Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

18-latka skazana za "Trwaj zwierze"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

WTF!!!

Wyrok w zawiaszeniu za taką głupotę??? Na osobie, która - jak mniemam - nie była wcześniej karana??? Spokojnie wystarczyłoby obciążyć ją kosztami usunięcia tych bazgrołów. Widać wyraźnie, że to wyrok ideologiczny. Moim zdaniem podciąganie tego czynu pod paragraf o "obrazie uczuć religijnych" jest przegięciem i wyrazem nadgorliwości wymiaru "sprawiedliwości". Powinna była zostać oskarżona tylko o niszczenie mienia.

autor: fancom, data nadania: 2009-07-28 01:47:36, suma postów tego autora: 1424

tu się nie zgodze

antysemityzm polska władza ściga na równi z krytyką kleru albo nawet bardziej.W Polsce tolerowane(a nawet mile widziane) przez władze jest znieważanie osób narodowości rosyjskiej.To jest prawdziwy problem.Fanatyczna nienawiść do ROsji jest w Polsce tak powszechna że niektórzy nie uważają jej już za coś nagannego...

autor: Mao, data nadania: 2009-07-28 01:52:01, suma postów tego autora: 201

Zbrodniarka

Dlaczego tylko w zawieszeniu? Za taką zbrodnię należy się kara bezwzględnego więzienia.

autor: ancymon, data nadania: 2009-07-28 02:26:31, suma postów tego autora: 621

KrK jest w fazie agonalnej...

wtedy na ogół samopoczucie się poprawia, choć już na bardzo krótko...

autor: eres, data nadania: 2009-07-28 04:29:27, suma postów tego autora: 271

Dziewczyna ma i tak szczęście że jej nie spalili na stosie.

Swoją drogą wcale nie głupi dowcip.

autor: zygmunt, data nadania: 2009-07-28 05:28:06, suma postów tego autora: 364

Pokolenie JPII ubogacone transformacją

wkracza na arenę dziejów ojczystych i kościelnych...

Jeżeli to jest świadoma akcja, skierowana przeciwko systemowi, to podziwiam pomysłowość i determinację. Jeżeli tylko odreagowywanie problemów emocjonalnych z rodzicami (dziadkami, rówieśnikami, nauczycielami), to grzywnę powinno się zamienić na opiekę psychologiczną...
Eh... drzewiej taka 18-latka miała już z dwoje dzieciątek, to nie w głowie jej były brewerie i bunty...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-28 07:34:22, suma postów tego autora: 5956

dziwaczne orzeczenie sądu

po pierwsze należy zmienić kwalifikację czynu na niszczenie mienia, bo podciąganie tego pod obrazę uczuć religijnych jest mocno wątpliwe.
po drugie - kara w postaci grzywny i/lub prac społecznych i dziewczę nauczy się, że na budynkach uzyteczności (nawet wątpliwej) publicznej się nie maże.
pozbawienie wolności w zawieszeniu za mazanie po ścianach - ech...

autor: defetysta, data nadania: 2009-07-28 09:19:52, suma postów tego autora: 243

A

gdyby - zamiast Boskiej - obiektem takich żartów stała się postać reprezentatywna np. dla salonowego feminizmu?

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-28 09:39:10, suma postów tego autora: 20871

Hyjdla

a ty ile miałaś dzieciątek w jej wieku? :>

autor: Crystiano, data nadania: 2009-07-28 10:19:00, suma postów tego autora: 1590

ta 18 latka

to trochę głupiutka jest,po co cos takiego wypisywać na drzwiach kościoła?? Ale kara za surowa;/ za hasła rasistowskie itp to żadnej kary nie ma

autor: Fred_BB, data nadania: 2009-07-28 10:39:48, suma postów tego autora: 676

Zamiast nagrody - więzienie!

W ten sposób w III RP chroni się wolność przekonań ale tylko w wierze, bo jej brak może być opluwany choćby z ambon!. W PRL ochronie podlegało jednak, również w praktycznym działaniu, i jedno i drugie.

autor: steff, data nadania: 2009-07-28 11:11:47, suma postów tego autora: 6626

Dziewczyna ma zadatki by zostać lewicową heroiną, na kształt Nieznalskiej

W wieku 18 lat bawią ją rzeczy, które zwykle robią 10-12 latkowie. Idealna lewicowa elektorka :)

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 11:16:10, suma postów tego autora: 6195

Znieważanie

- bez żadnego sensownego powodu - ważnych dla innych ludzi symboli i wartości jest barbarzyństwem.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-28 11:30:16, suma postów tego autora: 20871

.

Fancom wcześniej popełniła wykroczenie. Dziewczyna już jedną grzywnę za ten sam czyn odpracowała. Przez 40 godzin sortowała śmieci na wysypisku. Sąd wyznaczył jej wtedy 550 zł grzywny.

autor: qwerty, data nadania: 2009-07-28 11:31:21, suma postów tego autora: 9

Znieważanie

Żarty przytoczone w wiadomości są niesmaczne i infantylne, a przy tym boleśnie nieśmieszne. Tym niemniej skazywanie za tego typu zachowanie na rok więzienia w zawieszeniu to idiotyzm.

autor: Atomowy Sieradzan, data nadania: 2009-07-28 11:41:03, suma postów tego autora: 212

Głupi czyn, za który nie wiadomo jak mądrze ponieść konsekwencje

Skoro dziewczyna nie lubi koscioła i religii to po cholerę tam poszła i zniekształcała katolikom ich hasła. Jakby wlazła do synagogi lub meczetu to dostałaby jeszcze większą działkę bo obraziłaby mniejszosci religijne. jakby to było malowanie plakatów na mieście to co innego, ale na terenie koscioła to co innego. To juz naruszenie miru tego miejsca i jest karalne. jakby ktoś na moich drzwiach przerabiał mi nazwisko albo mazał obrażliwe hasła to bym go scigał przez policję.

autor: red spider 666, data nadania: 2009-07-28 11:49:10, suma postów tego autora: 1549

jako niewierzący

protestuję mimo wszystko przeciw obrażaniu wierzących

autor: red spider 666, data nadania: 2009-07-28 11:50:24, suma postów tego autora: 1549

Wystarczyłaby kara np. 100 godzin pracy społecznej w kościele.

Posprzątałaby zakrystię, zapaliła świece i odprasowała komże i ornaty. Dałoby jej to do myślenia. A grzywnę i tak zapłacą jej starzy, więc panna tego nie odczuje.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 12:20:14, suma postów tego autora: 6195

Kościół

Matki Boskiej Różancowej znajduje się w okolicach conajmniej dwóch uczęszczanych przez młodzież barów (niegdyś i dyskoteki) i wiele razy kościół jak i cała pobliska infrastruktura miejska była obiektem wandalizmu ze strony pijanych osób (m.in jakiś temu była sprawa że paru nawalonych gnoji napadła na grupę osób wracających z czuwania nocnego w kościele). I podpinanie w/w aktu pod ideologię to bzdura. Nie mówiąc o konstrukcjach typu "naruszaniu hegemonii" itp.

Jeśli ktoś uważa że polski wymiar sprawiedliwości jest pobłażliwy wobec antysemityzmu, to radzę się przyjżeć karom za antysemickie i nazistowskie napisy na ścianach Białegostoku jaki czas temu.

Natomiast dwukrotne skazanie za sam czyn (jak donosi dziś strona Dziennika Wschodniego) i kara więzienia w zawieszeniu to przesada czy ta dziewczyna obrażała by uczucia katolików czy żydów czy malowała swastyki czy a w kółeczku na miejskich ścianach.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-07-28 12:50:47, suma postów tego autora: 2743

A mnie akurat ten żart śmieszy.

Uważam, że jest bardzo pomysłowy, a sam czyn odważny. Uwielbiam takie tanie prowokacje (tak jak i prostacki antyklerykalizm).
ABCD, z feministek śmieją się na każdym kroku, szczególnie w TV, te historie o "niewyruchanych babochłopach", babach z wąsami, nie zauważasz tego? Widocznie za bardzo skupiłeś się na zwalczaniu "Wyborczej".

autor: moskwa, data nadania: 2009-07-28 12:54:08, suma postów tego autora: 605

:)

abcd, zastosujesz swoją regułkę do np. swastyki?

autor: rote_fahne, data nadania: 2009-07-28 12:58:11, suma postów tego autora: 1805

czy jest znany jakiś numer konta, by móc wesprzeć tą dziewczynę?

Każdy protestuje jak może, ona mogła tak, a co najważniejsze, miała odwagę to zrobić. W PRLu nawet za przyspawanie pociągu do szyn pod Biłgorajem (?) kary były łagodniejsze.
Każdy z nas miał kiedyś 18 lat i nie ma sensu udawać, że byliśmy aniołkami. Ja nie byłam i nie żałuję niczego.

autor: nana, data nadania: 2009-07-28 13:40:00, suma postów tego autora: 4653

mnie też ten żart trochę śmieszy

Bo to był chyba rzeczywiscie żart młodej dziewczyny..
Natomiast dobudowywanie całej filozofii do tego czynu, jest gruba przesadą.
Zgoda, pewnie powinna odczuć, ze nie postąpiła zgodnie z pogladami większości w RP, ale chyba ta zasądzona kara jest zupełnie nieadekwatna do jej postępku...

autor: marikaa, data nadania: 2009-07-28 14:11:34, suma postów tego autora: 140

i jeszcze jedno

gdzie to miłosierdzie, głoszone przez kościół?
Dlaczego nie dostała ta dziewczyna jeszcze dwóch takich napisów do przerobienia = nadstawianie drugiego policzka, czy to już nieaktualne?
Co z wybaczaniem, głoszonym w imię Jezusa przez kościół?

Za PRLu obrażano dowolnie członków rządu, o Cyrankiewiczu były setki dowcipów i to niewybrednych, o milicjantach szczególnie obraźliwe; opowiadano je oficjalnie, w tramwajach, pociągach, ot tak, w kolejce po mięso czy cokolwiek.

Należy także rozważyć tu kwestię, co to jest za katolicki Bóg, który będąc Wszechmocnym i Wszechobecnym nie potrafił sobie zapewnić czołobitności tej dziewczyny. Bez woli Boga - głosi kościół - nie drgnie nawet źdźbło trawy. Ona zmieniła tylko literki w napisach.

CZYŻBY ODBYŁO SIĘ TO BEZ WIEDZY TEGO WSZECHMOCNEGO, WSZECHOBECNEGO BOGA?

Coś cienko z tą wiarą u katolików.

autor: nana, data nadania: 2009-07-28 14:23:23, suma postów tego autora: 4653

nana - w PRL-u za namalowanie na własnej świni napisu "Ja głosuję" facet dostał 5 lat bez zawiasów,

więc z łaski swojej nie pisz głupot o tym, że w PRL-u tak surowych kar nie było. A jak masz demencję to łykaj Bilobil.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 14:43:49, suma postów tego autora: 6195

Co z uczuciami niewierzących, czy gejów?

Czy prawicowcy uważają, że jeśli ktoś nie wyznaje religii niewidzialnego dziadka na chmurce, to nie ma uczuć?

autor: ancymon, data nadania: 2009-07-28 15:01:15, suma postów tego autora: 621

...

Dał nam przykład Buonaparte jak zwyciężac mamay. Doskonały przykład.

autor: prezio, data nadania: 2009-07-28 15:03:27, suma postów tego autora: 878

To jest wolność słowa według prawicy

Stare dobre czasy średniowiecza i Hitlera, czyli ulubione czasy kościoła i prawicy.

autor: antyprawak, data nadania: 2009-07-28 15:06:08, suma postów tego autora: 69

Za komuny taki wyrok byłby nie do pomyślenia - jakby ktoś na drzwiach Komitetu Wojewódzkiego PZPR

napisał: "Gierek Ty ch..." to na pewno mundurowi biliby mu brawo, a prokuratura i sąd powołując się na bogaty socjalistyczny dorobek judykatury w zakresie praw człowieka i obywatela stwierdziłyby znikomy stopień społecznego niebezpieczeństwa czynu.

PS. Nana pewnie nie wie, kim był Melchior Wańkowicz i za co został skazany w 1964 r. na trzy lata więzienia.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 15:18:43, suma postów tego autora: 6195

Typowy kłamiliwy komentarz

"Antysemityzm czy homofobia są dla niej mniej szkodliwe społecznie niż nawet drobne naruszenie hegemonii kleru."

Bzdura, za mazanie antysemickich hasełek po synagodze ta kretynka trafiłaby do paki jeszcze szybciej, przy czym mogłaby już nie dostać zawiasów a prawdziwy wyrok.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-28 15:31:14, suma postów tego autora: 2714

Prosba do tego "Sumienia..."

Cytat:
"nana - w PRL-u za namalowanie na własnej świni napisu "Ja głosuję" facet dostał 5 lat bez zawiasów,

więc z łaski swojej nie pisz głupot o tym, że w PRL-u tak surowych kar nie było. A jak masz demencję to łykaj Bilobil.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 14:43:49, suma postów tego autora: 2049"

Gdzie moge to zweryfikowac?
Skad takie informacje?

autor: krysz, data nadania: 2009-07-28 15:38:20, suma postów tego autora: 157

Hyjdla

Przypisując kogoś kto niszczy kosciół do pokolenia JPII przeszłaś już samą siebie i przekroczyłaś wszelkie granice bezsensownego komentarza. Gratuluję.

nana

" W PRLu nawet za przyspawanie pociągu do szyn pod Biłgorajem (?) kary były łagodniejsze."

nie bądź śmieszna, w PRL za rozdawaniae ulotek przeciw władzy trafiało sie na lata do paki. Czy teraz jest coś takiego?

"Dlaczego nie dostała ta dziewczyna jeszcze dwóch takich napisów do przerobienia = nadstawianie drugiego policzka, czy to już nieaktualne?
Co z wybaczaniem, głoszonym w imię Jezusa przez kościół?"

Z artykułu nie wynika że to Kościół złożył doniesienie do prouratury, wiec co ma wybaczenie czy nie do tego ze zajęła isę tym policja? Poza tym z tego co wiem wybaczenie nie jest jednoznaczne z uniknięciem kary.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-28 15:38:50, suma postów tego autora: 2714

LOL, nie doczytałem tego, a jest świetne

"Należy także rozważyć tu kwestię, co to jest za katolicki Bóg, który będąc Wszechmocnym i Wszechobecnym nie potrafił sobie zapewnić czołobitności tej dziewczyny. "


lol, argument normalnie jak w szkole podstawowej.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-28 16:01:48, suma postów tego autora: 2714

krysz - rozumiem, że o Melchiorze Wańkowiczu też nie słyszałeś?

A co do wyroku za pomalowanie świni to proponuję skorzystać z googli. Pare lat temu był artykuł o tym człowieku, bodajże w GW.

PS. odwaliłem za Ciebie robotę i znalazłem link:

http://www.tygodnik.com.pl/numer/279001/potkaj.html

przeczytaj to może w przyszłości będziesz zadawał mniej pytań.

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 16:12:25, suma postów tego autora: 6195

errata: nie 5 lecz 2,5 roku bez zawiasów

facet odsiedział 9 miesięcy i załapał się na szczęście na amnestię

autor: Sumienie Narodu, data nadania: 2009-07-28 16:14:58, suma postów tego autora: 6195

Dzieki Sumienie...

Za mnie nie odwaliles zadnej roboty. To Twoim obowiazkiem jest udokumentowanie wlasnych wypowiedzi.
Znalazlem w przytoczonym przez Ciebie linku...
Cytat:
"Józef Raszewski z Gdańska mówi o sobie, że do dziś czuje się człowiekiem „Solidarności”. W 1986 r. sąd skazał jego i dwóch kolegów na 2,5 roku więzienia za to, że przed wyborami do sejmu w 1985 r. zamierzali wypuścić na ulice Gdyni... przystrojoną czerwonymi kokardkami świnię z napisem „Ja głosuję”. Mimo że zamiaru nie zrealizowali – Służba Bezpieczeństwa zatrzymała ich, gdy wieźli świnię na miejsce – sędzia zastosował art. 282a kodeksu karnego: „Kto podejmuje działanie w celu wywołania niepokoju społecznego lub rozruchów...”. Górny wymiar kary wynosił 3 lata."

Ludzie rozne rzeczy o sobire mowia.
Pospolici bandyci dzisiaj twierdza, ze siedzieli, bo zwalczali komune.
Dla mnie bardziej bylby wiarygodny wypis z aktu oskarzenia i wydanego wyroku.
Ewentualnie jakis numer akt sadowych, abym sam mogl poczytac w oryginale.
Moze byc tez stenogram.

Ostatnio, jakas Cugier-Kotka ( czy jakos tak ) tez cos mowila o sobie, ze byla pobita. Ino dowodow brakuje.

autor: krysz, data nadania: 2009-07-28 16:59:07, suma postów tego autora: 157

z przykroscia musze

sie zgodzic z lolem pracokupcem: za "antysemityzm" karza ostrzej, widocznie "semityzm" jest bardziej "dominujacy".
Tak naprawde to nie wiem czy skazali ja za obraze uczuc czy za to ze pomazala nie swoja fasade.
Ona powinna miec natomiast prawo do umieszczenia takich napisow na swoim domu albo moc zrobic pikiete przeciw religii itp.

autor: kontras, data nadania: 2009-07-28 17:32:29, suma postów tego autora: 1774

ALFie, czy możesz powiedzieć

jakież to "ważne dla innych ludzi symbole i wartości" barbarzyńsko znieważyła ta 18-latka?
Przerobiła surrealistyczny kleszy slogan: "Żyj jak Maryja" (jak ona żyła?) oraz "Trwaj w wierze" (jakiej?). Żadnego Boga nie obraziła, bo Maryja póki co czwartym bogiem w jednej osobie nie jest. "Żryj" istotnie jest nieeleganckie. Natomiast przeróbka "Trwaj zwierze" jest fenomenalnym hasłem z kategorii ekologicznych - w czasach, kiedy co chwila ginie bezpowrotnie jakiś gatunek, powinno się je na bilboardach malować. Święty Franciszek byłby zachwycony, a nawet święta Klara...

Sumień... nad tymi fiordami jasność umysłu Ci wróciła i dowcip jeszcze bardziej wyostrzył... Te Twoje PRL-owskie przykłady przecież nie pasują do dzisiejszego ustroju szczęśliwości społecznej i dobrobytu wszelakiego, no nie? Ta dziewczyna dosyć nieporadnie na świątyni wyartykułowała i wypacykowała swój młodzieńczy sprzeciw wobec dominacji jedynej przewodniej sile zawłaszczającej jej przestrzeń i czas wolny. Bo ani chybi jej starzy gonią ją na msze i się po prostu wkurzyła. Mnie też gonili, ale ja taka odważna w jej wieku nie byłam...
(Dziękuję za pozdrowienia).
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-28 17:43:24, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

zapłacisz za mnie grzywnę, jeśli na siedzibie jakiegoś ugrupowania lewicowego napiszę:
Chodża
Cedembał-cymbał
albo
Tyj jak Chavez
?

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-28 18:03:53, suma postów tego autora: 20871

Takie pytanie z ciekawości

rozumiem, że gdyby ktoś dorysował coś/dopisał na jakimś potencjalnym pomniku/portrecie/rzeźbie Che Guevary/Lenina/Chaveza/Trockiego, to byłby to wandalizm i prawacki fanatyzm, a jak zrobiono coś w stosunku w KK jest ok? Jestem wrogiem KK i nie wierzę, ale to jest dla mnie dziecinada, głupota i wandalizm, do którego niektórzy starają się doklejać ideologię. A może dziewczyna była po prostu naćpana albo pijana, popisywała się "dla fazy" i nie przyświecały jej żadne szczytne cele?


Wandalizm i bandytyzm prawacki - wandalizm i bandytyzm.
Wandalizm i bandytyzm lewacki - walka ideologiczna.

LOL.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-07-28 18:21:08, suma postów tego autora: 1590

Nie, nie zapłacę, ALF, z jakiej racji?

Kady cymbał z nadwagą niech płaci za swoje malunki, gryzmolone gdzie popadnie. Za moje dzieci też bym nie zapłaciła - wychowałam je tak, że nawet w przedszkolu były za siebie odpowiedzialne...
Ale ta mała mi zaimponowała, mimo wszystko...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-07-28 18:59:12, suma postów tego autora: 5956

Hyjdlo,

uprawiasz kazuistykę godną jezuitów z Pascalowskich "Prowincjałek".

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-28 19:52:01, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Piątek Ci przylał:

http://www.krytykapolityczna.pl/Tomasz-Piatek/Remontowe-remanenty-czesc-2/menu-id-215.html

autor: thomas, data nadania: 2009-07-28 20:20:31, suma postów tego autora: 23

Słabiutko

.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-28 20:37:46, suma postów tego autora: 20871

I po co to rozdzieranie szat?

Dziewczyna napis na drzwiach kościoła dostosowała do przekonań właściwych jej pokoleniu. Po prostu go udoskonaliła według metody zalecanej przez administratorów Wikipedii. Czy oni też będą oskarżeni o podżeganie? Ciekawe czy ABCD wraz z Dobrodziejem i Sumieniem złożą na nich odpowiednie zawiadomienie do właściwego miejscowo prokuratora?

autor: steff, data nadania: 2009-07-28 21:30:01, suma postów tego autora: 6626

ABCD,

napisz jeszcze o hodżystach, patrząc na Twoją publicystykę polityczną tak anonimową jak i z nazwiskiem to poważny problem w Polsce!

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-07-28 21:35:59, suma postów tego autora: 2743

Pospolity przykład wandalizmu - ale oczywiście ideologicznie czujny

PT Sumienie Czegośtam barzo się podniecił, sądząc po ilości wpisów. Mam w związku z tym jedną uwagę: zacny SN, nie sugeruj "debilce" co powinna robić za karę, bo gotowa wyprasować świece, posprzątać ornaty i zapalić zakrystię. I jeszcze jedno: zapodana przez ciebie kryptoreklama suplementu diety powinna być tu zabroniona.

autor: szczupak, data nadania: 2009-07-28 23:08:03, suma postów tego autora: 3747

Przymusowe wietrzenie trupa na krzyżu ?

Jak można wydawać takie wyroki i posługiwać się prawem wieżących fundamentalistów religijnych ? Niech Prokuratorów i Sędziów ktoś wyśle na lekcję oświecenia i kurs demokracji !

autor: Skowronski, data nadania: 2009-07-28 23:15:01, suma postów tego autora: 147

Niech ktoś mi wytłumaczy

dlaczego lewica, powinna popierac sytuację, gdy uczucia osób wierzących są bardziej chronione niż uczucia niewierzących?

Dlaczego w Polsce można obrażac niewierzących, prawosławnych, Rosjan, Serbów, nieżyjących komunistów oraz prezydentów państw niesprzymierzonych z USA ( jak KIm Dżong Il, Fidel Castro, czy Slobodan Miloszewic), natomiast, za obrazę papieża czeka proces z oskarżenia publicznego?

Dowcip, był głupi, jednakowoż kara jest nieprorcjonalnie surowa w stosunku do szkód...


Dlaczego ateiści są ciągle obrażani, twierdzeniami, że jeśli się jest ateistą to nie wyznaje się żadnych wartości i wszystko wolno?
Dlaczego prasa prawicowa porównuje ateizm do choroby psychicznej i nie jest to karalne?
Dlaczego z okazji Dnia Ziemii dzieci z mojej szkoły podstawowej chodziły odchwaszczac proboszczowi ogródek?


autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-07-29 08:54:12, suma postów tego autora: 1953

W

demokracji wolno wieżyć, nie wolno natomiast obrarzać.

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-29 09:01:20, suma postów tego autora: 20871

steff

a bardziej bezsensownego komentarza nei dało sie wymyslić? Mogłeś np: napisać że ta młoda dama byla poruszona twórczością Wisławy Szymborskiej i sama też chciała zacząć pisać i zaczęła od piasnia rymów na ścianie kościoła. Spiesze wyjaśnić że nie, nikt nie zamierza pani Szymborskiej o nic posądzać.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-29 09:04:21, suma postów tego autora: 2714

Postocjalisto,

już Dostojewski udowodnił, że - cytuję - "jeśli nie ma Boga, to wszystko jest dozwolone".

autor: ABCD, data nadania: 2009-07-29 09:26:27, suma postów tego autora: 20871

Nie, nie Dobrodzieju.

Ta młoda dama chciała wyrazić tylko swoje przekonania. I nic więcej,

autor: steff, data nadania: 2009-07-29 09:49:23, suma postów tego autora: 6626

Nie, nie Dobrodzieju

Ta dama wyraziła tylko swoje przekonania w miejscu, które umożliwiało je odpowiednio nagłośnić. I nic więcej. A może wzięła przykład z Lutra? Kto to wie. Prokurator ani sąd jej przecież o to nie zapytał. I jeszcze na marginesie tej kwestii. Kapitalizm nauczył wchodzące w życie pokolenie twardego stąpania po ziemi. Nie chce wzniosłych wzorów, bo wie, że one żarcia nie zapewnią.

autor: steff, data nadania: 2009-07-29 10:10:15, suma postów tego autora: 6626

steff

nie rozumiem o co ci chodzi. komentarz o tym jakoby nawiązywała do wikipedii i w związku z tym powinniśmy ukarać adminów tego serwisu jest bez sensu. Co tu ma do rzeczy wyrażanie poglądów?

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-29 10:17:29, suma postów tego autora: 2714

ABCD

Gdybyś był jeszcze w stanie wykazać, że w demokracji nie wolno obrażać także bezwyznaniowców i wyznawców różnych innych prawd objawionych, to czułbym się w III RP jak w przysłowiowym raju. Ale ty niestety tą kwestie wstydliwie, jak się domyślam, przemilczasz.

autor: steff, data nadania: 2009-07-29 10:19:37, suma postów tego autora: 6626

Dobrodzieju

Chodzi o to, że zastosowała metodę, którą oni zalecają, czyli o doskonalenie według swego uznania tekstu, którego już ktoś opublikował. I ona tylko to uczyniła. Nic więcej. Czy powinno się ją więc za to karać, co nagminnie jest uprawiane właśnie w Wikipedii i co stało się pewnego rodzaju modą? Gdyby ten tekst poprawiła inną treścią pewnie byś przyklasnął. I do tego sprowadza się cały problem, że opowiadasz się za wyznaczaniem jej jakieś tam granice, chełpiąc się jednocześnie dobrodziejstwami panującej rzekomo wolności.

autor: steff, data nadania: 2009-07-29 11:23:40, suma postów tego autora: 6626

Jakby napisała

"Jude raus" albo "Żydy do gazu", społeczna szkodliwość jej czynu byłaby znikoma a treść napisów zgodna z polską Tradycją.

http://www.dziennik.pl/wydarzenia/article404580/Mozna_wyzywac_od_Zydow_Taka_jest_tradycja.html

autor: minorka, data nadania: 2009-07-29 12:17:41, suma postów tego autora: 108

steff

Nie wiem jak ci odpowiedzieć żeby cię nie urazić. Może zamiast odpowiedzi wprost zaproponuję ci żebyś sam spróbował odpowiedzieć sobie na problem "czy wpisanie czegoś na wikipedii należy potraktować dokładnie tak samo jak nabazgranie czegoś na świątyni". Jeśli nie dasz rady od razu dojśc do jednoznacznego wniosku, to proponuję żebyś najpierw pomyślał czy np: napisanie czegoś długopisem w zeszycie należy potraktować tak samo jak napisanie sąsiadowi na aucie gwoździem słowa "ch***", i czy w związku z tym nalezy pozwać nauczycieli którzy propagują pisanie w zeszytach.
Jeśli dalej bedziesz miał wątpliwości śmiało pytaj.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-29 12:52:27, suma postów tego autora: 2714

minorka

artykuł który podajesz odnosi sie do śpiewów na meczu, nie do bazgrania po świątyni. Za bazgranie takich rzeczy na żydowskich świątyniach wyroki już były, i to prawdziwe, nie w zawiasach.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-29 12:54:34, suma postów tego autora: 2714

Dobrodzieju

Różnica między nami w tym temacie polega na tym, że ty jedną rzecz traktujesz kultowo a drugą na luzie, natomiast ja obie jednakowo. Oczywiście możesz mi wiele rzeczy już tylko z tego powodu zarzucić ale to już twoja sprawa. Po prostu różnimy się światopoglądowo i pewnie kulturowo, z czego nie wynika, przynajmniej moim zdaniem, że któryś z nas jest więcej wart niż inny. A za twoją dbałość o to, by mnie nie urazić, dziękuję.

autor: steff, data nadania: 2009-07-29 13:15:06, suma postów tego autora: 6626

Sumienie

Ty rzeczywiście go nie masz, jeżeli tą dzielną, bo zbuntowaną, 18-latkę porównujesz porównujesz z Wańkowiczem, z jego ogromnym naracyjnym talentem i niezwykłą z tego tytułu popularnością. Teraz, gdyby ktoś z równą siłą opluwał III RP, to po prostu nie znalazłby wydawcy. A Wańkowicz jednak znalazł i jego książki wydawane były w ogromnych nakładach. Co więcej jego gawędy relacjonowało radio, pomimo wszechwładnej, bandyckiej cenzury, sterowanej przez I sekretarza PZPR. A więc ten PRL, to jednak piekłem nie był!
I jeszcze jedno, tak przy okazji: chętnie zobaczyłbym ciebie razem z tą dziewczyną odkurzających jakiś kościół choćby przez godzinę, bo sto by mnie jednak nie bawiło.

autor: steff, data nadania: 2009-07-29 13:36:21, suma postów tego autora: 6626

tak

Tak, tę dziewczynę powinno sie torturować, a potem nagą na stosie żywcem spalić, w imię Chrystusa i Maryi..... i na chwałę świętego Kościoła Świętego i na chwałę świętego Jana Pawła II, świętego Ojca Świętego, Polaka Największego.....
Tak nakazuje tradycja prawicowo-katolicka.
A tradycja to święta świętość święta.... święta do sześcianu, albo jeszcze bardziej święta....

ab.
PS. Ale gówno.... KRAJU POLAN - POWSTAŃ Z KOLAN!

autor: abangel666, data nadania: 2009-07-29 15:40:02, suma postów tego autora: 411

Dziewczyna mogła napisać "od serca" na murze, albo na chodniku, ale czemu na drzwiach kościoła?

Skoro ma antyklerykalne poglądy, to może je wyrażać w dowolny sposób, ale nie ma prawa dewastować budynków sakralnych. To tak jakby na budynku Synagogi napisać obraźliwe słowa wobec Żydów. Wtedy też byłaby afera, pewnie jeszcze większa. Moim zdaniem jednak wyrok za wysoki.
Pozdrawiam.

autor: jaccek88, data nadania: 2009-07-29 17:56:27, suma postów tego autora: 24

steff

Różnica między nami jest tak że ja potrafię zrozumieć że zniszczenie czyjegoś miejsca kultu może wywoływać większe emocje niż napisanie hasła na wikipedii. I nie ma znaczenia czy sam podchodze do tego emocjonalnie- nie ma znaczenia czy niszczy sie kościół, meczet, czy pomnik Jima Morrisona. Za każdym razem ma sie to NIJAK do napisania hasła na wikipedii.

Ale nawet pomijając wymiar emocjonalny, twój przykład jest absurdalny i totalnie bez sensu. Wikipedia daje przyzwolenie użytkownikom na edytowanie artykółów i zmieniając artykół robisz coś na co przyzwala własciciel tegoż artykułu. Do tego nie wiąże się to ze zniszczeniai materialnymi- przywrócenie artykułu to kwestia kliknięcia. Bagrzac po murach kościoła robisz to wbrew woli właściciela tego obiektu a także powodujesz szkody. Stąd twoje porównanie ma tyle sensu co porównanie pisania w zeszycie i pisania gwoździem po samochodzie. I nie ma znaczenia czy do którejś z tych czynności podchodzisz na luzie czy nie.

Nie wiem jak prościej moge to wyłożyć, jak dla mnie różnica jest tak oczywista że nie trzeba tego tłumaczyć.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-07-29 18:14:07, suma postów tego autora: 2714

prawo dla bogatych

Zdanie "Trwaj zwierze" nie obraża w żadnym stopniu uczuć religijnych. Najwyżej jest wyśmiewaniem się z człowieka wierzącego. Ale człowiek wierzący nie jest obiektem wiary.

Zdanie "Żryj jak Maryja" jest obraźliwe, bo używa słowa "Żryj" zarezerwowanego dla zwierząt. Zdanie "Jedz jak Maryja" nie obraża w żadnym stopniu uczuć religijnych. Czyli dziewczyna została skazana za użycie słowa odnoszącego się do zwierząt w stosunku do człowieka. Nie ma to nic wspólnego z religią.

Wyrok skazujący zapadł, bo dziewczyna nie umiała się bronić i nie było jej stać na adwokata. Prawo jest dla bogatych.

autor: Roger, data nadania: 2009-07-29 22:53:15, suma postów tego autora: 514

Dobrodzieju

Przyznaję. Moje porównanie było nietrafione.

autor: steff, data nadania: 2009-07-30 10:33:02, suma postów tego autora: 6626

Walka

Walka o prawo do bezsensownych, agresywnych, pogardliwych prowokacji pod drzwiami prowokowanego. To jest problem na newsa do lewica.pl? Taki news i taki dyskurs wypiera z przestrzeni istotniejsze tematy, a owo święte prawo do prowokacji święte może jest, ale tylko dla lewackiego oszołoma. Nie dla człowieka lewicy.

Żeby już KRK pokrytykować, to proszę, można zająć się przejmowaniem gruntów przez gansterów współpracujacych z klerem. Jeden taki grunt = miliony obiadów dla dzieci na przykład. Plus jawna niesprawiedliwość i bandytyzm KRK. Można się zająć fanatykami wlaki z in vitro.

Ale co to obchodzi fanatyków robiących z niedojrzałej wandalki męczennicę? Żeby jeszcze ta dziewczyna wyraziła coś konkretnego, ale to była z jej strony czysta agresja. Krytyka KRK tak, nawet krytyka co bardziej porypanych świętości. Ale żarty z religii jako takiej są niemoralne, podszyte złem i pozbawione głębszego celu. Uważam tak jako ateista.

autor: Panek, data nadania: 2009-07-30 18:20:48, suma postów tego autora: 896

Panie Panek

Z Pana taki ateista jak z koziej dupy wentylator:-)Ale mnie chodzi o coś innego.Ta dzielna dziewczyna zasługuje na szacunek . Za odwagę, za hardość, za humor . Czarną szarań czę należy zawalczać wszelkimi sposobami. Jeżeli już robimy porównania do podobno totalitarnego systemu PRL, to należy wspomnieć, że w latach 40/50 działało w Polsce kilkaset nielegalnych, konspiracyjnych organizacji młodzieżowych, składajacych się z w przważającej mierze z harcerzy , członków sodalicji Marjańskiej, Milicji Niepokalanej, Kółek RÓżańcowych itp. Wielu z przywódców na podstawie ówczesnego prawa trafiło na wiele lat do więzienia. Ale wielu ze względu na wiek wypuszczono z więzienia, sprawy umarzano.
Dlatego moje zdziwienie, budzi fakt ,że ktoś za znieważenie hasła religijnego może dostać wyrok, choćby w zawiasach w dzisiejszych czasach. Podobno mamy DEMOKRACJĘ!!!!

Ale widzę, że nasza dzisiejsza demokracja jest jednak "o kant dupy potłuc"
Także nadal aktualne jest hasło :
"Ludu Polan powstań z kolan"

autor: kot, data nadania: 2009-07-31 22:46:56, suma postów tego autora: 121

Wykopujcie

Moim zdaniem (choć jestem z zupełnie innej bajki politycznej niż Wy) sprawę trzeba nagłośnić, bo jest skandaliczna.

http://www.wykop.pl/link/218968/18-latka-skazana-za-trwaj-zwierze

autor: Bogumil_Kolmasiak, data nadania: 2009-08-03 23:49:43, suma postów tego autora: 5

Dodaj komentarz