stawiasz mi warunki?
Wiesz ostatnio zabardzo nie czytam książek a z gazet to tylko "Trybuna robotnicza".
Co do rozmów przy piwie tematów jest od liku wcale nie trzeba gadać o życiu seksualnym pingwinów a poza tym zawsze od biedy można pogadać o tobie wszak jesteś bardzo ciekawą osobą!
Aha staram się pisać poprawnie a że mi czasami niewychodzi wybacz.
To tyle z mojej strony
Pozdrawiam

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-05 17:31:29, suma postów tego autora: 1003

Adaśku...

od Twoich komplementów niejedną rozbolałyby zęby, niejedną wpędziłyby w stany przed depresyjne, a jeszcze inną doprowadziłyby do choroby alkoholowej...
Ja jestem twarda sztuka, więc tego "Odarpiego" musisz przeczytać, "Egigwę" Ci podaruję. A jak się już spotkamy, to porzucę Ci kilka archiwalnych numerów "Gali", które dostaję od sąsiadki. Piękny lakierowany papier, świetnej jakości fotki, mało czytania...
I usiądziemy se przy tym "Dębowym" ew. "Tatrze" i OD BIEDY (!!!) opowiem Ci O MNIE, wszak jestem bardzo ciekawą osobą!!!
Ino, że ja mogę nawet trzy doby gadać, więc czy wyrobisz finansowo???
(*_*)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-05 22:58:00, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla

Chciałem być miły narzucać się niemam zamiaru.
Eskimoskich bajek zabardzo niemam zamiaru czytać jak równierz gali czy coś w tym stylu gdyż moja mama kupowała kiedyś różne kolorowe babskie pisemka kiedyś jak byłem mniejszy to z ciekawości tylko czytałem artykuły o kobiecych uniesieniach seksualnych itp.ale teraz na babskie czasopisma nawet niezaglądam.
Przykro mi że jesteś uparta i niedasz się namówić na piwko zemną bez warunków wstępnych ale cóz twoja sprawa nie narzucam ci się.
Pozdrawiam

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-06 15:50:18, suma postów tego autora: 1003

Dodaj komentarz