Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Ulica Ireny Sendlerowej w Bytomiu

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ulica ta znajduje się wg osób wtajemniczonych w projekt

między Didura a Wyspiańskiego jest to droga wewnętrzna, nikt przy niej nie mieszka

autor: Thor, data nadania: 2009-06-25 23:24:52, suma postów tego autora: 990

Thor

Twój wpis chyba najlepiej oddaje zainteresowanie Polaków tą personą.

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 08:10:49, suma postów tego autora: 3207

A co sendlerowa zrobiła dla Polski i Polaków ?????

????????

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 10:21:20, suma postów tego autora: 3207

czy aby sendlerowa nie przesłania ludobujstwa w Gazie

Polecam:
http://www.lewica.pl/?id=19625

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 10:29:57, suma postów tego autora: 3207

sory czy nie czujecie że coś się kroi?

W tamtej realizacji, nakręconej w Warszawie, młody lewicowy aktywista (w tej roli Sławomir Sierakowski, redaktor naczelny „Krytyki Politycznej”) przemawia przy pustych trybunach na Stadionie Dziesięciolecia, zachęcając trzy miliony Żydów do powrotu do Polski: Dziś ze znudzeniem patrzymy na nasze podobne do siebie twarze. Na ulicach wielkich miast wypatrujemy obcych i wsłuchujemy się w ich mowę. Tak, dziś już wiemy, że nie możemy żyć sami. Potrzebujemy innego, a nie ma innego bliższego nam niż wy! Przybywajcie!.

http://www.krytykapolityczna.pl/Zaproszenia/Warszawa-Mur-i-wieza/menu-id-34.html
---
w środku Warszawy powstaje kibuc pod auspicjami: Ruch Odrodzenia Żydowskiego w Polsce
--
dzisjejsza pierwsza strona wyborczej...
--
centrum społeczne imienia sendlerowej
--
teraz ulica...


autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 10:43:37, suma postów tego autora: 3207

Długoterminowa prognoza pogody dla Polski mówi….

...idą odszkodowania.

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 10:50:20, suma postów tego autora: 3207

tow. Cisza nowym dr. Judymem?

Pamiętacie dylemat dr. Judyma ? Być może już niedługo Cisza stanie się bohaterem antycznej tragedii bo będzie musiał wybierać : albo Polacy wyrzucani z domów przez tych których zaprasza two. Sierakowski albo poprawność polityczna, wszak powszechnie wiadomo że anty semityzm przekreśla lewicowca nawet bardziej niż współpraca z pismem Lewą Nogą.

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 10:57:10, suma postów tego autora: 3207

księga wieczysta nową księga prawa

Co do odszkodowań to zastanowiliście się która grupa społeczna poniesie w największym stopniu ich koszty?
Podstawą prawa własności w Polsce jest wpis do księgi wieczystej. Większość ludzi obdarzonych prawem własności posiada taki wpis.
A wiec miejcie odwagę napisać otwartym tekstem: jakie nieruchomości zostaną oddane i kto w nich zamieszkuje ? Klasa średnia? Burżuje?
A może lokatorzy bez prawa własności. A wypłaty odszkodowań w gotówce z jakich środków będą realizowane? Czy aby nie trzeba będzie dokonać kolejnych cięć w polityce socjalnej? Przeprowadzić dalszą jeszcze dalej idącą prywatyzacje? I jak zwykle uszczelnić budżet?

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 11:07:02, suma postów tego autora: 3207

600 postów !!!!

to mój sześćsetny post !!!!
przyjmuje z tej okazji szczere gratulacje od wszytskich działaczy lewicy z tego portalu.
proszę tylko o miłe i sympatyczne wpisy ;-D

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 11:30:49, suma postów tego autora: 3207

sory za fa pa.

tak na prawdę to nie 600 tyko 561 ale mam nadzieję, że jak dobiję do 600 to dostane bloga aby móc w pełni rozwinąć swój nie banalny talent polemiczny.

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 12:02:00, suma postów tego autora: 3207

Jakie odszkodaowania

Przecież dawni żydzi co mieli przed woją kamienice w Warszawie już dawno nieżyją

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-26 12:38:10, suma postów tego autora: 1003

Czerwony Adam

A o sprawie martwych kąt w Szwajcarii słyszałeś?
Skąd wiesz, że właściciele tych kąt przeżyli?
Zgodnie z polskim prawem spadkowym, jeśli nie ma bezpośrednich spadkobierców to majątek przechodzi na skarb państwa.
Środowiska żydowskie, kilka miesięcy temu była konferencja
w Pradze na której stronę polską reprezentował Bartoszewski taki starszy pan co kilka milionów wyborców Pis nazwał bydłem, a więc na tej konferencji ustalono, że skoro szoah był na tyle kompleksowy, że ginęły cały rodziny; to zasada, że z braku bezpośrednich spadkobierców dziedziczy Państwo Polskie jest niesprawiedliwie i krzywdzące dla żydów.
A wiec odszkodowania za holokaust, senat USA wycenił je na 69 miliardów dolarów, będą wypłacane międzynarodowym organizacjom żydowskim a nie fizycznym spadkobiercom.

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 12:52:20, suma postów tego autora: 3207

Cud2

Czy uważasz, że Irena Sendler nie powinna ratować żydowskich dzieci, przewidując późniejsze roszczenia majątkowe środowisk żydowskich? Czy Ty aby na pewno masz równo pod czachą? Masakra jakaś...

autor: kobylynsky, data nadania: 2009-06-26 13:42:42, suma postów tego autora: 106

Cud2 - pomyśl, że wśród dzieci uratowanych przez Irenę Sendlerową

mogli być: Kuroń, Geremek i Micnik. I Ty się pytasz co Sendlerowa zrobiła dla Polski???

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-26 14:09:04, suma postów tego autora: 6195

Czerwony Adamie trochę o odszkodowaniach

Grupa 25 kongresmenów z USA wysłała do władz Polski i Litwy list, w którym domagają się rozwiązania kwestii rekompensat za mienie zagrabione Żydom podczas II wojny światowej - podaje yahoo.com.

Robert Wexler i jego 24 kolegów napisało list do premiera Polski Donalda Tuska i premiera Litwy Andrius Kubilius. Apelują w nim, by rządy tych krajów przyjęły ustawę o rekompensatach za mienie zagrabione ofiarom Holocaustu do czasu rozpoczęcia konferencji "Holocaust Era Assets". Konferencja, która odbędzie się w dniach 26-30 czerwca w Pradze, będzie dotyczyć mienia zagrabionego Żydom w czasie II wojny światowej.

z:

http://wiadomosci.wp.pl/kat,1342,title,Amerykanie-naciskaja-na-Polske-ws-mienia-ofiar Holocaustu,wid,11254819,wiadomosc.html

autor: Cud2, data nadania: 2009-06-26 14:52:25, suma postów tego autora: 3207

Cud2 podzielam twoje obawy bo wiem do czego żydki są zdolne

I że są to niewdzięcznicy bo już chyba zapomnieli kto ich ratował w czasie 2 wojny światowej ale niewyobrażam sobie wypłacać odszkodowań żydom za utracone mienie pożydowskie.
Popierwsze przekracza to możliwości finansowe naszego biednego państwa a pozatym niewiem czy to by przeszło społeczeństwo polskie wpadłoby chyba w szał gdyby Tusk powiedział że żydom polska musi wypłąciś kilkadziesiąt miliardów odszkodowań.
Niemcy też od czasu do czasu domagaja się odszkodowań na dawnych Prusach ale naszczęsie jakoś im się to nieudaje.
Jeszcze jedna sprawa na Zagłębiu Dąbrowskim jest takie miasto nazywa się Będzin przed wojną 80%mieszkańców tego miasta to byli żydzi co najprawdopodobniej oznaczało że praktycznie wszystkie albo prawie wszystkie nieruchomości należały do nich więc polskie państwo miałoby cały Będzin oddać żydom w ramach reprywatyzacji lub utraconego majątku pożydowskiego?przecież tam mieszkają ludzie to by trzeba było przesiedlić praktycznie całe miasto?
Niewyobrażam sobie tego i ty chyba też nie?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-26 17:35:32, suma postów tego autora: 1003

A tak na marginesie

Co się stanie jak polski rząd powie że nie wypłaci ani grosza żydom?
Dojdzie do wojny Polsko-Izraelskiej?
Wątpie w to.

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-26 17:51:49, suma postów tego autora: 1003

No,

toście se pogodali jak Polok z Polokiem...
Ortograficznie i po krześcijańkiemu...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-26 17:58:19, suma postów tego autora: 5956

Hyjdla tu się niema z czego śmiać

Kwestie odszkodowań powracają jak bumerang...
A końca tego szaleństwa nie widać

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-26 18:51:38, suma postów tego autora: 1003

??????

jak bardzo trzeba mieć nasrane w głowie - dokładnie tak! - żeby nie mieć szacunku do ludzi pokroju ireny sendler? puszczanie przez redakcję lewica.pl antysemickich (!) komentarzy cudaka2, to po prostu żenada.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-06-26 19:55:53, suma postów tego autora: 1805

E tam, rote_fane...

właśnie z gnidami jego pokroju walczyła Sendlerowa - kapusiami, szmalcownikami i donosicielami...
Pamiętasz jak chwalił się, że zakapował arabską studentkę, bo na jego esbecki ryj nie dała się skusić?
Ścierwo i tyle... To także Polska...
(_*_)

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-26 20:17:44, suma postów tego autora: 5956

Jestem przeciwko cenzurze

więc także posty Cuda do Kwadratu powinny się wg mnie ukazywać. Co nie oznacza akceptacji.

Krytyka zbrodniczego izraelskiego militaryzmu - pełna zgoda.
Niechęć wobec opętańczego jazgotu o wszechobecnym "fffafafaszyzmie i aaantysesemityzmie" i manipulowania tym przez michnikowszczyznę i okolice - również.

Nieufność i wyczulenie na machlojki tzw. "zawodowych Żydów" (określenie Adorna), zwł. wywodzących się z amerykańskiego establishmentu (biernych wobec tragedii Zagłady gdy rozgrywała się w Europie, obojętnych wobec świadectw np. towarzysza Zygielbojma) - również uzasadniona.

Ale szyderstwa z bohaterki, która ryzykując życiem swoim i rodziny uratowała dziesiątki osób przed fizycznym unicestwieniem?! To już ociera się o kliniczny sadyzm. Coś obrzydliwego.

PS. Tym niemniej, jestem przeciwny cenzurze. Po pierwsze dlatego, że blokowany czy banowany przecież zdania nie zmieni, tylko jeszcze się utwierdzi w przeświadczeniu, że "objawiał prawdę i za to cierpi". Po drugie - nie twórzmy precedensów, bo potem można dowolnie zmieniać kryteria i zostanie kilka osób na krzyż, które będą sobie non stop potakiwać.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-06-26 20:26:45, suma postów tego autora: 4409

Jedyny sprawiedliwy w Sodomie - Rote Fahne

Chętnie dyskutuję z osobami o lewicowych - ich zdaniem - poglądach. Czasem warto mi dyskutować z prawicowcami, jeśli ich wypowiedzi mają walor intelektualny, kulturalny, no, niechby choć emocjonalny. Ale antysemityzm to już nie!
Nie udało się im mnie zabić, nie zdążyłem i ja ich wytępić, trudno, ale gadać z tym paskudstwem?! Przebywać w ich towarzystwie? Uczestniczyć w sporach z tym świństwem...?
Co zrobiła Semdlerowa dla Polski i Polaków? Ocaliła choć w części polski honor narodowy!
Jedwabno, Kielce, akcje NSZ na linii kolejowej WarszawA-Kraków, Kuraś (przy którego grobie klękał prezydent tego kraju), szmalcownicy, którzy wydali Niemcom setki, jeśli nie tysiące swych sąsiadów, "zwykli ludzie", którzy spokojnie patrzyli na umieranie w mękach getta na sąsiedniej ulicy, owe dzieweczki, które mi powiedziały, że Niemcy wyręczyli Polaków w tej przykrej robocie - te dziesiątki tysięcy ludzi z mego kraju, mego języka, mojej historii sprawiły, że pamięć o Pani Sendler jest POLAKOM i POLSCE POTRZEBNA!
Dixi et animam levavi. I to już koniec, więcej na tak splugawiony portal nie zajrzę!

autor: Staruszek, data nadania: 2009-06-26 20:30:42, suma postów tego autora: 206

rote

Dyskusja nie była o Sendlerowej Cud2 poruszył kwestie odszkodowań za utracone mienei żydowskie sprzed 2 wojny światowej.
Czy twoim zdaniem krytyka żydów za to że po tylu latach pomijając to że polacy ich ratowali w czasie wojny domagają się odszkodowań od państwa polskiego jest antysemityzmem?

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-26 20:36:14, suma postów tego autora: 1003

Czerwony Adam

Napisałeś: są to niewdzięcznicy bo już chyba zapomnieli kto ich ratował w czasie 2 wojny światowej

Kilku milionów jakoś nikt nie uratował. Oczywiście powiesz, że nie jestes antysemitą.

autor: V.C., data nadania: 2009-06-26 21:02:20, suma postów tego autora: 1123

Staruszek,

"Nie udało się im mnie zabić, nie zdążyłem i ja ich wytępić"
czyli jak w tą stronę działa, to dobrze? Czyli wolno zabijać, jeżeli ktoś myśli inaczej niż Ty? No to jemu Ciebie też wolno, na tej samej zasadzie. I Ty chcesz powiedzieć, że coś przeżyłeś? Według mnie - niewiele. I nie wyciągnąłeś z tego żadnych wniosków. Więc cały Twój trud był jakby niepotrzebny, albo biorąc inaczej, zmarnowałeś swój czas.

Oprócz Ciebie jest na świecie ponad 6 miliardów ludzi: każdy człowiek jest inny, ma prawo myśleć inaczej, ma prawo mieć inne gusta, swoje własne zdanie i chęci oraz niechęci. Cały dowcip polega na tym, żebyśmy sobie przy tym nie robili nawzajem krzywdy.

Jeżeli sam czujesz się skrzywdzony najbardziej, to powiem Ci w tajemnicy, że życie obeszło się z Tobą za łagodnie. Ci bowiem, którym życie naprawdę dało ciężką lekcję, jadą jak ta poparzona napalmem wietnamska dziewczynka do swego oprawcy by mu powiedzieć: wybaczam. To jest lekcja człowieczeństwa. Ty jej nie odrobiłeś.

autor: nana, data nadania: 2009-06-26 21:20:27, suma postów tego autora: 4653

Zajrzyj Staruszku

i napisz jeszcze nie raz tak pięknie i mądrze.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-26 21:21:29, suma postów tego autora: 5956

Adamie,

a ja mam do ciebie osobistą prośbę: odwołaj to słowo "żydki" i więcej go nie używaj. OK? Nie tylko na tym forum, ale w ogóle. Będziesz tak miły?

autor: zielona, data nadania: 2009-06-26 22:00:12, suma postów tego autora: 861

nano,

Wietnamczycy w ogóle dostali ciężką lekcję od historii, ale - rzecz ciekawa - nikt u nich nie jojczy o zbrodniach imperializmu.
Mają teraz doskonałe stosunki z USA.
Warto się od nich uczyć.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-26 23:19:37, suma postów tego autora: 20871

zielona,

ja byłbym też za odwołaniem określeń "prawacy" i "katole", bo to również hate-speech.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-26 23:28:12, suma postów tego autora: 20871

Cud2

sama biedna Sendlerowa tych Zydow z pieco i komor gazowych wyciagala, a zaden Aliant, Angol i Sowiet (ci wszyscy wspolczesni nie antysemici dla wspolczesnych zydow) oraz reszta koalicji nie kiwnela palcem w dziurawym bucie zeby cos z tym wtedy zrobic. A bylo tyle mozliwosci (juz od poczatku 43 roku, kiedy luftwaffe nie byla wstanie zapewnic ochrony obozom), niszczenie torow, wszelkich drog dojazdowych, niszczenie budynkow, przeciez teren obozow byl dokladnie rozpoznany (chocby z raportow rotmistrza Pileckiego - poswiecenie na marne), mozna bylo ograniczyc niepotrzebne ofiary do minimum wsrod wiezniow, wiadomo bylo gdzie dokonywano mordow, gdzie mieszkali esesmani i obsluga obozow, ktorzy z uwagi na smord, choroby, wszy, robactwo itd. nie byla blisko wiezniow itd..itd......

baa, nawet gdyby cale obozy potraktowac nalotem dywanowym (co nie bylo konieczne, ale gdyby) to i tak uratowanoby setki tysiecy istnien od smierci i nieludzkich tortur, bo wiekszosc szla na rozwalke od razu po przekroczeniu bramy.

ps. sprawa z rekompensatami ma oczywiscie glebszy watek, trudno nawet mowic o jakims zagrabieniu mienia przez polakow, skoro w tym czasie polska przestala istniec... a zaplatywanie tutaj przekonan o wrodzonym polskim antysemityzmie jest raczej pokazem anty, ale polskosci, ze strony zydow.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-06-27 03:43:28, suma postów tego autora: 2960

Thor... a może ulica Sendlerowej,

przy której nikt nie mieszka to jakiś symbol?
Jak nie mieszkają w Polsce ci, których uratowała? Opuścili tę "gościnną" ziemię, TĘ ZIEMIĘ...
Mała cicha uliczka... wewnętrzna...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-27 10:53:47, suma postów tego autora: 5956

ABCD

Tak, to też hate speech (pewnie "lewacy" także...). Tyle że katoli ani prawaków nikt nigdy nie zabijał w komorach gazowych z racji katolstwa lub prawactwa, nie mówiąc już o takich "drobiazgach", jak bicie czy getto ławkowe. Więc ciężar gatunkowy tych określeń jest jednak zupełnie inny.

autor: zielona, data nadania: 2009-06-27 11:17:45, suma postów tego autora: 861

...

zielona: Radzilbym sie douczyc co nieco z historii takich krajow, jak dawny ZSRR, czy Chiny, albo chociazby naszego wlasnego.

Sumienie: Tak gwoli scislosci, Kuron nie byl Zydem, a nawet jego rodzina sama uratowala Żydow w czasie wojny.

autor: wojtas, data nadania: 2009-06-27 15:50:45, suma postów tego autora: 4863

zielona,

w XX wieku, komuniści wyeksterminowali ok.100 mln ludzi, w tym wyznawców katolicyzmu i zwolenników poglądów prawicowych, ktorych jedyną winą było, że preferowali inne byty nadprzyrodzone niż Stalin czy Mao i wiedzieli, że pełna kolektywizacja gospodarki nie przynisienie obiecywanego postępu, tylko katastrofę cywilizacyjną.
Wobec tego, trochę dziwnie się czuję, kiedy - nawet niszowi - sympatycy komunizmu używają epitetów typu prawak i katol.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-27 16:04:16, suma postów tego autora: 20871

Lot i jego żona...

Ciekawe. Jeżeli ktoś na podstawie jednostkowych przypadków chce budować mit prawego narodu, to jest źle. Ale jeśli buduje przeciwny stereotyp na podstawie równie niereprezentatywnych dla ogółu przypadków, to wtedy okazuje się, że to jest światła lewicowa myśl.

Równie osobliwe jest sugerowanie, że gdyby nie bierność zniewolonych Polaków, IBM, kapusie czy żydowska policja w gettach to Holocaust nie miałby miejsca, a przynajmniej nie na taką skalę. Bo ktoś inaczej sobie tego nie wyobraża.

Tak, tak, Staruszku. Polacy, gdyby tylko chcieli, to nie tylko uratowaliby miliony Żydów, ale pokonaliby nazistów, zbudowali z powodzeniem komunizm na całym świecie, zlikwidowali przestępczość i wynaleźli perpetuum mobile. Niestety, nie chcą kanalie, więc my już wiemy kim oni są...

Ja proponuję uznać Polaków w ogóle za nazistów, bo skoro dopuścili do okupacji hitlerowskiej u siebie, to ani chybi musiał się im ów ustrój podobać.

-------

Czerwony Adamie, czytając po raz kolejny w Twoim wpisie o "żydkach" przypomniało mi się coś. Mógłbyś mi wyjaśnić w jakich środowiskach w Zagłębiu mówi się o Będzinie "Palestyna", jak kiedyś napisałeś? Bo widzisz, gdy ja ludzi o to pytałem, to robili wielkie oczy ze zdziwienia - nigdy o czymś takim nie słyszeli.

-------

ABCD, czyli Związek Radziecki był o wiele bardziej zacofany cywilizacyjnie od carskiej Rosji, dobrze Cię zrozumiałem? :-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-06-28 10:45:34, suma postów tego autora: 3566

Misiu,

Wiesz, jaka waluta należała do najmocniejszych w świecie przed rokiem 1914? Rubel.

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-28 13:22:42, suma postów tego autora: 20871

Miś_ku... o tym Będzinie też nie słyszałam,

a przecież mieszkam o rzut mycką. I mieszkam lat kilkadziesiąt...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-28 18:07:15, suma postów tego autora: 5956

Dla zacofanej, półperyferyjnej gospodarki

jak rosyjska za caratu silna rodzima waluta to niekoniecznie coś dobrego.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-06-28 21:38:41, suma postów tego autora: 4409

Michal

Problem w tym, ze ani w zadnym aspekcie ani zadnej grupie spolecznej nie polepszylo sie za czasow rzadow bolszewikow. Moze i nieco slabszy rubel bylby lepszym rozwiazaniem za czasow cara, ale na pewno i tak silny rubel byl lepszy, niz to, co wyprawiali (specjalnie!) bolszewicy z rublem po przejeciu wladzy. Chcac zniszczyc pieniadz (!!!) drukowali, drukowali i drukowali, az doprowadzili do ilus milionowej inflacji.
Ale o tym rozmawialismy miliony razy...

autor: wojtas, data nadania: 2009-06-29 09:56:56, suma postów tego autora: 4863

Wojtas,

czy ja tu napisałem choć słowo o bolszewikach? :-) Powiedziałem tylko tyle, że argument z "mocnym rublem" jest w klimacie Sławoja-Składkowskiego albo Balcerowicza i "silnej złotówki". PS. Nie uciekam od dyskusji o rewolucji październikowej - po prostu miałaby ona dokładnie zerowy związek z njusem. Poczekajmy na jakikolwiek tekst o 1917 w Rosji, to pogadamy, ok?

autor: _Michal_, data nadania: 2009-06-29 10:51:19, suma postów tego autora: 4409

Michal

Pisales o caracie do ABCD, ktory wypowiedz wyzej napisal wlasnie o bolszewikach, wiec uznalem ze tego dotyczy dyskusja.

autor: wojtas, data nadania: 2009-06-29 12:11:50, suma postów tego autora: 4863

ABCD.

ABCD, to nie jest odpowiedź. Pytam czy uważasz, że ZSRR skończył swój żywot na niższym poziomie rozwoju, niż ten, którym mogła się poszczycić carska Rosja przed rewolucją?

Oczywiście można potraktować rzecz wybiórczo i przyjąć taki punkt widzenia, żeby udowodnić cokolwiek. Podobnym sposobem można dowieść, że każdy w Polsce ma dostęp do internetu, bo... przenikają go fale radiowe sieci bezprzewodowych. W szczególności w tych wszystkich katedrach, kościołach i kapliczkach kapitalizmu, jak hiper- i supermarkety, czy jadłodajnie McDonalda ;-)

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-06-29 12:46:27, suma postów tego autora: 3566

ABCD pisał

o rublu przed 1914 r. Może to więc służyć nie tylko jako głos w dyskusji o bolszewizmie (wprowadzonym zresztą zupełnie pobocznie), tylko przede wszystkim jako obrona gospodarki carskiej Rosji z okresu przed I wojną światową.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-06-29 16:15:26, suma postów tego autora: 4409

Palestyna

O Będzinie ?? pierwsze słyszę..

autor: Czerwony Zagłębiak, data nadania: 2009-06-30 00:12:48, suma postów tego autora: 21

Michal

No tak, ale ten carat do czegos sie odnosi. Akurat tutaj z reguly carat przywoluje sie jako porownanie in plus lub in minus w stosunku do bolszewizmu, bo inaczej czemu mialoby sluzyc przywolywanie caratu?
Zreszta mniejsza o to.

autor: wojtas, data nadania: 2009-06-30 10:33:12, suma postów tego autora: 4863

zgoda, ale

niezależnie od tego, jak oceniać carat, mienszewików i bolszewików, argument z "bardzo silną walutą" w odniesieniu do kraju nie będącego mocarstwem produkcyjnym a zwłaszcza bardziej finansowym (tzn. w obydwu tych segmentach słabszego od mocarstw zachodnich) wydał mi się beznadziejny. W identyczny sposób prawicowe skrzydło sanacji a w naszych czasach Balcerowicz bronili silnej złotówki. Dlatego zareagowałem na stosunkowo marginalny na tle zarówno początku jak i dalszego przebiegu dyskusji wątek.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-06-30 13:30:17, suma postów tego autora: 4409

...

Wiecie co? Ten cud2 to chyba jakis prowokator jest, wiec proponowalbym traktowac go jak powietrze.

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2009-07-04 21:02:01, suma postów tego autora: 700

Dodaj komentarz