Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PPS: Eva-Britt Svensson na szefa PE!

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

...

Autor największej zapaści finansów publicznych na szefa PE, masakra!

autor: Crusty, data nadania: 2009-07-13 21:00:43, suma postów tego autora: 159

Popieram to oświadczenie,

bo jest bliższe interesom świata pracy. Buzek zaś był i będzie za jego dojeniem.

autor: steff, data nadania: 2009-07-13 21:27:30, suma postów tego autora: 6626

Cała Europa czekała na to oświadczenie...

Mając poparcie takie potęgi, jak PPS, Eva Britt-Svenson może być pewna wyboru :)

autor: Luke, data nadania: 2009-07-13 21:32:13, suma postów tego autora: 1782

:)

Bardzo dobrze, że chociaż jedna z naszych lewicowych partii skrytykowała kandydaturę Buzka.

autor: tomzek, data nadania: 2009-07-13 21:55:35, suma postów tego autora: 152

mysz ryknęła

Martin Schulz zwołał już pewnie posiedzenie prezydencji PES, aby omówić nowozaistniałą sytuację polityczną ;-)

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-07-13 22:00:01, suma postów tego autora: 247

@Berdysznick

Krytyka jest potrzebna. Byle by konstruktywna była. Twoja nie jest. Twoja, Luke, zresztą też ;)

autor: Majrys, data nadania: 2009-07-13 22:18:01, suma postów tego autora: 230

...

Odważna, ale słuszna decyzja

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2009-07-13 23:16:45, suma postów tego autora: 93

oświadczenie

bardzo lubię Evę, ale myślę że te oświadczenie nie ma żadnego znaczenia politycznego.

autor: Kuba P, data nadania: 2009-07-14 00:01:57, suma postów tego autora: 700

a ja jak zwykle...

Grześ może być wiceprzewodniczącym swoich kolegów , w PPS jest wiceprzewodniczącym prezydium Rady Naczelnej , spokojnie jeszcze zmienicie nomenklaturę i przewodniczącego ale na razie proszę o stosowanie właściwych sformułowań.

autor: Padre81, data nadania: 2009-07-14 08:02:33, suma postów tego autora: 94

...cd

czy naprawdę za każdym razem trzeba zwracać uwagę na nomenklaturę czy nie można raz poprawnie napisać tekstu?

autor: Padre81, data nadania: 2009-07-14 08:19:22, suma postów tego autora: 94

@Padre81

A czy choć raz, przy jakimś njusie nie mogła by się odbyć merytoryczna dyskusja, a nie czepialstwo o pierdoły i pusta złośliwość?

autor: Crusty, data nadania: 2009-07-14 08:44:34, suma postów tego autora: 159

tak pisze TRYBUNA (czerwona?????????)

Jerzy Buzek zostanie dziś szefem PE

Parlament Europejski wybiera dziś swego nowego przewodniczącego. Niemal na sto procent zostanie nim prof. Jerzy Buzek, pierwszy polityk pochodzący zza żelaznej kurtyny walczący o takie stanowisko. Jego jedyną rywalką jest szwedzka eurodeputowana Eva-Britt Svensson z frakcji komunistów i radykalnej lewicy liczącej zaledwie 35 posłów.



Nic dodać ,nic ująć

autor: no pasaran, data nadania: 2009-07-14 09:33:12, suma postów tego autora: 329

i jeszcze TRYBUNA

Sukces profesora to efekt m.in. intensywnego lobbingu polskiego rządu.

To zdecydowanie jest rok profesora z Gliwic.

Najpierw w pięknym stylu wygrał wybory do europarlamentu zdobywając 393 tys. 117 głosów, co było rekordem w skali Polski. „Potem rząd Donalda Tuska nacisnął dźwignie wszelkich możliwych kontaktów międzynarodowych intensywnie promując swojego kandydata. Poparli go Niemcy, Francja, Holandia i wszyscy nowi członkowie Unii Europejskiej” – pisał rosyjski dziennik „Wriemia Nowostiej”.

Jerzy Buzek cieszy się poparciem pięciu największych frakcji politycznych w PE: macierzystej grupy chadeckiej, socjalistów, liberałów oraz konserwatystów i liberałów.



Ehhh............ten Buzek.

autor: no pasaran, data nadania: 2009-07-14 09:37:31, suma postów tego autora: 329

a teraz METRO

We wtorek Jerzy Buzek zostanie wybrany przewodniczącym Parlamentu Europejskiego. Stanowisko zawdzięcza inteligencji, pracowitości i urokowi osobistemu


Wtorkowy wybór Jerzego Buzka na fotel szefa Parlamentu Europejskiego jest największym personalnym sukcesem polskiej dyplomacji ostatnich lat


Może dość już tych peanów wygłaszanych na temat łoBUZKA ???

autor: no pasaran, data nadania: 2009-07-14 09:41:22, suma postów tego autora: 329

Buzek...

jeszcze się za niego wstydu naje Europa... Z drugiej strony szef PE jaki i cały PE mają niewielkie znaczenie, może dlatego można było dać to stanowisko Polsce, żeby już nie jęczała że "coś nam się należy za obalenie komunizmu"...

Ale że go ślązacy wybrali, gościa który wpowadził 4-reformy czyli 4 plagi, na czele z OFE, które jest maszynką do wyprowadzania pieniędzy ludzi pracy do kieszeni finansistów?

autor: Luke, data nadania: 2009-07-14 10:15:17, suma postów tego autora: 1782

Popracie dla Svensson było słuszne,

nawet przy świadomości, że Buzek zwycięży. Uczciwość lewicowa wymagała odmowy poparcia dla człowieka, który na większość Polaków swoimi "reformami" sprowadził biedę.

autor: steff, data nadania: 2009-07-14 10:50:02, suma postów tego autora: 6626

Luke... litości nie masz... Przepraszam za Śląsk!!! (*_*)

U nas był zawsze wielki szacunek dla profesorów i doktorów, w ogóle ludzi wykształconych i światowych, a jeszcze jak gryfnie "łobleczonych" i ładnie "mówiących" po polskiymu... A propos, słyszał kto może łoBuzka "godającego po ślonsku"? Ja nigdy. Bo to przeca taki Ślonzok zza Olzia! A wybrali go głównie Gorole zza Buga (bez obrazy) i otumanione Hanysy!
(*_*)
Jeśli mógł był ewangelik szefem katolickiego kraju, dlaczego nie może "polski mąż stanu" (najgorszy w historii transformejszyn) kwiatkiem do europejskiego kożucha?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-14 11:01:07, suma postów tego autora: 5956

Luke

twoj pierwszy komentarz byl idealnie trafny;)

widze ze lewica.pl kontynuuje polityke pisania "newsow" z nic nie znaczacych oswiadczen czerwonych grupek, gdy realnych dzialan brakuje...
smutne

autor: MJ, data nadania: 2009-07-14 11:14:48, suma postów tego autora: 1280

jaki jest sens

wydawania takich oświadczeń? oprócz zaistnienia w rubryczce "newsy" na lewica.pl? papierkowa robota, dosłownie.

autor: kat.kow, data nadania: 2009-07-14 12:59:52, suma postów tego autora: 15

Więc jaki jest sens

komentowania tej papierowej roboty, kat.kow? "oprócz zaistnienia w rubryczce "newsy".
?

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-14 13:13:00, suma postów tego autora: 5956

Oświadczenie MS/PPS

ukazuje przede wszystkim słabość i dyletanctwo różnorakich polskich grupek komunistycznych, które wolą zarzynać się w temacie o schedę po LBC niż poprzez nomen omen eurokomunistyczną Europejską Partię Lewicy próbować pokazać sprzeciw choćby małej grupy Polaków wobec kandydatury Buzka. Internacjonalizm i słuszną krytykę wobec polityki antypracowniczej pokazała socjaldemokratyczna PPS podczas gdy leniniści milczą bądź naśmiewają się z "nic nie znaczącego oświadczenia". Tym większy szacun dla pepeesowców.

autor: Czerwony, data nadania: 2009-07-14 13:34:30, suma postów tego autora: 111

godna odrębnego artykułu

jest wiadomość na kogo głosowała frakcja "socjalistów"

autor: bolo, data nadania: 2009-07-14 14:42:34, suma postów tego autora: 4522

czerwony

wiesz, akurat od leninizmu jestem bardzo daleki a tez mnie to smieszy;) Nie tyle dzialanie PPS, bo jezeli nie sa w stanie zrobic nawet malej akcji w tym temacie to wyslanie oswiadczen do mediow jest jakas tam taktyka na zaistnienie w przestrzeni publicznej, ale zachowanie redakcji lewicy.pl, ktore jest po prostu zenujace.

Przez ostatnich kilka dni na Slot Arcie przez nasze projekcje filmowe, debate, stoisko i wyklady przewinelo sie po kilkaset osob dziennie (tematyka: Palestyna, alterglobalizm, przemiany 89 roku, prawa autorskie i UE oraz wiele innych), ale nawet nie chce mi sie wysylac na ten portal informacji, gdyz wiem, ze i tak zostana wyciete, poniewaz nie jestesmy dosc czerwoni i lubiani przez "niezalezne grono redakcyjne", a Slot Art jest badz co badz festiwalem alternatywnym, ale jednak chrzescijanskim:)

i wlasnie dlatego lewica jest marginesem, a lewica antykapitalistyczna- marginesem marginesu lol:)

autor: MJ, data nadania: 2009-07-14 15:52:31, suma postów tego autora: 1280

Hyjdla

oczywiście, dokładniej rzecz biorąc w komentarzach newsow na lewica.pl, bardzo mnie to kreci, tyle że ja nie próbuje budować partii, która chce być traktowana poważnie. ilość oświadczeń, listów poparcia albo braku poparcia dla kandydata/działania/czegokolwiek jest zatrważająca, nawet mainstreamowe partie tyle "papierkowej roboty" nie wypuszczają w świat. a tu proszę, jestem przeciw i jest fajnie. oświadczenie, że jest się za czyms lub przeciw czemuś, oprócz podania tego do publicznej (?) informacji, nie ma żadnej siły sprawczej, czyli nie wnosi nic, no może + 5 punktów do samooceny. co kto lubi.

autor: kat.kow, data nadania: 2009-07-14 16:19:02, suma postów tego autora: 15

@MJ

Skoro nie wysłałeś informacji do redakcji lewica.pl to czemu marudzisz, że jej nie umieszczono i że na pewno zostałaby odrzucona??? Skoro nawet nie pofatygowałeś się żeby to zrobić, to narzekanie, że takiej informacji nie ma jest bez sensu. Swoją drogą, na Indymediach też żadnej wzmianki nie ma - co znaczy, że tam też "nie chciało ci się wysyłać" relacji ze Slotu. A nie powiesz mi chyba, że tam też by taką informację zablokowano?

@kat.kow
Partie polityczne są od tego, by realizować politykę - zgodnie z nazwą. Polityka to szerokie spektrum różnych działań. Od akcji ulicznych, happeningów, demonstracji, przez spotkania, warsztaty, działalność społeczną, na wydawaniu stanowisk skończywszy. PPS jest i będzie konsekwentny w realizowaniu i tworzeniu obrazu prawdziwie lewicowej polityki. I tyle.

No cóż, tak czy siak haters will hate, niezależnie od tego, ile i jak różnorodnych działań byśmy nie prowadzili :)

autor: Majrys, data nadania: 2009-07-14 16:45:36, suma postów tego autora: 230

w imieniu

NO PASARAN oświadczam , że nic nie oswiadczam .

to jest dopiero oświadczenie, a nie jakieś tam pierdoły PPS.

:)))

autor: no pasaran, data nadania: 2009-07-14 17:05:58, suma postów tego autora: 329

MJ,

słabe powiązania kontrkultur młodzieżowo-artystycznych z lewicą antykapitalistyczną w Polsce nie jest winą PPS-u ani redakcji lewica.pl.
Dobrze się stało, że ktoś ośmielił się skrytykować cały establishment, łącznie z "socjalistami" z SLD i UP. Szkoda tylko, że ten głos jest tak słabo słyszalny.

autor: Czerwony, data nadania: 2009-07-14 17:15:08, suma postów tego autora: 111

Jeszcze 9 lat temu

bylem pewien (choc wtedy mialem blade pojecie o polityce), ze loBuzek skonczy w pierdlu, a nie w PE w jakiejkowliek roli, chocby boya hotelowego, ze bedzie dzielil cele z takimi personami z lomgrata jak Emil Wasacz (obecnie prezes Stalexport-autostrady do nieba jak cholera) i ten drugi Buc i przybleda (eks. prezes PTE Skarbiec, obecnie prezes Polkomtela), ehh. niewiem, smiac sie, czy plakac ?.

choc mysle, ze tajfun Vincent Rostowski przcmi ich obu :) a w nagrode zostanie prezesem hmm. to musi byc cos wielkiego i smierdzacego;)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-14 17:21:11, suma postów tego autora: 2960

Hyjdlla

przepraszasz za Slask, to teraz jeszcze przepros za Polska, bo ten gad ze Slaska gada za Polska, jak on sie tam uchowal ? =:)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-14 17:31:36, suma postów tego autora: 2960

Jakie

stanowisko wobec wyborów na szefa europarlamentu zajęła PPP?

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-14 19:41:39, suma postów tego autora: 20871

Ludzka pamięć

Rządy AWS i Buzka to była największa katastrofa w dziejach Polski po 1989, większa może nawet niż powódź stulecia z 1997r. A mimo to tego człowieka wybrali, i to jeszcze jak. Czy oni mózgu nie mają? Ktoś im zrobił skasował pamięć i wgrał nowo, jak się wgrywa coś na dyskietkę? No nic, za 5 lat SLD wystawi Millera i też będzie wielki sukces. Chyba tak działa magia Tuska. Gdyby Tusk się zaprzyjaźnił z Rydzykiem, pewno też by go wybrali do PE? I jak tu się dziwić Leninowi, że wymyślił wszystko wiedzącą partię, która sama poprowadzi robotników do komunizmu, nic z nimi nie konsultując. To już nawet Hitler miał największą partię w niemieckim parlamencie, ale on jeszcze nie rządził, więc może nie ma co się dziwić. Ale żeby takie Zero wybrać taką większością. Matko Boska Częstochowska miej nas w swojej opiece! Biedna Europa! Krieg ist verloren.

autor: J.K, data nadania: 2009-07-14 20:13:38, suma postów tego autora: 948

Joe Higgins

jedyny socjalista w PE a nie jacys tam socjalzdrajcy

autor: kilowat, data nadania: 2009-07-14 20:22:32, suma postów tego autora: 117

Właśnie Kilowacie.

Nic nie stało na przeszkodzie by GPR poprosiła swego towarzysza Higginsa o wydanie oświadczenia czy organizację konferencji prasowej w sprawie wyboru przewodniczącego Europarlamentu. Wszak reprezentują jedną międzynarodówkę (CWI), a sam Higgins chwali się, że wszedł do PE dzięki głosom polskich robotników. No ale zamiast aktywności No Pasaran woli ujadać na PPS. Smutne jest to nasze polskie szambo.

autor: Czerwony, data nadania: 2009-07-14 21:28:00, suma postów tego autora: 111

J.K,

i powiedz, jak tu się czuć Polakiem? Bo ja się nim czuję coraz mniej... Ja po prostu nie rozumiem tego narodu, czym sie kieruje wybierając takie miernoty, jak Buzek... Jego wybór to najlepsza kwintesencja polskiej zaściankowości... A jego wybór na szefa PE- to już rozumiem, że Zachód chciał jakoś Polaków zadowolić, mam nadzieję że za tę nieznaczącą funkcję Polakom nie dadzą żadnego komisarza unijnego, wtedy zobaczyłbym mądrość Europy Zachodniej w obronie przed polską głupotą, której nośnikiem są polskie elity, na czele takich róznych Buzków...

autor: Luke, data nadania: 2009-07-14 22:02:11, suma postów tego autora: 1782

Oj, Luke, Luke

Obecnie w UE każdy kraj ma swojego komisarza z automatu.

autor: Vanzetti, data nadania: 2009-07-14 23:23:24, suma postów tego autora: 139

Luke,

a ja coraz bardziej lubię Polaków. Za to, że w każdych wyborach ucierają nosa niszowym wieszczom, ktorym nic nie pomagają nawet listy PSL, Samoobrony czy PPP.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-15 00:32:12, suma postów tego autora: 20871

Co Panowie sądzicie o scenariuszu kreślonym

Na portalu Przegląd Socjalistyczny
Cytat z artykułu
...............................................
Eurowybory: Dobry wynik SLD, słaby wynik lewicy
Krzysztof Pilawski
******************************
fragment końcowy
Obecnie, po wyeliminowaniu konkurencji na lewicy, głównym zadaniem SLD jest przygotowanie się do wyborów samorządowych, które mają kluczowe znaczenie dla aktywu (zapewniają mu stałe źródło dochodu). Do wyborów dojdzie na niespełna rok przed wyborami parlamentarnymi. Będzie im towarzyszyć eskalacja napięcia między PO i PiS (jeśli dotychczasowy układ sił politycznych utrzyma się).
Dobry wynik SLD może oznaczać po wyborach zerwanie koalicji samorządowych PO i PiS, zastąpienie ich koalicjami PO z SLD (jak to jest już dziś w Warszawie). Umocnienie przyczółków współpracy może doprowadzić (przy sprzyjającym rozkładzie głosów) do wejścia SLD do rządu z PO (może jeszcze z PSL) po wyborach parlamentarnych w 2010 r.
Taka jest strategia Sojuszu Lewicy Demokratycznej kierowanego przez Grzegorza Napieralskiego. Dobry wynik w wyborach europejskich ułatwia jej realizację.

Bo ja sądzę :( .................

autor: jacekx, data nadania: 2009-07-15 01:17:55, suma postów tego autora: 3088

Majrys

juz tlumacze:)
info na lewice.pl z akcji pisalem samodzielnie juz kilkanascie razy, zawsze bez rezultatu. Biorac pod uwage, ze jestescie na naszej liscie newsletterowej mediow, informacje dostawaliscie grubo ponad 100 razy. A jednak czesciej jestesmy nawet w GW, ktora nas nie znosi, niz u was:) Jezeli to jest przypadek, to uwierze we wszystko;P

co do Indyka, to wyjasnienie jest proste: poniewaz wrzucamy tam zwykle pelna fotorelacje, czekam jeszcze az splyna do mnie wszystkie fotki, zeby z 4 dni i masy dziala wybrac najlepsze:) Dzis w nocy powinno wszystko byc:) A na lewice.pl wystarczylaby jedna, stad newsa moglbym zrobic juz przedwczoraj:) Proste?:)

Zeby bylo jasne: to wasz portal i szanuje prawo do promowania "swoich" nawet w tak lopatologiczny sposob, jak zamieszczanie w kolko rewelacji z kolejnych oswiadczen czerwonych grupek. Nie mam tez zalu do PPS, gdy z braku mozliwosci zrobienia czegos wiecej staraja sie zaistniec chocby kawalkiem tekstu wyslanym gdzie sie da. Tylko smieszy mnie to strasznie:)

autor: MJ, data nadania: 2009-07-15 05:41:26, suma postów tego autora: 1280

Nie sądze by PO

opłacało się wejśc w koalicję z SLD

P.S

Na kogo głosowali parlamentarzyści z PES? Na Buzka?

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-15 07:25:42, suma postów tego autora: 1953

do MJ

Socjalistom nie robi różnicy wyznanie to właśnie odróżnia nas od krypto i jawnych komunistów , dziwi mnie że info o Slocie nie pojawiło się na lewica.pl choć może nie powinno , kiedyś wierzyłem ze człowiek mieniący się lewicowcem to osoba otwarta progresywna ciekawa świata , teraz mam coraz więcej wątpliwości.
Natomiast mamy przykłady współpracy , choć nad czym ubolewam dość powierzchownej , między "społecznymi chrześcijanami" a socjalistami , była taka współpraca w Lublinie , do czego z chęcią bym powrócił .
Natomiast mogę zagwarantować że prawdziwy PPS'owiec z chęcią stanie ramie w ramie do pracy społecznej z chrześcijaninem bo łączą ich te same podstawowe wartości , umiłowanie bliźniego i wrażliwość społeczna.
Grzegorz J. Nowicki
MJ zapraszam do nawiązania kontaktu grzegorz_nowicki@vp.pl

autor: Padre81, data nadania: 2009-07-15 08:37:28, suma postów tego autora: 94

Padre

z M.J już miałeś okazje współpracować w OM PPS. Bo tak się zapraszacie a wy z jednego pnia:)

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-07-15 09:51:35, suma postów tego autora: 899

CZERWONY

piszesz:
"No ale zamiast aktywności No Pasaran woli ujadać na PPS."

Ja nie ujadam na PPS.
Śmieszy mnie jednak podniecenie jakie towarzyszy wydanemu przez nich oświadczeniu w sprawie wyboru przewodniczącego PE.
Póki co to PPS nie jest znaczącą siłą polityczną na polskiej scenie politycznej( w wyborach do europarlamentu zarejestrowali się tylko w jednym okregu i to tez dzieki zaje...temu wysiłkowi MS-ów).

Całej PPS życzę sukcesów, lecz na bazie samego MS-u nie zbuduje się partii masowej.

Kolejna sprawa to podporządkowanie PPS FundacjiRL, i to sie nazywa ENTRYZM w wykonaniu MS ( choć cały czas to właśnie nam GPR-owi zarzucacie entryzm w stosunku do PPP).

Rzeczą normalną jest ,że każda partia skazana jest wcześniej czy póżniej na tworzenie sie frakcji wewnętrznych i na walki frakcyjne, ale jeżeli ktoś uwaza inaczej to jego problem nie mój.

Czerwony z tym szambem to masz całkowitą rację.
Tylko ,że jak dotąd to nikt nie próbował nawet tego oczyszczać, a moze nikt nie chce tego robić bo im większy burdel tym lepiej się żyje ???

autor: no pasaran, data nadania: 2009-07-15 11:40:34, suma postów tego autora: 329

ktoś wie

gdzie można znaleźć dokładne wyniki głosowania (kto jak głosował)? Bo w protokole na stronie PE jest tylko informacja kto wziął udział w głosowaniu. A jestem ciekaw skąd wzięło się tyle głosów na Svensson spoza GUE/NGL.
Postsoc: tak, "socjaliści" głosowali na buzka, zapewne ku uciesze niezwykle aktywnego trolla na tym forum.

autor: bolo, data nadania: 2009-07-15 13:36:07, suma postów tego autora: 4522

bolo

O ile mi wiadomo głosowanie było tajne, więc niestety możemy się tylko domyślać kto z poza GUE/NGL (liczącej 35 posłów) na nią zagłosował.

Należy chyba odrzucić skrajnie prawicową frakcję Europa na rzecz Wolności i Demokracji), jak i zdecydowaną większość posłów niezrzeszonych, którzy poza trzema posłami antykorupcyjnego austriackiego ugrupowania Liste "Dr. Martin - für Demokratie, Kontrolle, Gerechtigkeit i jednym posłem centrolewicowego hiszpańskiego ugrupowania Unia, Postęp i Demokracja, są działaczami skrajnej prawicy (Ruch na rzecz Sprawiedliwych Węgier, Partia Wielkiej Rumunii, Ataka, Brytyjska Partia Narodowa, Partia Wolności, Wolnościowa Partia Austrii, Front Narodowy, Interes Flamandzki, Demokratyczna Partia Unionistyczna) - zapewne oddali oni nieważne głosy.

Biorąc to pod uwagę i fakt, że wszystkie pozostałe frakcje (Europejska Partia Ludowa - Europejscy Demokraci, Postępowy Sojusz Europejskich Socjalistów i Demokratów, Porozumienie Liberałow i Demokratów na rzecz Europy, Zieloni/Wolny Sojusz Europejski, Europejscy Konserwatyści i Reformatorzy) część posłów do nich należących nie posłuchała swoich klubów i zagłosowała na Svensson, zapewne z Postępowego Sojuszu Europejskich Socjalistów i Demokratów (dawna Partia Europejskich Socjalistów) i Zielonych/Wolnego Sojuszu Europejskiego.

autor: SzymonM, data nadania: 2009-07-15 15:13:45, suma postów tego autora: 915

Luke

Akurat bycie Polakiem tutaj nie ma z tym nic wspólnego, ale raczej dziwne, że Śląsk, który za AWS-u zalała fala bezrobocia wybiera tego politycznego trupa. Ale to też pokazuje, jak zdolny jest Tusk, który niczym jakiś nekromanta z powieści fantasy z dwóch (politycznych) trupów - Z Buzka i Krzeklewskiego - zrobił gwiazdy, które weszły do może i mało znaczącego, ale bardzo prestiżowego Europarlamentu. Dla tych dwóch niepamięć byłaby najlepszym rozwiązaniem. Prestiż prestiżem, dobrze że Polak jest marszałkiem PE, ale to powinno wieńczyć długą i chlubną pracę dla kraju, a Buzek, ani Krzaklewski ani jednego, ani drugiego nie zrobili, za to zostawali za sobą przysłowiową "bidę z nędzą" i sprawili, że Polacy obrośli dodatkową ilością kompleksów.
Żiżek takie wybieranie znienawidzonych polityków jak w przypadku Berlusconiego do miękkiej formy Putinizmu (czyli jednak Rosja zmierza do Europy). No to rozumiem, że Miller, który jakby go nie oceniać zrobił już znacznie lepsze show też powinien wysoko zajść. Może i vox populi vox dei, ale niektórzy bogowie są szaleni.

autor: J.K, data nadania: 2009-07-15 17:53:15, suma postów tego autora: 948

ABCD,

a w punktach sprzedazy Polacy ucierają nosa niszowym, choć przeciez bliskich mainstreamowi, czasopismom w rodzaju "Obywatel"- choć ja akurat się z tego nie cieszę, bo nie jestem widać typowym Polakiem, który cieszy się z cudzego nieszczęścia...

autor: Luke, data nadania: 2009-07-15 18:38:02, suma postów tego autora: 1782

Luke

Stanowczo protestuję! Ostatni numer Obywatela jest bardzo ciekawy - może także z tego powodu, że nie ma w nim treści pióra reżimowego szkodnika, rzuconego na odcinek lewica.pl. W zamian są artykuły i wypowiedzi prominentnych reprezentantów "lewactwa", jakby zapewne określił ich nasz bohater.
Poza tym pomijając różnice ideologiczne - nigdy nie określiłbym tego magazynu mianem "maistreamu".

autor: bolo, data nadania: 2009-07-15 20:10:03, suma postów tego autora: 4522

Dodaj komentarz