Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Majedi: Iran - Czego chcą ludzie? - mity i rzeczywistość

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Jak to Irańczycy nie chca religijnej tyranii? Przecież według polskiej lewicy to jedyny

właściwy tam ustrój. Jedynie fanatyczna religijność władz irańskich stanowi gwarancję zwierzęcej nienawiści do USA, która przecież w oczach lewicy jest wartością najwyższą.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-08 09:20:30, suma postów tego autora: 6195

Hmm, po zamianie kilku słów można by cały ten wywód włożyć w usta

dowolnej liberalno-feministycznej ekstremistki w dowolnym kraju. Nie bardzo rozumiem, jaki jest sens publikacji takich materiałów na lewica.pl.

autor: west, data nadania: 2009-07-08 09:44:10, suma postów tego autora: 6709

Sumienie Narodu

zwierzęcej nienawiści do USA...
---
...jest odpowiedzią na zwierzęcą pazerność pewnego narodu który ma bardzo na pieńku z Iranem a w którego imieniu 24 amrykańksich kongresmanów na których czele stoi pan Robert Wexler, kongresman z Florydy zażądało od Polski odszkodowań w wysokości 59 miliardów dolarów.

autor: Cud2, data nadania: 2009-07-08 10:16:40, suma postów tego autora: 3207

west

Chyba nie przeczytales calego tekstu, a opinie opierasz na z gory zalozonej tezie. Coz, to poza tym, za stwor ta "liberalno-ekstremistyczna feministka" ?
A artykul bardzo dobry, trudno sie tylko zgodzic z jego optymizmem. Obawiam sie ze w Iranie duzo jeszcze poleje sie krwi nim dojdzie do realnych zmian.

autor: Mao Tan Wen, data nadania: 2009-07-08 10:23:28, suma postów tego autora: 368

West


Gdy dwóch mówi to samo - nie zawsze to to samo oznacza. A tego rodzaju próba szantażu jest nie na miejscu.

autor: krik, data nadania: 2009-07-08 10:28:58, suma postów tego autora: 1649

Sumuś...


Niektórzy haniebnie mylą antyamerykanizm z lewicowością. Zapominają, że można być przeciwnym US-manii z całkiem nielewicowych pozycji.

autor: krik, data nadania: 2009-07-08 10:31:04, suma postów tego autora: 1649

Warto przypomnieć


pamiętne słowa młodego Ikonowicza, wypowiedziane na przywitanie Krzaklewskiego z trybuny sejmowej: "Przewodniczący zwykle zatrzymywał się przed tym gmachem. Tym razem wszedł tu z Panem Bogiem pod rękę, aby nas postraszyć. W demokracji nie wystarcza jednak poparcie Kościoła i dobre sondaże, konieczne jest posiadanie mandatu".

Wtedy, w Polsce był to głos mniejszości. Miejmy nadzieję, że w Iranie mówi dziś Ikonem większość. A przynajmniej tak myśli.

autor: krik, data nadania: 2009-07-08 10:40:55, suma postów tego autora: 1649

kriku,

W Iranie tak, jak Ikonowicz myśli tyle samo osób, co w Polsce: (według różnych szacunków) od 3 do 8.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-08 11:33:09, suma postów tego autora: 20871

Kościoły instytucjonalne kochają mamonę

Niestety wielkie religie świata idą ręka w rękę z władzą i mamoną ( czytaj walutą) :( ....................
Tak było, jest i będzie ? ...............

Kościoły czy religie tworzą ludzie i

są to często aktorzy rządni władzy, sławy.

Sensownym dla przyszłości narodów i świata jest rozdział kościołów i religii od władzy stanowiącej, wykonawczej czy sądowniczej.
Państwa wyznaniowe rozwijają się wolniej i charaktreyzują się dużymi niewrównościami społecznymi oraz brakiem tolerancji.

Jestem chrześcijaninem ale pamiętam fragment pisma ..... oddajcie Bogu co boskie a cesarzowi co cesarskie........
Tak powinno być .....Amen

Wklejam jako przykład obłudy kościoła instytucjalnego fragment artykułu.

z postu o wydarzeniach w Irlandii ..............

Zostałam wychowana w wierze katolickiej i umrę jako katoliczka, ale prawdą jest, że obecnie mam bardzo negatywne skojarzenia z każdą religią. W ich imię popełniono tyle zła. Już nie praktykuję. Nie potrafię pojąć, że zakon religijny mógł zrobić to, co zrobił dzieciom irlandzkiej biedoty. Dlaczego ci ludzie zeszli ze swej drogi i uczynili nasze nędzne życie jeszcze gorszym? Dlaczego nie zrobili czegoś, aby nam pomóc – zarówno duchowo, jak i materialnie? Im bardziej godzę się z tym, co mi się przydarzyło, tym bardziej unikam każdej zorganizowanej religii.

PS Całość świadectwa pani sędzi Kathleen O’Malley (uznano ja za najodważniejszą Brytyjkę dekady) można przeczytać w przetłumaczonej na język polski książce "Przerwane dzieciństwo", opublikowanej przez wydawnictwo "Klub dla Ciebie". Polecamy.

................


Nic dodać nic ująć

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-08 12:22:21, suma postów tego autora: 3088

Mój głos

w dyskusji Ikonowicza z Krzaklewskim:
demokracji nie wystarczy czytanie Zizka i występy w Superstacji. Konieczne jest posiadanie mandatu.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-08 12:29:12, suma postów tego autora: 20871

krikuś - w dzisiejszej Polsce, aby uznawać się za lewicowca należy pluć na czarnych,

kochać LiliPutina i nienawidzić Jankesów. Zgadzam się, że Waryński z Okrzeją się w grobach przewracają, ale cóż zrobić. Signum temporis ...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-08 12:35:01, suma postów tego autora: 6195

Errata Kościoły instytucjonalne kochają mamonę

Państwa wyznaniowe rozwijają się wolniej i charakteryzują się dużymi nierównościami społecznymi oraz brakiem tolerancji.

Jestem chrześcijaninem ale pamiętam fragment pisma ..... oddajcie Bogu co boskie a Cesarzowi co cesarskie........
Tak powinno być .....Amen

Wklejam jako przykład obłudy kościoła instytucjonalnego fragment artykułu.
..............................................


Przy okazji errata staje podsumowaniem postu ..Kościoły instytucjonalne kochają mamonę.


autor: jacekx, data nadania: 2009-07-08 12:59:46, suma postów tego autora: 3088

Komentarz do postu Sumienia

Sumienie jak zwykle Ad personam ( czytaj Do osoby) :)............
Nie bądź nudziarzem :), :) ..............
tym razem Twoim adresatem Twego błędu w dyskusji staje się Lewica.

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-08 13:02:31, suma postów tego autora: 3088

Polska przydupas USA

W tym kontekscie dziwi postawa jankesopolactwa

autor: czerwony93, data nadania: 2009-07-08 17:35:19, suma postów tego autora: 2711

Sumuś...


To tylko ty - głuchy na liczne sprostowania - tak sobie ubzdurałeś lewicę i boksujesz się z własnymi wyobrażeniami o niej. Pewnie - tak jest łatwiej, tyle że staje się to już trochę nudne.

autor: krik, data nadania: 2009-07-08 18:01:44, suma postów tego autora: 1649

W Iranie

wygrają albo Amerykanie, albo ajatollachowie. Skrajna lewica nie ma tam nic do powiedzenia.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-08 19:04:57, suma postów tego autora: 20871

krikuś - rozejrzyj się wreszcie dokoła i zobacz jacy otaczają Cię "lewicowcy".

Zrozumiesz, że większość z nich to przerośnięte małolaty, które podobnie jak Ty krzyczą, że Hiroszima i Nagasaki to były zbrodnie międzynarodowe, nie zauważając drobnego szczegółu w postaci tego, że trwała wtedy wojna. Ślepy antyamerykanizm jest raczej żałosny, niż śmieszny. Jako facet nie w ciemię bity masz przecież tego pełną świadomość.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-08 18:56:18, suma postów tego autora: 6195

Małolaty

albo spryciarze

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-08 20:09:56, suma postów tego autora: 20871

A propos, co sądzicie (tylko dla czytających po rosyjsku, niestety)

o wariancie rozwoju wydarzeń opisanym w poniższym artykule? Źródło (w sensie czasopisma, o samym artykule się nie wypowiem) raczej dosyć poważne.
http://www.vpk-news.ru/article.asp?pr_sign=archive.2009.292.articles.geopolitics_01

autor: west, data nadania: 2009-07-08 21:41:13, suma postów tego autora: 6709

Sumienie potrafisz zamęczyć swoją wszystkowiedzą

Gdzie kliknę, w jaki bądź artykuł i jego komentarze to pojawia się Twój post najczęściej propagandowy broniący
Wielkiego Brata z pozycji brązowonosego.

Mylisz się stokrotnie Lewica moim zdaniem - ta myśląca nie jest nastawiona wrogo do USA, chciałaby tylko by Polska była traktowana może nie jak partner, bo jesteśmy niedużym krajem
ale jako autentyczny sojusznik.

Ze wszystkimi konsekwencjami tzn., nie popierania słabych merytorycznie i intelektualnie środowisk prawicowych w RP przez USA.
Mamy prawo przez to, co do dla demokracji w Europie uczyniliśmy do swojej drogi do kapitalizmu skoro on ma mieć szansę rozwoju a nie tkwić w stagnacji.

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-08 22:24:36, suma postów tego autora: 3088

West jak możesz to przetłumacz ten rosyjski tekst

Ewentualnie znajdź kogoś kto go przetłumczy
Wygląda na ciekawy przynajmniej dla mnie
ale moja znajomość rosyjskiego żałuję jest śladowa (słaba).

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-08 22:47:24, suma postów tego autora: 3088

jacekx - jeśli wiedza Cię męczy to nie bierz się z nią za bary tylko przyjmij ją do głowy.

Zgadzam się ze wszystkim co piszesz: lewica kocha Amerykanów, podobnie jak katolickich księży. Lewica generalnie kocha wszystkich, tyle że jest to miłość nieodwzajemnionaw. Lewicy pozostaje zatem miłość własna, zabroniona przez Pismo Święte, lecz dozwolona przez aktualnie obowiązujące prawo.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-09 00:04:08, suma postów tego autora: 6195

Sumienie czy Ty jesteś niedowidzący ........

Znowu komentarz Twój Ad personam.

Znów błąd w dyskusji.

Ty chyba jesteś nieedukowalny, bo dobijasz do 3000 postów i ciągle popełniasz te same błędy.

Rozumiem, że Twoja logika podpowiada Ci 3000 X(razy) nazwać białe czarnym to białe stanie się czarnym.

Wszystkich myślisz, że tak przekonasz ? :) ..............................................................................................................

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 19:22:20, suma postów tego autora: 3088

Errata Jackax

....................................

Mamy prawo przez to, co dla demokracji w Europie uczyniliśmy, do swojej drogi do kapitalizmu

skoro on ma mieć szansę rozwoju a nie tkwić w stagnacji.


autor: jacekx, data nadania: 2009-07-08 22:24:36, suma postów tego autora: ...............


Jest to też podsumowanie mojego porzedniego postu

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 19:26:13, suma postów tego autora: 3088

Sumienie szepnę Ci na ucho pewną tajemnicę

Ala proszę Cie bardzo nie powtarzaj innym .......

Bo się wyda i będziesz miał kłopot.

Polska Lewica kocha ludzi - kocha człowieka.

Cóż Prawica ........... ???????????

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 19:37:59, suma postów tego autora: 3088

jacekx

"Polska Lewica kocha ludzi - kocha człowieka."

na tej samej zasadzie na której kleszcz kocha psa do którego sie przyssał.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-09 21:01:54, suma postów tego autora: 2714

Drodzy bracia na Prawicy

Ja naiwny socjalista Jacekx

Dedykuję Wam Bracia ten tekst

Przeczytajcie i zadumajcie się nieco .............
Może pokochacie tę Polskę
i Polaków ,
i zaczniecie budować na skale dla dobra nas wszystkich.


List do Koryntian
Hymn o miłości

1 Gdybym mówił językami ludzi i aniołów, a miłości bym nie miał, stałbym się jak miedź brzęcząca albo cymbał brzmiący.

2 Gdybym też miał dar prorokowania i znał wszystkie tajemnice, i posiadał wszelką wiedzę, i wszelką [możliwą] wiarę, tak iżbym góry przenosił. a miłości bym nie miał, byłbym niczym.

3 I gdybym rozdał na jałmużnę całą majętność moją, a ciało wystawił na spalenie, lecz miłości bym nie miał, nic bym nie zyskał.

4 Miłość cierpliwa jest, łaskawa jest. Miłość nie zazdrości, nie szuka poklasku, nie unosi się pychą;

5 Miłość nie dopuszcza się bezwstydu, nie szuka swego, nie unosi się gniewem, nie pamięta złego;

6 Miłość nie cieszy się z niesprawiedliwości, lecz współweseli się z prawdą.

7 Wszystko znosi, wszystkiemu wierzy, we wszystkim pokłada nadzieję, wszystko przetrzyma.

8 Miłość nigdy nie ustaje, [nie jest] jak proroctwa, które się skończą, albo jak dar języków, który zniknie, lub jak wiedza, której zabraknie.

9 Po części bowiem tylko poznajemy, po części prorokujemy.

10 Gdy zaś przyjdzie to, co jest doskonałe, zniknie to, co jest tylko częściowe.

11 Gdy byłem dzieckiem, mówiłem jak dziecko, czułem jak dziecko, myślałem jak dziecko.
Kiedy zaś stałem się mężem, wyzbyłem się tego, co dziecięce.

12 Teraz widzimy jakby w zwierciadle, niejasno; wtedy zaś [zobaczymy] twarzą w twarz: Teraz poznaję po części, wtedy zaś poznam tak, jak i zostałem poznany

13 Tak więc trwają wiara, nadzieja, miłość - te trzy:

z nich zaś największa jest miłość.

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 21:06:09, suma postów tego autora: 3088

jacekx - coś za dużo tych errat i bełkotliwych wpisów z kropeczkami :)

Sądząc po tym, że przekroczenie 2000 wpisów jest dla Ciebie "dobijaniem do 3000" matematyki w szkole raczej nie uczyłeś :)

Pozdrawiam, życząc rychłego pogodzenia się z odejściem ustroju idealnego dla leni i obiboków, czyli PRL. Będzie Ci łatwiej, Jacku, gdy w końcu pogodzisz się z tym, że od 20 lat żyjesz w wolnej Polsce. Uwierz mi.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-09 21:46:55, suma postów tego autora: 6195

Tak Azar Majedi po stokroć tak...................


Ludzie chcą miłości

po stokroć tak.....

czy u Was Iranie czy u nas w Polsce.

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 21:48:09, suma postów tego autora: 3088

Człowiek omylny jest Sumienie tu myślę o sobie ........

Myślałem, że Hymn do miłości Ci coś podpowie.

Skąd tyle nienawiści u ciebie Człowieku?

Czy wiesz, że człowiek to brzmi dumnie?

Skąd tyle nienawiści do współobywateli i do swojej Ojczyzny?

Polska jest Polską wolną od 1918 roku a, że zmienia oblicza, bo to Polska właśnie.

Historia oceni.

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 22:38:03, suma postów tego autora: 3088

Sumienie ...........?

Czy Hymn do miłości uważasz za bełkot?

Zal mi Ciebie Człowieku :( ...........

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 22:42:22, suma postów tego autora: 3088

Nadstawiam drugi policzek ..............

Uderzaj Sumienie......

Przeczytaj jeszcze raz Hymn o miłości z Listów do Koryntian

a może coś ...... zrozumiesz?

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-09 22:54:55, suma postów tego autora: 3088

W tym tempie, Jacku, szybko dojdziesz do 3000 komentarz. Wystarczy kilkaset errat do własnych wpisów

i przegonisz ABCD. Pod względem patosu, zawartego w wypowiedziach, pobiłeś go już tysiąckrotnie. Zapewne na tym nie poprzestaniesz...

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-09 23:31:38, suma postów tego autora: 6195

Sumienie .........

Naprawdę przeczytaj ze zrozumieniem Hymn o miłości.

Wielu ludzi zyska na Tym

w tym Tobie najblżsi.

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-10 00:15:42, suma postów tego autora: 3088

Dodaj komentarz