Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

PPS-MS popierają projekt NSZZ "Solidarność"

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

PPS-MS

A jakie to statutowe ciało PPS ostatnio obradowało? Gdzie można zapoznać się ze stosowną uchwałą? No i wreszcie kiedy i gdzie odbył się Kongres wprowadzający zmianę nazwy i skrótu nazwy Partii na PPS-MS?

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-26 12:29:26, suma postów tego autora: 80

odp.

To uchwały ostatniej Rady Naczelnej PPS i Rady Krajowej MS. PPS-MS to blok polityczny budowany po zeszłorocznej uchwale Rady Naczelnej PPS i tegorocznej MS.

autor: G. Ilnicki, data nadania: 2009-10-26 12:32:31, suma postów tego autora: 56

blok polityczny

jeśli to blok polityczny to może należałoby pisać Blok Polityczny (BP) PPS-MS, a nie PPS-MS. Szkoda, że poza wypowiedziami liderów nie zacytowano uchwały. Brakuje też szerszego opisu inicjatywy NSZZ "Solidarność".

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-26 12:54:49, suma postów tego autora: 80

A

A czy "założenie że świadczenie zabiegów medycznych jest tam droższe( w bogatszych częściach Polski)" jest nieprawdziwe?. To jest właśnie solidarność. Tam gdzie ceny są wyższe, tam trzeba więcej środków NFZ. Nie jest przejawem solidarności taki podział, że każdy zachowuje wypracowane przez siebie składki. Gdzie tu solidaryzm?

autor: kwak, data nadania: 2009-10-26 13:22:18, suma postów tego autora: 1207

Statut poszedł na śmietnik wraz z PPS?

Grzesiu drogi .a od kiedy Rada Naczelna może decydować o tego typu rzeczach jak zmian nazwy , a tego zdaje się dokonaĸłeś.

autor: Padre81, data nadania: 2009-10-26 16:01:44, suma postów tego autora: 94

MS-PPS

MS-PPS to skrót myślowy określający blok polityczny,o którym było już wspomniane. Nie zauważyłem by ktoś tu zmieniał nazwę PPS czy MS. Są to nadal 2 niezależne organizacje, które łączy zbieżnośc ideowa i ścisła współpraca. Kto niedostrzega tej różnicy musi miec problemy z rozumieniem czytanego tekstu, albo jakiś konkretny cel w przekręcaniu faktów.

Do kwak: warto najpierw zapoznac się z obowiązującą ustawą, a potem komentowac. Obecne rozwiązanie polega na przyznawaniu środków na podstawie danych GUS dotyczących przeciętnych miesięcznych dochodów gospodarstw domowych liczonych na jednego członka rodziny, co nijak ma się do rzeczywistych kosztów leczenia, które są porównywalne w całym kraju. W efekcie otrzymujemy zależnośc: mniej zarabiasz - gorzej Cię leczą i to nazywasz solidaryzmem społecznym i i realizowaniem idei sprawiedliwości społecznej???

autor: Romek5, data nadania: 2009-10-26 16:50:53, suma postów tego autora: 104

statut

Statut warto czytać, szczególnie przed powoływaniem się na niego. Nagminnie to niestety u niektórych dyskutantów szwankuje.

SLD-UP nie było nową nazwą ani SLD ani UP. PPS-MS nie jest żadną nową nazwą, to określenie, którym dość często posługujemy się dla określenia podmiotów, które ten sojusz stanowią.

autor: G. Ilnicki, data nadania: 2009-10-26 17:21:22, suma postów tego autora: 56

SLD-UP

SLD-UP było komitetem wyborczym, który powstał w wyniku umowy wyborczej obu organizacji. Jak dotąd nie słyszałem o podpisaniu dokumentu regulującego współpracę pomiędzy PPS i MS, w którym byłaby mowa o przyjęciu koalicyjnej nazwy PPS-MS.
SLD-UP nie przyjmowało również wspólnych stanowisk partyjnych, a jedynie klubowe - myślę, że to czyni różnicę. Przyjmowanie stanowisk bez posiadania wspólnych ciał uchwałodawczych i legitymacji można jedynie uznać za mało adekwatne.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-26 21:46:18, suma postów tego autora: 80

jeśli

jest napisane o jednej inicjatywie i jej podmiotach jako MS-PPS czy PPS-MS to znaczy, że obie organizacje podjęły odpowiednie decyzje i osiągnęły konsensus. Oznacza to, że w danej sprawie wystąpiły wspólnie i z jednakowym zdaniem.

To co tu piszecie to zwykłe czepianie się. Sami byście pozbierali podpisy zamiast siedzieć na tyłkach przed kompem i zażerać się kanapkami.

autor: Bloom, data nadania: 2009-10-27 00:52:41, suma postów tego autora: 306

wystarczyło użyć spójnika "i"

Jeśli to jest akacja popierana przez obie organizacje wystarczyło wykorzystać spójnik "i". O ile się nie mylę dla potrzeb nawet najszlachetniejszych akcji nie wolno zmieniać symboli organizacyjnych ani ich barw.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-27 10:30:43, suma postów tego autora: 80

Towarzuszu Czesław jesteś w PPS?

to odejdź od monitora i zajmij się zbieraniem podpisów, a nie bezproduktywnym szukaniem dziury w całym.

autor: kapelusik, data nadania: 2009-10-27 11:22:44, suma postów tego autora: 39

Kapelusiku

różnimy się w ocenie faktów i w definiowaniu roli i funkcjonowania organizacji. Nie podoba mi się, że wciągasz mnie w tworzone przez Ciebie wirtualne zarządzanie partią!Zajmij się planowaniem swojego czasu, a nie wyznaczaniem zadań innym. Wiemy z najnowszej historii PPS, że wodzowski styl przywództwa ma katastrofalne skutki.

autor: Tow. Czesław, data nadania: 2009-10-27 13:17:34, suma postów tego autora: 80

jeśli strofowanie

nieuczestniczących w akcji i czepiających się członków partii to styl wodzowski, to musisz nazwać "wodzami" conajmniej kilkadziesiąt osób.

autor: Bloom, data nadania: 2009-10-27 15:56:31, suma postów tego autora: 306

Z kim i o czym...

się tu "dyskutuje"? Biedak nie zrozumiał czy też nie zaaprobował skrótu myślowego i o tym tyle się tu p*****y?
O meritum, czyli owym algorytmie ani słowa w dyskusji!
Chore to wszystko.

autor: Staruszek, data nadania: 2009-10-27 20:44:16, suma postów tego autora: 206

Algorytm

O przepraszam ja dyskutowałem na temat a raczej uciąłem dyskusję rozpoczętą przez kolegę kwaka. Bo tak na prawde nie ma o czym mówic postulat jest słuszny pod każdym względem

autor: Romek5, data nadania: 2009-10-27 21:33:04, suma postów tego autora: 104

Dodaj komentarz