jst prawem nie towarem, więc państwo, nie patrząc na dochody, powinno je zapewnić każdemu mieszkańcowi Warszawy.
Teraz dopiero rozumiem tytaniczną pracę ABCD.
Postulaty Warszawskiego Stowarzyszenia Lokatorów w zakresie zasad najmu lokali publicznych z zasobu miasta stołecznego Warszawa:
1. Zwiększenie kryterium dochodowego uprawniającego do najmu lokalu komunalnego do poziomu 100% kwoty przeciętnego miesięcznego wynagrodzenia, ustalanego na zasadach określonych w art. 30 Ustawy z dnia 26 października 1995 r. o niektórych formach popierania budownictwa mieszkaniowego – w przypadku gospodarstw jednoosobowych. W odniesieniu do gospodarstw wieloosobowych, kryterium dochodowe ulega zwiększeniu:
• o 20% w przypadku gospodarstwa dwuosobowego;
• o 25% w przypadku gospodarstwa trzyosobowego;
• o 35% w przypadku gospodarstwa czteroosobowego;
• o 40% w przypadku gospodarstwa pięcioosobowego.
już dokonał zwyczajowego wpisu pod wiadomością, teraz czekamy na komentarz BB - rzecz jasna demaskatorski wobec kolejnej agentury burżuazji, jaką niewątpliwie jest ruch lokatorski.
rozwijać się będzie na rozmaitych płaszczyznach, na przykład
- czy jest potrzebny - dyskusja lewicy z liberałami
- czy ma być apartyjny czy upolityczniony, czy też może jednocześnie apartyjny i upolityczniony
- czy może liczyć na poparcie niezlumpenproletyzowanej części klasy robotniczej
- czy jest ruchem obiektywni reformistycznym i siejącym złudzenia, a nawet gorzej - reakcyjne przesądy (il y'a les juges a Berlin) czy też może być sojusznikiem lub częścią ruchu rewolucyjnego?
Którą płaszczyznę debaty przyjmujemy?
jest szykowany na zaplecze wyborcze ugrupowań skrajnej lewicy w najbliższych wyborach samorządowych i parlamentarnych.
Oczywiście, z planów tych nic nie wyjdzie.
ktoś może mieć taką koncepcję? Może i ma, ale jak dotąd największe w pływy w skromnym ilościowo "ruchu lokatorskim" ma LA, która do wyborów żadnych się nie pali i NL, która do wyborów, nawet lokalnych nie jest przygotowana. To o czym tu w ogóle mówić, ABCD?
http://www.youtube.com/watch?v=qa3P4v7Rh0Q
Obecnie uchwała Rady m. st. Warszawy warunki przywrócenia umowy najmu okresla w 2 punktach. Pkt. 1 mówi o tym, że zdałużenie ma być całkowicie spłacone, zaś pkt. 2, że wysokość dochodów na 1 osobę w rodzinei nie może być większa niż 900 zł. Czyli, z jednej strony człowiek ma uzyskać dochód, który pozwala na spłatę długu lub zaciągnięcie kredytu na jego spłate, a z drugiej strony ma mieć niską pensję. Dla rodziny 2-osobowej oznacza to tyle, że oboje mają mieć płacę minimalną i ani groszaq wiecej i dodatkowo pieniądze na spłatę zadłużenia.