Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Afganistan: Żołnierz WP nie żyje, pięciu zostało rannych

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

?

Dlaczego media nie informują, ilu Afgańczyków ginie z rąk okupantów?

autor: fancom, data nadania: 2009-09-05 13:16:26, suma postów tego autora: 1427

Wycofać wojska z Afganistanu

To nie nasza wojna. Obiecano nam kokosy przed wejściem do Iraku, nie dostaliśmy nic. Niech za wojną płacą Ci, którzy ją wywołali.

autor: ancymon, data nadania: 2009-09-05 13:20:17, suma postów tego autora: 621

Wojna w Afganistanie jest potrzebna, jeżeli nie chcemy prowadzić

wojny z fundamentalizmem islamskim na ulicach europejskich miast. NATO w Afganistanie robi dobrą robotę. Tak trzymać, nie popuszczać.

autor: west, data nadania: 2009-09-05 14:03:18, suma postów tego autora: 6717

Śmigłowce Mi-2 i inne rzeczy

Posiadam taką książkę "Współczesne śmigłowce bojowe" wydawnictwa Espadon, w Polsce ukazało się ono w 1993 roku (w każdym razie w I połowie lat 90). Tam o śmigłowcach radzieckiej konstrukcji, ale budowanych w Polsce Mi-2, napisano, że są wycofywane z użytku. Książka była pierwotnie napisana w pod koniec lat 80, a zatem ta wiekowa konstrukcja (z lat 50!) wciąż służy. Widzicie, jakie to wytrzymałe. Ale fakt ich wysłania do Afganistanu, chyba świadczy o desperacji naszego dowództwa.

Kolega co pisał, że nie podają liczby ofiar śmiertelnych wśród cywilów, przecież podawali o możliwej liczbie do 90 ofiar przy bombardowaniu cystern, porwanych przez Talibów. Warto jednak dodać, że miejsce, gdzie pojawili się talibowie, było jedną z mocnych punktów sojuszu północnego.
W Afganistanie spadła produkcja narkotyków - czyżby dlatego, że talibom idzie coraz lepiej, a nam na odwrót?
I proszę nie pisać, że jestem antynatowski, naprawdę chciałbym, abyśmy tą wojnę wygrali.

autor: J.K, data nadania: 2009-09-05 14:29:27, suma postów tego autora: 948

west,

to chyba raczej kraje islamskie powinny podbić i kontrolować kraje Zachodu, by te już nigdy na nie nie napadały. Tyczy się to w sposób szczególny Afganistanu, który najpierw okupowali Brytyjczycy, później ZSRR, a teraz USA i ich sługusy. Także puknij się czerep i zastanów, kto tu rzeczywiście dla kogo stanowi zagrożenie. Kto na kogo napada, kto kogo morduje, grabi (zwłaszcza z surowców naturalnych), kto komu robi piekło na ziemi. Podaj mi, miszczu, przykład JEDNEGO kraju islamskiego, który w XX w. napadł na któryś z krajów Zachodu. A teraz odwróć sytuację i pomyśl, ile razy szlachetni, kulturalni, niosący wolność i demokrację biali najeżdżali kraje islamskie. To właśnie taka polityka, jakiej Ty jesteś zwolennikiem prowadzi do wzrostu antyzachodnich nastrojów na Bliskim Wschodzie.

autor: fancom, data nadania: 2009-09-05 14:35:50, suma postów tego autora: 1427

"Ta wojna już jest przegrana"

Każda wojna jest przegrana. Na wojnie nie ma zwycięzców.

autor: Bury, data nadania: 2009-09-05 18:40:36, suma postów tego autora: 5751

west

"Dziękować"...USA i Heritage Foundation ze swoimi wysłannikami, w tym Radkowi Sikorskiemu (ze strefy zdekomunizowanej)...za wzrost wpływów islamskiego fundamentalizmu.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-09-05 20:14:01, suma postów tego autora: 800

ancymon

Rzeczywiście jesteśmy bardzo pokrzywdzeni - napadliśmy na pewne bliskowschodnie państwo i nic z tego nie mamy. Uczcijmy naszą krzywdę minutą ciszy.:(
west: a może tak byś wspomógł osobiście NATO na tej słusznej wojnie? Czy to w porządku że siedzisz sobie przed kompem a nasi chłopcy ryzykują życiem spełniając przy tym taką dobrą robotę?

autor: bolo, data nadania: 2009-09-06 07:55:52, suma postów tego autora: 4522

jk

zapomniales dodac ze zgineli kiedy ci hmm"talibowie" rozdawali miejscowej ludnosci paliwo z owych porwanych cystern.

autor: pazghul, data nadania: 2009-09-06 11:21:18, suma postów tego autora: 1489

Pazghul

Ale telewizja o tym mówiła, to już chyba nie musiałem dodawać.

autor: J.K, data nadania: 2009-09-06 16:23:02, suma postów tego autora: 948

j.k.

niestety albo stety nie posiadam polskiej telewizji :)
jak dla mnie to najwazniejsza czesc informacji kiedy zgineli ci biedacy.tak na marginesie.widziales kiedys dzieciaka ktory zginal wskutek poparzenia pluc?

autor: pazghul, data nadania: 2009-09-06 17:49:06, suma postów tego autora: 1489

bolo

Bo to jak w tym wierszu Brechta ludność sie dziwi rozumiejąc, że "ten tłusty mógł być zbójem, ale po co zbójem był ten chudy?"
Ale generalnie oczywiście masz rację. Fancom również, nawet tak zwana słuszną.

autor: yona, data nadania: 2009-09-07 19:25:02, suma postów tego autora: 1517

Dodaj komentarz