Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Radom: Strajk pielęgniarek

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Na podstawie

obserwacji związanych z chorobami w rodzinie, stwierdzam, że państwowa służba zdrowia w praktyce nie świadczy już żadnych usług.
I tak, w jednej z warszawskich przychodni na - rozpoznaną później przez lekarza prywatnego - chorobę Basedowa zapisano...rumianek.
I "fachowcy" z etatów zajmowanych pod hasłem: czy się stoi, czy się leży, zawsze pensja się należy, mają czelność strajkować o podwyżki?

autor: ABCD, data nadania: 2009-08-07 21:08:21, suma postów tego autora: 20871

Inny przypadek:

śmierć na serce w szpitalu, gdzie "fachowcy" - zamiast zdiagnozować groźbę zawału - skupili się na innej, mniej niebezpiecznej chorobie.
Po namyśle, dochodzę do wniosku, że to dobrze, jeśli państwowi fachowcy strajkują, bo wtedy przynajmniej nie "leczą".
W żadnym wypadku nie wolno ich jednak skłaniać do zaprzestania strajku.

autor: ABCD, data nadania: 2009-08-07 21:14:37, suma postów tego autora: 20871

?

Czy oświadczenie podpisał ktoś z obecnych statutowych władz PPP?

autor: pk, data nadania: 2009-08-08 09:43:45, suma postów tego autora: 261

Przecież

Ziętek nie jest już szefem PPP.

autor: ABCD, data nadania: 2009-08-08 11:25:30, suma postów tego autora: 20871

ABCD

Masz rację. Ale to co piszesz należy widzieć w szerszym kontekście. Lekarze źle leczą (zarabiają za to coraz lepiej), więcej jest zgonów, a tym samym mniej osób dożywa do emerytury. Z takiej sytuacji cieszy się ZUS, gdyż mniejsze będą wypłaty. I tak dalej. Czy to nie jest system zorganizowany po to aby ludzie pracowali długo, a potem, najlepiej nie odebrawszy żadnej emerytury, odchodzili na ten lepszy świat?

autor: kwak, data nadania: 2009-08-08 11:39:19, suma postów tego autora: 1207

Mojemu dziadkowi

choremu na raka, lekarz powiedział ,,Niech pan już idzie i umrze''

ABCD ma niestety rację, sam też spotykałem siez uderzającymi przykładami braku profesjonalizmu, etyki i zwykłej uczciwości...

Inna sprawa że niekiedy pielęgniarka ma pod sobą 40 chorych, a normalnie powinna miec jakieś 10 razy mniej...
Ale oszczędza się na etatach, chorym tylko podaje lekarstwa, nie monitoruje się stanu ich zdrowia, nie mówiąc już o zwyczajnej rozmowie ,,Jak się pan/i czuje?''

W dodatku szpitale wprowadzają różne ukryte opłaty np za odwiedziny...

autor: Postsocjalista, data nadania: 2009-08-08 12:38:15, suma postów tego autora: 1953

Przy obecnym finansowaniu,

nie ma szans na poprawe standardu leczenia w Polsce.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-08-08 13:32:56, suma postów tego autora: 2743

A. Warzecha

A przy jakim jest? Szwedzki system opieki medycznej mimo wielkokrotnie większych pieniędzy niż nasz też ma te same bolączki 9 też się kilka miesięcy czeka na operację, też ludzie leżą na korytarzach). Nawet gdyby składka wynosiła 30%, to i tak krzyczano by, że to mało. Po za tym, aby oceniać czy jem mało pieniędzy w systemie czy dużo, trzeba wycenić wszystkie usługi świadczone przez służbę zdrowia. Ale ta wycena może być tylko dokonana przez rynek, atego w służbie zdrowia nie ma.

autor: kwak, data nadania: 2009-08-08 14:11:56, suma postów tego autora: 1207

Bogusław Ziętek nie jest już przewodniczącym Polskiej Partii Pracy

Bogusław Ziętek zrzekł się funkcji przewodniczacego Polskiej Partii Pracy. Podczas konwencji wyborczej ugrupowania w Katowicach powiedział, że podjął taką decyzję, by nie dawać łatwego pretekstu do zarzutów, że jest jednocześnie politykiem i związkowcem. Dodał, że choć polityki się nie boi, to "z krwi i kości jest związkowcem". Ziętek pełni też funkcję szefa Wolnego Związku Zawodowego "Sierpień'80"

Wiadomości
Sobota, 16 maja 2009

autor: obserwator, data nadania: 2009-08-08 14:46:04, suma postów tego autora: 9

To dlaczego

Ziętek podpisuje oświadczenia PPP?

autor: ABCD, data nadania: 2009-08-08 16:58:49, suma postów tego autora: 20871

czy

Ziętek znów jest przew.PPP ???
co za burdel !!!
równie dobrze mógł podpisać Kosela, też nie jest przewodniczacym.

nic juz nie rozumie i pogubiłem się już w hierarchii PPP.
a może ja jestem przew.PPP ???

proszę o publiczne wyjaśnieniw kto jest kim w PPP !!!

Norbert Zadora - członek PPP ???

autor: no pasaran, data nadania: 2009-08-08 14:22:39, suma postów tego autora: 329

a ja myslalem

ze beda domagac sie parytetow, a nie forsy :)

autor: dyzma_, data nadania: 2009-08-08 17:28:20, suma postów tego autora: 2960

przewodniczący

Ziętek pomimo zawieszenia swojego przewodnictwa w PPP jest nadal do czasu zjazdu PPP pełniącym funkcje przew. PPP. To nie sztuka powiedzieć biore zabawki i spadam i nic mnie nie obchodzi. To świadczy o Jego odpowiedzialnosci iż wbrew oczekiwaniom niektórych że tak nazwe pajaców egzaltowanych nie uciekł w mysią dziure. I myśle że nigdy tak nie zrobi wobec PPP. I to mu sie chwali. Więc do tego czasu ma pełne prawo podpisywać oświadzcenia i pisma PPP. Tak uważam i to jest normalne. Waży jest aspekt iż zakłamane społeczeństwo plus pseudo lewica pozostawiła same sobie te pielęgniarki całując w dupę PO i lekarzy. Ziętek jest konskwentny w swych działaniach a inni po potańcówce w białym miasteczku i pokazaniu sie zniknęli. Gdzie jest sld z których list startowała pani Gardias, gdzie ci posłowie PO co tam byli i kwiczeli jak prosiaki o bezprawiu.
Alfabet mysle ze lekarze dowiedzieli sie czyim krewnym był chory i to mu zaszkodziło bo też czytaja Lewice.pl, panie Zadora czyżby pan otwarcie namawiał do otwarej rewolucji w PPP i buntu? pan śpiewający peany na temat Ziętka i PPP?
Coś pan stracił instykt samozachowawczy? alobo troche się pan pogubił. Jestem całym sercem z tymi pielęgniarkami. pozdr.

autor: piter, data nadania: 2009-08-09 09:15:42, suma postów tego autora: 64

przewodniczący ps.

ps. tka na jeszcze poważniej to ma prawo podpisać oświadzcenie na podstawie zezwolenia i zgody jako członek PPP wiceprzewodniczącego Mariusza Olszewskiego ale to już widzę przerasta intelekt co poniektórych na tym forum.
To jest normalna statutowa rzecz w każdej organizacji czy związkowej czy partyjnej. Acha i pozdrowionka dla Hyjdelki.

autor: piter, data nadania: 2009-08-09 09:20:50, suma postów tego autora: 64

Ziętek

kiedy sobie chce to jest przewodniczącym PPP, a kiedy nie chce lub mu to koliduje z innymi sprawami którym by mogło to szkodzić to nie jest.
ha , zabawne jest to ,że pomimo jakiejś tam ilości członków wszystkim oprócz paru kolesiom z GPR-u (z którymi miałem mozliwosć pogadać) taki układ pasuje.
PPP jest partią pozbawiąną jakiejkolwiek wewnetrznej demokracji.Jest to partia stricte wodzowska, i bez względu na to kto na mitycznym kongresie ( którego najprawdopodobniej nie będzie)zostanie wybrany to i tak Ziętek będzie tam ( w partii ) grał pierwsze skrzypce i jak do tej pory będzie ich trzymał ( członków PPP ) na smyczy.
jednak z moich obserwacji z bardzo daleka wynika , że w takich okolicznościach moze wkrótce dojść do rozłamu w PPP na tych co na prawo za Olszewskim iśc będą chcieli i tych co to na tradycje robotniczego ruchu powoływac sie zaczna i radykalny zwrot na lewo zaczną robić, a przy tym autentyczna i antypopulistyczną PPP zaczna budowac.
wkrótce skończy się w czasie protestów pielęgniarek ,czy innych grup zawodowych mówienie im tego co będą chcieli wtedy usłyszeć, bo w ten sposób nie da się budować partii robotniczej o zasięgu krajowym.
pierdoły w stylu oświadczen w sprawie strajku tu czy tam nie przekładaja sie na liczbe członków,poparcie czy wreszcie na najważniejszą rzecz czyli program jaki ludziom pracy "partia pracy" winna by w końcu zaprezentować.
obecnie w PPP wieje Stęchlizna i starymi sprawami jeszcze wymyślonymi przez Daniela Podrzyckiego.
od kilku lat trwa odgrzewanie satrych i już nieco zimnych kotletów w stylu: ustawy o statusie bezrobotnego ,czy tez o płacy minimalnej na poziomie68%.
tak sobie myśle ,ze już czas zabrać sie do roboty ,ale takiej na rzecz ludzi pracy miast jeżdzić na zjazdy troków i próbowac sie podczepiac pod jakąś zamożną organizację międzynarodowa ( IV ) , która może sypnie kasa.
A jak nie sypnie??? to co wtedy???

autor: obserwator, data nadania: 2009-08-09 13:24:29, suma postów tego autora: 9

piter

tak sobie myślę,że coś ci sie pomyliło.
ale skoro publicznie pomawiasz mnie o rozłam i bunt w PPP to sie chociaz przedstaw z imienia i nazwiska a nie ukrywaj za nickiem.
póki co to do niczego i nikogo na razie nie namawiam, tylko czekam cierpliwie na kongres partii i wybory nowych władz.
a ty zajmij sie lepiej sprawami zwiazanymi z walką ludzi pracy a nie popieraj pielęgniarek, one już raz dały dupy ( białe miasteczko ).
skoro wtedy dały się wykołowac Gardias i Siewierskiemu to teraz nie będzie inaczej.
Chwała bohaterom !!!
wiec Piter nie panikuj, w PPP buntu póki co nie ma .

:)

autor: no pasaran, data nadania: 2009-08-09 14:11:55, suma postów tego autora: 329

ABCD, Postsocjalista,

to oczywiste, że gdy lekarze pracują w kilku miejscach na raz to pacjent traci na tym najbardziej. Rozwiązaniem powinna być reorganizacja publicznej służby zdrowia i zracjonalizowanie jej systemu finansowania (a także usprawnienie realizacji praw pacjenta oraz odpowiedzialności lekarzy za błędne diagnozy), ale nie prywatyzacja, która skończy się w pierwszej kolejności rozgrabieniem sprzętu i lokali, a w drugiej - najprawdopodobniej wyższymi opłatami w przychodniach prywatnych.

autor: _Michal_, data nadania: 2009-08-09 15:16:48, suma postów tego autora: 4409

Pielęgniarki

chcą już "tylko" 500 złotych podwyżki.
A szpital przyjmuje jedynie chorych w stanie zagrożenia życia.

autor: ABCD, data nadania: 2009-08-09 15:37:47, suma postów tego autora: 20871

Nie powinno się

popierać strajku, w którym zagrożone jest zdrowie pacjentów (także z powodu odmowy przyjęcia).

autor: _Michal_, data nadania: 2009-08-09 16:33:51, suma postów tego autora: 4409

RADOM

Podwyżki dla pielęgniarek blokuje prezydent Radomia, Andrzej Kosztowniak z PiS. Zemsta za Białe Miasteczko czy neoliberalne oblicze partii Kaczyńskich?

autor: PaKo, data nadania: 2009-08-09 19:00:21, suma postów tego autora: 90

Ma rację,

że blokuje.

autor: ABCD, data nadania: 2009-08-09 21:13:12, suma postów tego autora: 20871

szkoda że

Szkoda że ktoś nie zablokuje lodówki ABCD. Schudłby a to poskutkowałoby zmniejszeniem się ryzyka wystąpienia u niego zawału serca!

autor: PaKo, data nadania: 2009-08-10 18:26:28, suma postów tego autora: 90

Mam pytanie

A czy jakiś towarzysz z SLD, SDPL UP lub czegoś takiego już kopnął się do tych strajkujących?

Czy też po staremu robole i pielęgniarki im śmierdzą ?

Bo nie znalazłem niczego na ten temat w tym newsiku

autor: dzeus, data nadania: 2009-08-10 23:46:49, suma postów tego autora: 1046

Dodaj komentarz