Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Rosja: Neonaziści przyznają się do zamachu na pociąg

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

Niewydaje mi się aby oni za tym stali

Poprostu chcieli stać sie bardziel popularni to wszystko.
a poza tym niesłyszałem aby ta organizacja przeprowadzała kiedyś podobne akcje.
Raczej stawiałbym na Czeczeńców ale to się lewicy niespodoba wiadomo o islamie niemożna mówić żle(tzw.poprawność polityczna)

autor: Antyliberał, data nadania: 2009-11-29 20:20:49, suma postów tego autora: 1302

Przeczytałem gdzieś ciekawy komentarz

że za zamachem mogą stać ludzie, którym nie w smak jest kurs Miedwiediewa - zbliżanie Rosji do demokracji (może neonazistom, może komuś innemu - nie wiem) - jak wiadomo z historii każde podobne zdarzenie (np. zamachy czeczeńskie) powodowały zaostrzenie polityki Rosji, odchodzenie od złagodzonej polityki demokratycznej do metod bliższych ideom autorytarnym.

Coś w tym może być.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-11-29 20:45:46, suma postów tego autora: 1590

"Przeczytałem gdzieś"...no tak, może na stronie Gazwybu

a może na onecie...Boże Święty...

autor: west, data nadania: 2009-11-29 21:04:32, suma postów tego autora: 6717

Jedno jest pewne.

Rosjan podzieliły ogromne dysproporcje w poziomie życia, od czego dawno odwykli. To może być źródłem wielu nieszczęść. Nawet gorszych.

autor: steff, data nadania: 2009-11-29 21:07:30, suma postów tego autora: 6626

sprawców łatwo wskazać

grupa osób na tym forum błyskawicznie rozszyfrowała prawdziwych sprawców ataku na WTC, per analogiam muszą się się zgodzić ze mną że w przypadku pociągu są to tajne slużby rosyjskie, prawda???

autor: dr(e)s, data nadania: 2009-11-29 21:09:44, suma postów tego autora: 1539

west masz coś konkretnego do powiedzenia,

czy tak sobie postanowiłeś pospamować?

autor: Crystiano, data nadania: 2009-11-29 21:15:12, suma postów tego autora: 1590

Jeszcze Boga wzywa, ech

chociaż może i dobrze, lepsze to niż "Allah akbar!" :)

autor: Crystiano, data nadania: 2009-11-29 21:16:16, suma postów tego autora: 1590

A jakieś hipotezy dot. np. gospodarczego podłoża zamachu

potrafiłbyś wskazać? Czy tego nie było na gazeta.pl?
P.S. Allach to Bóg w jęz. arabskim. Muzułmanie są wyznawcami Allacha o tyle, o ile np. Anglicy - Goda.

autor: west, data nadania: 2009-11-29 21:21:31, suma postów tego autora: 6717

Podłoże gospodarcze?

Jeżeli to faktycznie neonaziści, to zapewne wpływy nierosyjskiego kapitału, szczególnie widoczne na Syberii. Chociaż co do tego, że to byli neonaziści, nie jestem przekonany - w końcu, czy dla nich nie byłoby lepszym interesem zwalenie winy na Czeczenów lub jakiś imigrantów?

A może po prostu akt bandytyzmu i chęć zwrócenia na siebie uwagi, bez szczególnego powodu?

autor: Crystiano, data nadania: 2009-11-29 21:35:30, suma postów tego autora: 1590

Akurat miałem na myśli sprawę bardziej "przyziemną"

tj. wejście z końcem br na linię Moskwa- St. Petersburg składów Velaro prod. Siemensa, z prędkością podróżną do 250 km/h, i związaną z tym perspektywę strat dla linii lotniczych mających połączenia na tym odcinku.
Jest to oczywiście jeden z bardzo wielu możliwych scenariuszy, rzecz jednak w tym że GazWyb (a Ty za nimi, niestety) reaguje na pewne tematy jak pies Pawłowa, i w ciemno można stwierdzić że takim tematem dla Michnika będzie rzekomy brak demokracji w Rosji i toczona na tym tle wojna "postępowej inteligencji" a eks-kgbistami.

autor: west, data nadania: 2009-11-29 21:51:14, suma postów tego autora: 6717

Naprawa uszkodzonych torów potrwa

może parę dni albo i krócej, więc argument, jakby winą tego zamachu będzie unowocześnienie kolei, uważam za nierealny. W końcu czy tej inwestycji zaszkodzi taki, mimo wszystko, ale tylko incydent?

Natomiast druga cześć twojej wypowiedzi mnie poważnie rozśmieszyła, na samym początku napisałem, że winą nie jest brak demokracji, ale właśnie silne zmierzanie do jak najlepszego jej stanu przez obecną ekipę. Chciałeś mi dogryźć a się ośmieszyłeś, haha :P

autor: Crystiano, data nadania: 2009-11-29 22:07:16, suma postów tego autora: 1590

Ale to nie chodzi o naprawę torów tylko o wpływy z biletów

Jak się pasażerowie wystraszą to nie zrezygnują z samolotów na rzecz szybkiej kolei (tzn. ona na tej linii i tak jest szybka jeżeli porównywać z naszymi ślimakami z PKP, bo coś koło 180 km/h).
Co do demokracji - chodziło mi o to że rozważania nt. demokracji w Rosji to ulubiony temat GW, przy każdej okazji i bez okazji też.

autor: west, data nadania: 2009-11-29 22:24:12, suma postów tego autora: 6717

West

U nas też są teorie spiskowe odnośnie zamachów w Rosji. Teorią oficjalną padającą przy takiej okazji w gazetach jest że stoi za nimi Kreml (a teraz Biały Dom,gdzie urzęduje Putin), zaś jeśli stoją za nimi np. Czeczeni lub ktoś inny, to jest to właśnie teoria spiskowa, bo wszyscy w gazecie wyborczej wiedzą, że oni by tego nie zrobili tylko, że im Kreml (obecnie Biały Dom) im na to pozwolił. Jest to jakaś specyficzna forma szpiegomanii. Przy okazji nasi dziennikarze chyba nieświadomie małpują rosyjskie zachowania (z których na ogół jakieś 99% krytykują), bo tam też wieżą że za wszystkim stoi Kreml.

A propos poruszania sprawy demokracji w Rosji:
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80277,7311201,_Od_Vancouver_do_Wladywostoku___Plan_Miedwiediew_ws_.html?skad=rss

I komentarz forumowicza: "póki będą ginąć dziennikarze opozycyjni póty Rosja będzie tą starą Rosją
zbudowaną na przemocy i kłamstwie. Do cywilizacji jej jeszcze daleko"

autor: J.K, data nadania: 2009-11-29 23:08:25, suma postów tego autora: 948

Spisek spiskiem hmmm

W Rosji głośno teraz było o buntach i niezadowoleniu wśród służb mundurowych, zwłaszcza milicjantów - może to miało być wydarzenie które te bunty uciszy i sprawi, że społeczeństwo o nich zapomni. Taka luźna tylko sugestia bez jakiegokolwiek poparcia.

autor: tanngjost, data nadania: 2009-11-29 23:51:18, suma postów tego autora: 47

polskie rusofoby

juz wskazały winnych Putin i FSB,ale rusofob nawet za zmiany pogody wini Putina.Sprawa jest zagmatwana,stawiał bym na kaukaskich islamistów tak kochanych przez polskich prawaków

autor: czerwony93, data nadania: 2009-11-30 11:52:17, suma postów tego autora: 2776

czerwony

islamistów to akurat kochają i popierają osoby uważające się za lewicowców, tych najbardziej antyamerykańskich i antysyjonistycznych ;)

Ciekawi mnie tylko, czy tak samo oceniają muzułmanów w kontekście walki z USA i w kontekście walki z Rosją. Chciałbym wiedzieć.

autor: Crystiano, data nadania: 2009-11-30 14:02:28, suma postów tego autora: 1590

./..

Ciekawe, w tekście stoi, że zamachu dokonali neonaziści z C18, ale niepoprawni politycznie, antyklerykalni komentatorzy wiedzą lepiej, że "islamiści" :-)

Hmm, a kiedyś to byliby Żydzi, masoni i cykliści...

autor: Miś_Bucharin, data nadania: 2009-11-30 19:50:19, suma postów tego autora: 3566

Tak czy siak

nie była to akcja niczego w stylu rosyjskiego RAF-u ani Czerwonych Brygad. Takie organizacje wzięłyby na celownik oligarchię, która okradła, a później wpędziła w nędzę większość obywateli Rosji. Szkoda tych ofiar. Nie oni powinni ginąć w zamachach.

autor: fancom, data nadania: 2009-11-30 23:33:13, suma postów tego autora: 1427

Crystiano

To tak jak z Talibami w latach 80 i obecnie a np. Iranem. Niby ta sama ideologia a jednak USA zareagowało zupełnie inaczej. Czysty utylitaryzm i odwieczna zasada wróg mojego wroga jest (tymczasowo) moim przyjacielem. Mnie to akurat w sprawach islamistów maści wszelakiej nie przekonuje - nieważne czy są na Kaukazie, w Strefie Gazy czy Afganistanie.

autor: J.K, data nadania: 2009-11-30 23:43:13, suma postów tego autora: 948

Coś mi się zdaje że ofiarom i ich rodzinom jest wszystko jedno

czy minę podłożyli państwowi agenci, faszyści, islamiści czy zwykli bandyci, tak jak tym z WTC nie pomoże już ustalenie czy terrorystów wysłał bin Ladden, Busz, syjoniści czy iluminaci. Może pomilczmy lepiej, ujrzawszy w tym jedynie - jak napisał Lew Tołstoj - "nagą prawdę zbrodni".

autor: szczupak, data nadania: 2009-12-06 01:49:48, suma postów tego autora: 3747

Dodaj komentarz