Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Warszawa: Demonstracja "Wycofać wojska z Afganistanu"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Dlaczego tak mało uczestników?

Czyżby Polacy już zupełni zwątpili, że ich głoś jednak coś znaczy? Kto im tą wiarę przywróci? Bo póki co, to tracą ją coraz bardziej. Prawdopodobnie najbliższe wybory ten smutny fakt potwierdzą.

autor: steff, data nadania: 2009-10-24 20:29:43, suma postów tego autora: 6626

Trzy czwarte...

Podobno trzy czwarte społeczeństwa jest przeciwko udziałowi "polskich misjonarzy" w "operacji afgańskiej"...
Widać to szczególnie na tych coraz niestety bardziej mikrych zgromadzeniach...
To niestety jednak nie dziwi. Ostatnia tzw. diagnoza społeczna mówiąca o tym ze jesteśmy wręcz "patologicznymi indywidualistami", nieufnymi względem siebie, uczestniczącymi w tzw. wyścigu szczurów czyli totalnej ekonomicznej walce między sobą (człowiek człowiekowi wilkiem) bez żadnego poważniejszego zastanowienia się nad jej celem dostarcza wiele przesłanek do formułowania przemyśleń jakie w dużej mierze można przenieść na grunt zachowań politycznych.

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-10-24 21:48:09, suma postów tego autora: 800

"Przycichła sprawa"...

tajnych więzień CIA. Czyżby ich nie było? ;)

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-10-24 22:02:16, suma postów tego autora: 800

Fotografie



Demonstracja ISW
"Wycofać wojska z Afganistanu"


FOTO 1
http://pl.indymedia.org/pl/2009/10/47876.shtml

FOTO 2
http://pl.indymedia.org/pl/2009/10/47887.shtml

FOTO 3
http://pl.indymedia.org/pl/2009/10/47898.shtml


autor: irak, data nadania: 2009-10-24 22:04:00, suma postów tego autora: 451

steff

Wielu taki stan rzeczy odpowiada... W końcu ja i Ty, a nawet reszta tego jakże "rozpolitykowanego społeczeństwa" ma "sojusznicze zobowiązania"...

autor: Andrzej Kot, data nadania: 2009-10-24 22:04:11, suma postów tego autora: 800

Ad rem

Takie małe pytanko - co tam robił FMS?

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-10-25 00:39:54, suma postów tego autora: 107

optymizm

300 osób - gratulacje dla organizatorów dobrego samopoczucia.
Rozumiem lekkie naciąganie frekwencji, ale widzenie wszystkiego podwójnie zastanawia.
Idea słuszna, demonstracja potrzebna!
Ale działanie według zewnętrznych wzorców nie zawsze przynosi rezultaty, najlepszym przykładem jest dzisiejsza demonstracja.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-25 01:49:26, suma postów tego autora: 80

FMS

Federacja Młodych Socjaldemokratów tradycyjnie już, aktywnie brała udział w demonstracji antywojennej. Zresztą autorem pomysłu z trumną był działacz FMS, który także załatwił środki na takowy rekwizyt.

Odnośnie Młodych Socjalistów - sugeruję, aby część członków tej organizacji przepisała się do NOP albo ONR, bo obelgi rzucane w kierunku członków FMS pt. "odsuńmy się od tych pedałów z FMS" wołają o pomstę do nieba i są zwyczajnie chamskie.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 02:03:49, suma postów tego autora: 8

O wiele bardziej

pasowałoby tu raczej mówienie nie o "pedałach", ale o politycznych paniach lekkiego obyczaju, tudzież w wersji salonowej chorągiewkach na wietrze.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-10-25 02:16:40, suma postów tego autora: 2083

Ad rem

Misiu-pysiu z FMS - a kto wysłał Polskie wojska do Iraku? Ojej, obawiam się, że był to Sojusz Lewicy (ekhm.) Demokratycznej, a więc wasz tatuś. No chyba, że Socjaldemokraci to już sierotki i nie przyznają się do ojca - nie ładnie, bardzo nie ładnie. Generał Wojciech rozgrzeszenia nie da.

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-10-25 10:08:24, suma postów tego autora: 107

Gruchalski

Z ust żadnego Młodego Socjalisty nie padło na pewno sformułowanie "pedały", także oczywistym wydaje się, że kłamiesz. Natomiast Wasze przybycie, co więcej panoszenie się, owszem, wywołało z oczywistych i każdemu na tym portalu znanych powodów nie tyle nasze Młodych Socjalistów zdziwienie, co wielki niesmak. Apropo NOP i ONR, to ich udział w demo, byłby zasadniczo bardzo podobny do Waszego wczoraj. Dziwi zatem, dlaczego tylko MS obecność sldowskiej młodzieżówki odebrała de facto jak każda organizacja autentycznej lewicy powinna, a nie na przykład organizatorzy.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 11:01:33, suma postów tego autora: 39

Wycofać

Wycofać wojska z Afganistanu - Afganistan dla talibów

autor: kwak, data nadania: 2009-10-25 11:10:22, suma postów tego autora: 1207

G_Gruchalski,

i dobrze, MS (których też za bardzo nie lubię) powinni się odsunąć od tych kurew (nie pedałów) z FMS. W ogóle nie powinni byc tam wpuszczeni.
Zero tolerancji lewicy dla kreatur z $"L"D.

autor: Getzz, data nadania: 2009-10-25 12:14:08, suma postów tego autora: 3554

Heh...

Po prostu ręce opadają. Jest kilku świadków na chamskie działanie członków MS w stosunku do działaczy FMS. Pomijam ten fakt, bo sami wydajecie świadectwo o sobie.
Zawsze braliśmy udział w tego rodzaju manifestacjach i dalej będziemy brać w nich udział. Jeśli chodzi o SLD, to w szeregach tej partii nie ma już decyzyjnych ws. wysłania wojsk do Iraku.
Zresztą nie rozśmieszajce mnie swoją wątpliwą lewicowością.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 12:22:55, suma postów tego autora: 8

Gruchalski

przecież nikt nie ukrywa, że odpowiednio komentowaliśmy obecność FMS. Doprawdy nie wiem jak inaczej mieliśmy zareagować na uczestnictwo w antywojennej demonstracji kilku oflagowanych koniunkturalistów noszących teczki sldowskich patronów, którzy to pierwsi wysyłali do Afganistanu polskie wojsko i są politycznie bezpośrednio odpowiedzialni za Nangarkel. Rzeczywiście ręce opadają widząc tak obrzydliwą hipokryzję. Nie rozumiem na jakiej podstawie pozwolono Wam dołączyć do wczorajszego protestu...

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 13:09:20, suma postów tego autora: 39

Ad rem

Wątpliwa lewicowość?? To przecież socjaldemokraci, a nie socjaliści, są ku**ą kapitału.

autor: jurek_urban, data nadania: 2009-10-25 13:20:30, suma postów tego autora: 107

na marginesie

http://www.tvnwarszawa.pl/-1,1625479,0,,rzad_na_front_warszawiacy_przeciw_wojnie,wiadomosc.html

Świetnie! Oczywiście pismaki przypisali organizację całą akcji dla postkomunistycznej przybudówki, której członków nie pojawiło się więcej niż 10 (za to każdy oflagowany). Niech to będzie nauczka dla ISW czym kończy się zapraszanie FMS na tego typu akcje.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 13:21:34, suma postów tego autora: 39

edit

[...]pojawiło się nie więcej niż 10 [...]

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 13:38:05, suma postów tego autora: 39

Biedny kapelusik

Rzeczywiście dramat. Ja sugeruję lepsze wsłuchiwanie się w to, co mówią w telewizji. Ale przecież nie można spodziewać się niczego wielkiego po ignorantach z MS.
Rzucanie tekstów o bycie konformistami czy koniukturalistami pod adresem FMSu jest śmieszne. Oczywiście nie kieruję tego pod adresem całego MS, bo są tam również naprawdę wartościowi ludzie, których znam i szanuję. Ale poszczególne jednostki robią wszystko, aby zatrzeć takie wrażenie.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 13:49:55, suma postów tego autora: 8

Grzesiu - zenada!

Kolego Gruchalski, to co tu piszesz jest zenujace. Jezeli w ten sposob rozpoczynasz kierowanie warszawskim FMS, to nie wroze Ci wielkiej przyszlosci. Rzucaniem oczywistych pomowien na autentycznie lewicowe formacje, nie wybielisz FMSu, ktory w sobote po raz kolejny wykazal sie hipokryzja.

autor: lukasz, data nadania: 2009-10-25 14:16:31, suma postów tego autora: 154

Gruchalski

jak widać nie znasz znaczenia słowa "koniunkturalista". Sprawdź w słowniku. Nie będziesz wtedy pisał, że nim nie jesteś.

Co do MS, to muszę Cię głęboko rozczarować. Pomimo wewnętrznej różnicy zdań w kilku kwestiach, akurat 100% organizacji ma do SLD i wszelkich jej przybudówek stosunek radykalnie negatywny. Odstępstwa (takich nie znam) nie są mówiąc łagodnie mile widziane. Gdyby to zależało od nas bylibyście z wczorajszej akcji wywaleni. Popieram Getzza: zero tolerancji lewicy dla kreatur z $"L"D!

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 14:24:40, suma postów tego autora: 39

Lukasz -> kapelusik

Autentycznie lewicowa organizacja, która rzuca teksty per. pedaly. Litości. Naprawdę się ośmieszacie. Członkowie FMS nie mają absolutnie nic wspólnego z wysłaniem wojsk do Iraku i Afgansitanu. Zresztą po co ja to mówię? I tak macie przecież klapki na oczach przez, które nic się nie przebije.
Nikt nie ma prawa blokować działalności Młodych Socjaldemokratów. Ale widać Wasze wolnościowe podejście: wywalmy FMSiaków będzie fajnie. To tylko pokazuje czym jest dla Was wolność czy równie traktowanie ludzi.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 14:37:53, suma postów tego autora: 8

Do FMSu

Najpierw zróbcie kampanię Kwaśniewski, Szmajdziński, Miller, Cimoszewicz pod sąd to wam uwierzę że jesteście szczerze przeciwko wojnie, a tak to po prostu okazja do lansu i udawania organizatorów czegoś, czego się nie przygotowywało

autor: Cisza_, data nadania: 2009-10-25 14:49:13, suma postów tego autora: 2083

Młodzi socjaliści są lewicowi - śmiech!!!

Może nie jestem jakimś super fanem FMSu , ale dla niektórych działaczy tzw lewicowych organizacji , których liczebność w skali kraju wynosi 10 osób ,mają dla mnie znikome znaczenie (tudzież MS).Ponadto trudno nazwać tych co zostali lub zapisują się do FMSu koniunkturalistami bo co można dostać od partii , która ma poparcie ok 8% (oczywiście jest to więcej niż dla MS;-) ) . FMS załatwił część środków na tę demonstrację a wy co zrobiliście? Ciekawe czy rozkleiliście plakaty , które dostaliście i jeśli tak to gdzie. Oczywiście w MS na pewno są osoby ideowe , ale wiem z własnego doświadczenia ,że w partiach przez które w pewnym momencie przemawia sekciarstwo tego typu osoby są marginalizowane . Widać także tolerancję MS i kulturę godną prawdziwego wszechpolaka .Przypuszczam także ,że część MS chętnie by sobie pobiegało po sejmie za posłami jak to oni określają pseudo lewicy. No ,ale cóż... Pamiętam także jedno zebranie z czołowym liderem MS jak wyciągnął swojego najnowszego Maca szpanując bardziej niż Wojtek swoją najnowszą komórą, gardząc pomysłami innych ludzi na tym zebraniu. Hmm fajnie być młodym socjalistą i mieć bogatych rodziców bo z pracy to urządzenie się raczej nie wzięło.

autor: azeotrop, data nadania: 2009-10-25 16:17:45, suma postów tego autora: 71

o co biega z tymi rodzicami ;)

już abstrahując od samej demonstracji, to czy z tymi bogatymi rodzicami to jest jakaś zorganizowana akcja?

każdy kto zna jako tako MS zauważy, że to gówno prawda i raczej garnie się do nas młodzież z prowincji, w większości średnio zamożna, ciężko mi w tym momencie, a jestem członkiem MSu od kilku lat skumać o kogo biega, z tym bogactwem

a słyszałem już tą historię z kilku źródeł, co najśmieszniejsze, albo od nosicieli teczek eseldówka, albo osób z naprawdę elitarnych środowisk

trochę to irytujące bo środowisko jest małe i info o organizacji często nowa osoba dostaje w postaci podobnych plotek

ja apeluję o przyjrzenie się MSowi bliżej i odrobinę krytycyzmu wobec plotek, to zupełnie nam wystarczy, o resztę jesteśmy spokojni ;)

autor: Emes Pepes, data nadania: 2009-10-25 17:12:59, suma postów tego autora: 25

dramat

Rece mi opadaja jak slysze te glupoty od FMSiakow. Czy Wy naprawde nie widzicie hipokryzji w protestowaniu przeciwko wojnie na ktora wojska wyslala partia ktora popieracie? Ta trumna ktora kupiliscie za sldowskie pieniadze to trumna ofiary polityki sld!

autor: lukasz, data nadania: 2009-10-25 17:30:25, suma postów tego autora: 154

gwoli ścisłości

MS ma dobrych kilkuset aktywnych działaczy zrzeszonych w kilkudziesięciu okręgach, tudzież pojedyńczych w całej Polsce. Być może jak na 40 milionowy kraj jest to mało, ale czy w ogóle organizacje społeczno-polityczne są w tym kraju liczne? Zresztą nawet z kilkuset członkami jesteśmy zdaje się jedną z liczniejszych i najbardziej aktywnych organizacji młodzieżowych. Dajcie spokój, żeby członek martwej organizacji, dogorywającej jak się okazało jeszcze w Warszawie szarżował liczebnością i mikroskopijnością? Pomijam teksty o "wątpliwej lewicowości", bo tu nie wiadomo czy jeszcze się śmiać, czy już płakać.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 17:38:05, suma postów tego autora: 39

Może

dlatego emes pepes, że członkowie innych organizacji jak przyjeżdżają na obrady własnej Rady Krajowej czy Rady Naczelnej nie nocują w hotelach klasy Campanile.

do takiego faktu aż się prosi dodać o bogatych gówniarzach z dobrych domów. Nie chcesz plotek. Nie dawaj pretekstu. Proste.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-10-25 17:45:01, suma postów tego autora: 899

do stanczyka

Masz racje, czlonkowie fms nie nocuja w takich hotelach bo maja wlasny - hotel Powisle na Rozbrat. Jeszcze kilka takich postow a napewno zaprosza Cie tam w nagrode.

autor: lukasz, data nadania: 2009-10-25 18:19:58, suma postów tego autora: 154

:)

Nie sądzę:)

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-10-25 18:31:46, suma postów tego autora: 899

FMS??????

Trzeba mieć tupet żeby uczestniczyć w takiej demonstracji pod szyldem FMS!

autor: tomzek, data nadania: 2009-10-25 18:37:17, suma postów tego autora: 152

Do Lukasza

Gratuluje kol. Lukaszu merytorycznej dyskusji. Spodziewałem się jednak czegoś więcej, ale tak - PPS i MS to przyszłość lewicy. Już niedługo przekroczycie zaszczytną granicę 0,4%. Wtedy to już w ogóle będziemy prawdziwymi hegomonami.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 18:48:58, suma postów tego autora: 8

Gruchalski

wszelka lewicowa działalność, choćby była na największym marginesie jest bez żadnych wątpliwości lepsza niż takie kur****e się w parlamencie i plugawienie słowa "lewica" jak w waszym przypadku. Nie było bardziej antyspołecznej, bardziej wiernopoddańczej wobec USA, bardziej usłużnej Kościołowi polityki niż ta, którą prowadziły rządy SLD.

Zresztą my z projektem reaktywacji PPS dopiero startujemy i jak pokazuje rzeczywistość z miesiąca na miesiąc rośniemy w siłę. Ta sama rzeczywistość pokazuje również, że SLD nie mając jako postkomunistyczny skansen racji bytu stopniowo zdycha. Nie wykluczone jest, że za kilka/kilkanaście lat możemy się zamienić miejscami.

W ogóle kończ waść, wstydu sobie oszczędź, bo jeszcze nie raz będziesz musiał go jeść!

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 19:07:48, suma postów tego autora: 39

do grzegorza

A jak tu merytorycznie dyskutowac z klamca? Jezeli faktycznie ktos z naszych nazwal Was pedalami to dlaczego mi nie powiedziales tego na demo? Podczas rozmowy w 4 oczy wszystko bylo cacy, a teraz na forum publicznym rzucasz takie glupie oskarzenia. Jak moge Cie teraz traktowac powaznie?

autor: lukasz, data nadania: 2009-10-25 19:09:06, suma postów tego autora: 154

i jeszcze jedno

kłamstwem jest, że ktoś z kilkudziesięciu obecnych na demo członków MS użył w stosunku do kogokolwiek sformułowania "pedały". Takie pomówienia są o tyle głupie, że oczywiście bardziej niż zewnętrzną, wywołałoby to duże oburzenie i reakcję wewnętrzną.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 19:17:30, suma postów tego autora: 39

Eh...

Nazywasz mnie kłamcą??? Oj Łukaszu, faktycznie nie jest z Tobą dobrze. Z drugiej strony też mogę, powiedzieć, że na demo było wszystko ok, a teraz bawisz się w wielkiego lidera przeciwko FMS.
Gdybym spotkał Ciebie po tym zajściu, oczywiście bym Ci opowiedział o tym. Lecz niestety potem nie było dane mi Ciebie zobaczyć.
Ty wychodzisz na totalnie niepoważnego w tym momencie.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 19:17:41, suma postów tego autora: 8

@Grucha

Grzesiu, skoro ktoś z Was usłyszał coś takiego z naszej strony, to trzeba było podejść i wyjaśnić temat w bezpośredniej rozmowie, a nie wypłakiwać się na forum.

Nie pisz też, że nikt z decydentów ws. wojny, nie jest już w SLD, bo to kompletna bzdura. O tej agresji zdecydowali w dużej mierze zwyczajni działacze partii. Wstyd się przyznać, ale byłem wtedy jej członkiem i widziałem jak wielkie było przyzwolenie na wojnę ze strony aktywu, od szeregowych działaczy począwszy, na liderach kończąc.

Jako osoba, która siedziała w syfie zwanym SLD ponad 8 lat, dam Ci dobrą radę. Jeżeli faktycznie tacy z Was ideowcy, to zwiewajcie stamtąd czym prędzej, bo niczego nie zmienicie. Ani oblicza tej formacji, ani jej linii ideowej, ani metod prowadzenia polityki. Każdy kolejny dzień tam spędzony będzie uczył Was konformizmu, karierowiczostwa, asekuranctwa i oportunizmu. Szkoda młodości, zapału i potencjału młodych ludzi na eSeLDówek. Żaden etat poselskiego asystenta nie jest tego wart.

autor: Crusty, data nadania: 2009-10-25 19:19:13, suma postów tego autora: 159

Crusty

To nie jest kwestia wypłakiwania się czy nie. Po prostu chodzi o wzajemny szacunek dla innych towarzyszy manifestacji. Idziemy w jednej manifestacji i mamy ten sam pogląd.
Każdy kto mnie zna, zna też moje poglądy i ciężko raczej mnie posądzić o koniukturalizm. Jak władze wysyłały wojska, nie byłem członkiem FMS, ani tym bardziej SLD.

autor: G_Gruchalski, data nadania: 2009-10-25 19:36:34, suma postów tego autora: 8

Socjalistyczna dialektyka MS

Udział FMS w jakiejś demonstracji trzeba obgadac i skrytykowac w internecie.

Z SMS można za to robic wspólne akcje:)

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-10-25 20:02:37, suma postów tego autora: 2743

Czasy się zmieniają

a wciąż nie brakuje naiwniaków wierzących w kierowanie SLD na lewo. Szczerze mówiąc, gdy FMS miał na papierze w Warszawie chyba coś koło 200 osób robił mniej niż grupy liczące po kilkanaście. Też mógłbym przejść się po znajomych i pozapisywać ich do LA. Gdybym jeszcze obiecał możliwość dostania jakiejś fuchy, to pewnie zgłosiliby się jeszcze jacyś ludzie. Tylko co z tego?
Grzegorzu nie dziw się teraz niechęci ludzi przychodząc na demo antywojenne z flagami młodzieżówki partii za tą wojnę odpowiedzialnej bardziej niż prawica. Gdy UP poparła wojnę nie wahałem się specjalnie że muszę odejść nawet z bardzo niezależnej od partii młodzieżówki. Tobie radzę zrobić to samo z SLD. Przynależność do "czegoś dużego" nie jest warta babrania się w błocie.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-10-25 20:13:34, suma postów tego autora: 2083

jak to dobrze, że

socjalistyczna dialektyka PPP przyzwala na udział SLD w demonstracjach antywojennych.

Między SMS, a FMS była przepaść. To jakościowo dwie kompletnie inne organizacje. Naprawdę trzeba być ślepym, żeby tego nie dostrzegać. Zresztą ad vocem sam często udzielałeś się na ich forum. "Była", bo SMS zdaje się już fizycznie nie istnieje, po tym jak nastąpił odpływ członków do PPS z jednej, KP z drugiej i Centrolewicy z trzeciej strony.

Godnym pożałowania jest, że wykorzystujesz tego typu niskie argumenty, żeby nam dociąć. Daje Ci to przyjemność?

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 20:33:27, suma postów tego autora: 39

co więcej

z SMS wspólne akcje miała również OM PPP :)

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 20:34:54, suma postów tego autora: 39

Cisza, Crusty, kapelusik, łukasz

Pełna zgoda z Wami. Gdyby to ode mnie zależało, w ogóle nie wpuściłbym efemesiaków z własnymi szmatami na demo. Ich obecność tam to kpina, która czyni z manifestacji antywojennej jej karykaturę. Mogliby co najwyżej wziąć w nim udział jako osoby prywatne, ale nie jako organizacja. Radykalna lewica powinna być wyraźnie oddzielona od łże-lewicy, bo jeszcze burżuazyjne media uznają, że MS, LA i in. to tylko jakaś przybudówka LSD. Jak sami piszecie, było ich tam może z 10, a media przypisały im zorganizoanie dema. Podasz eselduchowi rękę raz, to później jej nie domyjesz...

Ja działałem w FMS tylko rok. Cały aktyw FMS/SLD (poza nielicznymi wyjątkami osób, które i tak są marginalizowane w łonie organizacji jako wariaci i oszołomy lub, w najlepszym wypadku, młodość, która "musi się wyszumieć") to karierowicze bez jakichkolwiek poglądów. Na listy wyborcze SLD trafiały absolutnie przypadkowe z ideowego punktu widzenia osoby. Jedynym, co decydowało o ich miejscu na listach były znajomości z eseldowskimi grubymi rybami. Ludzie bez poglądów, za to z ogromnym pragnieniem podniesienia swojego statusu materialno-społecznego. Pamiętam żenująće rozmowy pomiędzy członkami obu organizacji. Dotyczyły jednego - strategii powrotu do władzy i dawnych wpływów. Nic ponadto nie miało większego znaczenia.

SLD sięgnęło niewyobrażalnego dna. I nie chodzi mi o sondaże. Bardziej niż ta partia skompromitować się już po prostu nie da. Przypomina mi się hasło na billboardach reklamujących piwo Perła - definicja doskonałości. SLD - definicja demoralizacji.

autor: fancom, data nadania: 2009-10-25 21:02:14, suma postów tego autora: 1427

straszne ,straszne

dzielni , zawsze zwarci i gotowi młodzi coś tam atakują fms. Jak są tacy dzielni proszę bardzo rozbratówek 44 jest otwarty niech atakują szmajdzińskiego, kalisza itp. A gdyby fms był tak strasznie konformistyczny to by nikt od nich nie przyszedł na tę demonstrację ( ci ludzie,którzy tam byli nawet nie kandydują do żadnych wyborów).Pamiętam jak było ,,białe miasteczko" bohaterscy młodzi coś tam rozłożyli swój namiot pod płotem , walnęli napis młodzi coś tam i sobie spali w namiocie(ciekawe po czym). A w kuchni pomagali różni ludzie z fmsu , smsu i innych organizacji . Robili to tak normalnie i nie wywieszali żadnej flagi (może parę wlepek na jakimś automacie sdpl). Młodzi coś tam wywiesili napis i spali...można i tak.Fms jaki jest taki jest , ale na pewno alternatywą dla niego nie jest ms.

autor: MWD, data nadania: 2009-10-25 21:10:54, suma postów tego autora: 1

co ważne

proponuję raczej skupić się na przyczynach niskiej frekwencji niż na tym kto kogo w jaki sposób pozdrowił. Ale z reguły to co istotne umyka uwadze. A co do stron jakie zarysowały się w sporze - nie kopcie leżącego.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-25 21:44:27, suma postów tego autora: 80

Cisza

ty już wtedy więcej czasu spędzałeś u nas na Krakowskim Przedmieściu niż w tej młodzieżówce:)

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-10-25 21:56:24, suma postów tego autora: 899

Grzegorzu

Pełna zgoda w kwestii szanowania się nawzajem.

Wracając do Twojej partii. Ciebie nie było wtedy ani w FMS, ani w SLD, lecz ci, którzy przyklaskiwali Millerowi i Kwaśniewskiemu w kwestii wojny, są tam nadal. I zapewniam Cię, że dzisiaj postąpiliby podobnie. Naprawdę wierzysz, że Napieralski i s-ka są przeciwko obecności polskiej armii w Afganistanie z powodów ideowo-etycznych? Że kierownictwo Sojuszu wierzy w to, co mówi? Że dla nich słowo "lewica" ma jakąkolwiek inną wartość, niż marketingowa? Nie możesz być tak naiwny. Przejrzyjcie na oczy, towarzyszki i towarzysze.

autor: Crusty, data nadania: 2009-10-25 20:32:25, suma postów tego autora: 159

Frekwencja

jest niska bo antywojenne demonstracje stały się rytuałem. te same hasła. Ta sama forma etc etc. Tragizm lewicy polega na tym, że przypadkowo idąc na mecz spotykając się z osobami wracającymi z demonstracji znałem bez wyjątku wszystkich. Jednym słowem jak 1 maja takie spotkanie towarzyskie przy okazji.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-10-25 22:35:46, suma postów tego autora: 899

*

"socjalistyczna dialektyka PPP przyzwala na udział SLD w demonstracjach antywojennych."

Jakby PPP organizowała demonstrację antywojenną to dla SLD z satelitami miejsca by nie miała. Tą sobotnią demonstrację organizowała ISW, która zaprosiła kogo chciała/ bądź nie wyprosiła więc trzeba ich uszanowac.

"Między SMS, a FMS była przepaść. To jakościowo dwie kompletnie inne organizacje. Naprawdę trzeba być ślepym, żeby tego nie dostrzegać."

Tak między SdPl a SLD też.

"Zresztą ad vocem sam często udzielałeś się na ich forum."
Jakimś swoim wnioskiem z tej informacji uraczysz?

"Godnym pożałowania jest, że wykorzystujesz tego typu niskie argumenty, żeby nam dociąć. Daje Ci to przyjemność? "
Masz o swojej organizacji niskie mniemanie jeżeli uważasz że jeden może dośc złośliwy komentarz co do waszej niekonsekwencji to "docinanie wam", a nie po prostu komentowanie.

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-10-25 22:36:26, suma postów tego autora: 2743

MWD

taka polityka rzuć błotem może się coś przyczepi nie?

no to ja cię zapewniam, że MS spał w tym namiocie po niczym. Po kiełbaskach po najwyżej. I te kiełbaski grillował a jak mnie pamięć nie myli to i wypożyczał socjaldemokratom. Tłukli też w różne bębny i żarcie wydawali non stop. Więc chyba na dwóch różnych białych miasteczkach byliśmy nie?

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-10-25 22:43:56, suma postów tego autora: 899

A.Warzecha

SMS jak mi wiadomo zerwał kilka miesięcy temu z SDPL. Po tym fakcie miała miejsce akcja MS z SMS przeciwko komercjalizacji studiów pod UW w Warszawie. Wcześniej zresztą też eSeMeSiaki uczestniczyły w wielu porządnych akcjach ręka w rękę z radykalną lewicą. Różnica jest kapitalna.

Nie widzę większego sensu w tej przepychance, także z mojej strony EOT.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-25 23:17:25, suma postów tego autora: 39

Demo

Było trzeba przyznać w swojej formie lepsze od poprzednich, bo bez smęcących mówców. Problem w tym, że nawet spośród grupy doświadczonych działaczy wielu na nie nie przyszło, nie wspominając o osobach nowych. Śmieszą mnie np. lansujący się Zieloni, których na demo było 2-3 sztuki, ale przecież to "poważna antywojenna siła polityczna". Nie było ekipy NLu, nikogo z PPSu (jako partii) i jeszcze kilku środowisk. Niestety ISW skopała temat nie widząc, że działania antywojenne to nie tylko dema i same plakaty nie wystarczą do zachęcenia ludzi do udziału trzeba się zastanowić czy aby dotychczasowa formuła się nie wyczerpała i nie czas na jakieś happeningi, akcje bezpośrednie itp.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-10-26 07:21:47, suma postów tego autora: 2083

...

Z PPS-u było kilka osób.

autor: Crusty, data nadania: 2009-10-26 11:19:35, suma postów tego autora: 159

+

Twoje wywody nie mają logiki; uważasz że SMS jest super git bo był na akcjach radykalnej lewicy, a FMS jest zły tylko jak na takowe akcje przychodzi to wy na niego pokrzykujecie:)

autor: A.Warzecha, data nadania: 2009-10-26 11:35:48, suma postów tego autora: 2743

Cisza

no proszę cię...:) Od lat wszyscy wiedzą, że wymienianie jednym tchem rozmaitych organizacji uczestniczących w demo to taka zabawna fikcja na poprawę humoru. Coś w rodzaju mamy kilkuset członków i kilkadziesiąt okręgów:)

W wersji dla prasy jest nas 5000 sztuk a co ! :)

Oczywiście można napisać, że na demo byli członkowie KSS i NL albo PPS MS i demokratycznego zrzeszenia studentów ale to chyba tylko autorzy wierzą, że są tacy sprytni że nikt się nie kapnie iż to są te same osoby tylko w zależności od sytuacji występują w innej roli.

Stary a Filip to ISW czy PD? :)

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-10-26 12:25:50, suma postów tego autora: 899

gwoli ścisłości

"Zieloni, których na demo było 2-3 sztuki..." + pies ;)

autor: klaudia_szifer, data nadania: 2009-10-26 16:30:45, suma postów tego autora: 14

...

Myslę że to bardzo smutne,że tak mało ludzi przychodzi na manifestacje.Obecna formuła ruchu antywojennego jaką reprezentuje ISW jest skończona,trzeba wymyśleć coś innego by przyciagnąć ludzi.

autor: Filozofka87, data nadania: 2009-11-14 15:50:59, suma postów tego autora: 183

Dodaj komentarz