Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Dybicz: Konkordat ponad Konstytucją?

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Konkordat

z popiołów.
Jaki on ma wpływ na rzeczywistość społeczną?
Kogo obchodzi?

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-02 20:40:35, suma postów tego autora: 20871

Rzeczywiście bardzo interesująca ksiązka

O kwestiach związanych z konkordatem bardzo mało się u nas pisało

Np mnie interesuje kwestia konkordatu, gdyż jako osoba niewierząca, czuję się obywatelem drugiej kategorii i nawet nie wiem czy jestem członkiem Narodu Polskiego
Zajrzę do tej publikacji:)

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-03 11:34:33, suma postów tego autora: 1953

abcd

ciebie.

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-07-04 01:52:00, suma postów tego autora: 1805

+

"Kościołowi katolickiemu pozycji wyznania faktycznie dominującego wśród licznych konfesji działających w naszym kraju"

No ale przecież KRK ze względu na liczebność jak i udział w życiu publicznym pozycję dominującą posiada. Natomiast drugie wyznanie- kościół Prawosławny w wielu sprawach zajmuje stanowisko analogiczne do stanowiska KRK a ewentualne rozbieżności mają charaker lokalny (jak kwestia monastyru w Supraślu). Natomiast trzecie wyznanie (mówię o faktach nie starych liczbach z roczników)- Świadkowie Jehowy państwowość pod wszelką formą neguje.

Ale książka wygląda na ciekawą pozycję. Aczkolwiek raczej tylko jako komentarz do Ustawy nie jako pozycja ideowo-wartościująca.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-07-05 05:03:46, suma postów tego autora: 2743

Postsocjalisto,

jesteś po prostu obywatelem Zjednoczonej Europy.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-05 08:51:11, suma postów tego autora: 20871

Mylisz się ABCD

Zjednoczona Europa jest katolicka, konserwatywna i pełna karteli, jak to kiedyś przewidział Kurt Schumacher

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-05 21:21:14, suma postów tego autora: 1953

..

Az tak konserwatywna i katolicka, ze katolik wyznajacy zasady swojej religii wzgledem np. homoseksualizmu nie moze objac publicznej funkcji w UE ;-)))))

autor: wojtas, data nadania: 2009-07-08 09:09:32, suma postów tego autora: 4863

Dodaj komentarz