Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PBS DGA: Jak walczyć z kryzysem? Podnieść podatki dla najbogatszych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Ciekawe

o jakie podatki dla najbogatszych chodzi, z tego co wiem nie ma w Polsce żadnego podatku od bogactwa. Pewnie mówią o podatku od zarobków zwykłych etatowców czyli PIT, którego najbogatsi najczęściej w ogóle nie płacą. Dzięki podwyżce PIT oszczędnym etatowcom będzie ciężej się dorobić, odejśc z etatu i przejść na swoje, i w to graj najbogatszym, po co im nowa konkurencja i podbijanie kosztów siły roboczej.

autor: jliber, data nadania: 2009-07-19 01:00:47, suma postów tego autora: 4329

Podoba mi

Podoba mi się to badanie. W Polsce bogatych jest kilka %. A więc, aby podnieść im podatki głosowali wszyscy, których ta dolegliwość by niedotyczyła. Łatwo jest zwalczać kryzys pieniędzmi niepochodzącymi z własnej kieszeni.

autor: kwak, data nadania: 2009-07-19 08:55:06, suma postów tego autora: 1207

Hura!!!

Jest sposób na kryzys!"Poparcie" w dłoń i do ataku!-:)

autor: Lewy_sierpowy, data nadania: 2009-07-19 10:03:14, suma postów tego autora: 623

kwaku, badanie ci się podoba,

mimo że ci się NIE podoba... hm...
Cóż, pora ci zmienić społeczeństwo, kwaku, które dziwnym trafem zawsze trafi do kieszeni "dobrodziejów", zasobnych w "oszczędności" poczynione na uszczęśliwianych pracą za tysiąc złotych...

A już tragedią jest antyczną, że "oszczędnym etatowcom będzie ciężej się dorobić, odejśc z etatu i przejść na swoje", by otworzyć kolejny bar piwny, ruchomy handel polisami, biuro czyszczenia biur albo stragan z pietruszką, do których pies z kulawą nogą zawita. Ale każdy będzie miał firmę i będzie dziadem samego siebie...
Już to przerabialiśmy. Było kilka albo i kilkanaście milionów jednoosobowych firm, po których ino ślad w książkach telefonicznych pozostał i sznury po zbankrutowanych wisielcach...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-19 10:03:41, suma postów tego autora: 5956

A kto podniesie podatki najbogatszym?

Sejmowi liberałowie? Chba na głowę zeście poupadali. Wymyślą tysiące owodów, aby wykazac, że zahamowałoby to rozwuj kraju. Oczywiście o narastaniu następnej warwstwy własnego tłuszczu nie wspmną.

autor: steff, data nadania: 2009-07-19 10:12:28, suma postów tego autora: 6626

A tak w ogóle, jliberku...

po co taki jeden z drugim etatowiec zostaje w ogóle etatowcem?
Nie lepiej po zawodówce od razu wieżowce budować, albo jakieś folkswageny skręcać - we własnej firmie? Po maturze salony wisażu otwierać albo z kolekcjami diora. Po dyplomie banki tworzyć albo wydawnictwa drukujące non stop naszą pracę magisterską... A każdy profesor od razu po wyjściu z "sorbony" niech własną prywatną uczelnię otworzy, najlepiej w Pcimiu Środkowym, bo w Górnym i Dolnym już są... itd...
Po cholerę nam etatowcy?
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-19 10:20:09, suma postów tego autora: 5956

Głupie pytania, to i głupie odpowiedzi. Zresztą nie jest źle -

odpowiedzi dobitnie świadczą, że o kryzysie społeczeństwo wie - na szczęście - z gazet, a nie z autopsji.

autor: west, data nadania: 2009-07-19 10:39:36, suma postów tego autora: 6717

Panowie Jliber i Kwak

Manipulujcie pojęciem "bogaty".
Dla większości Polaków to ten, który ma dochodu około 5.000
i więcej , a więc mieszczących się jeszcze (chyba?)w podatku 19%, lub w drugiej grupie.
I to ich chcą opodatkować , a nie owe 3% , mających
ogromne dochody sprytnie poukrywane w rajach podatkowych.
Jeśli taki "niezastąpiony specjalista" uważa , że wyższy
podatek go zrujnuje, to niech szuka pracy w St.Zjednoczonych,
gdzie na takich "'WYBITNYCH FACHOWCÓW" wszyscy zapewne czekają z otwartymi ramionami.
To byłoby wiele dziesiątków miliardów złotych, które można
przeznaczyć na zdychającą służbę zdrowia i inne cele społecznie użyteczne.
Ten obecny system podatkowy , dla 95% podatników LINIOWY , jest na dłuższa metę nie do utrzymania i jeśli jedyna partia lewicowa w Sejmie go nie zaatakuje - to po niej.
Niech Napieralski o tym wie.

autor: tarak, data nadania: 2009-07-19 11:37:45, suma postów tego autora: 3283

nasza pani z okienka śląskiego getta znów się popisała, hehe

miliony sznurów, miliony wisielców, upadające jednosobowe firmy, zgliszcz i ruiny...

radzę zdjąć poduszkę z parapetu i wyjść na zewnątrz...

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-07-19 11:27:54, suma postów tego autora: 1539

dla kogo SLD to lewica ?

http://biznes.onet.pl/drugi-plan-balcerowicza,18493,3022016,1949451,4,1,news-detal

Hausner jak drugi Balcerowicz.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-19 12:54:34, suma postów tego autora: 2960

Nasz galicyjski kajtuś wszyskich kajtusiów

z wyżyn swojego siodełka, pedałując wśród buszu swojskich połonin nie widzi ruin i zgliszcz. Kiedy dostrzeże - spadnie z siodełka i sięgnie po sznur... he he he.
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-19 12:59:41, suma postów tego autora: 5956

Pan Dyzma

I dlatego Hausnera na LEWICY juz od dawna nie ma.

autor: tarak, data nadania: 2009-07-19 13:19:58, suma postów tego autora: 3283

kwaku

[zwalczać kryzys pieniędzmi niepochodzącymi z własnej kieszeni]

nie chce przypominac kto stoi za kryzysem, wysokie podatki rzedu 99% i konfiskata mienia bylyby wlasciwszymi instrumentami dyscyplinujacym dla wielbionych przez roznych pedrakow kapitalistow.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-19 13:25:57, suma postów tego autora: 2960

Hyjdla

Nawet VW zaczynał w garażu. Poza tym naoglądałaś się znowu reklam w telewizji, większość zatrudnionych jest w milionach małych i średnich firm, to one tworzą główny popyt na usługi pracy.

autor: jliber, data nadania: 2009-07-20 08:13:10, suma postów tego autora: 4329

Tarak

Twoje życzenia spełniają się na naszych oczach (...niestety). Wprawdzie nie do Stanów, ale wyjechali!! Według niektórych szacunków ze dwa miliony emigrantow płaci podatki za granicą. To jest właśnie te twoje "dziesiątków miliardów złotych, które można przeznaczyć na zdychającą służbę zdrowia i inne cele społecznie użyteczne".
Chcesz jeszcze więcej "przeznaczyć na cele" czyli ściągnąć od bogatych?? :) Zrób tak - wyjadą kolejni.

autor: aty, data nadania: 2009-07-20 10:48:12, suma postów tego autora: 54

aty

[ze dwa miliony emigrantow płaci podatki za granicą]

z czego najmniej 1/4 placi wiecej niz w Polsce, a wiekszosc podobnie, tylko otrzymuje 5 razy wiecej od panstwa niz w Polsce. Podatki moga byc wyzsze, ale pod warunkiem, ze otrzymuje sie duzo wiecej od panstwa, nie musisz wtedy nabywac tego na rynku, czesto po jakis kosmicznie absurdalnych cenach.

akurat w przypadku Polski nie postulowalbym wyzszych podakow bez dokonania prawdziwej reformy budzetu, nie mam tu na mysli kolejnego planu Balerowicza, ktory tym rozni sie od brzytwy, ze zabija powoli.

A Polacy emigruja z innego powodu, wiec NIE BREDZ! i PRZESTAN UPRAWIAC PRYMITYWNA PROPAGANDE!

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-20 11:53:57, suma postów tego autora: 2960

dyzma_

Odpowiem tylko na argument, epitety pomijam, mam nadzieję, że zauważysz, że bez nich rozmawia się lepiej :)

Piszesz: "Podatki moga byc wyzsze, ale pod warunkiem, ze otrzymuje sie duzo wiecej od panstwa, nie musisz wtedy nabywac tego na rynku, czesto po jakis kosmicznie absurdalnych cenach."

Otóż warunek, że otrzymuje się dużo więcej od państwa niż zapłaci w podatkach nie jest spełniony NIGDY! Wszystko, cokolwiek państwo może „dać” jest kupione od obywateli tego lub innego państwa. Usługi medyczne, szkolne, itp. nie są świadczone przez państwo, tylko przez lekarzy, pielęgniarki, nauczycieli... Państwo tylko pośredniczy w transakcji kupna/sprzedaży. Państwo jak każdy pośrednik ponosi koszty tego pośrednictwa, które z kolei podnoszą cenę. Dobra nabywane za pośrednictwem państwa są więc droższe niż bezpośrednio od dostawcy - koniec dowodu.

Ale to jest mały pikuś. Sprawny pośrednik biorąc opłatę za swoją usługę daje jakąś wartość dodaną. Państwo jest niestety FATALNYM pośrednikiem.
- Po pierwsze, nie musi dbać o klienta, bo swoje usługi wykonuje pod przymusem. Czy chcesz czy nie chcesz - musisz kupić... znaczy musisz zapłacić podatek, towaru nie musisz odbierać :) ..ops, chyba przesadziłem, zdarza się, że państwo przymusi Cię także do odbioru towaru - na przykład przymusowe szczepienia przeciwko świńskiej grypie... albo ptasiej... Prywatnemu możesz powiedzieć: nie kupuję bo za drogo a w ogóle to jest chłam nie towar... Powiesz to państwu?
- Po drugie, odebrane ludziom pieniądze są świetną pożywką korupcyjną. Gdy Twój przelew z podatkiem trafia na konto Urzędu Skarbowego, tracisz nad nim kontrolę. Pieniądze te zaczynają podlegać wąskiej grupie decydentów (włączając kontrolerów, wyższych kontrolerów, kontrolerów kontrolerów itd.). Jest pewien zamknięty krąg osób które mogą decydować o tej kasie. Jak o niej decydują możesz posłuchać w telewizorni, połowa czasu antenowego to temat korupcji. A skoro kasa pójdzie na prywatne konto to chyba jasne, że za resztki nie zapewnisz takiej usługi jaką każdy kupiłby sobie prywatnie.
- Po trzecie (chyba najważniejsze w tym zestawie), państwo nie jest w stanie wydać tych pieniędzy w sposób celowy, czyli zgodny z Twoimi potrzebami. Każdy z nas zna swoje potrzeby, wie że dziecku do szkoły zeszyt potrzeba, albo że buciki się zdarły, a tu urzędasy postanowiły zaszczepić go na tę nieszczęsną świńska grypę.. Prywatnie mógłbyś wyprostować dziecku zgryz u ortodonty, ale priorytetem państwa jest.. no dajmy na to Świątynia Opatrzności. Sam wymyśl kolejne przykłady.. ale zauważ, że nawet gdyby państwo działało superwydajnie i superuczciwie to nigdy nie trafi w Twoje oczekiwania. Klasyczny przykład: prezent. Zauważ, że nawet działając z wielką sympatią i empatią dla kogoś, jeśli chcesz być pewien, że nie zmarnujesz kasy to na prezent dasz... po prostu tę kasę do dyspozycji. A co może wiedzieć jeden z drugim urzędas o moich potrzebach???

autor: aty, data nadania: 2009-07-20 15:20:21, suma postów tego autora: 54

dyzma_

Jeszcze jedno: mijasz się z prawdą tewierdząc, że: "z czego najmniej 1/4 placi wiecej niz w Polsce"
Dane na przykład tu:
http://www.wykop.pl/ramka/207852/10-panstw-najmocniej-uciskajacych-podatkami

autor: aty, data nadania: 2009-07-20 15:37:05, suma postów tego autora: 54

Panie Aty

Wyjechali ci, co pracy nie mieli, bo żyli w małych miastach
gdzie przemysł prawie się nie rozwija.
A co do owej opresyjności podatkowej liczonej w procentach od wynagrodzeń, to proszę wziąć pod uwagę ,że utrzymanie instytucji państwowych kosztuje nas w kwotach bezpośrednich
wcale nie tak dużo w porównaniu z innymi państwami, tyle że
przy niskich zarobkach w Polsce( w porównaniu do krajów starej Unii) jest relatywnie wysokie.
Czy można taniej utrzymać armię, policję, administrację i.t.d. - wątpię.

autor: tarak, data nadania: 2009-07-20 19:39:07, suma postów tego autora: 3283

aty

daruj sobie ten belkot. wiekszosc z tego co napisales albo jest naciagniete, albo wymyslone albo dawno zostalo juz obalone - takze na tym portalu. te wszystkie nuzace sztuczki erystyczne ktore ty i tobie podobni stosujecie, sa jak kalorie w makdonaldzie, puste - niby sa a jednak jakby ich nie bylo.

Jezeli panstwo oferuje wysoka jakosc zycia, dobra bezplatna edukacje, dostepne przedszkola, znakomita panstwowa sluzbe zdrowia, wydajny i efektywny sektor publiczny oraz bezpieczenstwo w egalitarnej oprawie, to znaczy ni mniej ni wiecej, ze moje podatki sie nie marnuja.

A co do emigracji to cos ci sie skojarzylo i wyskoczyles jak Filip z konopii. Ci ktorzy wyjechali nie mysleli o podatkach, ale o lepszych warunkach socjalnych, szacunku w pracy czy zarobieniu czegos ekstra. Przywrocenie stawki 40% nikogo z tego kraju nie wykurzy, gdyz w calej Europie zamozni placa jeszcze wyzsze podatki i jakos zyja.

A ten link. no coz, poczytaj jaka metodologie stosowali.
Zreszta tu jest ciekawy fragment z twojego linku.

"Polska należy do dziesięciu państw z „silnym uciskiem podatkowym”. Dostrzeżono wprawdzie stosunkowo niewysokie podatki, ale zebraliśmy cięgi za ufność wobec władz i minimalną prywatność finansową podatników."

hahaha sory stary, ale musisz sie jeszcze sporo nauczyc. od siebie dodam, ze najwyzszy poziom wsrod naszych wolnorynkowcow trzyma nadal nie podzielnie jliber, ktory mota sie, mota, ale przynajmniej robi to z klasa ;)

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2009-07-20 19:59:57, suma postów tego autora: 700

Panie Dyzma

Moim zdaniem zapaść polskiego budżetu bierze się z bardzo
niskiej płacy, od której , oczywiście, odprowadza się niskie podatki.Średnia płaca w gospodarce jest około 3.000 zł.ale składa się na nią ok.60% dochodów w okolicach minimum socjalnego( i tym,w żadnym wypadku podwyżek podatku nie należy planować) oraz reszty , której płace szybują
do kilkunastu tysięcy. Jest oczywiście problem popytu wewnętrznego, w wypadku podniesienia podatku bogatszym rodakom, ale są tu jak myślę znaczne rezerwy.
ZASADNICZA KWESTIA TO ZNACZNE PODNIESIENIE NAJNIŻSZEJ PŁACY
lub wprowadzenie dochodu gwarantowanego, co w lepszym stopniu uruchomiłoby popyt wewnętrzny niż oszczędzenie bogatych, którzy nadwyżki odkładają ( w różnych formach)
a nie wydają na polskim rynku.

autor: tarak, data nadania: 2009-07-20 21:00:58, suma postów tego autora: 3283

snofu

niepodzielnie - sorki

autor: Bogusław_Siemiątkowski, data nadania: 2009-07-20 21:17:53, suma postów tego autora: 700

Bogusław_Siemiątkowski

Pomijam epitety, których mi nie szczędzisz! Bez nich lepiej się rozmawia - uwierz!
A z merytorycznych rzeczy w Twoim tekście znalazłem:

1.
"Jezeli panstwo oferuje wysoka jakosc zycia..." itd. , itp.
Więc pytam: A jeśli państwo nie oferuje wysokiej jakości życia... itd., to czy już możemy uznać, że moje podatki się marnują? I dalej: Czy państwo rzeczywiście oferuje wysoką jakość życia... itd.?
Odpowiedz sobie sam. Ja natomiast zwrócę Ci uwagę na to, że nawet gdyby jakimś cudem "państwo oferowało" to marnotrawstwo odnosi się nie do tego co zostało zaoferowane ale do tego co zostało rozkradzione i niecelowo wydane. I to jest kasa o którą będziemy bogatsi gdy pozbędziemy się pośrednictwa państwa.

2.
Oczywiście możesz zanegować metodologię powstawania cytowanego raportu. Tak, zrób to! Najlepiej jakimś konkretnym argumentem. Ja zresztą nie zamierzam go bronić, podałem go jako przykład, ale takich danych jest na pęczki: na głównym kierunku naszej emigracji w czasie głównej fali emigracji w Irlandii mieliśmy: 20% podatku dochodowego aż do progu 115tys złotych, CIT-12,5%, ubezpieczenia społeczne (płacone przez pracodawcę i pracownika łącznie wraz z ubezpieczeniem zdrowotnym):20,75% (ekstremalnie, bo dla osób zarabiający poniżej 356Euro tygodniowo może to być ok 10,5%) W UK mieliśmy: Kwota wolna do ok 25tys złotych, 10% podatku dochodowego do około +15tys, 22% do około +150tys złotych, ubezpieczenia społeczne (łącznie pracodawca i pracownik): 23,8% oczywiście minus kwota wolna..
Ze stawkami w Polsce porównaj sobie sam.

3.
Fantastycznie potrafisz przenikać myśli tych co wyjechali ("Ci ktorzy wyjechali nie mysleli o podatkach, ale o lepszych warunkach socjalnych, szacunku w pracy czy zarobieniu czegos ekstra.") ...może jeszcze jakieś argumenty (mogą być liczbowe, ale nie muszą) na to masz? :)

autor: aty, data nadania: 2009-07-20 23:42:53, suma postów tego autora: 54

Tarak

"Czy można taniej utrzymać armię, policję, administrację i.t.d."?

Armię i policję (taka jaka jest obecnie) - myślę, że można utrzymać trochę taniej. Ale jeśli chcemy zbudować te służby tak by dobrze pełniły swoją rolę będziemy potrzebować WIĘCEJ kasy.

Administrację - można utrzymać taniej! Wystarczy zdjąć z niej niepotrzebne obowiązki związane miedzy innymi z obsługą służby zdrowia, szkolnictwa, opieki społecznej, regulowania gospodarki...

Ale to wszytko pikuś, bo główny zysk, leży w tym, że w/w obszary przestaną być regulowane przez państwo i zaczną pracować na nasze indywidualne potrzeby a nie na widzimisię urzędników.

autor: aty, data nadania: 2009-07-21 00:05:09, suma postów tego autora: 54

Panie Aty

To są bajki.
A właściwie preteksty do likwidacji odpowiedzialności państwa
za te obszary gospodarki, które MUSZĄ być przez nie kontrolowane, bo od tego jest.
Politycy neoliberalni zawsze używają tego argumentu,
bo słabe państwo nie będzie nigdy w stanie skontrolować ich ich działalności, co znacznie ułatwia niepłacenie podatków.
Jednak ich prawdziwe intencje są jasne jak słońce i nikt
na LEWICY nie ma co do tego żadnych złudzeń.

autor: tarak, data nadania: 2009-07-21 00:37:41, suma postów tego autora: 3283

Tarak

Dyskutujemy o roli państwa. Próbujemy przekonać siebie nawzajem do różnorakich rozwiązań. No i w końcu zagrywa Pan tekstem, że państwo MUSI coś kontrolować "bo od tego jest." :) no i co ja mam na to odpowiedzieć? ..że od tego nie jest?
To co Pana napisał to jest rodzaj manifestu a nie argument.

Są argumenty za i przeciw kontroli państwa nad różnymi obszarami. Dla wojska i policji obydwaj mamy chyba argumenty za, dla oświaty, służby zdrowia ja mam przeciw a Pan za. Ciekawe jest porównanie tych "za i przeciw" a nie haseł ideologicznych.

autor: aty, data nadania: 2009-07-21 09:56:00, suma postów tego autora: 54

aty

[Państwo tylko pośredniczy w transakcji kupna/sprzedaży.]

wiec posredniczy o wiele skuteczniej od rynku w dostarczaniu podstawowych niezbednych uslug jak: opieka medyczna, edukacja, bezpieczenstwo, infrastruktura, polityka transportowa, energetyka, gospodarka rolna, polityka budowlana (w tym zagospodarowanie przestrzenne, budownictwo mieszkaniowe)...

a gdybys mial jakies watpliwosci wezmy pierwszy przyklad z brzegu, opieka medyczna, zobacz sobie jaka jest dostepnosc i udzial w pkb np: francja vs usa. oczywiscie w usa dostepnosc jest od reki, jezeli masz pod reka kilkadziesiat tysiecy usd, w tym caly myk, bo ubezpieczenie to pokrywa, zastrzyk w d...:)

natomiast na temat tego smiesznego badania ucisku podatkowego nie bede sie wypowiadal, moge sie tylko posmiac, bo jak wiadomo najwiekszy ucisk jest w Danii (pod. dochod. rzedu 65%), a Danii tam nie widze, co za wybiorczosc?, ale Dunczycy sa z tego "ucisku" bardzo szczesliwi, jako najszczesliwisi ludzie w Europie z niebadanym "uciskiem" podatkowym hehe:)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-21 11:50:19, suma postów tego autora: 2960

Panie Tarak

nie mow Pan do mnie Pan, bo Panie szlak mnie trafi i bedzie Pan mnie mial nieczyste sumienie ;)

[Moim zdaniem zapaść polskiego budżetu bierze się...]

i tu sie z Panem zgadzam :), choc straszne, bo pewnie zmalalaby sprzedaz luksusowych aut, bizuterii itp. , wycieczek na wyspe bali..., a narodu polskiego nie stac na mdg:)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-21 12:12:24, suma postów tego autora: 2960

dyzma_

Skuteczność państwowego pośrednictwa w dostarczaniu usług... chyba na jakichś innych planetach żyjemy :) Wszystkie obszary które wymieniłeś są przykładem kompletnej zapaści!
Opieka medyczna – po prostu spróbuj zapisać się do jakiegoś specjalisty.
Edukacja - kto tylko może, przenosi dzieci do szkół prywatnych.
Bezpieczeństwo - owszem - jest dla tych co im posesji pilnują prywatne firmy ochroniarskie.
Infrastruktura - czy chodzi Ci o autostrady ?
Polityka transportowa - PKP masz na myśli?
Energetyka - mafia paliwowa, mafia węglowa, państwo nawet nie kontroluje tego rynku, a gdzie owa skuteczność...
itd..
a już szczególnie to planowanie przestrzenne jest trafione - wielkie budowy socjalizmu, osiedla typu Ursynów bez szkół i sklepów, wielka płyta, to dopiero skutecznie zaplanowali.

Co do opieki zdrowotnej w USA...
Ponad 40 milionów obywateli USA nie posiada żadnego ubezpieczenia!!! Żyją!!! Ci ludzie są dowodem na to, że można bez płacenia na pazerne państwo dać sobie radę. Nie wiem jaki jest Twój wniosek z porównania Stanów i Francji.
Ale Stany to już niestety tonący okręt wolności w tej dziedzinie. Ponad 44% kasy na opiekę zdrowotną przechodzi przez budżety stanowe albo federalny. Interwencja państwa na takim poziomie właściwie nie pozwala nazywać tego rynku wolnym.

Co do śmieszności różnorakich badań...
Jestem w stanie się z tobą zgodzić. Pod każdą tezę da się zrobić badanie! Możemy się wspólnie śmiać (ja będę się śmiał z badania szczęśliwości Duńczyków, albo z tego w którym stoi, że "najmniej 1/4 placi wiecej niz w Polsce" ).

autor: aty, data nadania: 2009-07-21 15:21:13, suma postów tego autora: 54

tarak, dyzma_

Jaką minimalną płacę proponujecie? Z entuzjazmu z jakim do tego podchodzicie, można by sadzić, że im wyższa tym lepiej...
..więc ile?
5000?
7000?
10000?
i od razu pytanie uzupełniające: Dlaczego właśnie tyle? Dlaczego nie 12000?

autor: aty, data nadania: 2009-07-21 15:26:32, suma postów tego autora: 54

Panie Aty

Co do tego rzekomego manifestu.....
Skutkiem braku kontroli państwa nad gospodarką jest obecny
właśnie kryzys finansowy świata. Jak Pan myśli , kto zapłaci
za pazerność elity finansowej ? No przecież to ci ludzie,
którzy już utracili pracę i w rezultacie swe domy - zwykli
obywatele. Czy musiało do tego dojść? - no nie musiało, gdyby państwo robiło to co do niego należy ( za te podatki od biednych ludzi) i ściśle kontrolowało jakimi SPOSOBAMI
osiąga się coraz to większa wydajność i dochodowość.
Abstrahuję tu od innych licznych powodów tej zapaści.
A co do zarobków.
Zarobki powinny uwzględniać rzeczywiste koszty utrzymania rodziny, toteż podatki powinny uwzględniać ile osób na utrzymaniu posiada podatnik. Inaczej niż obecnie, kiedy to
pracownik nie może utrzymać rodziny, nie daj Boże, wielodzietnej.
I dlatego problem 3-5-10-15 nie istnieje.
Oczywiście dopóki ZYSK korporacji jest najważniejszym wskaźnikiem firmy, a nie zadowolenie załogi ( i towarzyszący temu POKÓJ SPOŁECZNY) ten postulat jest nie do spełnienia.
Nie pozwolę narzucić sobie dyskusji o szczegółach, bo w odpowiedzi musiałbym również do nich przejść i w rezultacie będzie to dyskusja dwóch głuchych.

autor: tarak, data nadania: 2009-07-21 18:21:05, suma postów tego autora: 3283

aty

[są przykładem kompletnej zapaści!]

skoro o Polsce, w przypadku Polski to rzeczywiscie przyklady kompletnej zapasci, np: zamiast 3% pkb powinno isc 7% pkb na opieke zdrowotna, rzekomo po tej niby prywatyzacji "zapasci nie bedzie"..., tylko wtedy bedzie szlo 10% pkb, a polowa Polakow nie bedzie miala dostepu do podstawowej opieki medycznej, w tym profilaktyki.

A propos edukacji, to moze o maluchach, niedawno likwidowano na potege zlobki, bo jakis liberalny baran nie wklakulowal w swoje decyzje wyzu demograficznego z prlu, przypadkowo czy celowo, ja nie wierze w takie przypadki.

Przykladow mozna mnozyc...

To o czym piszesz to celowe rozwalanie panstwa przez liberalow!, zeby potem powiedziec "a nie mowilem...", za to powinni siedziec w pierdlu...

[nie posiada żadnego ubezpieczenia!!! Żyją!!!]

zyja dopoki sa zdrowi, jak zachoruja, na prochach lub zadluzeni. wtedy to sama radosc zycia, az po kres.

["najmniej 1/4 placi wiecej niz w Polsce"]

Polacy nie emigruja z powodu "ucisku" podatkowego, przede wszystkim chca wiecej zarabiac, rozwijac sie i godnie zyc (te 3 powody sa wypowiadane jednym tchem), ale takze z powodow osobistych. NIE PIERNICZ FARMAZONOW z tym "uciskiem" podatkowym.

aty, liberalowie padaja niczym jesienne liscie w dyskusji o placy minimalnej, Twoje prostackie pytanie niczego nie zmienia, w tym sek, jeszcze musisz sie tu bardziej wysilic, zeby komus chcialo sie odpowiedziec.

autor: dyzma_, data nadania: 2009-07-22 01:30:06, suma postów tego autora: 2960

dyzma_

Znowu epitety, a na prosty argument opdpowiedzieć "Ci się niechce" :) :)

Piaskownica normalnie.. ale cóż, ja Cię do dyskusji nie zmuszam.

PS
A liberałowie nie likwidują żłobków, ani nie zakładają. Liberałowie nie zajmują się regulacją gospodarki. Pretensje kieruj do socjalistycznego państwa, które "skutecznie pośredniczy w dostarczaniu usług" :) :)

autor: aty, data nadania: 2009-07-22 20:00:06, suma postów tego autora: 54

Dodaj komentarz