Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Francja: Fala samobójstw wśród pracowników France Télécom

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

We Francji juz trwa...

"pokój społeczny".

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-09-14 18:14:00, suma postów tego autora: 800

A u nas?

W latach dziewięćdziesiątych nie było inaczej. Prywatyzacja i restruktyzacja była przyczyną bardzo wielu samobójstw. Niestety, żaden minister tego nie zauważył. A teraz? Zobojętnieli. Ratuje ich alkohol.

autor: steff, data nadania: 2009-09-14 18:28:05, suma postów tego autora: 6626

Parę miesięcy temu

na lewica.pl był news o jakim strajku na Ukrainie. Protestujący robotnicy mówili coś w tym stylu, że nie będą sobie odbierać życia, lecz tym sk.rwysynom którzy ich do tego popychają. Szkoda, że Francuzi tak nie czynią (no, ale tak czy owak są odważniejsi od Polaków).

autor: Bury, data nadania: 2009-09-14 21:29:26, suma postów tego autora: 5751

po przeczytaniu tytułu

myślałem że chodzi o pracowników helpdesku, muszących pomagac ludziom instalować badziewny soft do modemów tworzonych przez tą firmę. Wygląda na to że FT to taka tepsa, tylko jakieś 10 razy wieksza. Jesli tak jest, to współczuje tak klientom jak i pracownikom.

autor: Dobrodziej Pracodawca, data nadania: 2009-09-14 19:42:28, suma postów tego autora: 2714

Całe szczęście że w polskich państwowych firmach nikt nie myśli

o efektywności i takie problemy nam nie grożą...

autor: west, data nadania: 2009-09-14 21:40:28, suma postów tego autora: 6710

west

Polska to niedościgniony wzór...dla całego świata.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-09-14 23:49:48, suma postów tego autora: 800

Bury

no dokladnie :)

Przy czym ja nie zrzucalbym calej odpowiedzialnosci na korporacje. To brak samoswiadomosci skutkuje samobojstwami na rowni z presja systemu i frustracja, ktora wywoluje w ludzkiej psychice. Samobojstwo to najglupsze rozwiazanie ludzi, ktorych waskie horyzonty intelektualne i duchowe zmianiaja trudna sytuacje w koszmar nie do wytrzymania.

Mogliby chociaz spozytkowac jakos ostatnie chwile zycia i zabrac ze soba paru zbrodniarzy... Jakby ktos z Was o tym myslal, to chetnie dostarcze liste z polskiego podworka ;)

autor: MJ, data nadania: 2009-09-15 02:33:44, suma postów tego autora: 1280

cos w tym jest....

Cos w tym jest, jeszcze przed sprzedaniem Francuzom pracowałam w Telekomunikacji Polskiej, mam tam jeszcze kilka znajomych. Po sprzedaniu Francuzom pracownicy przezywali piekło, znajomi mnie informowali o co najmniej dwóch zwolnionych pracowników którzy popełnili samobójstwo, inni chorowali na stresu itp. Mam jedną znajomą którą parę lat temu, przed emeryturą, zwolnili, ona wpadła w głęboką depresje (myśli samobójcę, agresja) do dziś jest na bardzo mocnych lekach a lekarze twierdzą ze będzie musiała je brać do końca życzą.

autor: Margo, data nadania: 2009-09-15 10:40:39, suma postów tego autora: 627

Margo, jak to mówią: Pan Bóg rączki dał, żeby móc się bronić

i może czas sobie o tym przypomnieć.

autor: nana, data nadania: 2009-09-15 11:13:06, suma postów tego autora: 4653

......

Znajoma, jak więksość, należała do "związku" Solidarność który regularnie finansowała składkami. Mieli się zając jej sprawą, ba, nawet mogła dostać odszkodowanie. Wrzeli wszystkie dokumenty, poinformowali ze się tym zajmą i na pewno albo odzyska stanowisko lub dostanie odszkodowanie, dzwoniła regularnie, sekretariat regularnie informował ze wszystko jest pod kontrolą, będzie dobrze, i tak przez chyba ponad rok, az jeden dzień poinformowano ją ze niestety, już jest wszystko przeterminowane, nie będzie żadnych pieniędzy lub powrót do pracy.

autor: Margo, data nadania: 2009-09-15 12:18:48, suma postów tego autora: 627

Dodaj komentarz