Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Francja: Francuska Partia Komunistyczna domaga się powrotu Zelayi do władzy

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Warto

byłoby podać, jakie poparcie mają aktualnie francuscy komuniści.

autor: ABCD, data nadania: 2009-11-08 12:12:37, suma postów tego autora: 20871

Jaki stosunek

mają komuniści francuscy do reżimu braci Castro?

autor: ABCD, data nadania: 2009-11-08 12:13:30, suma postów tego autora: 20871

off topic

co towarzysze myślą o wprowadzeniu racjonowania wody i elektryczności w Wenezueli ropą i gazem płynącej???

i co miał na mysli tow. Czawes nakazując skrócenie korzystania z pryszniców do 3 minut??? dlaczego właśnie 3???

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-11-08 12:21:06, suma postów tego autora: 1539

Bo demokracja ma służyć kasie.

Jeżeli tak nie jest, to jej rezultaty można niweczyć. Każdy środek jest dobry, byle był skuteczny. A potem stanie taki ktoś przed kamerami i powie, że komuniści są przeciw demokracji, bo są przeciwni temu, by służyła tylko kasie. Hipokryzja? Oczywiście, że hipokryzja. To wezwanie Francuzów jest także przeciw niej skierowane.

autor: steff, data nadania: 2009-11-08 12:47:47, suma postów tego autora: 6626

dr/e/s

Tyle to powinieneś wiedzieć, że wodę i elektryczność i nie tylko racjonalizuje się wszędzie, również u nas. Różnica polega tylko na tym, że jedni cel ten osiągają metodami administracyjnymi a inni ekonomicznymi. Miliony bezrobotnych w ogóle się nie myje i nie korzysta z prądu, także u nas. Chavez chce, żeby takich ludzi u niego nie było. Zamierza to osiągnąć metodami administracyjnymi. Czy mu się to uda, czas pokaże.

autor: steff, data nadania: 2009-11-08 13:21:28, suma postów tego autora: 6626

Dresie

powtarzasz banialuki, poczytaj sobie tutaj:
www.venezuelanalysis.com

autor: Thor, data nadania: 2009-11-08 14:50:32, suma postów tego autora: 990

steff

Bredzisz kolego. Ja w Polsce ma wybór. Mogę wszystkie moje zasoby przeznaczyć na prąd, wodę, mogę również przez cały dzień się kąpać. Decyzja należy do mnie. W Wenezueli tak nie ma. O tym ile prądu ma zużyć Wenezuelczyk nie decyduje on sam. O tym decyduje Chavez. To jest właśnie ta subtelna różnica. Rożnica, która powoduje, że Polska jest państwem wolnym, a Wenezuela nie.

autor: kwak, data nadania: 2009-11-08 15:55:23, suma postów tego autora: 1207

Oczywiście

pierwsze trzy wpisy dyżurni antykomuniści

Proponuje jeszcze inne pytania jaki stosunek FPK ma do kwestii UFO,jakie poparcie ma KPF na Marsie,jak KPF podchodzi do sprawy PolPota.

Kończy wam się zestaw prowokacyjnych,trolskich pytanek,to trąci.......

Co do wiadomości to KPF nie liże ......USA jak pewien kraj nad......

autor: czerwony93, data nadania: 2009-11-08 16:05:03, suma postów tego autora: 2702

kwak

Nawet moja łopatologia ci nie pomogła w zrozumieniu istoty sprawy. Oczywiście, że zużywasz wody ile ci dusz zapragnie i prądu również, bo masz forsę. Rzecz w tym, żeby z tego wszystkiego mogli korzystać także ci, którzy jej nie mają, czyli w naszym przypadku choćby owe 10 % bezrobotnych. No tak ale twoja mentalność ogranicza twój świat to tego: wszystko jest OK, bo mój żołądek jest pełny!

autor: steff, data nadania: 2009-11-08 17:29:24, suma postów tego autora: 6626

tow. steff

do matury jeszcze parę miesięcy, więc macie szansę nadrobić braki w zakresie umiejętności używanie wlaściwych słow we właściwym ich znaczeniu...

no więc dlaczego 3 minuty a nie 2??? czy ktoś wie co stało za tą sugestią Czawesa???

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-11-08 15:44:23, suma postów tego autora: 1539

dr/e/s

Gdyby matura miała mi pomóc tak, jak pomaga tobie, to wolę jej nie zdawać. Przy okazji zapewniam cie, że tytułem: "towarzysz" nie czuję się upokorzony, wręcz przeciwnie. Oczekuję na dalsze twoje przenikliwości.

autor: steff, data nadania: 2009-11-08 18:33:31, suma postów tego autora: 6626

steff

Jeszcze bym zrozumiał gdyby Chavez zaproponował, że ludzie biedni maja energie za darmo, a bogatsi płacą. Ale fakt, ze wszyscy maja jej ograniczona ilość świadczy o tym, że wydolność gospodarki wenezuelskiej jest niska. Poza tym, pomysł racjonowania energii (elektrycznej i wody) jest ze względów ekonomicznych i racjonalnych kuriozalna. Przypuśćmy, że wodociągi mogą dostarczyć 100l wody miesięcznie. Chavez zdecydował, że ty i ja możemy zużyć po 50 l miesięcznie. A co jeśli ty nie będziesz się mył, bo jesteś fanatykiem ekologicznym i nie będziesz gotował herbaty - zużyjesz mniej niż 50l. Ja natomiast lubię się chlapać w wannie i piję 40 kaw dziennie. Aby zaspokoić swe potrzeby muszę mieć nie 50, a 70 litrów wody. Mamy więc sytuację, ze ty nie wykorzystujesz limitu, mi natomiast go brakuje. Wszystko dzięki Chavezowi. Dzięki jego decyzji moje potrzeby nie są zaspokojone, twoje wręcz przeciwnie. A wszystko to ma miejsce w sytuacji, kiedy wodociągi dostarczają tyle wody, aby nasze potrzeby były zaspokojone w 100%. Sytuacja jest więc kuriozalna.

autor: kwak, data nadania: 2009-11-08 18:45:52, suma postów tego autora: 1207

steff

Sugerujesz, że Chavez reglamentuje prąd bo chce aby mieli go wszyscy, nawet ci najbiedniejsi. Wniosek stąd jest taki, że mimo 10 lat rządzenia, w Wenezueli dalej są ludzie skrajnie biedni, których na prąd nie stać. Faktycznie socjalizm XXI wieku.

autor: kwak, data nadania: 2009-11-08 18:53:05, suma postów tego autora: 1207

jedynie słuszne

stanowisko

autor: Bartek, data nadania: 2009-11-08 19:45:06, suma postów tego autora: 2550

kwak

Reglamentować możesz albo ceną albo limitami. Przyznaję, cena jest efektywniejsza ale rodzi ten skutek, że cześć ludzi spycha do rynsztoka. Chavez tego nie chce. Dlatego musiał wybrać limity. Nasi wybierają cenę. Dlatego dużo ludzi mamy w rynsztokach. A jeżeli cokolwiek umożliwiamy wszystkim, to musimy liczyć się z niedoborami, czego doświadczaliśmy w poprzednim okresie. Teraz wytwarzamy tech samych rzeczy mniej i narzekamy na ich nadmiar. Do przykładów się nie odwołam, bo przedłużyłbym ten wpis.

autor: steff, data nadania: 2009-11-08 20:58:33, suma postów tego autora: 6626

Solidaridad con steff!

.

autor: Bury, data nadania: 2009-11-08 22:02:32, suma postów tego autora: 5751

kwak

w wenezueli nie ma wolności? hmm chyba według telewizji tvn,to w wenezueli ludzie decydują czy chcą zmienić referendum
Co by nie mowić Chavez poprawił poziom życia ludzi,zwłaszcza ludzi biednych,za jego rządów jest znaczny wzrost gospodarczy,spadł poziom biedy,realny wzrost wynagordzenia,bezrobocie spadło o 8%,w wenezueli żyło ponad 55% ludzi poniżej progu ubóstwa,teraz jest ich znaczneij mniej z tego co wiem to ok 35% po za tym Chavez ma wysokie poparcie i chyba wenezuelczycy sami wiedzą co dla nich jest najlepsze

autor: Fred_BB, data nadania: 2009-11-08 22:34:32, suma postów tego autora: 676

..

*zmienić konstytucje,nie referndum

autor: Fred_BB, data nadania: 2009-11-08 22:38:45, suma postów tego autora: 676

Fred BB

W PRL-u, PZPR miało poparcie rzędu 98%. I co z tego?

autor: kwak, data nadania: 2009-11-09 07:49:19, suma postów tego autora: 1207

kwak

Wenezuela to nie PZPR w wenezueli jest demokracja,Wenezuelczycy poprostu widzą jak było kiedyś a jak jest teraz,te poparcie na Chaveza nie jest za ładną buzię i uśmiech jak np u nas w polsce wygląda poparcie Tuska bo jest uśmiechnięty(tak naprawde większość polaków nie ma poglądów jak PO),Chavez ma wyniki w spadku bezrobocia pozioma życia itp i dlatego wenezuelczycy go popierają,tam lud wie na kogo głosuje

autor: Fred_BB, data nadania: 2009-11-09 11:06:17, suma postów tego autora: 676

Manuel Zelaya

W Die Welt znalazłem kiedyś poniższą wypowiedź Manuela Zelaya. Może komuś się do czegoś przyda.

"Manchmal frage ich mich, ob Hitler im Endeffekt nicht doch Recht hatte, mit dieser Rasse durch den berühmten Holocaust ein für allemal Schluss zu machen; man hätte Hitler gewähren lassen sollen, damit er seine historische Mission erfüllt; wenn es Leute gibt, die uns in diesem Land Schaden zufügen, dann sind das die Juden, die Israelis".

http://www.welt.de/die-welt/politik/article4705510/Antisemitische-Toene-in-Zelayas-Kampagne.html

autor: Bury, data nadania: 2009-11-10 17:38:46, suma postów tego autora: 5751

apropopo


Tygodnik "Fakty i Mity" właśnie zaczął czyścić swoje forum z prawicowych prowokatorów; polecam to także portalowi www.lewica.pl, bo portal piękny, mój ulubiony, a wpisy prawicowo-katolskich dupków są tu jak łyżka dziegciu w beczce miodu.....

a co do Wenezueli, co tu dyskusja się zaczęła, to pozwolę sobie wkleić mój list wysłany na grupę alt.pl.popieram.ateizm 5 lat temu, napisany pod wpływem filmu obejrzanego na tv Planete.

--------------------------

Kto oglądał dziś?
"Hugo Chavez"
Portret Hugo Chaveza, prezydenta Wenezueli od 1998 r.
Ludzie ten gość to facet wykopany w kosmos... a to zwykły Indianin z wioski!
cholera, nie ma powtórki... Opowiem wam co on zrobił w skrócie:

- jego poprzednik dostał kraj straszliwie zrujnowany

- ratowanie zaczął od podwyższenia cen i w ciagu miesiaca doprowadził do ulicznych zamieszek

- użył wojska padły strzały i zabici

- już 2 dni po uzyciu wojska Chavez organizuje w wojsku spisek i przysięgają zabić obecnego prezydenta

- spisek nie udaje się, bo część ludzi zdradza; nie ma wystarczajacych sił

- może próbować walczyć, ale by ratować swoich towarzyszy sam oddaje się w ręce wroga

- w sądzie twierdzi, że był wierny przysiędze wojskowej, bo przysięgał bronić Wenezueli. A Wenezuela to naród a nie rząd!

- wychodzi po 5 latach goły i wesoły... i rozpoczyna kampanię na prezydenta!

- zwraca się do biedoty i zanim się reżim nim zaineresował to zdobywa takie poparcie w narodzie, że go władze mogą w tyłek pocałować

- 1998 r. wygrywa



I TERAZ NAJLEPSZE oto pierwsze 4 lata jego rządów;

w tym jeszcze bardziej zrujnowanym kraju robi - kolejno:

1. Nowa Konstytucja, która daje równe prawa wszystkim obywatelom, obiecuje bezpłatną opieką zdrowotną i powszechne szkolnictwo

2. Używa wojska, ale do... organizowania polowych szpitali i szkół; i najważniejsze - wojsko zajmuje się handlem między narodem a drobnymi przedsiębiorcami i rolnikami czym wyłącza bagadych pośredników żyjących z wyzyku!

- Efekt? Ceny z miejsca spadają o 40%!


3. Po zajęciu się cenami, przyszedł czas na struktury państwowe - całkowicie skorupowane i złodziejskie. Wykopuje wszystkich na zbity ryj, a zamiast nich wstawia: profesorów, inzynierów, lekarzy i żołnierzy, którzy go w tamtym puczu nie zdradzili - Państwo z miejsca zaczyna działać.... ale

4. Podobnie jak w Chile, bogacze zaczynają sabotaż... zaprzestają produkcji rolnej na swych latyfundiach - No to łup! Reforma Rolna i obiera im ziemię! Państwo rusza z kopyta.

5. Rozpoczyna z prędkością odrzutowca budowę tanich domków kilkurodzinnych i likwiduje slamsy w których ponad połowa narodu zyła.

I to wszystko w 4 lata - zwykły żołnierz z indiańskiej wioski! Przyjaciel Fidela Castro, posiadający tytuł commandante!

Do tego ma jeszcze czas by jeździć po kraju, w miasteczkach na jakichś dworcach ustawiać studio i mówić w TV na zywo - a każdy komu się uda dodzwonić, może bezpośrednio z nim pogadać i poprosić o pomoc!

ab.
"Chcę, żeby z gruzów Stolicy rósł żelbetonem socjalizm,
chcę, żeby hejnał mariacki szumiał czerwonym sztandarem." (Broniewski)

-------------------

Mój list pięknie i krótko skomentował chłopak:
"Nalezy żałować, że w Polsce nie ma wiosek z Indianami."

-------------------

Pozdrawiam i jeszcze raz polecam pozamiatanie tego forum z prawicowo-katolickich oszołomów.

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2009-11-10 17:54:46, suma postów tego autora: 411

abangel666

Wpisałeś dobry tekst o Chavezie. Czytałem go z zaciekawieniem i uznaniem. Gratuluję.

autor: steff, data nadania: 2009-11-11 10:06:33, suma postów tego autora: 6626

steff

"Wpisałęś dobry tekst o Chavezie."autor: steff,

Mylisz płeć Steff; ja jestem baba.... a tekst o Chavezie jest na podstawie filmu z TV Planete; niestety, obecnie ta TV schodzi coraz bardziej na psy.... jeszcze 5 lat temu to się włączało Planete i zawsze coś elektryzowało, a teraz kicha....

Jeszcze jedna uwaga do tow. Chaveza, jego kampanii wyborczej; on był tak ubogi, że ludzie ze slamsów robili zrzutę na ichni 'pks' by mógł pojechać do następnego miasta, na kolejny wiec.

Nie zapominajmy też o tow. Moralesie; wybitnym człowieku, który przemawia po indiańsku, chodzi w indiańskich ubraniach....

Ech.... nie chce się pisać!
No to powodzeniai:
"No! Pasaran!"

ab.

autor: abangel666, data nadania: 2009-11-11 13:20:53, suma postów tego autora: 411

abangel666

dokładnie planete coraz gorsza,kiedyś fajne programy były o Che,Chavezie itp a teraz kicha leci a Morales to wielki człowiek z tego co wiem to jego brat umarł z głodu

autor: Fred_BB, data nadania: 2009-11-11 14:41:22, suma postów tego autora: 676

abangel666

Skoro jesteś baba, to tym lepiej. Mam nadzieję, że moja pomyłka co do twojej płci, krzywdy ci nie wyrządziła ani splendoru nie pozbawiała.

autor: steff, data nadania: 2009-11-11 21:03:52, suma postów tego autora: 6626

Dodaj komentarz