Komentarze czytelników portalu lewica.pl Komentarze czytelników portalu lewica.pl

Przejdź do menu

Komentowany tekst

Piotr Ciszewski: Przemoc w protestach społecznych w Polsce po roku 1989

Komentarze czytelników

Dodaj komentarz

tow.Cisza ma racje

jak zwykle trafny text

autor: czerwony93, data nadania: 2009-11-30 11:48:26, suma postów tego autora: 2726

Miło

Że ktoś przypomniał osiągnięcia Samoobrony. Warto też powiedzieć, że niejednokrotnie Samoobrona protestowała w obronie innych grup społecznych lub łączyła rolnicze z np. górniczymi.

Samoobrona RP partią polityczną drogi autorze jest tylko z nazwy i wymogów prawnych, tak naprawdę to Ruch Społeczny :)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2009-11-30 13:09:36, suma postów tego autora: 471

socjalpatriota

Niestety. Samoobrona nie JEST, lecz BYŁA ruchem społecznym. Ruchem, który sam się unicestwił.

autor: Bury, data nadania: 2009-11-30 13:43:31, suma postów tego autora: 5751

socjalpatriota

Historia Samoobrony jest świetnym przykładem tego jak ruch społeczny wchodząc w politykę bez odpowiedniego przygotowania i pomysłu ulega degradacji, skorumpowaniu i w efekcie przekształca się w kolejną polityczną koterię.

autor: Cisza_, data nadania: 2009-11-30 20:18:28, suma postów tego autora: 2083

Debatowanie

o tym jak będzie wyglądał ruch społeczny jest o tyle bezsensu, że tu nie ma żadnego ruchu. Nie ma wielkich zakładów pracy, ruch związkowy jest zatomizowany i w ultra defensywnej postawie ratowania tych miejsc pracy które się jeszcze ostały nawet kosztem pracy swoich kolegów. O lewicy przez litość nie wspominając.

To trochę wstyd ale wypada przypomnieć banał który mówi, że gniew i reakcję "ludu" musi poprzedzać nadzieja czy to w formie instytucjonalnej partyjnej czy czysto ludzkiej. Niech mi ktoś to to palcem pokażę tą nadzieje w formie solidniejszej niż było nas pięciu potem dwunastu.

Mówimy tu o fikcji literackiej i takim juniorskim jak ja bym chciał rewolucji. Tymczasem jest proszę słonia pozamiatane.

autor: maciej stanczykowski, data nadania: 2009-11-30 21:03:11, suma postów tego autora: 899

Bury & Cisza

Bury - Samoobrona JEST i BĘDZIE, unicestwić chcieli nas już wiele razy i im się nie udało, nie uda się im także teraz.

Cisza - Ja myślę, że przygotowanie było odpowiednie od strony merytorycznej natomiast zawiedli członkowie którzy chcieli robić swoje kariery (typu Misztal). To co się stało było potrzebne bo teraz przynajmniej wiemy, że trzeba uważać. Ale dlaczego skorumpowanie i degradacja? Jakieś przykłady?

autor: socjalpatriota, data nadania: 2009-11-30 21:33:39, suma postów tego autora: 471

socjalpatriota

Naprawdę chciałbym by tak było.

autor: Bury, data nadania: 2009-12-01 11:41:07, suma postów tego autora: 5751

socjalpatriota

przyklady?
Prosze bardzo. poznalem sie z panem przewodniczacym w czasie wspolnego protestu przeciw inwazji na Polske farm Smithfielda tego samego ktory wyhodowal swinska grype. samoobrona zrobila wtedy chyba z 1000 kopii filmu o tych farmach.
I co, zostal wicepremierem, ministrem rolnictwa czy zamknal choc jedna??? Po spotkaniu z szefem Smithfielda o ktorym pisala prasa zapadla cisza.
To samo bylo z ekologia - bardzo fajnie pisal o tym jak mu zalezalo na naszym poparciu, a jak przyszlismy z projektem ustawy o tranzycie tirow przez Polske to skierowal nas do jakiego przyglupa - szefa swoich doradcow ktory wszystko udupil.

autor: kontras, data nadania: 2009-12-01 19:51:45, suma postów tego autora: 1774

kontras

1. Pamiętaj, że był wicepremierem w rządzie PiSowczyków którzy torpedowali wszelkie inicjatywy Samoobrony RP. Gdyby rząd wyglądał "PPS - PPP - Samoobrona RP" to na pewno byłoby łatwiej niż "PiS - LPR - Samoobrona RP". Ja wiem, że cała ta koalicja była błędem od samego początku, ale na błędach się człowiek uczy.

2. Myślisz, że ten projekt ustawy poparłby ktoś w sejmie oprócz Samoobrony? Trzeba mierzyć siły na zamiary. Żebyśmy mieli 50% a nie 11% to nie takie ustawy by przechodziły, ale po drodze jest jeszcze prezydent. Tak działa system parlamentarny i choć to jest denerwujące to jednak ma też plusy (co by było gdyby PiS miał pełnie władzy?!)

autor: socjalpatriota, data nadania: 2009-12-02 19:44:47, suma postów tego autora: 471

staliciszyzm? :)

tow.Cisza ma racje

jak zwykle trafny text

autor: czerwony93, data nadania: 2009-11-30 11:48:26, suma postów tego autora: 810

autor: wpadla bomba do piwnicy, data nadania: 2009-12-04 16:20:20, suma postów tego autora: 487

Dodaj komentarz