Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Radny Bartosz Dominiak rezygnuje z funkcji

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

liberalny beton

W sejmie SLD moze i udaje jakis "zwrot w lewo". Na poziomie struktur regionalnych dalej nadaje ton "liberalny beton".

autor: Wilkinson, data nadania: 2009-10-10 18:10:16, suma postów tego autora: 461

Jednego neoliberała mniej

Z tego co wiem to Dominiak nigdy nie ukrywał, że w kwestiach obyczajowych jest lewicowy, ale w kwestiach ekonomicznych "jako absolwent SGH" uznaje naukową słuszność neoliberalizmu

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-10-10 18:15:38, suma postów tego autora: 247

Berdysznick

A co można przeciwstawić "naukowej słuszności neoliberalizmu", może "nienaukowe kłamstwo socjalizmu"

autor: kwak, data nadania: 2009-10-10 23:36:24, suma postów tego autora: 1207

sld nadzwyczaj łatwo przychodzi porozumienie z po

wynika to zapewne z tego, że niczym się nie różnią

autor: klaudia_szifer, data nadania: 2009-10-11 04:21:59, suma postów tego autora: 14

Berdysznick

Ciekawe, mam wrażenie, że dla ciebie każdy kto skończył ekonomię jest neoliberałem. Może jest to wynik tego, że socjalizm w sferze gospodarczej nie opiera się się na żadnych podstawach naukowych i jego nauczanie byłoby tożsame z nauczaniem na wyższej uczelni tarota.

autor: kwak, data nadania: 2009-10-11 08:35:10, suma postów tego autora: 1207

kwaku... słonko moje dolnośląskie...

wczoraj przeczytałam komentarz Berdysznika - byłam nim zachwycona, pomijając radnego-bezradnego - i wiedziałam, że się odezwiesz. Ty, albo jliber...
kwaku kochany, przyjmij stwierdzenie, że NAUKOWA SŁUSZNOŚĆ NEOLIBERALIZMU jest AKSJOMATEM. Koniec, kropka, i nie dyskutuj. To jest PRAWO BERDYSZNIKA, słonko moje...
Nie oceniam Radnego, jest bezradny, bo źle się dzieje w państwie duńskim, czyli kraju UBU...


autor: Hyjdla, data nadania: 2009-10-11 12:09:50, suma postów tego autora: 5956

...

Wystarczy przejechać się po Norwegii, Szwecji, Danii, czy Niemczech aby uświadomić sobie, że "naukowa słuszność neoliberalizmu" to oksymoron.

autor: ancymon, data nadania: 2009-10-11 12:44:22, suma postów tego autora: 621

Twierdzenie

że Dominiak jest reprezentantem neoliberalizmu jest bzdurne. To typowy przykład negowania wszystkich i wszystkiego co pochodzi z mainstreamu, bez dokonania chociażby minimum rozpoznania sprawy czy osoby. Bardzo dużo złego można powiedzieć o mainstreamowych partiach sytuowanych po lewej stronie, ale na pewno głupotą jest twierdzić, że nie ma tam przyzwoitych socjaldemokratów czy szerzej - ludzi lewicy. A jeżeli już tak łatwo szufladkuje się ludzi jako neoliberałów, to ja poproszę o odpowiednią definicję terminu neoliberał. Ja np. wiem mniej więcej jakie są części składowe tej "ideologii", i chyba moje rozumienie mija się nieco z interpretacją osób które potrafią pod neoliberalizm podczepić 3/4 społeczeństwa, w tym 99% ludzi biorących udział w polityce. Bardzo wygodne, tyle, że absurdalne i prymitywne.

autor: Jędrzej_Włodarczyk, data nadania: 2009-10-11 13:10:08, suma postów tego autora: 93

W Skandynawii jest wiele oksymoronów, ancymonku...

u nas są aksjomaty...
.

autor: Hyjdla, data nadania: 2009-10-11 13:10:48, suma postów tego autora: 5956

@kwak

no mniej więcej tak rozumuje pan radny, nauczyli go na SGH

autor: Berdysznick, data nadania: 2009-10-12 08:12:14, suma postów tego autora: 247

Dodaj komentarz