honduraska opozycja nie może liczyć na wsparcie polskich "obrońców demokracji".Wynika to z nieoficjalnej definicji dyktatury przyjętej przez polskie media i władze.
Według tej definicji dyktaturą jest kraj kóry prowadzi niezależną od USA polityke,krytykuje amerykańską ekspansje,odmawia wyprzedania swojej gospodarki,nie popiera amerykańskich wojen neokolonialnych itp a jak do tego jest jeszcze lewicowy lub prorosyjski to opozycja z takiego kraju może liczyć na POPiSowców i SLDowców oraz na Goebbelsów kapitalizmu z gazety wyborczej
zacząć od faktu, że odsunięty od władzy polityk z Hondurasu starał się nielegalnie przedłużyć swoją kadencję prezydencką.
"Ciekawe dlaczego dokładnych relacji z Hondurasu nie przeczytamy w "Gazecie Wyborczej" i innych tytułach "którym nie jest wszystko jedno", tak nagłaśniających każde zatrzymanie opozycjonisty czy grzywnę na Kubie czy Białorusi."
Ciekawe czemu na lewica.pl nie przeczytamy o tym jak Chavez popiera "rzeźnika Darfuru", skoro zazwyczaj nagłaśnia sie kazdy ruch starego Hugo? Albo że Caracas stało się jednym z najbardziej niebezpiecznych miast na świecie, choć kilka lat temu było daleko poza czołówką? Czemu nie ma informacji o tym jak na Kubie Raul Castro przekazuje ziemię prywatnym rolnikom i krytykuje ichnie PGR-y? Albo że powoli odchodzą od modelu "wszystkim po równo" i wprowadzają tam płace zależne od wyników pracy?
odpowiedz mi prosze:
czy gdyby Zelaya zostal dyktatorem i uchwalil sobie konstytucje na mocy ktorej kazdy, kto bedzie chcial zmienic artykul mowiacy o tym, ze tym dyktatorem jest Zelaya- i ktos, kto chcialby demokracji i koniecznej zmiany konstytucji, zostalby przez niego aresztowany, tez pisalbys, ze ten obronca praw obywatelskich "chcial naruszyc prawo" ???
chcial "nielegelnie" przedluzyc przy pomocy referendum a nie szwadronow smierci albe badzmy szczerzy referendum czasami bywa bardziej niebezpieczne niz jakies tam szawdrony,prawda 4 literki?
"Czy w Hondurasie doszło już dla charakterystycznego dla prawicowych reżimów ludobójstwa?" - pytał prześmiewczo ABCD.
nadal pyta
polski reżim konserwatywno liberalny popiera łamanie praw człowieka jeśli jest to na ręke U$A
wynosi przeciętna pensja w Hondurasie?
gdyby nie Amerykanie i wspieranie tam dyktatorów i prowadzenie wojen to może pensje w hondurasie byłyby wyższe
Stany Zjednoczone kilkakrotnie interweniowały zbrojnie w obronie swych interesów.USA nasilały tam wpływy koncernów
Pewnie byłyby tak wysokie jak na Kubie, która się jankesom nie kłania.
tak na Kubie jest biednie ale w porownaniu z innymi krajami ameryki łacińskiej Kuba wypada całkiem przyzwoicie,przynajmniej mają bardzo dobrą opiekę medyczną i jest bezpiecznie,w Ameryce Łacińskiej nigdy nie było kolorowo,a ludność tamtejsza nie przepada zbytnio za USA,ciekawe dlaczego? W ameryce łacińskiej obecnie rządzi ok 15 prezydentów lewicowych lub centrolewicowych to też o czymś świadczy.Porównajmy np. Kubę z Haiti. A niewiadomo jak by było na Kubie gdyby nie embargo ekonomiczne nałożone przez USA.
USA to tylko jeden z ponad 200 krajów. Niech Kuba handluje ze wszystkimi innymi. Dlaczego tak bardzo chce handlować z USA? Z tą opieką medyczną nie przesadzałbym. W dzisiejszych czasach opieka medyczna to sprzęt i technologia. A tego na Kubie brakuje. Porządne urządzenie diagnostyczne kosztuje tyle ile budżet tego socjalistycznego raju.
nikogo z was nie wzrusza, że w Hondurasie giną ludzie,a dyskutujecie sobie jak zwykle o Kubie i USA
Służba Zdrowia w stanach nie jest w najlepszej kondycji.Na Kubie jest wysoki poziom systemu ochrony zdrowia,zwłaszcza na tle innych państw ameryki,jak podobnie z poziomem życia
Najlepszych wskaznik poziomu życia społeczeństwa jest Wskaźnik Rozwoju Społecznego
Oto ranking wg tego wskaźnika dla państw Ameryki Łacińskiej i Karaibów dane z ONZ,podam pierwsza "10"
1. Barbados
2. Argentyna
3. Chile
4. Urugwaj
5. Kostaryka
6. KUBA
7. Saint Kitts i Nevis
8. Wyspy Bahama
9. Meksyk
10. Trynidad i Tobago
Mnie wzrusza to że ludzie w hondurasie giną przez okrutne szwadrony śmierci i zapewnie niestety będą jeszcze ginąć i że obalono demokrację i że polskie media milczą na ten temat i wolą się zajmować Białorusią,Ukrainą czy Rosją
Referendum miało się odbyć w dniu wyborów w których Zelaya nie kandydował, bo obecna konstytucja a więc obowiązująca w dniu wyborów na to nie pozwala.Tak więc bez względu na wynik referendum nie przedłużył by swojej kadencji.
"Gazeta Wyborcza" milczy, bo owych protestów nie zorganizował znany swiatowy "filantrop", George Soros. Być może w tym wypadku, nie ma on interesu, w rozszerzaniu demokracji na świecie. Jak to mawiał stary Pawlak? "Demokracja tak, ale nie u mnie w domu!".
USA są największym dostawcą żywności na Kubę...
w formie pomocy humanitarnej...
rewolucja zwyciężyła, hehe...
A możesz podać choć kilka kryteriów składających się na podawany przez ciebie wskaźnik?
określa przeciętny standard życia społeczeństwa,poziomu,jakości,długość życia,śmiertelność noworodków,procent ludzi niedożywionych,ludzi żyjących poniżej progu ubóstwa,dostęp do opieki medycznej czy jakość oświaty itp ten wskażnik jest lepszy od PKB ponieważ jest wiele więcej danych mówiących o standardzie życia przeciętnego obywatela,jest jeszcze wskażnik ubóstwa społecznego i Kuba również ma jedno z najlepszych miejsc wśród krajów ameryki,Meksyk np. ma większe PKB od Kuby ale jest tam więcej ludzi niedożywionych,większa śmiertelność noworodków,ludzie krócej żyją,jest gorszy dostęp do oświaty itp.
Według PKB np Gwinea Równikowa jest drugim czy trzecim najbogatszym państwem świata wyprzedzając prawie całą europę i USA dlatego najlepszym wskażnikiem jest Wskażnik Rozwoju Społecznego lub Wskaźnik Ubóstwa Społecznego.
A no właśnie. Wg tego wskaźnika wyżej jest kraj w którym służba zdrowia jest darmowa, bo dostęp do niej jest maksymalny. Nieważne, że w kraju tym nie ma najnowszej techniki diagnostycznej, ważne, że służba zdrowia jest bezpłatna. Kryterium kretyńskie, przyznasz sam. Wyżej w tym rankingu jest będzie Kuba, bo choć szpitale są nędzne to darmowe niż np. USA, gdzie szpitale są wyposażone we wszystko, ale opieka bywa płatna. Podobnie jest z edukacją, wg omawianego wskaźnika liche ale darmowe uniwersytety są lepsze niż wybitne ale płatne.
I tak punkt, po punkcie, kryterium po kryterium można analizować proponowany przez ciebie wskaźnik i dojść do wniosku, że on tak na prawdę nic nam nie mówi. Że przyjęte kryteria są kryteriami fałszywymi, nie oddającymi rzeczywistości.
jak już pisałem Opieka Medyczna na Kubie jest jedna z lepszych w regionie i sprawnie pomaga ludziom potrzebujacym pomocy medycznej z tego co wiem to Kubańczycy wynalezli jakis nowy lek czy szczepionkę i amerykanie chcą ją wykupić,w stanach jest nowy sprzęt itp ale ta opieka medyczna nie jest dla każdego obywatela a zwłaszcza dla biedniejszych ludzi,polecam Ci film dokumentalny "Chorować w USA" pacjenci nie mogą czuć się bezpiecznie ponieważ firmy ubezpieczeniowe często decydują się nie ponosić kosztów leczenia
Jeśli chodzi oświatę to przeciętny amerykanin nawet nie wie gdzie leży polska,prawda jest taka że na Kubie jest bieda ale z porównaniu z innymi krajami Kuba trzyma się całkiem niezle
trzeba porównywać kraje regionu. Czyli Kube porównujemy z Dominikana czy Haiti. Honduras z Nikaraguą lub Salwadorem. Zarówno jesli chodzi o sytuację polityczną jak i np. słuzbę zdrowia
Ciekawe czy Polacy, Kubańczycy, wiedzą gdzie leży Kamerun (w jakiej części Afryki). Dla Amerykanów Polska to malutki, mało istotny kraj. Kiedyś castro stwierdził, ze na Kubie nawet prostytutki mają wyższe wykształcenie. Pojawia się pytanie po co? Skoro kobiety te robią to co robią, po co było finansować ich studia. Marnotrawstwo sił i środków w czystej postaci. A tak swoją droga ilu noblistów mieli Kubańczycy (na 100 tys. mieszkańców).
Na świcie co roku wprowadza się do obrotu setki, jeśli nie tysiące nowych leków. Jeśli jeden wynaleziony na Kubie ma światczyć o potędze naukowej tego kraju, to żenada.
Amerykanie nawet nie wiedzą gdzie leży hiszpania i to nie tylko ci przeciętni ale również politycy(np.McCain)Co w tym złego ze maja wyzsze wyksztalcenie? To juz ona dokonała yboru ze chce zostac prostytutką.Jak w ameryce łacińskiej ma być dobrze jak USA zrujnowali ten kontynent,wpędzali w pułapki zadłużenia wspierali najokrutniejszych dyktatorów,tepili Kubę od 1959 roku a wcześniej wspieranie Batisty i kuba wtedy była amerykańska kolonią,a za proamerykańskiego Batisty na Kubie było gorzej niż obecnie,tak jak kolega wyżej napisał porównujmy kraje regionu,porównanie USA z Kubą jest bezsensu,a Kuba w swoim regionie prezentuje się całkiem niezle pod względem opieki medycznej czy poziomu życia,nigdy się nie dowiemy, jakie społeczeństwo zbudowałaby Kuba, gdyby pozostawiono ją w spokoju, a nie pod ciągłym ogniem,groźbami inwazji i nałożonego embarga itp
Ta dyskusja się chyba nigdy nie skończy,Ty będziesz przedstawiał swoje argumenty i racje a ja swoje i dyskusja ta może się ciągnąć w nieskończoność a temat był o Hondurasie a nie o Kubie czy USA czy tym bardziej o służbie zdrowia,więc juz może zakończymy tą dyskusję.
byłeś kiedyś w nędznym kubańskim szpitalu?
Osobiście nie. Ale mój przyjaciel wrócił miesiąc temu z Kuby. Mówi, tragedia. Bieda niesamowita. Naciągactwo powszechne. A jak odezwały się jego kamienie nerkowe i żona chciała wezwać karetkę, to czym prędzej lekarz hotelowy wybił jej to z głowy, stwierdzając, że w szpitalu mu na pewno nie pomogą, a pewnikiem zarazi się na jakieś brudne choróbsko. Skończyło się na gorących kąpielach i jakiś tabletkach.