Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Izrael: Proces za opublikowanie zdjęcia mordercy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

A ZOMO-owcy z "Wujka" mogą liczyć na pełną anonimowość

No ale oni strzelali do warchołów ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-26 09:25:27, suma postów tego autora: 6199

historyczna ironia - Izrael stosuje metody hitlerowców

Niemieccy żołnierze też nie ponosili odpowiedzialności za zamordowanie jakiegoś "podczłowieka" na terenach które okupowali.Jedyna "demokracja na bliskim wschodzie" :)))

autor: Mao, data nadania: 2009-06-26 10:55:15, suma postów tego autora: 201

Droga do ostatecznego rozwiązania "kwestii palestyńskiej"

Kilka lat temu czytałem artykuł Izraelczyka polskiego pochodzenia, który swoją
młodość spędził w II RP. Porównał on sytuację swoją i swoich ziomków wtedy w
Polsce i Palestyńczyków w obecnym Izraelu. Niby oba państwa były państwami
prawa, gdzie można dochodzić swoich praw przed sądem, tyle, że stać na to
jednego na kilka tysięcy, a poza tym wszystkie władze od policjanta do
burmistrza zawsze dokuczą wtedy Żydowi, dzisiaj Palestyńczykowi metodami,
których nie można zaskarżyć. A jest nieskończona ilość możliwości. Nie wspomnę
o takim zjawisku, że każdy Izraelczyk chodzi z karabinem i w sytuacji sam na
sam gdzieś w terenie może sobie ulżyć na Arabie. Gdyby Arab pokazał się gdzieś
z karabinem, nie pożyłby długo.
Jednym z bardzo ważnych sposobów dyskryminacji Arabów jest prawny nakaz dla
nich kopania studni tylko do określonej głębokości, podczas gdy sąsiadujący z
nim Żyd nie ma takich ograniczeń. Nie muszę wyjaśniać, jakie ma to skutki.
Człowiek latami
poniewierany chwyta się nawet nieracjonalnych środków, o czym akurat ONI powinni pamiętać
po powstaniu w Getcie Warszawskim.

autor: pax_eurasiatica, data nadania: 2009-06-26 12:24:38, suma postów tego autora: 104

Izraelska demokracja

Syjoniści wzorują się na swoich dawnych oprawcach i naśladują ich chodzi oczywiście o Hitlerowców...

autor: Czerwony Adam, data nadania: 2009-06-26 12:33:56, suma postów tego autora: 1003

Sumień...

"warchoły" były w Radomiu, o czym wiesz doskonale, bo nawdychałeś się tam gazu pieprzowego i pieprzysz nim do dzisiaj.
Na "Wujku" były elementy "antysocjalistyczne", chociaż socjalistyczne jak najbardziej. I to do nich strzelali ZOMO-wcy z rozkazu "socjalistów" Kiszczaka i Jaruzelskiego, którzy bronili tam socjalizmu jako ustroju sprawiedliwości społecznej.....
Internet może być groźną bronią. Dla wszelkich morderców. Izrael to dostrzega, ale całemu światu ust nie zamkną...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-06-26 15:00:54, suma postów tego autora: 5956

W "Cienkiej Czerwonej Linii"...

...jeden z najbardziej lewicujących aktorów amerykańskich (ciekawe czy wiecie który ? W końcu wasz ideowy kolega) mówi:

"Jednostka na tym świecie jest NICZYM a innego świata NIE MA"

Pora się z tym pogodzić a życie stanie się trochę prostsze, naprawdę...

autor: konslib, data nadania: 2009-06-26 19:22:12, suma postów tego autora: 86

...

Konslib widze iz odpowiada ci chyba rola mebla, skoro tak lubisz...

autor: Marek, data nadania: 2009-06-26 19:57:29, suma postów tego autora: 1715

Marek

Jedno pytanie. Ile ty masz lat, 15 ?

Możesz mnie może oświecić w jaki sposób "walczysz" o "lepsze jutro" ?

- nosisz koszulki z CHE,
- wygłaszasz bezkompromisowe, ideologiczne tyrady w towarzystwie (chyba, że małolaty na to lecą, wtedy fakt warto),
- nie jadasz w MacDonaldzie ?

Nic nie możesz, jesteś biernym obserwatorem, trybikiem w maszynie na której bieg nie masz żadnego wpływu (pomijam możliwe urojenia),

Nie masz kasy, wpływów nic nie zdziałasz, nawet jeśli będziesz próbował oligarchia albo Cię zniszczy, przejdziesz na ich stronę (najbardziej rozsądne rozwiązanie) albo twój zapał zostanie odpowiednio skanalizowany (nawet nie będziesz wiedział kiedy).

Ostatnie wybory i wyniki poniżej 1% powinny dać wiele do myślenia.

Dorośniesz, założysz rodzinę, będziesz zmuszony walczyć każdego dnia o byt dla niej to zobaczysz, że jesteś SAM i możesz liczyć tylko na SIEBIE.

autor: konslib, data nadania: 2009-06-26 21:41:44, suma postów tego autora: 86

Konslib

twój nick znaczy konserwatywny liberał?

Z jednej strony piszesz, że jednostka jest niczym a z drugiej, że każdy liczyc może tylko na siebie, czyli jest sam za siebie odpowiedzialny, są to stwierdzenia wzajemnie sprzeczne.

Zresztą nie sądzę, by były do pogodzenia z klasycznym liberalizmem, to co piszesz, to jakieś smutne dekadenckie wariacje na temat darwinizmu

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-06-26 23:21:26, suma postów tego autora: 1953

moje 3 grosze

@konslib. tak, tak. Olewać wszystko i potulnie czekać aż wladza przekraczając kolejne granice zmontuje drugą KRLD. A wogole najlepiej brać w łapę i kraść ile się da, bo w końcu każdy mysli o sobie. Ciekawe tylko, ze jak się zbierze za dużo takich "dbających o siebie" to sumarycznie na tym wychodzą gorzej niż gdyby mieli jakieś granice i normy moralne dopuszczające zachowania altruistyczne. Ot paradoks.

@Sumienie Narodu. Przeczytaj newsa 10 razy i odpowiedz sobie na pytanie czy ten siepacz może liczyć na wspieraną przez reżim anonimowość czy też wręcz przeciwnie. Zastanów się też czy nie polemizujesz z wymyśloną na użytek dyskursu kukłą, bo ja znam sporo lewicowców dla których PRL nie byl lewicowy, ZSRR nie był lewicowy, a nawet o zgrozo KRLD nie jest lewicowa. Odpowiedz sobie również w myślach jaki wogole system wartości prezentujesz, tzn. co przyjmujesz na start abstrahując od geopolityki. Można zabijać ludzi, kraść, oszukiwać? Czy też jeśli robią to nasi - OK, wrogowie - to się oburzamy. jak na razie poznałem cie jako czlowieczka, który zachowuje się toczka w toczkę jak mainstreamowe media, tzn. przentuje wrażliwość selektywną. Np. póki pod rządami Saddama to irackie dzieci były biedne, a jak już wyzwolili nasi, to te dzieci nawet żeby padały setkami tysięcy, to mamy je w wielkiej SumiennoNarodowej D i zaczynamy płakać nad losem iranskich homoseksualitów. Jak ci homoseksualiści razem ze swoimi policyjnymi prześladowecami spłona w armagedonie rakiet Jericho III to o homoseksualistach zapomnimy tak jak o tych dzieciach irackich i wezmiemy się za uciskanych Tybetanczyków, ktorzy po wygraniu wojny z Chinami podzielą los Nigeryjczyków będących pod panowanie koncernów naftowych wolnego świata. Wtedy ci Tybetańczycy okażą sie terrorystami. I tak w kółko. Znam ja tą plugawą pseudowrażliwość.

Tylko czy to tak smarujesz za friko czy ci jakaś "fundacja" płaci?

*****


Co do samej sprawy. Widziałem na jakimś anlojęzycznym portalu film z tym zajściem. Jakiś hasbarowiec nasmarował pod nim komentarz z wątpliwościami. A bo to sztucznie ten facet upadł, a bo to nienaturlanie, a czy w ogóle to sprawdziliście? Może sobie teatrzyk odstawili w palestyńskim hollywood?

Wogole ci hasabrowcy są starsznie natrętni. Im lepszy materiał tym mocniej smarują komentarze. Jacyś naukowcy przenalizowali ststystycznie ile razy rozejmy łamali Palestynczycy a ile razy Żydzi (złamanie rozejmu = zabicie kogoś z wroga) . Okazało się, że rozejmy jednodniowe i kilkudniowe łamano razem ze wskazaniem na Izraelczyków, ale im dłuższy rozejm, tym więcej złamań ze strony Izraelczyków. Powyżej 9 dni bodajże łamali tylko Izraelczycy.

Co pod artykułem wysmarowali hasbarowcy?

Że nauowcy (panie o ile pamiętam) sa naiwne, że to nie tak, że trzeba policzyć liczbę kassanów, ich natarczywość, że Izrael ma prawo się bronić, że to pewnie Palestynczycy wystrzelili z armaty swoje niemowlaki i one się rozprysły na niewinnych czołgach IDF itd. Jak jacyś debile, którzy nie zrozumieli prostego tekstu.

No tak, bo ta prostota w oczy kole.

autor: Panek, data nadania: 2009-06-27 00:47:59, suma postów tego autora: 896

Panek - cieszę się, że mój krótki wpis zadziałał jak dzwonek na psa Pawłowa.

Rad jestem, że prezentujesz tak krytyczne nastawienie do zwyrodnień funkcjonujących w PRL-u. Oznacza to, że antyamerykanizm i antysem.. tfu antysyjonizm nie przeszkadzają Ci w ocenie tego, co jest obiektywnie złe.

Oczywiście jestem sponsorowany przez Watykan i Tel Aviv. A od niedawna opłaca mnie też fundacja. Nowo założona Fundacja Elżbiety Batory. Pewnie coś Ci się obiło o uszy.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-06-27 10:45:35, suma postów tego autora: 6199

Wyjaśnienie...

W sumie dobrze nick rozszyfrowałeś. Z tym, że wiesz z definicjami pojęć są pewne problemy.

Ja np. jestem za 100% odcięciem kleru od publicznej kasy (nie tylko zresztą ich, np. rzekomo dyskryminowanych homoseksualistów też) i wrogiem wielkich korporacji (sam w takiej pracuję od niedawna, no ale cóż żyć z czegoś trzeba).

Pochwalę się, że czytam teraz Kropotkina. W sumie to niektóre rzeczy, które pisze o ruchu spółdzielczym są mi bliskie. Założę się, że gdyby się przeniósł do dzisiejszych czasów i zobaczył jak władzucha przeszkadza ludziom przedsiębiorczym, próbującym sami na siebie zarobić, to postępu od wieku XIX by nie zauważył, jak już to raczej regres.

Podam ci fajny przykład. W sąsiedniej gminie znajomy odziedziczył działkę ok 2 tyś m2. Działka ma w drodze gaz, kanalizację, prąd i wodę (wszystko). W sąsiedztwie osiedla domków jednorodzinnych i deweloperów. Nie ma planów zagospodarowania przestrzennego dla jej działki. Z kilkoma znajomymi z firmy dużo nie zarabiają (raczej mało), wszyscy wynajmują w mieście małe mieszkania i płacą jak za zboże. Chcieliby dostać pozwolenie na zmianę miejscowych planów i budowę budynku wielorodzinnego (myślą o 6 mieszkaniowym, dwóch się wykruszyło to zostaje chyba teraz 4). Ostateczne koszty zamknęliby zdecydowanie poniżej 2 tyś. / m2 (jedna kotłownia, wspólne ściany). Mieszkania ok 100-120 m2 (fakt duże). Żona jednego z nich ma w rodzinie budowlańców. Druga pracuje w biurze projektowy (instalacje: kanaliza, ciepła woda, CO byłoby darmo). Sprawa w gminie NIE DO RUSZENIA od paru lat. Tych dwóch co sobie odpuściło kupiło mieszkania 64m2 za ok. 300 tyś w kredycie na 30 lat. TYLE MOŻESZ.

W tym czasie w tej gminie rządziły wszystkie możliwe konstelacje.

Pozdrawiam

autor: konslib, data nadania: 2009-06-27 12:04:07, suma postów tego autora: 86

A

czy ten działacz pokojowy nie miał przypadkiem granatnika w ręku?

autor: ABCD, data nadania: 2009-06-27 16:09:06, suma postów tego autora: 20871

o rany,

jakim to trzeba być skur... żeby coś takiego napisać.

autor: bolo, data nadania: 2009-06-28 11:57:02, suma postów tego autora: 4522

bolo

Co za przypadek. Pisałem o filmie z tego zajścia i komentarzu hasbarowca pod tym filmem. Nawet się zastanawiałem czy nie powołać się na osobę ABCD bo to jest tutejszy hasbarowiec, modelowy wręcz przykład. Po namyśle stwierdziłem, że jednak sobie daruje. I co widzę? pojawia się ABCD i jak ostatni s.. próbuje naszczać na tego nieszczęsnego rolnika. Jak ostatni s..., bo wystarczy kika słów do gogla żeby się połapać. Generalnie o Bil'in jest sporo filmów i materiałow. Na wielu z nich widać jak policjanci z rozmysłem strzelaja nawet do pokornych demonstrantów. Sytuacja ekonomiczna i powód prostestów też jest znana.

autor: Panek, data nadania: 2009-06-28 15:17:27, suma postów tego autora: 896

konslib

No tak, ale my nie stoimy przed rozłączną alternatywą: albo ja i rodzina albo ideały. Skoro jesteś konslib, to powinienieś być wrażliwy na przypadek Romana Kluski. Kluska nie poszedł na współprace z mafią, postawił się i zapłacił za to pewną cenę, ale być może przyczynił się do osłabienia zapędów tej mafii. Wyobraź sobie ulicę z restauratorami i jakiś łebków cienasów odstwiajacych wielką mafię. Łebki przychodzą z propozcyją haraczu. Możesz się dostosowac i płacić do końca życia, a możesz się zebrać na odwagę i ich pogonić.

na tym filmnie

http://www.youtube.com/watch?v=LU8DDYz68kM

widać jak kilku roślinożerców pomyślało nieco bardziej perspektywicznie i pogoniło koty. Doceniam pewne uwagi środowisk liberalnych, ale za mało u was jest brania pod uwagę tzw. "dobra wspólnego" nie rozumianego w myśl komuny albo "niczejego".

Dlaczego ten Palestyńczyk zginął? Bo 200 lat temu jego przodkowie wiedli zbyt libertariańskie, proste życie. Płacili podatki Sułtanowi i sobie uprawiali ziemię wg. metod sprzed 2000 lat. Nic więcej ich nie interesowało. W XX wieku przyjechali ideowcy - tacy, którym się chce aż zanadto i letni Palestynczycy zostali spacyfikowani. Teraz się organizują, ale jest za późno.

Uważam, że ludzie powinni organizować się oddolnie, tworzyć mocne społeczności lokalne, promować lokalnych liderów i tępić imperia (bo to są zawsze twory feudalne - UE nie jest tu wyjątkiem). Jeśli tego sami nie zrobią to ich potomkowie będa ginąć w obozach, komorach, demonstracjach itp. Nie mam na myśli zaraz rozdzielania szat, ale choćby minimum wysiłku.

autor: Panek, data nadania: 2009-06-28 16:01:41, suma postów tego autora: 896

Sumienie Narodu

no rzeczywiście, straaaaszny antysemityzm. Skrytykować jak to jakiś Europejczyk z dziada pradziada preprowadza się na Bliski Wschód i w nacjoanlistycznym, podszytym Starym Testamentem widzie, zabija protestującego semickiego rolnika, rolnika ktorego przodkowie najpewniej 2000 lat temu walczyli w żydowskich powstaniach przeciw rzymskim imperialistom. Tak wyglądają sprawy jeśli odrzucimy porypaną propagande i orewlizującą politykę historyczną, a dopuścimy nieskażoną łysenkizmem i arianizmem naukę.

Panie Sumienny Narodowcze. Ja jestem antyporypistą. Nie lubię porypów, ktorzy mają czelność by swój porypizm przywdziewać w szlachetne łatki, np. ratowanie irańskich gejów. Kapujesz? Twój porypizm maskowany ostentacyjną i obłudną troską o ludzkość jest widoczny z daleka.

PS.

I antyamerykanizm! Bo każdy pijak to złodziej. :)
he he, jesteś rozbrajający jak ta sprzątaczka z filmu Barei. Fundacja musi zainwestować w kogoś mądrzejszego.

autor: Panek, data nadania: 2009-06-28 16:24:40, suma postów tego autora: 896

Dodaj komentarz